Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

img0717hz.jpg

ο χριστός και η μάνα του.... τι κουκλί είναι αυτό? ονείρωξη σκέτη! :hyper: :hyper: :hyper: :hyper: :thumbsup::drool: :drool:

καλά μια ζάντα ΜΑΚ XLR θα του πήγαινε απλά τέλεια σε αυτό το GTI που είναι σε μαύρο.

εγώ όταν παραλάβω το δικό μου GTI σε μαύρο! θα του βάλω αμέσως αμέσως νικελένια πλαστικά στους καθρέφτες!

και μετά από λίγο καιρό την ΜΑΚ XLR

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρεισ κανείς σίγουρα πότε πρέπει να ελέγχουμε τα λάδια? Το πρωί με κρύα μηχανή η΄δεν έχει σημασία??

Εμένα πάντως στα 1000χλμ που άλλαξα πήρε ακριβώς 4 λίτρα. Έβαλα castrol professional slx 530, ποια η γνώμη σας?

αυτή την απορία την έχω και εγώ, μου έχουν πει ότι κανονικά σβήνεις τη μηχανή και περιμένεις κανένα 10-λεπτο και μετά τα ελέγχεις... αλλά το λογικό δεν είναι όταν είναι κρύα η μηχανή για να δεις την πραγματική στάθμη των λαδιών στα πιο χαμηλά της πόσο είναι???

Link to comment
Share on other sites

λειτουργεις το αμαξι στο ρελαντι μεχρι να ζεστανει, σβηνεις και περιμενεις 2-3 λεπτα. μετα ελεγχεις τα λαδια.

Εμένα πάντως στα 1000χλμ που άλλαξα πήρε ακριβώς 4 λίτρα. Έβαλα castrol professional slx 530, ποια η γνώμη σας?

3,6 γραφει τουλαχιστον ο κατασκευαστης, αν και εχω ακουσει και εγω οτι παιρνει λιγο παραπανω.. τωρα ποσο ακριβως δεν ξερω δεν εχω προλαβει να το ελεγξω.

Link to comment
Share on other sites

λειτουργεις το αμαξι στο ρελαντι μεχρι να ζεστανει, σβηνεις και περιμενεις 2-3 λεπτα. μετα ελεγχεις τα λαδια.

3,6 γραφει τουλαχιστον ο κατασκευαστης, αν και εχω ακουσει και εγω οτι παιρνει λιγο παραπανω.. τωρα ποσο ακριβως δεν ξερω δεν εχω προλαβει να το ελεγξω.

thanx spiros

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και όλες στο φορουμ!!!! Να ρωτησω και εγω κατι με την σειρα μου σαν τρελα ερωτευμενος με το πολο gti, πηγα σε γνωστη αντιπροσωπεια στην βουλιαγμενης και απο προσφορα-εκπτωση τιποτα!!!!! Βεβαια ηταν πολυ εξυπηρετικοι και γνωριζαν πως να πουλησουν και να σου δωσουν αυτο που θες και με εγγυηση παραδωσης το μεγιστο 3 μηνες οτι και να βαλεις απο extra!! Αλλα καμια προσφορα ρε παιδια?? Μονο κατι αισθητηρες παρκαρισματος σου εβαζαν,οτι βαζουν οι παντες ουτος η αλλως. Για πειτε καμια αντιπροσωπεια με καμια καλη προσφορα!! Για αυτονοητους λογους δεν χρειαζονται ονοματα αντιπροσωπων στειλτε πμ οποιος εχει καποια πληροφορια!! Γιατι απ οτι εμαθα την τιμή την ανεβασαν στα 19,990 € για την 5θυρη εκδοση, θα μου πειτε λιγο ειναι αλλα πρεπει και αυτοι να κανουν κατι!!!! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Oι τιμες ειναι πολυ χαμηλες για την εταιρεια.

Δες ποσο εχουν κορσα ... 207 και ανταγωνισμος που ειναι εμφανως πισω ως συνολο.

Μιλαμε αντι ναι ειναι το πολο το πιο ακριβο 22-23 ειναι κατω απο 20.

