Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Μπορει να πω και βλακεια, δεν ξερω παρα πολλα σε αυτο το θεμα, αλλα η λογικη λεει οτι για τα χαμηλα θα εχεις τον κομπρεσορα. Το γκολφ ειχε μονο τουρμπο, με αποτελεσμα και με το προγραμμα να "μπαινει" ολη η δυναμη απο τις 3,000-3,500 στροφες και μετα. Εχω την εντυπωση πως με τον κομπρεσορα δεν θα εχεις το ιδιο προβλημα στα χαμηλα. Τουλαχιστον οχι τοσο μεγαλο οσο ειχες στο γκολφ

Παίδες το TSI 140 είχα GOLF με τούρμπο - κομπρέσορα...τον ίδιο ακριβώς κινητήρα με τώρα.....

Το αμάξι μετά το πρόγραμμα σκότωνε ψηλά,,,,και έπεσα χαμηλά.....Και ένα ματιζ θα με πέρναγε σε εκκίνηση....

Πάντως θεωρώ ότι 30 αλογάκια ακόμα στο GTI είναι καλά....Εγώ προσωπικά δεν θα το πειράξω άλλο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυριο το πρωι θα παω στο συνεργειο να δει ο ξαδερφος μου το αμαξι να μου πει για αυτον τον χτυπο απ το τιμονι(μου το χει κανει κανα 3 φορες) και θα τον ρωτησω καμια πατεντα για τα μαρσπιε που δεν εφαρμοζουν καλα και θα σας πω

Link to comment
Share on other sites

και ουτε θα φυγει.

απο το 2008 εχω το αμαξι golf 5 tsi και ακωμη εκει ειναι!!!

μονο ωταν θολωσει το τζαμι.

λογικα ειναι οι βεντζουζες που το κρατουσαν μεχρι να μπει πανω στο αμαξι...

μικρο το κακο.. αμα το βγαλετε θελω και εγω να μαθω πως!!!!!

κ εγω το ιδιο, σιγουρα απο βεντουζα ειναι

Link to comment
Share on other sites

παιδια το τμονι κανα 3 φορες οπως το εστριψα δεξια ηταν σαν για μια στιγμη να μαγκωσε και κατευθειαν να ξεμαγκωσε,δεν ακουγεται θορυβος το αισθανεσαι στο χερι μονο σαν ενα <<τακ-τακ>>...το αναφερω παλι μηπως και καποιος εχει καμια ιδεα μεχρι.να παω το πρωι στο συνεργειο θα σκασω

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγα σημερα στον ξαδερφο να δει το εργαλειο.μου ειπε ποως κατι σοβαρο με το εργαλειο δεν υπαρχει (ας πουμε προβλημα με το σταυρο).του εξηγησα οτι μου το κανει οταν ειναι παγωμενο το αμαξι οταν ειναι ακινητο και οχι παντα.καταλαβε τι εννοουσα και μου ειπε οτι επειδη το τιμονι ειναι ηλεκτρικο πιθανον να γινεται μια μικρη διακοπη και ετσι στιγμιαια να γινετε το τιμονι σκληρο δλδ σαν να μην ειναι μπροστα το αμαξι.μου ειπε κανονικα δεν επρεπε να το κανει αλλα κατι σοβαρο δεν υπαρχει και να μην ανησυχω και πως αν γινει κατι θα αναψει αμεσως η λυχνια στο καντραν.να σημειωσω οτι οταν ειναι σε κινηση δεν μου το κανει αυτο και συνολικα μου το εχει κανει 3 φορες. ρωτησα και για το τσικ-τσικ που ακουν και αλλα παιδια και μου ειπε πως ενδεχεται να ακουγεται και απο την ταπετσαρια. τωρα λυση δεν μου βρηκε. οσο για τα λαδια τον ρωτησα αν χρειαζεται να τα αλλαξω στα 2000-3000χλμ και μου ειπε πως καλο θα κανεις στο αμαξι κακο στην τσεπη σου και πως δεν ειναι απαραιτητο ακομα και στα 15000 να τα αλλαξω δεν θα παθει τιποτα( 15 χρονια σε vw δουλευει κατι θα ξερει)

τελος να σημειωσω οτι ο δεικτης εφτασε στη μεση και εχω κανει 280 περιπου χλμ και οχι σε εθνικες!!!

