Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

αν θυμαμαι καλα πρεπει να λεει περιπου 35-40 λιτρα....

αληθεια θα παει 5 ευρω???τοτε παω να αγορασω τωρα 100000 λιτρα με 1.83 για να ειμαι κ κερδισμενος οταν το αεριο θα εχει 2.5....

μπορω να κανω κ επενδυση βεβαια...να την πουλαω με 3 ευρω....

οταν μπαινει στο S αλλαζει ταχυτητα στις 3.500 στροφες...κ γενικα ειναι πιο νευρικο το αμαξι...εκει που στο D δηλαδη θα εχει 5η αμα το βαλεις στο S θα βαλει 3η..

axa κατάλαβα!

τι εννοείς 35-40 λίτρα?

Link to comment
Share on other sites

απο μαθηματικα εισαι πολυ καλος χιχιχιχ. δεσ να μαθαινεις. αν κανω 20000 χιλ το χρονο εχουμε και λεμε το πολακι και περιπου με γκαζια 10 λιτρα στα εκατο και με αεριο 11 λιτρα στα εκατο.

ΒΕΝΖΙΝΗ : 20000/100*10 ΛΙΤΡΑ= 2000 ΛΙΤΡΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ. * 1,60 ΤΙΜΗ = 3200 ΕΥΡΩ ΤΟ ΧΡΟΝΟ.

ΑΕΡΙΟ: 20000/100* 11 ΛΙΤΡΑ = 2200 ΛΙΤΡΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ. * 0,80 ΤΙΜΗ = 1760 ΕΥΡΩ ΤΟ ΧΡΟΝΟ

ΟΠΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ 1440 ΕΥΡΩ ΤΟ ΧΡΟΝΟ με τις υπαρχουσεσ τιμε βενζινης και αεριου.

οποτε σε εναιμση χρονο εφυγε η αποσβεση.και με τα αρχιζει το ΠΑΑΑΡΡΡΤΤΤΙΙΙ. ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΑΕΤΙΑ ΕΣΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ 6000 ΕΥΡΩ ΣΤΑ ΚΑΥΣΙΜΑ.

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΝΕΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΔΑΧΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ

Edited by GIANNIS75
Link to comment
Share on other sites

ποπό και εγώ που νόμιζα ότι θα καίει λίγο.

παιδιά το grand cherokee που είχα(πριν το σπάσω) πάταγα τέρμα το γκάζι και έλεγε 99 λίτρα στα 100 χιλιόμετρα :pardon:

δεν έχει κοιτάξει κανεις να δει τι λέει όταν το γαμάς?

49.9 λεει στα 100 χιλιομετρα..δεν παει παραπανω!!!

Link to comment
Share on other sites

απο μαθηματικα εισαι πολυ καλος χιχιχιχ. δεσ να μαθαινεις. αν κανω 20000 χιλ το χρονο εχουμε και λεμε το πολακι και περιπου με γκαζια 10 λιτρα στα εκατο και με αεριο 11 λιτρα στα εκατο.

ΒΕΝΖΙΝΗ : 20000/100*10 ΛΙΤΡΑ= 2000 ΛΙΤΡΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ. * 1,60 ΤΙΜΗ = 3200 ΕΥΡΩ ΤΟ ΧΡΟΝΟ.

ΑΕΡΙΟ: 20000/100* 11 ΛΙΤΡΑ = 2200 ΛΙΤΡΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ. * 0,80 ΤΙΜΗ = 1760 ΕΥΡΩ ΤΟ ΧΡΟΝΟ

ΟΠΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ 1440 ΕΥΡΩ ΤΟ ΧΡΟΝΟ με τις υπαρχουσεσ τιμε βενζινης και αεριου.

οποτε σε εναιμση χρονο εφυγε η αποσβεση.και με τα αρχιζει το ΠΑΑΑΡΡΡΤΤΤΙΙΙ. ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΑΕΤΙΑ ΕΣΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ 6000 ΕΥΡΩ ΣΤΑ ΚΑΥΣΙΜΑ.

