Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

ναι το ξερω τις εχω ανακαλυψει κ αυτες τις πτυχες του αυτοκινητου :tongue: αλλα εγω μιλαω για περιπτωσεις αναγκης που η πρωτη σου σκεψη ειναι ακαριαια να πατησεις φρενο αν με καταλαβαινεις..και επισης κατι ακομα που το ξεχασα πριν ειναι οτι και μετα απο χαλαρες βολτες εχω βαλει το χερι μου στη ζαντα και στα φρενα και βραζουν!!καλα μετα απο σκισιμο δε το συζητω...ζεσταινονται τοσο ευκολα?το χετε παρατηρησει η ειναι η ιδεα μου??

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι απολυτως φυσιολογικο :tongue: . Απλως δεν το προσεχει κανεις παρα μονο αν το ανακαλυψει συμπτωματικα η του το πουνε.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα χθες σε κάποιο άρθρο ο φωτογραφικός φακός συνέλαβε στην Ισπανία το νέο Polo R να δοκιμάζεται από τους ειδικούς της VW...1600 tsi λοιπόν με τετρακίνηση πιθανόν και 210 άλογα και πληροφορίες αναφέρουν ότι μαμά θα κάνει πολύ κάτω από 6 δεύτερα.'Αντε και καλές ανταλλαγές :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

το θεωρω αδυνατο να βγει polo R για πολλους λογους κ ειδικα με ολα αυτα τα χαρακτηριστικα..τετρακινηση σε ενα polo?εδω το scirocco και το golf στη σειρα R εχουν 10 χιλιαρικα διαφορα λογω τετρακινησης..αρα το polo R θα κανει 30φευγα?μπαα..δε ξερω μακαρι..για τους καινουριους πολακιδες στη παρεα γιατι εμεις...θα κλαιμε :o

παντως θα βγει στο τελος του χρονου σιγουρα πακετο rline και για το polo που θα μπορει να μπει σε ολες τις εκδοσεις πλην του gti.

ειδωμεν :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Kοίταξε πιστεύω ότι το R θα βγει μιάς και τώρα τελευταία ακούγεται έντονα,ίσως δεν βάλουν την τετρακίνηση για να μην ξεφύγει η τιμή και φτάσει τα 30000 ευρώ αλλά μπορεί να κάνουν προσπάθειες και να την κρατήσουν λίγο κάτω από τα 30 χιλιάρικα.Άλλωστε μην ξεχνάμε ότι το gti στην Ελλάδα πωλείται πιο φθηνά από οποιαδήποτε άλλη χώρα της ευρώπης.Οπότε αν με το καλό βγει και το R πολύ πιθανόν να μην είναι εξαιρετικά τσιμπημένη η τιμή του.Θα δείξει....Πάντως για όσους έχουμε το gti αν τελικά βγει το νέο Polo R θα είναι πολύ μεγάλη πρόκληση

Link to comment
Share on other sites

είχε κίνηση γαμώτο και δεν μπορούσα να ανεβάσω.

με 95.

ε 210 πρέπει να ναι τώρα 5 πάνω 5 κάτω δεν ξέρω.

δεν βλεπω κατι σημαντικο...εμενα με αλλη εξατμιση κ χωρις προγραμμα ειναι το ιδιο κ μπορει κ πιο γρηγορο....

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πάντως και από την ρύθμιση του προγράμματος... Της APR είναι κονσέρβα και απότι βλέπω από το βίντεο του ιωνα χαλαρή ρύθμιση (210 άλογα). Αν θέλεις ιωνα τράβα μια 80 -140 και μια 120 - 180 με manual. Θα ανεβάσω και εγώ με την πρώτη ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τσολιά τώρα με το πρόγραμμα που ακριβώς βλέπεις διαφορές?Φαντάζομαι κυρίως στις ψηλές στροφές έτσι??Πάντως είχα μιλήσει με ένα παιδί που έχει το ibiza cupra με full stage 1 και μου είπε ότι πραγματικά νιώθει σαν να οδηγάει άλλο αμάξι...Φαντάζομαι δεν είναι τόσο τα 35-40 άλογα που παίρνει αλλά η γραμμική ροπή σε όλο το φάσμα των στροφών του κινητήρα.0-100 έχεις κάνει κάποια μέτρηση λογικά τώρα θα είσαι κοντά στο 6...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τσολιά τώρα με το πρόγραμμα που ακριβώς βλέπεις διαφορές?Φαντάζομαι κυρίως στις ψηλές στροφές έτσι??Πάντως είχα μιλήσει με ένα παιδί που έχει το ibiza cupra με full stage 1 και μου είπε ότι πραγματικά νιώθει σαν να οδηγάει άλλο αμάξι...Φαντάζομαι δεν είναι τόσο τα 35-40 άλογα που παίρνει αλλά η γραμμική ροπή σε όλο το φάσμα των στροφών του κινητήρα.0-100 έχεις κάνει κάποια μέτρηση λογικά τώρα θα είσαι κοντά στο 6...

