Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

φιλε οταν λες πισω?? ποσο? και τις 167 σελιδες?? στην προταση που μ εγραψες θα μπορουσες να μ αναφερεις αν ηξερες.. και οχι να μ το παιξεις εξυπνος.. ευχαριστω παντως για την βοη8εια

H8 νομίζω

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε μου ειναι διασταυρωμενο..πηρα τον πωλητη που εκανα τη παραγγελια και τον ρωτησα αν ειναι και απο τις 2 μεριες τα χειρηστηρια γιατι και εγω ετσι το παραγγειλα, και μου ειπε εχω απολυτο δικιο....παλια ερχοταν το αμαξι με χειριστηρια μονο στη μια πλευρα αλλα εδω και λιγο καιρο αλλαξε ο εξοπλισμος του αυτοκινητου και τα χειριστηρια ειναι και απο τις 2 πλευρες....αυτο που σας λεω μου ειπε ειναι απολυτο!!! οσα polo gti εχουμε δωσει το τελευταιο μηνα ειναι με τα χειριστηρια και στις 2 πλευρες τωρα πια...ρωτησα και αλλον πωλητη για να ειμαι σιγουρος και μου ειπε ακριβος το ιδιο...παλια ερχοταν μονο στι μια πλευρα αλλα εχει αλλαξει ο εξοπλισμος και τωρα πια ειναι και απο τις 2..οποτε τελεσιδικα ειναι και απο τις 2....ετσι και εγω το παραγγειλα γιατι και τοτε το ρωτησα...

λες και παραγγειλα το αμαξι σου....χαχαχα....ακριβως ετσι σε ολα το παραγγειλα...απλα εβαλα και το rcd-510...μου κοστισε μαζι με αποσυρση που ειχα 21.600 αντι για 23 περιπου....μου εκαναν δωρο το parktronic και cruise control, λαθος οχι το συναγερμο το rcd-510 ηταν το δωρο.. και παγια εκπτωση στα service 12%!!!! δεν ξερω αν εχει σχεση που θα τα δωσω ολα μετρητοις...αλλα τα δωρα ηταν πολυ καλα...και μου ειπαν 4 το πολυ 5 μηνες...

ωραια λοιπον φιλε μου..σε ευχαριστω πολυ τοτε!ελπιζω να μην μου κανουν καμια γκαφα κ μου πουν χαζομαρες μετα..γιατι απο αντιπρωσοπια θα γινει μαντρα ανταλακτικων. ;-) κ εγω full extra θα το παρω αλλα 3θυρο.παντρεμενος δεν ειμαι αλλα ουτε πιτσιρικας κ βεβαια οποιος θελει να μπει μπορει κ πισω το επομενο αυτοκινητο θα ειναι 5θυρο... αντε καλα να ειμαστε...!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι να κανουμε δεν μπορουμε να ειμαστε ολοι εξυπνοι σαν και σενα. Να χαιρεσαι που ο Θεος σου εστειλε ολη την εξυπναδα και μπορεις να κρινεις τους αλλους.

Link to comment
Share on other sites

Θερμή παράκληση προς τους ADMIN του φόρουμ. Είστε πολύ ελαστικοί και αφήνετε διάφορα topic του φόρουμ να γίνονται αρένα για το ποιος την έχει πιο μεγάλη!!! Έλεος πια με αυτές τις κόντρες ΄΄σου είπα , μου είπες, ναι εγώ και όχι εσύ, γιατί εσύ'' και πάει λέγοντας!!!!!Είμαστε εδώ για να δίνουμε συμβουλές και πληροφορίες και να ανταλάζουμε απόψεις για τα αμάξια μας και όχι για να δείχνουμε το status μας και το πόσο 'μάγκες' ήμαστε!!!!!! Sorry για το off topic αλλά δεν μπορώ άλλο κάθε φορά που μπαίνω στο φόρουμ να διαβάζω αντί για χρήσιμα πράγματα Μ@@@@@@Σ!!!! Είναι σπαστικό!!!! Ούτε μεσημεριανή εκπομπή να ήμασταν!!!!! και πάλι sorry για το off topic αλλά πήγε πολύ αυτό το πράγμα!! Όποιος δεν αντέχει ερωτήσεις των φίλων του φόρουμ απλά να μην απαντάει!!! Πήγε πολύ η βαλίτσα με τους εξυπνάκιδες!!!! Κάντε κάτι επιτέλους με αυτούς!!!!

