Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

και εμεις καποτε στα 19 μας χρονια πειραμε αυτοκινητα των 200+ ιππων και παραπανω κιβικων αλλα νομιζω οτι οι περισσοτεροι ειχαμε μια σταλα μυαλο και δεν θεσαμε τουλαχιστω τους γυρο μας σε κινδυνο.Αρα ειναι θεμα ανθρωπων..το μαχαιρι ειναι εργαλειο στα χερια ενος νορμαλ ανθρωπου αλλα φονικο οπλο στα χερια ενος ψυχικα αρρωστου..ευχομαι παντος ολοι αυτοι οι 20ΧΡΟΝΟΙ που κοροιδευουν καποιους μεγαλυτερους σαν εμας να μην βρεθουν σε δυσκολη θεση και σκεφτουν πιο θα ητανε το σωστο.Καιρο ειχα να γραψω αλλα δεν βλεπω τιποτα να αλλαξε...καλη τυχη και καλες μαγκιες ΑΛΑΝΙΑ :tongue::baby:(μονο μακρια απο την οικογενια μου οι μαγκιες σας).

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

πφφφφφ...ελεος....θα ασχολεισται τωρα με αυτο το θεμα???μακρυα απ την οικογενεια του και τελος...

μηπως ξερει κανενας αν το αμαξι βγαινει απ την εγγυηση αν του αλλαξουμε εξατμιση???

Link to comment
Share on other sites

Aυτο λεω και εγω ρε φιλε πολυ τραβηξε το θεμα.

Εγω προσωπικα την αλλη βδομαδα το παιρνω.

Και οταν κανω tuning θα αλλαξω ολη την εξατμιση , ιντερκουλερ , φιλτροχοανη και φυσικα προγραμμα.

Καλο 1ο σταδιο αλλα πιστευω ειναι κριμα να το σκαλισουμε απο τωρα.

Αστο λιγο να κανει χιλιομετρα μαμα.

Λογικα αν γινει κατι ολοι τους ψαχνουν να μην πληρωσουν. Απολαυσε το ως μαμα. Για μεν να δεις ποοσο δυσκολο θα ειναι μετα απο ταπερ με χοντατα 1ο σταδιο αλλα τι να κανω .......

Link to comment
Share on other sites

τα χιλιομετρα δεν παιζουν ρολο για το προγραμμα...απλα θελει να εχει στρωθει καλα τ αμαξι για να μην ζοριστει στην δυναμομετρηση...

το μονο που με κραταει ειναι οτι εχω 4 χρονια εγγυηση...κ λεω αφου σε 4 χρονια θα το πουλησω...μλκια δεν ειναι να παθει τπτ κ να το πληρωνω...ειναι αυτο το ρημαδι το DSG7 που δεν ξερω αν θα αντεξει την ροπη...

Link to comment
Share on other sites

Πω πω πω δεν σας προλαβαινω.

Στο μελος passater ή μαλλον Δημητρη(συνονοματος) επειδη μου αρεσει να μιλαω ονομαστικα και οχι με

ψευδωνυμα οφειλω μια απαντηση.

''Να μην τα παρουν στο κρανιο και σε στειλουν'' ---> Ηθελα να πω οτι τα μελη μπορει να παρεκτραπουν και να μιλησουν με πιο εντονο τονο και με εκφρασεις που δεν θα θελαμε να ακουσουμε στο forum και οχι να σε βρουν σε καμια γωνια εξω και να σε στειλουν γιατι μπορει να σου περασε και αυτο απο το μυαλο.

αγαπητε (συνονοματε?) δε μπορω να καταλαβω πωσ θα φταιω εγω αν τα υπολοιπα μελη παρεκτραπουν. κουβεντα κανουμε., ουτε προκαλεσα ουτε ειρονευτηκα ουτε πατησα καποιν ορο νομιζω. αν εσυ η καποιος αλλος δε συμφωνειο με τη γνωμη μου δε σημαινει οτι τον προκαλω να μιλησει εντονα η με ασκημεσ εκφρασεις. κανεις δεν το θελει. ο καθενας μπορει να πει τη γνωμη του και τελος.