αυτα! ;)

Edited by spiros!!!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγα σημερα στον ξαδερφο να δει το εργαλειο.μου ειπε ποως κατι σοβαρο με το εργαλειο δεν υπαρχει (ας πουμε προβλημα με το σταυρο).του εξηγησα οτι μου το κανει οταν ειναι παγωμενο το αμαξι οταν ειναι ακινητο και οχι παντα.καταλαβε τι εννοουσα και μου ειπε οτι επειδη το τιμονι ειναι ηλεκτρικο πιθανον να γινεται μια μικρη διακοπη και ετσι στιγμιαια να γινετε το τιμονι σκληρο δλδ σαν να μην ειναι μπροστα το αμαξι.μου ειπε κανονικα δεν επρεπε να το κανει αλλα κατι σοβαρο δεν υπαρχει και να μην ανησυχω και πως αν γινει κατι θα αναψει αμεσως η λυχνια στο καντραν.να σημειωσω οτι οταν ειναι σε κινηση δεν μου το κανει αυτο και συνολικα μου το εχει κανει 3 φορες. ρωτησα και για το τσικ-τσικ που ακουν και αλλα παιδια και μου ειπε πως ενδεχεται να ακουγεται και απο την ταπετσαρια. τωρα λυση δεν μου βρηκε. οσο για τα λαδια τον ρωτησα αν χρειαζεται να τα αλλαξω στα 2000-3000χλμ και μου ειπε πως καλο θα κανεις στο αμαξι κακο στην τσεπη σου και πως δεν ειναι απαραιτητο ακομα και στα 15000 να τα αλλαξω δεν θα παθει τιποτα( 15 χρονια σε vw δουλευει κατι θα ξερει)

τελος να σημειωσω οτι ο δεικτης εφτασε στη μεση και εχω κανει 280 περιπου χλμ και οχι σε εθνικες!!!

αυτα! ;)

άρα είσαι άνετα στα πάνω από 500 χιλιόμετρα αυτονομία.... Όσο για το τιμόνι δεν πιστεύω να είναι τίποτα ιδιαίτερο αλλά για καλό και για κακό πάνε και μία αντιπροσωπία...

Link to comment
Share on other sites

άρα είσαι άνετα στα πάνω από 500 χιλιόμετρα αυτονομία.... Όσο για το τιμόνι δεν πιστεύω να είναι τίποτα ιδιαίτερο αλλά για καλό και για κακό πάνε και μία αντιπροσωπία...

μα στην αντιπροσωπια δουλευει ο ξαδερφος μου

Link to comment
Share on other sites

Για τον τριγμο που αναφερετε στην κολωνα ,επειδη ειχα το ιδιο προβλημα και εγω πηγα στην αντιπροσωπεια και μου εσφιξαν καποιες βιδες και σταματησε ,αλλα μετα απο μια εβδομαδα αρχισε απο την κολωνα του συνοδηγου ξαναπηγα στην αντιπροσωπεια και εκανα μια βολτα με ενα τσακαλι που δουλευει στο φανοποιειο και μου λεει περιμενε σε 2 λεπτα στο φερνω,μετα απο 2 λεπτα μου το φερνει και μου λεει σου εσφιξα τις βιδες που πιανουν το σιδερακι στο αυτοκινητο πανω στο οποιο κλειδωνει η πορτα,μου λεει συνηθως απο το εργοστασιο τα ρομποτ σφιγκουν τι βιδες μεχρι ενα σημειο.Τωρα δεν ακουγεται τιποτα

Link to comment
Share on other sites

α τσολια επιασα μια 200αρα σημερα πρωτη φορα.μια χαρα παει και τα επιασε σχετικα ανετα με D. :roadrage::D:rofl::yahoo:

Επισης σε αυτο το σημειο θα ηθελα να πω πως μου εχουν σπασει τα νευρα ολοι οι ασχετοι που μου λενε οτι εκανα βλακεια που εδωσα 20000 να παρω πολο και πως επαιρνα ενα μεταχειρισμενο bmw η mercedes και τετοια!!!ελεος δηλαδη :lol::tongue::bow:

Link to comment
Share on other sites

Επισης σε αυτο το σημειο θα ηθελα να πω πως μου εχουν σπασει τα νευρα ολοι οι ασχετοι που μου λενε οτι εκανα βλακεια που εδωσα 20000 να παρω πολο και πως επαιρνα ενα μεταχειρισμενο bmw η mercedes και τετοια!!!ελεος δηλαδη :tongue::bow::roadrage:

Αστους να λένε!!!

