Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Επειδή ενδιαφερόμουν κι εγώ για τα χειριστήρια ρώτησα και στον Ρώρρη στον Αγ. Στέφανο και Karenta Συγγρού, και μου είπαν ότι δεν υπάρχουν κωδικοί στην Ελλάδα.

Όταν τους είπα ότι από ερασιτεχνικά βίντεο στο youtube με Polo GTi ορισμένοι έχουν χειριστήρια στο τιμόνι από την Karenta μου είπαν ότι μάλλον έχουν βγεί μόνο για Γερμανία και στην Ελλάδα δεν έχουν καμία ενημέρωση.

Απλά στην Γερμανία το δίνουν το Polo GTI με standart χειριστήρια στο τιμόνι και θερμαινόμενα καθίσματα...Γι' αυτό και πάει στα 23000€ !!thumbsd.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! παρέλαβα την Τρίτη άσπρο gti με xenon, πακέτο άνεσης, τεμπέλη, χειριστήρια στο τιμόνι και για το ράδιο και για το trip, rcd-510 και συναγερμό. Στο τεμπέλη και τα χειριστήρια υπάρχουν κωδικοί όπως καταλαβαίνετε! Σας το λέω γιατί πολλοί πωλητές δεν ξέρουν τί τους γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Οκ, για αυτά θα ψάξω. Αν καταφέρεις και έρθεις με 120 εγώ θα σου βγάλω το καπέλο παρεπιπτόντως .... Αν ΑΝ τα καταφέρεις , θα σου έχει κατανάλωση γύρω στο 6 με 7 .

Αυτά λέγονται αντιολισθητικά πανιά Χρήστο... Ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.accessori...=category&id=58

Edited by TSOLIAS30
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! παρέλαβα την Τρίτη άσπρο gti με xenon, πακέτο άνεσης, τεμπέλη, χειριστήρια στο τιμόνι και για το ράδιο και για το trip, rcd-510 και συναγερμό. Στο τεμπέλη και τα χειριστήρια υπάρχουν κωδικοί όπως καταλαβαίνετε! Σας το λέω γιατί πολλοί πωλητές δεν ξέρουν τί τους γίνεται!

Άρα αυτό που μου έλεγαν ότι μόνο αριστερά έχει χειριστήρια δεν ισχύει.

Και ποια ημερομηνία το παρήγγειλες?

Link to comment
Share on other sites

Άρα αυτό που μου έλεγαν ότι μόνο αριστερά έχει χειριστήρια δεν ισχύει. Μπορείς να τσεκάρεις αν δουλεύει το χειριστήριο για το trip ? γιατί μου έχουν πει ότι δεξια τα χειριστήρια δεν λειτουργούν.

Ποια ημερομηνία το παρήγγειλες?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! παρέλαβα την Τρίτη άσπρο gti με xenon, πακέτο άνεσης, τεμπέλη, χειριστήρια στο τιμόνι και για το ράδιο και για το trip, rcd-510 και συναγερμό. Στο τεμπέλη και τα χειριστήρια υπάρχουν κωδικοί όπως καταλαβαίνετε! Σας το λέω γιατί πολλοί πωλητές δεν ξέρουν τί τους γίνεται!

Καλορίζικο φίλε καταρχάς και καλά ταξίδια! Πόσο πήγε η τιμή μόνο για τα χειριστήρια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! παρέλαβα την Τρίτη άσπρο gti με xenon, πακέτο άνεσης, τεμπέλη, χειριστήρια στο τιμόνι και για το ράδιο και για το trip, rcd-510 και συναγερμό. Στο τεμπέλη και τα χειριστήρια υπάρχουν κωδικοί όπως καταλαβαίνετε! Σας το λέω γιατί πολλοί πωλητές δεν ξέρουν τί τους γίνεται!

Συμφωνω...Δυστυχως οι περισσοτεροι δεν ξερουν που πανε τα 4...

Ειχα ψαξει πολυ για το πολο πριν το παρω...κ στις περισσοτερες αντιπροσωπιες που πηγαινα δεν ειχαν απαντησεις για ολες τις ερωτησεις μου...εγω ομως με το ψαξιμο που ειχα κανει ηξερα τις απαντησεις...

Χαλια Μαυρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε καταρχάς και καλά ταξίδια! Πόσο πήγε η τιμή μόνο για τα χειριστήρια?

220 στοιχίζουν τα χειριατήρια αλλά αξίζουν και σε χρηστικότητα και σε εμφάνιση ειδικά το βράδυ!

Λειτουργούν κανονικότατα!

Link to comment
Share on other sites

220 στοιχίζουν τα χειριατήρια αλλά αξίζουν και σε χρηστικότητα και σε εμφάνιση ειδικά το βράδυ!

Λειτουργούν κανονικότατα!

Άρα, έχει χειριστήρια αριστερά και δεξιά πάνω στο τιμόνι και λειτουργούν όλα. Συγνώμη που επιμένω στην ερώτηση γιατί όταν το παρήγγειλα μου είπαν άλλα. Αν είναι αλλιώς θα προσθέσω στην παραγγελία και τα χειριστήρια.