να με βρουν σε καμια γωνια επειδη ηπα να προσεχουν ? αν φτασουμε μεχρι κει τι να πω?

Και για να τελειώνει το θέμα να σας τονίσω σε όλους πως το VWClub ΔΕΝ είναι υπέρ του street racing, αυτοσχέδιων αγώνων και φυσικά κατά της επικίνδυνης οδήγησης σε δημόσιους δρόμους.

Κατά συνέπεια δεν θα δεχθούμε να δημοσιευθούν ξανά βίντεο, φωτογραφίες κ.α. υλικό που να ενθαρρύνουν και να επιβραβεύουν τέτοιες πράξεις. Αν θέλετε να δοκιμάσετε τις ικανότητες και τις δυνατότητες του αυτοκινήτου σας αλλά και του εαυτού σας... δόξα το Θεό υπάρχουν μερικές πίστες -μπορεί όχι πολλές αλλά μερικές- οπότε μπορείτε να πάτε εκεί να δοκιμάσετε, να βιντεοσκοπήσετε και να δημοσιεύσετε το υλικό για να το δούμε όλοι.

Ευχαριστώ.

οφηλω να πω οτι η επισημη σταση της διαχιρισης δειχνει υπευθυνοτητα.

υγεια και καλη καρδια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια...ειμαι νεο μελος διοτι εχω σκοπω να παραγγειλω και εγω το νέο polo gti...εχω παει στν αντιπροσωπια και το εχω κάνει και test drive...αρχικα ομως πρεπει να πουλησω το ήδη υπαρχον αμαξι μου, ενα Ρεχτον...

Link to comment
Share on other sites

Και για να τελειώνει το θέμα να σας τονίσω σε όλους πως το VWClub ΔΕΝ είναι υπέρ του street racing, αυτοσχέδιων αγώνων και φυσικά κατά της επικίνδυνης οδήγησης σε δημόσιους δρόμους.

Κατά συνέπεια δεν θα δεχθούμε να δημοσιευθούν ξανά βίντεο, φωτογραφίες κ.α. υλικό που να ενθαρρύνουν και να επιβραβεύουν τέτοιες πράξεις. Αν θέλετε να δοκιμάσετε τις ικανότητες και τις δυνατότητες του αυτοκινήτου σας αλλά και του εαυτού σας... δόξα το Θεό υπάρχουν μερικές πίστες -μπορεί όχι πολλές αλλά μερικές- οπότε μπορείτε να πάτε εκεί να δοκιμάσετε, να βιντεοσκοπήσετε και να δημοσιεύσετε το υλικό για να το δούμε όλοι.

Ευχαριστώ.

Συγνωμη αλλα το section street racing γιατι υπαρχει τοτε???

και ολα οσα γραφονται εκει???

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Εσεις που εχετε περει ηδη το GTI απο την αντιπροσωπια με ποσα ΧΛΜ σας το εδωσαν???Εχω ακουσει οτι το πολυ 1ΧΛΜ πρεπει να εχει αν δεν το εχουν παει καμια βολτα...ισχυει???

Link to comment
Share on other sites

1 Km? Δεν παίζει αυτό... Μόνο και μόνο από το τελωνείο μέχρι την αντιπροσωπεία θα γράψει τουλάχιστον κανά 20άρι φαντάζομαι... Εξαρτάται και την απόσταση τελωνείου - αντιπροσωπείας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Εσεις που εχετε περει ηδη το GTI απο την αντιπροσωπια με ποσα ΧΛΜ σας το εδωσαν???Εχω ακουσει οτι το πολυ 1ΧΛΜ πρεπει να εχει αν δεν το εχουν παει καμια βολτα...ισχυει???

Πόσα χιλιόμετρα είχε το αμάξι σας όταν το αγοράσατε?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το LINK...πανω απο 5 απο οτι ξερω κ εχω διαβεσει δεν δικαιολογουνατι...εσεις με ποσα το πηρατε???

Υ.Γ:Απο το τελωνειο στην αντιπροσωπια το πανε με νταλικες απο οσο ξερω...