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΝΕΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΔΑΧΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ

εγω δεν εκανα ουτε πολ/σμους ουτε τπτ....σου ειπα απλα....οτι με τα 2.500 χιλιαρικα που εδωσες για να το βαλεις....εγω περναω 2 χρονια....κ οσο για τα μαθηματικα ναι....ειμαι παρα πολυ καλος...ξερω οτι Polo + GTI = Shell V-Power Racing!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι φώτος από τον τεμπέλη της Kamei που σας είχα υποσχεθεί:

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?app=garage&do=view&id=1015&tab=mods

ωραίος ρε Γιώργο άλλα με χαλάνε τα μαρκούτσια που τα έχει πίσω.....

Link to comment
Share on other sites

49.9 λεει στα 100 χιλιομετρα..δεν παει παραπανω!!!

ρε είναι παρα πολύ αν είναι δυνατών!

ρε είναι παρα πολύ αν είναι δυνατών!

εκτος αν εννοείς για το cherokee που πάει στιγμιαία παραπάνω!στη συνεχεια έπεφτε

Link to comment
Share on other sites

1 οποιος πηρε το polo gti για την οικονομια του πηρε λαθος αμαξι σιγουρα.

καλη σας νυχτα!

εγώ το παράγγειλα γιατί και γρήγορο είναι και όμορφο και απ ότι μου πάνε και απ ότι είχα διαβάσει δεν καεί και παρα πολύ για αυτά που δίνει.

Link to comment
Share on other sites

εγώ το παράγγειλα γιατί και γρήγορο είναι και όμορφο και απ ότι μου πάνε και απ ότι είχα διαβάσει δεν καεί και παρα πολύ για αυτά που δίνει.

καει οσο πρεπει να καει γι αυτα που δινει!!!!

Link to comment
Share on other sites

ωραίος ρε Γιώργο άλλα με χαλάνε τα μαρκούτσια που τα έχει πίσω.....

γούστα είναι αυτά!! Εμένα προσωπικά δεν με πειράζουν...

Απλά είναι η πιο καλή λύση για να μην πας στα 500 € του εργοστασιακού.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιασαμε διαφορα εξτρα ρε παιδια μπαινει τουρμπο τιμερ στο πολο μας θα εχει κανεναν προβλημα ποσο περιπου ειναι τα περαστικα κτλπ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα και πήγα Φιλοσίδη να πάρω προσφορά και ρώτησα και για χειριστήρια στο τιμόνι. Μου είπαν πώς λογικά θα έχει μόνο στα αριστερά για το ράδιο. Σε τέτοια περίπτωση δεν έχει νόημα αφού με το RCD-510 που θα βάλω θα χάσω όλη την αίγλη του touchscreen...

m@Riosgti μπορείς να επιβεβαιώσεις ότι το πήρες με χειριστήρια και για trip control? Δεν αξίζει να το ρισκάρω και να έχει μόνο για το ράδιο...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα και πήγα Φιλοσίδη να πάρω προσφορά και ρώτησα και για χειριστήρια στο τιμόνι. Μου είπαν πώς λογικά θα έχει μόνο στα αριστερά για το ράδιο. Σε τέτοια περίπτωση δεν έχει νόημα αφού με το RCD-510 που θα βάλω θα χάσω όλη την αίγλη του touchscreen...

Τα χειριστήρια κάνουν και για το τριπ εννοείται. το αμάξι μου δεν ξέρω;

m@Riosgti μπορείς να επιβεβαιώσεις ότι το πήρες με χειριστήρια και για trip control? Δεν αξίζει να το ρισκάρω και να έχει μόνο για το ράδιο...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχει και στα δεξιά του τιμονιού χειριστήρια? Sorry που σε πρήζω ρε φιλαράκι αλλά δεν ήξεραν να μου πούν σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχει και στα δεξιά του τιμονιού χειριστήρια? Sorry που σε πρήζω ρε φιλαράκι αλλά δεν ήξεραν να μου πούν σίγουρα.

Ναι και στα δεξιά έχει χειριστήρια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.