Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

απο κατι λεπτομερειες στο καντραν που προσεξα μαλλον gti ειναι το polo και απο οτι καταλαβαινω μαλλον τερμα το πατανε.

αλλα πως το punto μαζεψε ετσι??απο οσο ξερω 122 αλογα βγαινει(διορθωστε με αν κανω λαθος) οποτε μιλαμε για πειραγμενο

Δεν εχεις προσεξει κατι σημαντικο....To Polaki Gti εχει 4 ατομα μεσα....ενω αυτος ειναι μονος του!

Δευτερον κατα 95% ειναι το evo της προηγουμενης χρονιας και το εχει πειραξει

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις προσεξει κατι σημαντικο....To Polaki Gti εχει 4 ατομα μεσα....ενω αυτος ειναι μονος του!

Δευτερον κατα 95% ειναι το evo της προηγουμενης χρονιας και το εχει πειραξει

αρα για ποσα αλογα μιλαμε για το punto?

Link to comment
Share on other sites

αρα για ποσα αλογα μιλαμε για το punto?

Απο μαμα ειναι 135 αλλα σιγοθρα κατι εχει βαλει...μαλλον κανα προγραμματακι!Μου φαινεται οτι η εξατμιση ειναι αλλαγμενη...! :ermm:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις προσεξει κατι σημαντικο....To Polaki Gti εχει 4 ατομα μεσα....ενω αυτος ειναι μονος του!

Δευτερον κατα 95% ειναι το evo της προηγουμενης χρονιας και το εχει πειραξει

Και πάλι δεν λέει κάτι αυτό...Και έτσι να το υπολογίσεις πάλι δεν βγαίνει...ΤΟ GTI έχει πολύ δύναμη από 4η και μετά...Αν και δεν φαίνεται ότι έχει 4 άτομα μέσα που το είδες? Επίσης πως ξέρουμε ότι το puntaki είχα μόνο τον οδηγό...ούτε αυτό φαίνεται καλά...

Έχω ανοίξει με το 140άρι gοlfaki(όταν ήταν μαμά) που είχα πριν εγώ με συνοδηγό, αυτός μόνος του και ήμουν περίπου ένα αμάξι μπροστά σταθερά. Βέβαια αν το GTI είχε και αποσκευές οριακά αλλάζει το πράγμα. τι να πώ...

Έστω ότι το Punto είναι 150 άλογα με 1220 κιλά βάρος(ένα άτομο) και το GTI 192 με βάρος 1520 κιλά (με 4 άτομα)..Υπολογίστε...

Link to comment
Share on other sites

επειδη το ειδα το βιντεο και μαλιτσα το σχολιασα εχει 4 ατομα μεσα ο αλλοσ και φαινονται και γεματουληδες απο 80 κιλα στην καλυτερη περιπτωση ο καθενασ επι 4 ενω ο αλλοσ ειναι μονος.. το πουντο να ειναι κανα 1000 κιλα ? και αλλα 70 ο οδηγοσ του και το πολο ειναι 1190 και αλλα 320 παμε στα 1500 περιπου... ο αλλοσ ενα προγραμμα να φοραει τελειωσε το πανηγυρι.. εχει 150 αλογα το τ τζετ 180 το πολο. Και παλι κραταει το πολο.. Δεν ξερετε τι φοραει ο αλλος το ξαναλεω το εχουμε δΕι το εργο να κολλανε σε καινουρια αμαξια μαμισια.. Γιατι το παιδι με το πολοτι να προλαβει να βαλει ενω ο αλλος δν ξερουμε τι φοραει τεσπα..! Επεισης και μαμα να ειναι το πουντο αν ειναι οντως μονος του ο αλλος ισως ειναι λογικο αυτο που εγινε.. Μου φαινεται βαλθηκανε ολοι να βγαλουνε μουφα τα αμαξια μας ..

Edited by Andreasf2
Link to comment
Share on other sites

επειδη το ειδα το βιντεο και μαλιτσα το σχολιασα εχει 4 ατομα μεσα ο αλλοσ και φαινονται και γεματουληδες απο 80 κιλα στην καλυτερη περιπτωση ο καθενασ επι 4 ενω ο αλλοσ ειναι μονος.. το πουντο να ειναι κανα 1000 κιλα ? και αλλα 70 ο οδηγοσ του και το πολο ειναι 1190 και αλλα 320 παμε στα 1500 περιπου... ο αλλοσ ενα προγραμμα να φοραει τελειωσε το πανηγυρι.. εχει 150 αλογα το τ τζετ 180 το πολο. Και παλι κραταει το πολο.. Δεν ξερετε τι φοραει ο αλλος το ξαναλεω το εχουμε δΕι το εργο να κολλανε σε καινουρια αμαξια μαμισια.. Γιατι το παιδι με το πολοτι να προλαβει να βαλει ενω ο αλλος δν ξερουμε τι φοραει τεσπα..! Επεισης και μαμα να ειναι το πουντο αν ειναι οντως μονος του ο αλλος ισως ειναι λογικο αυτο που εγινε.. Μου φαινεται βαλθηκανε ολοι να βγαλουνε μουφα τα αμαξια μας ..

Αγορίνα τι λες???? Μιλάμε για ένα αυτοκίνητο 192 αλόγων και το συγκρίνεις με ένα 130?Το ένα έχεο 20 ροπή και το άλλο κοντά 26. και πρόγραμμα τα έχει το Punto και πάλι αν υπολογίσεις την διαφορά δεν καλύπτεται.Θα έπρεπε να είναι περίπου στα ίδια.....Στα μάτια μου το Punto πρέπει να είναι τουλάχιστον μια 160άρα...... Αν παρατηρήσεις το puntaki κερδίζει έδαφος για πλάκα..... Ειναι αρκετά αξιοπερίεργο αυτό το video και από ότι βλέπω σταματάνε στα 140 περίπου....