Edited by POLO GTI SX
Link to comment
Share on other sites

Το 106 επειδη αναφερθηκε και οδηγώ ενα για 7 χρονια ειχε πολυ καλή ενεργητική ασφάλεια με φοβερο στησιμο,τελειο τιμονι και κορυφαίο handling.Αλλωστε ο Clarksson σε ένα συγκριτικό που εκανε το εβγαλε 2ο καλυτερο αμαξι σε handling μπροστά από ferrari και porsche και αλλα υπεραυτοκίνητα εκεινης της εποχης(http://www.youtube.com/watch?v=OD9uq8WMtME) .Γενικα ηταν αυτοκινητο που στην δυσκολη στιγμή μπορουσες να το σωσεις ευκολα.Και από παθητική ασφαλεια ,σε μετωπική σύγκρουση είχε 2 αστερια,όσα είχε και η bmw e36 εκείνη την εποχή!!!

Το θεμα ειναι οτι ηθελε μυαλο και ωριμότητα στο τιμονι που ενας πιτσιρικάς 18 χρονων που το αγοραζε, δεν ειχε.Και επειδη ηταν φτηνο ηταν η πρωτη επιλογη των πιτσιρικαδων.Καπως ετσι κολησε την ρετσινια της "σκοτωστρας" το αμαξι.

Επισης πολλοί γνωστοί μου ειχαν ατυχηματα με αργά αυτοκίνητα και αυτο γιατι για να γουσταρουν το πηγαιναν τεζα παντου.Με το 106 δεν χρειαζοταν να το σκιζεις συνεχεια

Οσο για το θεμα με τον βιντεο και το streetracing τα χω ζησει σε αλλο forum.Και στο τελος μετανομασαν το topic "κοντρες" σε "φιλικα ανοιγματα "!!! όπου ναι μεν εγραφαν κοντρες που εκαναν αλλα τις εκαναν για να δουν ποσο πηρε το αμαξι μετα απο καθε μετατροπη.Κατι τετοιο θα γινει σιγα σιγα και εδω.Θα κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας.Και ο μονος λόγος η εικονα του club.

Δεκτον και καθόλου κατακριτέο.

Εξάλλου υπάρχουν και αλλα club και forum για να γραφονται κοντρες.Ας μαθαίνουμε σε αυτό το site πως θα βγάλουμε 230 αλογα απο ενα tsi και ας γραφουμε τις κοντρες που καναμε με το νέο μοτερ στο dragster.gr στο mycarclub κτλ!

Αλλά ρε παιδια μην βαρατε τον Τσολια.Οταν ελεγε οτι ετοιμαζει βιντεακι με αναβαση με ρεπριζ κτλ σε δημοσιο δρομο όλοι τον ενθαρύνατε και περιμένατε το βιντεάκι.Δεν είδα κανένα να βγει και να του πει μην κανεις λαλακιες στο δρομο.Ούτε κάποιον mod να του απαγορεύσει να το ανεβασει.Και τωρα πεσατε να τον φατε?Τωρα θυμηθήκατε?Ξεχωριστό ποστ είχε ανοίξει ο ανθρωπος!Τι βιντεάκι περιμένατε?0-130 στην εθνική και αναβαση με το όριο ταχύτητας?Και μην ακουσω ότι πηγαινε χαροτικά πανω στο βουνό!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια...ειμαι νεο μελος διοτι εχω σκοπω να παραγγειλω και εγω το νέο polo gti...εχω παει στν αντιπροσωπια και το εχω κάνει και test drive...αρχικα ομως πρεπει να πουλησω το ήδη υπαρχον αμαξι μου, ενα Ρεχτον...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα με καθε τι που ειπε ο μαριος ρ και στα 2 θεματα τοσο με το ραλλυ οσο και με το περιβοητο βιντεακι που ειδα και εγω ..