Τρελή Ζήλια :lol:

Α ξέχασα να πώ οτι σήμερα θα πάω να δώ το δικό μου που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΕ :yahoo::D:rofl:

Edited by AlenXxX
Link to comment
Share on other sites

Αστους να λένε!!!

Τρελή Ζήλια :lol:

Α ξέχασα να πώ οτι σήμερα θα πάω να δώ το δικό μου που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΕ :yahoo::D:rofl:

Συμφωνω...το θεμα ειναι τι αμαξι θες να παρεις...Αλλο ενα Mercendez k ΒΜW κ αλλο το πολακι...εγω ειχα ενα BMW Compact 316 πριν το polaki...καμια σχεση τα αυτοκινητα...αν θες να παρεις ενα αμαξι σε γκαζια κ χαρακτηριστικα ομοια με του πολο θες τουλαχιστον καμια 40.000 για να πας στις αλλες μαρκες...!!!

Υ.Γ: Καλοριζικο κ καλοταξιδο φιλε...Εμενα μεχρι την αλλη Παρασκευη θα ειναι εδω...!!!

Edited by POLO GTI SX
Link to comment
Share on other sites

α τσολια επιασα μια 200αρα σημερα πρωτη φορα.μια χαρα παει και τα επιασε σχετικα ανετα με D. :roadrage::rofl::thumbsup::D

Επισης σε αυτο το σημειο θα ηθελα να πω πως μου εχουν σπασει τα νευρα ολοι οι ασχετοι που μου λενε οτι εκανα βλακεια που εδωσα 20000 να παρω πολο και πως επαιρνα ενα μεταχειρισμενο bmw η mercedes και τετοια!!!ελεος δηλαδη :bow: :bow: :bow:

Κλασικοί Έλληνες:roadrage: Αμα δεν έχεις προπέλα ή αστέρι στο καπό, βαψτο μπλε και πέτα το, είναι καρούλι εξ΄ορισμού :lol::yahoo::tongue::bow:

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

α τσολια επιασα μια 200αρα σημερα πρωτη φορα.μια χαρα παει και τα επιασε σχετικα ανετα με D. :roadrage::D:rofl::yahoo:

Επισης σε αυτο το σημειο θα ηθελα να πω πως μου εχουν σπασει τα νευρα ολοι οι ασχετοι που μου λενε οτι εκανα βλακεια που εδωσα 20000 να παρω πολο και πως επαιρνα ενα μεταχειρισμενο bmw η mercedes και τετοια!!!ελεος δηλαδη :lol::tongue::bow:

Έτσι.... Το Polaki είναι το GTI του "φτωχού" , μεροκαματιάρη, σκληρά εργαζόμενου Έλληνα....

Τώρα όταν δεν θα μου έχει μείνει τρίχα στο μαλλί και δεν θα βλέπω το "εργαλείο" που θα είναι κρυμμένο κάτω από την "μπάκα" , θα το σκεφτώ για τίποτε άλλο...

Πάντως μια βαφή στις ζάντες θέλει τώρα και γίνεται κορυφαίο ....

Δεν ξέρω, με μπρίζωσε άσχημα ο tolisgti που έβαψε τις δικές του μαύρες και είναι κορυφή!!

Θα ταιριάζει απίστευτα πιστεύω και θα κάνει τρελή αντίθεση με το polaki!!!roadrage.gifroadrage.gifroadrage.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι.... Το Polaki είναι το GTI του "φτωχού" , μεροκαματιάρη, σκληρά εργαζόμενου Έλληνα....

Τώρα όταν δεν θα μου έχει μείνει τρίχα στο μαλλί και δεν θα βλέπω το "εργαλείο" που θα είναι κρυμμένο κάτω από την "μπάκα" , θα το σκεφτώ για τίποτε άλλο...

Πάντως μια βαφή στις ζάντες θέλει τώρα και γίνεται κορυφαίο ....

Δεν ξέρω, με μπρίζωσε άσχημα ο tolisgti που έβαψε τις δικές του μαύρες και είναι κορυφή!!

Θα ταιριάζει απίστευτα πιστεύω και θα κάνει τρελή αντίθεση με το polaki!!!roadrage.gifroadrage.gifroadrage.gif

Εχεις καμια φωτο το polaki με τις βαμενες ζαντες τσολια???

Που μπορω να τις δω?