Πάντως έχω τσεκάρει το Σάββατο που μας πέρασε to GTI με 2 άτομα μέσα (και εμένα βέβαια) κοντά στα 80 κιλά και το αμάξι δεν μασάει μία.......δεν ξέρω τι λέτε τώρα εσείς....

Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχει τουρμπινα απο abarth και φτανει 180-185 αλογα.

απλο.

ασε που το polo αφησε σε καποια φαση γιατι πηγε να το σκοτωσει :ermm:

Link to comment
Share on other sites

Μα ενα απο τα πολυ θετικα που εχει η πολαρα μας ειναι τα λιγα κιλα(πουθ παλι λιγα δεν τα λες εννοω συγκριτικα με αλλα βαγκ γρρουπ) , οταν μπαινουν 4 μαντραχαλαδες μεσα δεν γινεται να εχει τις ιδιες επιδοσεισ αυτο θελω να πω..

Edited by Andreasf2
Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχει τουρμπινα απο abarth και φτανει 180-185 αλογα.

απλο.

ασε που το polo αφησε σε καποια φαση γιατι πηγε να το σκοτωσει :ermm:

αν και νομίζω λες πολλά (185)..είμαι πιο κοντά στην δική σου άποψη....

Edited by kospasTSI12345
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει tjet 14αρι ΦΠΕ απο overload 185 αλογα με turbo απο abarth και παει για 220+

φιλικα.

Πανος

πάω πάσο...... :ermm::bow: :bow:

και μάλλον μιλάς για αυτό....

http://www.gtc.gr/forum/viewtopic.php?t=18204&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=cb10173db358384600976f614bab2629

Edited by kospasTSI12345
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω. Το παιδι ειναι χαζο εχει ψυχολογικα. We will die we will die! :p

καταρχας αυτος που παταει ειμαι εγω..

δευτερον δεν ειναι χαζος ο φιλος μου..ειναι προφανες οτι το λεει αστειευομενος και αν ησουν εκει να δεις πως εστριψε το ιδιο θα ελεγες..!!

τριτον το πουντακι φορει προγραμμα εξατμιση εχει αλλαξει westgate και αν θυμαμαι καλα και αλλα τουρμπο...

τεταρτον το πουντακι παιζει στα 200 αλογα περιπου..ειμασταν και οι 2 δικαβαλο..εγω ειμαι καραμαμα..οπως το πηρα απο αντιπροσωπεια..

και κανονικα παταγαμε αλλα επρεπε να κοψουμε λογω στροφης..

επισης πατησα προχθες με το ιδιο και βγαινω μπροστα πλεον κανα 1-2 αμαξια..

αυτα και απο εμενα...

Edited by AriStos13
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το πολο δεν χανει απο cooper s και corsa opc ουτε απο punto abarth και θα χασει απο το απλο puntou?απλα κατι παιχτηκε.η το πολο ηταν γεματο κ ο αλλος αδειος η δεν πατησε μην λεμε οτι να ναι.εκτος ποια αν το punto ειναι 210 αλογα + που εκει ειναι πολυ πι8ανον να περναει το πολακι

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Όσοι το έχουν βάλει εργοστασιακά το cruise control δεν υπάρχει πρόβλημα. Οι υπόλοιποι όμως που το πήραμε χωρίς αυτό και θέλουμε να βάλουμε εκ των υστέρων, δεν το αναγνωρίζει ο εγκέφαλος για την ώρα... getlost.pnggetlost.pnggetlost.png

Ελπίζω να βγάλουν σύντομα και για εμάς, για να δω που μπορεί να φτάσει η κατανάλωση με αυτό επάνω...

Να σε ρωτήσω κάτι ρε φίλε... ! Τι κατανάλωση σου δείχνει αν το πας με cruise control στα 120 χιλ./ώρα??? Πέφτει κάτω από 7,5 ??

Κάνε αν μπορείς διάφορες μετρήσεις και πες μας...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...thumbsup.png

Συνονόματε Γιώργο, το Σαββατοκύριακο θα κάνω ένα ταξιδάκι μέχρι τα Γιάννενα, οπότε και θα το τσεκάρω.

Όμως πρέπει να σου πω ότι έχω διανύσει μόλις 500km μέχρι τώρα, οπότε λογικά η κατανάλωση θα είναι πιο αυξημένη απ'ότι στο μέλλον. Αν θέλεις, ευχαρίστως να σε γνωρίσω και από κοντά μιας και είναι η "γειτονιά" σου. :p

Edited by Iorgos
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει tjet 14αρι ΦΠΕ απο overload 185 αλογα με turbo απο abarth και παει για 220+

φιλικα.

Πανος

Eτσι! Και το συγκεκριμένο έχει ράψει αρκετό κόσμο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιαααα....να ρωτησω! Καποιος απο σας ειχε ανεβασει 2 αρχεια που εδειχνε ποσο εκανα ακριβως τα ΕΧΤΡΑ απ το GTi...οποιος μπορει ας τα ποσταρει ξανα!

Ευχαριστω! :p

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ένα φορουμ απο Αυστραλία οτι τα πόλο που θα κατασκευαστούν απο την 2η του 2011 και μετά δεν θα έχουν μπλέ φωτισμό στο κλίμα αλλά άσπρο.

Ξέρετε κάτι για τα δικά μας???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.