Υποκρισια και ολο λογια για κατι που θελατε και παρακαλουσατε πολλοι απο εδω μεσα

Link to comment
Share on other sites

Το 106 επειδη αναφερθηκε και οδηγώ ενα για 7 χρονια ειχε πολυ καλή ενεργητική ασφάλεια με φοβερο στησιμο,τελειο τιμονι και κορυφαίο handling.Αλλωστε ο Clarksson σε ένα συγκριτικό που εκανε το εβγαλε 2ο καλυτερο αμαξι σε handling μπροστά από ferrari και porsche και αλλα υπεραυτοκίνητα εκεινης της εποχης(http://www.youtube.com/watch?v=OD9uq8WMtME) .Γενικα ηταν αυτοκινητο που στην δυσκολη στιγμή μπορουσες να το σωσεις ευκολα.Και από παθητική ασφαλεια ,σε μετωπική σύγκρουση είχε 2 αστερια,όσα είχε και η bmw e36 εκείνη την εποχή!!!

Το θεμα ειναι οτι ηθελε μυαλο και ωριμότητα στο τιμονι που ενας πιτσιρικάς 18 χρονων που το αγοραζε, δεν ειχε.Και επειδη ηταν φτηνο ηταν η πρωτη επιλογη των πιτσιρικαδων.Καπως ετσι κολησε την ρετσινια της "σκοτωστρας" το αμαξι.

Επισης πολλοί γνωστοί μου ειχαν ατυχηματα με αργά αυτοκίνητα και αυτο γιατι για να γουσταρουν το πηγαιναν τεζα παντου.Με το 106 δεν χρειαζοταν να το σκιζεις συνεχεια

Οσο για το θεμα με τον βιντεο και το streetracing τα χω ζησει σε αλλο forum.Και στο τελος μετανομασαν το topic "κοντρες" σε "φιλικα ανοιγματα "!!! όπου ναι μεν εγραφαν κοντρες που εκαναν αλλα τις εκαναν για να δουν ποσο πηρε το αμαξι μετα απο καθε μετατροπη.Κατι τετοιο θα γινει σιγα σιγα και εδω.Θα κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας.Και ο μονος λόγος η εικονα του club.

Δεκτον και καθόλου κατακριτέο.

Εξάλλου υπάρχουν και αλλα club και forum για να γραφονται κοντρες.Ας μαθαίνουμε σε αυτό το site πως θα βγάλουμε 230 αλογα απο ενα tsi και ας γραφουμε τις κοντρες που καναμε με το νέο μοτερ στο dragster.gr στο mycarclub κτλ!

Αλλά ρε παιδια μην βαρατε τον Τσολια.Οταν ελεγε οτι ετοιμαζει βιντεακι με αναβαση με ρεπριζ κτλ σε δημοσιο δρομο όλοι τον ενθαρύνατε και περιμένατε το βιντεάκι.Δεν είδα κανένα να βγει και να του πει μην κανεις λαλακιες στο δρομο.Ούτε κάποιον mod να του απαγορεύσει να το ανεβασει.Και τωρα πεσατε να τον φατε?Τωρα θυμηθήκατε?Ξεχωριστό ποστ είχε ανοίξει ο ανθρωπος!Τι βιντεάκι περιμένατε?0-130 στην εθνική και αναβαση με το όριο ταχύτητας?Και μην ακουσω ότι πηγαινε χαροτικά πανω στο βουνό!

Μπραβο αγορι μου......πες τα....δε μπορω να διαβαζω αλλο πια τοσους διθενισμους....αμαν πια.... +100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

το φαγανε το παλικαρι...ενταξει οκ πρεπι ολοι μας να προσεχουμε αλλα ξαφνικα γιναμε ολοι πατερ φαμιλιες...και απολυτα νομοταγεις...?κανενας μας δεν εχει "ξεκινησει" σε φαναρι...?προσεραση σε διπλη...?τσιτα στη στροφη...?ή μηπως ολοι μας σταματαμε στο πορτοκαλι...?ειμαι σιγουρος πως κανενας απο ολους αυτους που τον κραζουν δεν τηρει επ ακριβως το κοκ.....γι αυτο λοιπον να χαρειτε ρε παιδια αφηστε τα δηθεν...ειναι πολυ πιο ασχημο απ οτι φαινεται....