Link to comment
Share on other sites

Επισης σε αυτο το σημειο θα ηθελα να πω πως μου εχουν σπασει τα νευρα ολοι οι ασχετοι που μου λενε οτι εκανα βλακεια που εδωσα 20000 να παρω πολο και πως επαιρνα ενα μεταχειρισμενο bmw η mercedes και τετοια!!!ελεος δηλαδη :hyper::unsure::bow:

Άσε ρε συ... Και μένα μου λέγανε κάποιοι "θα δώσεις 20 χιλιάρικα για να πάρεις polo; Με 20 χιλ. ξέρεις τι αυτοκινητάρα μεταχειρισμένη βρίσκεις...; Θα κάνεις και το κομμάτι σου και θα λένε όλοι που βρήκε αυτός τόσα λεφτά να το πάρει...!!"

Δε θέλω ρε φίλε να πουλάω μούρη στο δρόμο...!!!! Θέλω ένα μικρό και γρήγορο αυτοκίνητο που θα μπορώ να το συντηρώ και μόνος μου!! Α μα πιά!!:hairy:

Link to comment
Share on other sites

Άσε ρε συ... Και μένα μου λέγανε κάποιοι "θα δώσεις 20 χιλιάρικα για να πάρεις polo; Με 20 χιλ. ξέρεις τι αυτοκινητάρα μεταχειρισμένη βρίσκεις...; Θα κάνεις και το κομμάτι σου και θα λένε όλοι που βρήκε αυτός τόσα λεφτά να το πάρει...!!"

Δε θέλω ρε φίλε να πουλάω μούρη στο δρόμο...!!!! Θέλω ένα μικρό και γρήγορο αυτοκίνητο που θα μπορώ να το συντηρώ και μόνος μου!! Α μα πιά!!:hyper:

Συμφωνω απολυτα...!!! :hairy:

Link to comment
Share on other sites

Για τον τριγμο που αναφερετε στην κολωνα ,επειδη ειχα το ιδιο προβλημα και εγω πηγα στην αντιπροσωπεια και μου εσφιξαν καποιες βιδες και σταματησε ,αλλα μετα απο μια εβδομαδα αρχισε απο την κολωνα του συνοδηγου ξαναπηγα στην αντιπροσωπεια και εκανα μια βολτα με ενα τσακαλι που δουλευει στο φανοποιειο και μου λεει περιμενε σε 2 λεπτα στο φερνω,μετα απο 2 λεπτα μου το φερνει και μου λεει σου εσφιξα τις βιδες που πιανουν το σιδερακι στο αυτοκινητο πανω στο οποιο κλειδωνει η πορτα,μου λεει συνηθως απο το εργοστασιο τα ρομποτ σφιγκουν τι βιδες μεχρι ενα σημειο.Τωρα δεν ακουγεται τιποτ

φιλε μου σε ποια αντιπροσωπια πηγες...?ετσι για να ξερω...δεν το εχω παραλλαβει ακομη αλλο καλο ειναι να ειμαι προετοιμασμενος...χεχεχε...

Για τον τριγμο που αναφερετε στην κολωνα ,επειδη ειχα το ιδιο προβλημα και εγω πηγα στην αντιπροσωπεια και μου εσφιξαν καποιες βιδες και σταματησε ,αλλα μετα απο μια εβδομαδα αρχισε απο την κολωνα του συνοδηγου ξαναπηγα στην αντιπροσωπεια και εκανα μια βολτα με ενα τσακαλι που δουλευει στο φανοποιειο και μου λεει περιμενε σε 2 λεπτα στο φερνω,μετα απο 2 λεπτα μου το φερνει και μου λεει σου εσφιξα τις βιδες που πιανουν το σιδερακι στο αυτοκινητο πανω στο οποιο κλειδωνει η πορτα,μου λεει συνηθως απο το εργοστασιο τα ρομποτ σφιγκουν τι βιδες μεχρι ενα σημειο.Τωρα δεν ακουγεται τιποτα

φιλε μου σε ποια αντιπροσωπια πηγες...?ετσι για να ξερω...δεν το εχω παραλλαβει ακομη αλλο καλο ειναι να ειμαι προετοιμασμενος...χεχεχε...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καμια φωτο το polaki με τις βαμενες ζαντες τσολια???

Που μπορω να τις δω?

Τις έχει κάνει ο tolisgti στο Golf GTI που έχει και είναι κορυφή!!!

Σε Polo GTI δεν νομίζω να τις έχει κάνει κανείς ακόμα αλλά το έχει κάνει ο Speedy στο photoshop με το link να είναι καμιά 50 σελίδες πιο πριν στο ίδιο τοπικ!!!

Speedy αν μπορείς δώσε μας ξανά το link!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.