Στα ψηλά βλέπω μεγάλη διαφορά. Στα χαμηλά επίσης αλλά έχω custom πρόγραμμα. Αν δεις λίγο το διάγραμμα της dyno θα δεις την διαφορά μέχρι τις 3000 όπου παίζει ο κομπρέσορας. Ο Κρίτωνας του έδωσε ένα διακριτικό πουσάρισμα προς τα πάνω αλλά όχι και έντονο ώστε με το που πατάς το γκάζι να πετάγεται και να γίνεται κουραστικό. Αυτά είναι τα καλά του custom!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τσολιά τώρα με το πρόγραμμα που ακριβώς βλέπεις διαφορές?Φαντάζομαι κυρίως στις ψηλές στροφές έτσι??Πάντως είχα μιλήσει με ένα παιδί που έχει το ibiza cupra με full stage 1 και μου είπε ότι πραγματικά νιώθει σαν να οδηγάει άλλο αμάξι...Φαντάζομαι δεν είναι τόσο τα 35-40 άλογα που παίρνει αλλά η γραμμική ροπή σε όλο το φάσμα των στροφών του κινητήρα.0-100 έχεις κάνει κάποια μέτρηση λογικά τώρα θα είσαι κοντά στο 6...

Tα Polo / Ibiza με CAV/DSG7 σε "καλο" STG2 πηγαινουν φοβερα !

13.5sec το 400αρι με μολις 240-245ΗΡ / 35kgrm !!!

Link to comment
Share on other sites

http://i5.photos.s*μη επιτρεπόμενο @ URL*/1785/1785068_j_b.jpg

Ρε παιδιά τι χρ´ωμα έιναι αυτό? Μπαίνει σε εμάς?

http://www.vwwatercooled.org.au/forums/f128/new-climatronic-group-order-60089.html

http://www.cit-carparts.com/product/showdownload.php?lang=en&id=76

Απ'οτι φαίνεται η vw αρχισε τις μικρο αλλαγές και στο polo όπως έχει κάνει παλιότερα και στο scirocco και οχι μονο!

Link to comment
Share on other sites

http://i5.photos.s*μη επιτρεπόμενο @ URL*/1785/1785068_j_b.jpg

Ρε παιδιά τι χρ´ωμα έιναι αυτό? Μπαίνει σε εμάς?

Είχε ειπωθεί στις 29/11/2011 για την αλλαγή χρώματος στο climatronic και μέσα στον Ιούλιο ήρθαν και τα καινούρια rcd με μαύρο φωτισμό :rofl:

Ορίστε -> http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=38041&st=460&p=458952entry458952

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να αλλάξουμε τον υπάρχοντα μπλε φωτισμό με μαύρο άσπρο, όπως η προηγούμενη φωτογραφία?

Και αν ναι που και πως?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να αλλάξουμε τον υπάρχοντα μπλε φωτισμό με μαύρο άσπρο, όπως η προηγούμενη φωτογραφία?

Και αν ναι που και πως?

υπαρχει καποιος που το κανει και εχει κανει πολλα corsa opc.δες δουλειες τους.αποτι φαινεται μπορει να αλλαξει και το χρωμα στις οθονες αλλα και το φωτισμο ολοκληρης της κονσολας..αυτο ειναι το site: www.delectronics.gr

Link to comment
Share on other sites

polo gti 2ος 2011 , λευκό , τρίθυρο .

Αγρατζουνιστο, σε κλειστο παρκινγκ παντα.

5.000χλμ μονο εθνικές. ΔΕΝ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ .

Εργοστασιακα φιμε ,συναγερμος, μεγαλη οθονη αφης , παρκαρισματος αισθητηρες, απενεργοποιηση α-β συνοδηγου

Πληρωμένη επεκταση εγγυησης (4ετης) .

Πραγματική τιμή πόσο είναι τώρα ? ? ?

Υ.Γ. Σε ρεαλιστική τιμή ίσως το δώσω.

Edited by GiorgioPap - GTI
Link to comment
Share on other sites

polo gti 2ος 2011 , λευκό , τρίθυρο .

Αγρατζουνιστο, σε κλειστο παρκινγκ παντα.

5.000χλμ μονο εθνικές. ΔΕΝ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ .

Εργοστασιακα φιμε ,συναγερμος, μεγαλη οθονη αφης , παρκαρισματος αισθητηρες, απενεργοποιηση α-β συνοδηγου

Πληρωμένη επεκταση εγγυησης (4ετης) .

Πραγματική τιμή πόσο είναι τώρα ? ? ?

Υ.Γ. Σε ρεαλιστική τιμή ίσως το δώσω.

ποσα χλμ εχει και ποσα το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.