Link to comment
Share on other sites

Αλλά ρε παιδια μην βαρατε τον Τσολια.Οταν ελεγε οτι ετοιμαζει βιντεακι με αναβαση με ρεπριζ κτλ σε δημοσιο δρομο όλοι τον ενθαρύνατε και περιμένατε το βιντεάκι.Δεν είδα κανένα να βγει και να του πει μην κανεις λαλακιες στο δρομο.Ούτε κάποιον mod να του απαγορεύσει να το ανεβασει.Και τωρα πεσατε να τον φατε?Τωρα θυμηθήκατε?Ξεχωριστό ποστ είχε ανοίξει ο ανθρωπος!Τι βιντεάκι περιμένατε?0-130 στην εθνική και αναβαση με το όριο ταχύτητας?Και μην ακουσω ότι πηγαινε χαροτικά πανω στο βουνό!

Συμφωνώ απόλυτα. Επίσης δεν λέω μακρυά από τη δική μου οικογένεια οι μ@λ@κες οδηγοί... λέω ΜΑΚΡΥΑ από ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, αλλά και από όλες τις οικογένειες ΌΛΟΝΩΝ. Αυτό σχετικά με προηγούμενο ποστ που αναφέρθηκε κάτι σχετικό και δεν μπορούσα να μην μιλήσω όταν το διάβασα... μου προκάλεσε μεγάλη λύπη.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Επίσης δεν λέω μακρυά από τη δική μου οικογένεια οι μ@λ@κες οδηγοί... λέω ΜΑΚΡΥΑ από ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, αλλά και από όλες τις οικογένειες ΌΛΟΝΩΝ. Αυτό σχετικά με προηγούμενο ποστ που αναφέρθηκε κάτι σχετικό και δεν μπορούσα να μην μιλήσω όταν το διάβασα... μου προκάλεσε μεγάλη λύπη.

οι ιδιοι ηπατε οτι την "τρελα" σας δεν μπορητε να την κουμανταρετε. αυτο κι αν ειναι ληπηρο....

αν δεν μπορητε λοιπον να το κοψετε μακρια απο μενα. οσο κι αν λυπαστε. αυτο δε σημαινει οτι θα πρεπει απαρετητα να την πληρωσει καποιος αλλος. λαθος συμπερασμα. ο καθενας να πληρωνει για τις πραξεις του και μονοαυτος. δυσκολο ομως να γινει αυτο σε ενα δημοσιο δρομο.

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ πολύ, σταματήστε την φασαρία!

Δεν χρειάζεται να βγάλουμε πόρισμα τι φταίει, ποιος φταίει και τι όχι....

Είναι ένα θέμα στο οποίο ότι και να πούμε, όλες οι πλευρές έχουν δίκιο....

Λοιπόν για να τελειώνουμε.... δημοσίως παραδέχομαι ότι φταίω εγώ!!!

Ας γράψουμε για θέματα που έχουν να κάνουν με το topic....

Link to comment
Share on other sites

Οκκκ....εμείς δεν μπορούμε να διαχειριστούμε την τρέλα μας...(κάτι που φυσικά δεν ισχύει) Σοβαροί οικογενειάρχες όμως γιατί μόλις με δουν στο δρόμο γίνονται κολλιτσίδα στο αμάξι και λυσάνεεεε να προσπεράσουν...τη στιγμή που πήγαιναν στη δεξιά λωρίδα σαν κότες? τους νεαρούς τους δικαιολογώ... αυτοί όμως μερικές φορές με γυναίκα και παιδιά μέσα τι θέλουν να αποδείξουν άραγε.....????οεοεοεοεο. Σίγουρα μετά έχουν να σχολιάζουν για όλα τα κολόπαιδα που τρέχουν σαν τρελά στους δρόμους και σκοτώνουν κόσμο. :roadrage: Τα συμπεράσματα δικά σας... Η υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο και δε θέλω να επεκταθώ άλλο γιατί είμαι η μόνη γυναίκα εδώ και αν μιλήσω παραπάνω θα πέσετε όλοι μαζί να με φάτε... :roadrage::thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.