Link to comment
Share on other sites

Ένα ιταλικό με δυναμομέτρηση:

http://www.youtube.com/watch?v=wJhcgyM0j7s&feature=related

και ένα με 0-100 , ρεπριζ...

μην αρχίσετε να με κράζετε ... δεν είμαι εγώ... είναι ένας Ιταλός συνάδελφος!!!ΧΑΧΑ!!!clapping.gifclapping.gifclapping.gif

Link to comment
Share on other sites

Oι τιμες ειναι πολυ χαμηλες για την εταιρεια.

Δες ποσο εχουν κορσα ... 207 και ανταγωνισμος που ειναι εμφανως πισω ως συνολο.

Μιλαμε αντι ναι ειναι το πολο το πιο ακριβο 22-23 ειναι κατω απο 20.

Ναι δεν αντιλεγω οτι αυτη την στιγμη το αμαξι ειναι best value for money αλλα η ερωτηση μου δεν ειναι αν τα αξιζει η οχι τα λεφτα του (αφου το ξερω οτι ειναι το καλυτερο απ ολες τις απόψεις στην κατηγορία του) αλλα για το αν ξερει καποιος καποια αντιπροσωπεια που να κανει καποια προσφορα. Νομιζω οτι ηταν σαφες το ερωτημα μου χωρις να θελω να παρεξηγηθω και θα ηθελα μια σαφη απαντηση και οχι απλως απαντηση για την απαντηση. :whistling:

Link to comment
Share on other sites

λειτουργεις το αμαξι στο ρελαντι μεχρι να ζεστανει, σβηνεις και περιμενεις 2-3 λεπτα. μετα ελεγχεις τα λαδια.

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ????????????????????????

μηπως να το εχω και σε κατηφορα???οχι τπτ αλλο απλα για να ξερω ακριβως ποσο λαδι εχει μεσα τ αμαξι....

Ναι δεν αντιλεγω οτι αυτη την στιγμη το αμαξι ειναι best value for money αλλα η ερωτηση μου δεν ειναι αν τα αξιζει η οχι τα λεφτα του (αφου το ξερω οτι ειναι το καλυτερο απ ολες τις απόψεις στην κατηγορία του) αλλα για το αν ξερει καποιος καποια αντιπροσωπεια που να κανει καποια προσφορα. Νομιζω οτι ηταν σαφες το ερωτημα μου χωρις να θελω να παρεξηγηθω και θα ηθελα μια σαφη απαντηση και οχι απλως απαντηση για την απαντηση. :thumbsup:

προσφορα δεν κανει καμια αντιπροσωπεια της VW...σκεψου απλα οτι το πολο ειναι το πρωτο αμαξι σε πωλησεις στην VW...οποτε γιατι να κανει προσφορες??αφου ετσι κ αλλιως θα πουλησει!!!

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι κατάλαβα όλες οι αντιπροσωπείες κάνουν δώρο τους αισθητήρες παρκαρίσματος και τον συναγερμό... :thumbsup:

Τώρα αν κάποιος έχει γνωστό σε κάποια, μπορεί να παζαρέψει να του κάνουν κάτι άλλο εκτός από τα συνηθησμένα...

Π.χ. εμένα θα μου κάνουν δώρο τον συναγερμό και αντί για τους αισθητήρες που δεν τους ήθελα, θα μου κάνουν την επέκταση της εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

εγώ το περνώ με leasing και δεν περνώ δώρο τίποτα :clapping:

θα μου βγει για 3 χρονια 16.000 euro.

απλά σκέφτηκα ότι το αμαξάκι σε 3 χρονια θα το χω σπάσει.δεν υπάρχει περίπτωση να αντέξει 1400 κυβικά κινητήρας στα χερια μου για παραπάνω.