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε κανεις μεγαλο λαθος.

σιγουρα δεν πρεπει να υπαρχουν διαμαχες αλλα αυτο που ειπε ο φιλος ειναι απολυτα λογικο.

Το να δει μερικες σελιδες ποιο πισω.

Ετσι πρεπει.. δεν μπορουμε να λεμε και να ξαναλεμε τα ιδια θεματα ουτε να ανοιγουμε ιδια τοπικ. διαβαζουμε και μετα ρωταμε.

Ειναι θεμα του καθε μελους το ποσες φορες ειναι διατεθημενο να απαντησει στα ιδια και στα ιδια!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε κανεις μεγαλο λαθος.

σιγουρα δεν πρεπει να υπαρχουν διαμαχες αλλα αυτο που ειπε ο φιλος ειναι απολυτα λογικο.

Το να δει μερικες σελιδες ποιο πισω.

Ετσι πρεπει.. δεν μπορουμε να λεμε και να ξαναλεμε τα ιδια θεματα ουτε να ανοιγουμε ιδια τοπικ. διαβαζουμε και μετα ρωταμε.

Ειναι θεμα του καθε μελους το ποσες φορες ειναι διατεθημενο να απαντησει στα ιδια και στα ιδια!

Σωστά έχεις δίκιο...Μάλλον έκανα λάθος που έιπα τα παραπάνω.. Καλή συνέχεια στο φόρουμ σας παιδιά και καλά ταξίδια και απροβλημάτιστα!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι λογικο... αλλα και 167 σελιδες για να δω αμα το προβολακια ειναι h8 η h11 η h3444343... ειναι πολλες.. συνηθως κοιταω.. με μια γρηγορη ματια στην αρχη δεν βρηκα κατι.. για αυτο ρωτησα.. γτ απαντηση ειναι απλη.. μια λεξη. οχι ολοκληρο κατεβατο... γτ να το αναφερει.. ας μην απανταγε.. να μ το παιξει τι?? καταλαβε κατι? με αυτο που μου ειπε..?? το ειδε moderator?? δλδ αμα εχει εκεινος η ο κα8ενας καποιο 8εμα να πεταχτω εγω και να του πω.. ρωτα στην αντιπροσωπεια.. η οτιδηποτε αλλο..?? και το ξαναλεω με πειραξε γτ δεν ηταν κατι το τοσο τραγικα μεγαλο για να κα8ησει καποιος να μ το 3αναγραψει.. που σε αυτη την περιπτωση θα εκανα τον "κοπο" να τις διαβασω ολες πιο πριν.. ρωτησω..

αν ειμαι τοσο λα8ος ρε παιδια συγνωμη τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

ειναι λογικο... αλλα και 167 σελιδες για να δω αμα το προβολακια ειναι h8 η h11 η h3444343... ειναι πολλες.. συνηθως κοιταω.. με μια γρηγορη ματια στην αρχη δεν βρηκα κατι.. για αυτο ρωτησα.. γτ απαντηση ειναι απλη.. μια λεξη. οχι ολοκληρο κατεβατο... γτ να το αναφερει.. ας μην απανταγε.. να μ το παιξει τι?? καταλαβε κατι? με αυτο που μου ειπε..?? το ειδε moderator?? δλδ αμα εχει εκεινος η ο κα8ενας καποιο 8εμα να πεταχτω εγω και να του πω.. ρωτα στην αντιπροσωπεια.. η οτιδηποτε αλλο..?? και το ξαναλεω με πειραξε γτ δεν ηταν κατι το τοσο τραγικα μεγαλο για να κα8ησει καποιος να μ το 3αναγραψει.. που σε αυτη την περιπτωση θα εκανα τον "κοπο" να τις διαβασω ολες πιο πριν.. ρωτησω..

αν ειμαι τοσο λα8ος ρε παιδια συγνωμη τι να πω..

Θα μπορούσες να κάνεις ένα search με την λέξη και νομίζω θα είχε αποτέλεσμα. Παρόλα αυτά όντως με μια λεξούλα θα είχε λήξει το θέμα. Δεν χρειάζεται όμως να αρπάζεσαι. Σκέψου ο καθένας μας να αρχίζει να ρωτάει από μια λεξούλα. Θα γίνει μπάχαλο.