Link to comment
Share on other sites

Άρα, έχει χειριστήρια αριστερά και δεξιά πάνω στο τιμόνι και λειτουργούν όλα. Συγνώμη που επιμένω στην ερώτηση γιατί όταν το παρήγγειλα μου είπαν άλλα. Αν είναι αλλιώς θα προσθέσω στην παραγγελία και τα χειριστήρια.

Να προσθεσεις...αλλα αν σου εχουν δωσει ημερομηνια παραγωγης θα την χασεις...ετσι την πατησα εγω με τεμπελη κ χειρ. στο τιμονι...!!! :help:

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσεις...αλλα αν σου εχουν δωσει ημερομηνια παραγωγης θα την χασεις...ετσι την πατησα εγω με τεμπελη κ χειρ. στο τιμονι...!!! :help:

όχι δεν μου έχουν δώσει ακόμα ημερομηνία παραγωγής. Και το δικό σου έχει χειριστήρια?

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν μου έχουν δώσει ακόμα ημερομηνία παραγωγής. Και το δικό σου έχει χειριστήρια?

ΟΧΙ...το περιμενω μεχρι 20/02...εχει τα παντα...ακομα κ δερμα αλκανταρα...κ δεν εβαλα αυτα τα 2 γιατι θα εχανα την ημερομηνια παραγωγης κ θα ηταν σαν νεα παραγγελια...ακου να δεις...3 μηνες πριν την ημερομηνια που μου ειχαν δωσει οτι θα κατασκευαστει κ δεν μπορουσαν να κανουν 2 απλες αλλαγες...τα νευρα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Άρα, έχει χειριστήρια αριστερά και δεξιά πάνω στο τιμόνι και λειτουργούν όλα. Συγνώμη που επιμένω στην ερώτηση γιατί όταν το παρήγγειλα μου είπαν άλλα. Αν είναι αλλιώς θα προσθέσω στην παραγγελία και τα χειριστήρια.

Ναι κανονικότατα!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε m@Riosgti από ποιά αντιπροσωπεία το είχες παραγγείλει?

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ...το περιμενω μεχρι 20/02... :help: εχει τα παντα...ακομα κ δερμα αλκανταρα...κ δεν εβαλα αυτα τα 2 γιατι θα εχανα την ημερομηνια παραγωγης κ θα ηταν σαν νεα παραγγελια...ακου να δεις...3 μηνες πριν την ημερομηνια που μου ειχαν δωσει οτι θα κατασκευαστει κ δεν μπορουσαν να κανουν 2 απλες αλλαγες...τα νευρα μου!!!

Φίλε επειδή και εγώ περιμένω το TSI αυτό το μήνα, πότε παρήγγειλες? Σου είπαν οτι θα το έχεις εως 20/2 γιατί εγω που ρώτησα μου έδειξαν στον Η/Υ οτι είναι σε μεταφορά, αλλά δεν ξέρουν ακριβώς ημερομηνία άφιξης, τέλος του μήνα το αργότερο μου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

To GTI στη γερμανια εχει στο στανταρ εξοπλισμο χειρηστηρια τιμονιου, τεμπελη και θερμενομενα καθισματα... Λογικα παντως πρεπει να εχει βγει κωδικος γιατι οταν εκανα τις διαπραγματευσεις μου ειπαν οτι υπαρχει τεμπελης και τον κοστολογουσαν στα 450Ε. Αλλα σαν καλος διαπραγματευτης εγω ( :p ) τους καταφερα και το πηρα δωρο, μαζι με συναγερμο και παρκτρονικ. Το μονο προβλημα ειναι οτι πρεπει να περιμενω να φερουν απο γερμανια τα ανταλλακτικα και περιμενω τηλεφωνημα την αλλη εβδομαδα για να το παω να τον τοποθετησουν :whistling::drool:

Link to comment
Share on other sites

Καλα ενταξει τωρα , στα 20,000 ευρω το πολο ειναι εξαιρετικη επιλογη , στα 21,000 πολυ καλη

Τωρα αν ειναι να δωσεις πανω απο 23,000 ευρω για το πολο πας σε κατι μεγαλυτερο

δεν αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!

Εχω το polo gti απο τα μεσα Δεκεμβρη,και γενικα ειμαι ευχαριστημενος,ειδικα με το dsg.

Ερχομαι στο "προβλημα".Τριξιμο στην επενδυση της οροφης,πισω απο το ανοιγμα της ηλιοροφης και στην πλευρα του συνοδηγου.....η ταπετσαρια τριζει και κανει ενα ενοχλητικο τσικ-τσικ ειδικα στις εντονες κλισεις.Δεν ειναι κακη συναρμολογηση γιατι δεν φενεται να τρεμει,αλλα μαλλον θεμα υλικου,γιατι ακομα και οταν την πιεζω με το χερι μου,κανει αυτο τον ηχο.

Εχω βεβαια και το αγνωστης προελευσης ντουκ,που ακουγεται πολυ ηπια ειναι αληθεια στην περιχοχη της δεξιας πλαινης κολωνας ή λιγο πιο πισω,και οχι παντα,αλλα κυριως σε σταματηματα η κατακορυφες αναπηδησεις (οχι παντα ομως).

Εχει παρατηρησει κανεις παρμομοια ηχητικα εφε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.