εδώ έσπασα κινητήρα 5.000 κυβικά σε 3 μήνες θα αντέξει το πολάκι? :clapping:

με το leasing ότι και να γίνει τα πληρώνουν όλα αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Εθεαθη λευκο gti με πανοραμικη οροφη, τριπορτο, ασπρο στο Περιστερι στο φαναρι διπλα στην εκκλησια του Ταξιαρχη. Κανενας απο το club? Ακριβως

οπως θα το παραγγειλω, μεσα στο 2011 ελπιζω. Εκτος απο τις 3 πορτες.. Η πανοραμικη οροφη του παει απιστευτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Μπορει κανεις να μου δωσει πληροφοριες για περιποιηση σε δερμα - αλκανταρα???Ευχαριστω!!! :clapping:

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=35616&st=0&p=378887&hl=alcantara&fromsearch=1entry378887

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,μια χαρα ειναι το GTi....αλλα πειτε μου σας παρακαλω...τριζει σε κανενα η επενδυση της οροφης...τσικ-τσικ....ή εγω μονο ειμαι ο τυχερος;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,μια χαρα ειναι το GTi....αλλα πειτε μου σας παρακαλω...τριζει σε κανενα η επενδυση της οροφης...τσικ-τσικ....ή εγω μονο ειμαι ο τυχερος;

wx! min mou les tetia... giati tin ali evdomada pao na kliso kai egw to GTI me tin orofi! kai patho kai egw kamia friki...

edit (sorry giata greekenglish! ala kati epathe to keyboard kai den alazi sta ellinika)

Edited by Malousgr
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,μια χαρα ειναι το GTi....αλλα πειτε μου σας παρακαλω...τριζει σε κανενα η επενδυση της οροφης...τσικ-τσικ....ή εγω μονο ειμαι ο τυχερος;

Με ηλιοροφή το έχεις πάρει???

Link to comment
Share on other sites

να σε καλά!

λοιπόν τα πρώτα 150 χιλιόμετρα είναι γεγονος μια χαρά όλα μέχρι εδώ,πετάει το αμάξι δεν μπορεί να ξεκινήσει normal σε κίνηση:clapping:,για αυτά τα 150 χιλιόμετρα έφαγε πάνω κάτω 15 λίτρα.

γενικά όλα μια χαρά είναι καλύτερο απ ότι το περίμενα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,μια χαρα ειναι το GTi....αλλα πειτε μου σας παρακαλω...τριζει σε κανενα η επενδυση της οροφης...τσικ-τσικ....ή εγω μονο ειμαι ο τυχερος;

ρε μεγάλε να σε ρωτήσω... η ηλιοροφή που έχει το GTI έχεις ορατότητα επάνω! όταν είναι κλειστή ? η βλέπεις όταν την άνοιξης ? ρωτάω γιατί δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

ρε μεγάλε να σε ρωτήσω... η ηλιοροφή που έχει το GTI έχεις ορατότητα επάνω! όταν είναι κλειστή ? η βλέπεις όταν την άνοιξης ? ρωτάω γιατί δεν γνωρίζω.

φιλε μου επιδη εχω την ηλιοροφη βλεπεις κανονικα αλλα ειναι πολυ σκουρο το φιμε

παντος γ@μ@ε/ οταν βρεχει και οταν εχει ηλιο που την ανοιγης ακομα καλητερα βεβαια αμα πας πανω απο 120χλμ ειναι ενοχλιτικο

παντος η οροφη τα σπαει πραγματικα λεω οτι αξιζαν οι 4 μηνες αναμονης για ενα κοματι τζαμι.....

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου επιδη εχω την ηλιοροφη βλεπεις κανονικα αλλα ειναι πολυ σκουρο το φιμε

παντος γ@μ@ε/ οταν βρεχει και οταν εχει ηλιο που την ανοιγης ακομα καλητερα βεβαια αμα πας πανω απο 120χλμ ειναι ενοχλιτικο

παντος η οροφη τα σπαει πραγματικα λεω οτι αξιζαν οι 4 μηνες αναμονης για ενα κοματι τζαμι.....

να είσαι καλά φιλε μου! ευχαριστώ για τις πληροφορίες.. και εγώ μάλλον θα το παραγγείλω σε μαύρο με την οροφή!... είχα την εντύπωση πως δεν είχες ορατότητα από μέσα! και έλεγα να την αφαιρέσω από την παραγγελία.

όταν λες είναι ενοχλητικό όταν πας πάνω από 120χμ

είναι ενοχλητικό τι εννοείς? γενικά η όταν την έχεις ανοιχτή?

Edited by Malousgr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.