Πάντως είσαι ευπρόσδεκτος στο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να κάνεις ένα search με την λέξη και νομίζω θα είχε αποτέλεσμα. Παρόλα αυτά όντως με μια λεξούλα θα είχε λήξει το θέμα. Δεν χρειάζεται όμως να αρπάζεσαι. Σκέψου ο καθένας μας να αρχίζει να ρωτάει από μια λεξούλα. Θα γίνει μπάχαλο.

Πάντως είσαι ευπρόσδεκτος στο φόρουμ.

κοιταξα.. γενικα παντα κοιταω..πριν ρωτησω κοιταξα και στο εγχειρηδιο αλλα δεν αναφερει τπτ οσο με τηνα αναζητηση δεν νομιζω. να εβγαζα καποιο αποτελεσμα.. .συγνωμη αν αρπακτικα.. αλλα οπως ανεφερε ενα αλλο παιδι ειναι στην κριση του κα8ενος να μ απαντηση η οχι...λπν.. ενταξει τελειωσε μη το συνεχιζω αλλο.. και παλι ζητω συγνωμη..,

Link to comment
Share on other sites

Παντως το τοπικ εχει γινει τεραστιο πλεον.Καλα ειναι να συνεχισουμε το οποιοδηποτε θεμα μας απασχολει σε ενα πιο εξειδικευμενο χωρο οπως πχ. κινητηρας μεταδοση κτλ. Ετσι θα βρισκουμε και οι παλιοτεροι θεματα που ειχαμε συζητησει πριν πολλες σελιδες ευκολοτερα.Αποψη προσωπικη κ παντα φιλικα προς ολους.

Link to comment
Share on other sites

Πολακηδες παρηγγειλα το gti σημερα. Ασπρο 5πορτο. Η χαρα μου ομως μετριαζεται απο το χρονο παραδοσης. 4 μηνες τουλαχιστον???? ειναι δυνατον? θα χουν ξεκινησει τα πρωτοβροχια του οκτωβρη οταν ερθει! Εσας πόσο έκανε? υπαρχει κανεις να του ηρθε νωριτερα απο αυτο που του ειπαν? Απο εξτρα, xenon, rcd510 και media-in. Αν καποιος παντως ψαχνει να το παραγγειλει, η Karenta στην Αχαρνων (δεν ξερω για τις αλλες) δινει 5 χρονια δωρεαν service για παραγγελιες Μαϊο και Ιουνιο.

Edited by hougolf
Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχω ηδη περασει αυτη τη φαση του καρούμπαλου, η γνωμη μου ειναι να αλλαξεις το λαστιχο. Ειναι θεμα ασφαλειας... Πληροφοριακα, εμενα μου στοιχισε 170€. (Αλλοι εγραψαν για 180€...) Απλως κανε την αλλαγη πριν κανεις πολλα χλμ. και μετα πρεπει να αλλαξεις 2 λαστιχα για ομοιομορφια πατηματος

PS: Μιας και ειδα τωρα ΚΑΙ την φωτο σου, θεωρω αναγκαια την αλλαγη

Εχεις δικιο, φιλε μου. Τα ιδια μου ειπε και ο φιλος Κωστας σε μερικα posts πιο πανω (φανταζομαι, θα τα διαβασες), τα ιδια μου ειπε και πολυς κοσμος γενικοτερα επειδη ψαχτηκα αρκετα με το θεμα αυτο. Ετσι, πηρα την αποφαση να κανω αυτο που πρεπει και αυτο ειναι η αλλαγη. Αυριο κιολας θα παω να το τακτοποιησω. Θα μου στοιχισει 145 ευρω. Απλως, σπαστηκα, μωρε, γιατι μιλαμε για καινουργιο αμαξι τωρα και ακομη δεν προλαβαμε να το στρωσουμε καλα καλα και αρχισαν οι μακακιες, να πουμε. Αυτη ειναι η στενοχωρια μου. Αυτοκινητο 5 1/2 μηνων και παει για αλλαγη ελαστικου. Μου φαινεται λιγο καπως ολο αυτο, ξερεις τωρα. Τι να κανουμε ομως; Αυτο ειναι το τιμημα του να οδηγουμε στους καταπληκτικους ελληνικους δρομους! Καθε τρεις και λιγο παιζει να μπλεκουμε σε τετοιου ειδους περιπετειες. Ετσι δεν ειναι; Τελος παντων, αρκετα με την γκρινια μου, sorry κιολας αν κουρασα... Παντως, σε ευχαριστω για το tip και τον φιλο Κωστα επισης. Να 'στε καλα, παιδια! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Καλη υπομονη... Γαμωτο τωρα βγαινουν ολες οι ευκαιριες...

Ευχαριστω ρε Τζορτζ. Εσενα ποσο εκανε να ερθει? Ειναι πολυς ο καιρος ρε φιλε. Αφου υπαρχει τετοια ζητηση γιατι

δεν αυξανουν την παραγωγη?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, φιλε μου. Τα ιδια μου ειπε και ο φιλος Κωστας σε μερικα posts πιο πανω (φανταζομαι, θα τα διαβασες), τα ιδια μου ειπε και πολυς κοσμος γενικοτερα επειδη ψαχτηκα αρκετα με το θεμα αυτο. Ετσι, πηρα την αποφαση να κανω αυτο που πρεπει και αυτο ειναι η αλλαγη. Αυριο κιολας θα παω να το τακτοποιησω. Θα μου στοιχισει 145 ευρω. Απλως, σπαστηκα, μωρε, γιατι μιλαμε για καινουργιο αμαξι τωρα και ακομη δεν προλαβαμε να το στρωσουμε καλα καλα και αρχισαν οι μακακιες, να πουμε. Αυτη ειναι η στενοχωρια μου. Αυτοκινητο 5 1/2 μηνων και παει για αλλαγη ελαστικου. Μου φαινεται λιγο καπως ολο αυτο, ξερεις τωρα. Τι να κανουμε ομως; Αυτο ειναι το τιμημα του να οδηγουμε στους καταπληκτικους ελληνικους δρομους! Καθε τρεις και λιγο παιζει να μπλεκουμε σε τετοιου ειδους περιπετειες. Ετσι δεν ειναι; Τελος παντων, αρκετα με την γκρινια μου, sorry κιολας αν κουρασα... Παντως, σε ευχαριστω για το tip και τον φιλο Κωστα επισης. Να 'στε καλα, παιδια! :D

Μην στεναχωριέσαι και υπάρχουν χειρότερα... εγώ αναγκάστηκα να αλλάξω λάστιχο την 2η μέρα αφού το παρέλαβα, μιλάμε για παγκόσμια πρωτοτυπία γκαντεμιάς, αφού μου σκίστηκε το λάστιχο όχι απλά καρούμπαλακι.. εκεί να δεις στεναχώρια και κλάμα.. :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μόλις σήμερα και εγώ παρήγγειλα το polo gti σε λευκό χρώμα πεντάθυρο από γνωστή αντιπροσωπεία της Θεσσαλονίκης.Από ότι μου είπε ο πωλητής θα το έχω στα χέρια μου περίπου αρχές Αυγούστου.Το μοναδικό έξτρα που έβαλα ήταν οι προβολείς bi-xenon με τις led.To αυτοκίνητο κόστισε 21345.Τελικώς μου έκανε έκπτωση 345 ευρώ και δώρο τους αισθητήρες παρκαρίσματος τον συναγερμό και την επέκταση της εργοστασιακής εγγύησης.Ήμουν κάτοχος ενός seat leon 1.8 tsi αλλά μόλις είδα το polo και το οδήγησα δεν μπορούσα να αντισταθώ στον πειρασμό και έσπευσα να το αποκτήσω αμέσως.Βέβαια το seat leon δεν θα το πουλήσω τουλάχιστον μέσα στα επόμενα 3 χρόνια γιατί μου έχει βγάλει πολλά και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα και με έχει βγάλει γενικώς ασπροπρόσωπο αρκετές φορές.Το μόνο που με πείραζε λιγάκι στο leon ήταν η κατανάλωση του,αν και ήξερα εκ των προτέρων ότι αγοράζοντας έναν κινητήρα 1.8 θα έχω και αυξημένη κατανάλωση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μόλις σήμερα και εγώ παρήγγειλα το polo gti σε λευκό χρώμα πεντάθυρο από γνωστή αντιπροσωπεία της Θεσσαλονίκης.Από ότι μου είπε ο πωλητής θα το έχω στα χέρια μου περίπου αρχές Αυγούστου.Το μοναδικό έξτρα που έβαλα ήταν οι προβολείς bi-xenon με τις led.To αυτοκίνητο κόστισε 21345.Τελικώς μου έκανε έκπτωση 345 ευρώ και δώρο τους αισθητήρες παρκαρίσματος τον συναγερμό και την επέκταση της εργοστασιακής εγγύησης.Ήμουν κάτοχος ενός seat leon 1.8 tsi αλλά μόλις είδα το polo και το οδήγησα δεν μπορούσα να αντισταθώ στον πειρασμό και έσπευσα να το αποκτήσω αμέσως.Βέβαια το seat leon δεν θα το πουλήσω τουλάχιστον μέσα στα επόμενα 3 χρόνια γιατί μου έχει βγάλει πολλά και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα και με έχει βγάλει γενικώς ασπροπρόσωπο αρκετές φορές.Το μόνο που με πείραζε λιγάκι στο leon ήταν η κατανάλωση του,αν και ήξερα εκ των προτέρων ότι αγοράζοντας έναν κινητήρα 1.8 θα έχω και αυξημένη κατανάλωση...

Αρχες αυγουστου??? εμενα γιατι μου ειπαν 4 μηνες το λιγοτερο και στο συμφωνητικο εγραψαν 5 περιπου το μαξιμουμ??

Link to comment
Share on other sites

Αρχες αυγουστου??? εμενα γιατι μου ειπαν 4 μηνες το λιγοτερο και στο συμφωνητικο εγραψαν 5 περιπου το μαξιμουμ??

Tι να σου πω φίλε ειλικρινά δεν ξέρω....Από τον Μανδύλα το έκλεισα και μου είπε ότι το αργότερο Αύγουστο το αμάξι θα είναι ετοιμοπαράδοτο.Στην αντιπροσωπεία είχε και ένα εκθεσιακό λευκό gti τρίθυρο με 20500 και το κλειδί στο χέρι.Τώρα αν εσύ έβαλες καμιά ηλιοροφή ή κάποιο άλλο έξτρα λογικά αυτός θα είναι ο λόγος που θα στο καθυστερήσουν!Πάντως αν είσαι από Θεσσαλονίκη καλό θα ήταν να απευθυνθείς και σε καμία αντιπροσωπεία της επαρχίας.Ίσως εκεί σου δώσουν μικρότερο χρόνο παράδοσης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλε κανένας πρόγραμμα ή να κάνω εγώ την αρχή?:laugh:

Αντε ρε αγορινα κανε την αρχη εσυ να δουμε τι γινεται μπας και παρουμε σειρα....αν και εγω αν θα το εκανα θα εβαζα μονο abt ή mtm να εχω εγγυηση και το κεφαλι μου ησυχο.....οσο γινεται...χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει καποιος που να εχει βαλει υγραεριο στο πολακι του...?μη με παραπεμπσετε σε αλλα τοπικ του golf k passat γιατι τα εχω διαβασει ολα και ολα λενε πολυ αοριστα πραγματα...εαν ναι ας μου στειλει καποιος πμ για να μην ανοιγουμε κι αλλο το ηδη ξεχειλωμενο θεμα....ειχα ανοιξει καποια στιγμη ξεχωριστο θεμα για αυτο το λογο και οι mods το κλειδωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει καποιος που να εχει βαλει υγραεριο στο πολακι του...?μη με παραπεμπσετε σε αλλα τοπικ του golf k passat γιατι τα εχω διαβασει ολα και ολα λενε πολυ αοριστα πραγματα...εαν ναι ας μου στειλει καποιος πμ για να μην ανοιγουμε κι αλλο το ηδη ξεχειλωμενο θεμα....ειχα ανοιξει καποια στιγμη ξεχωριστο θεμα για αυτο το λογο και οι mods το κλειδωσαν.

Δεν εχει βγει ακομα κιτ για τσι δυο εταιριες ειναι να βγαλουν μια η vialle και η αλλη ειναι η icom. το εχω ψαξει καλα και σου λεω οτι περιμενε ακομα.

εγω απο δευτερα θα βαλω υδρογονο. το οποιο εχει την ιδια περιπου οικονομια και ειναι και ποιο φθηνο γυρα στα 1200 ενω το αεριο πηγαινει στα 2500 συν φπα για vialle και στα 2300 συν φπα για icom.

την δευτερα που θα μπει το υδρογονα θα ανεβασω και σχετικο βιντεακι.

Edited by GIANNIS75
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.