Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

παιδια αμα θελετε να μπλεξετε με wifi gauge κοιταξτε το kiwi plx και οχι μπλε δοντια κτλ..

μια γευση

υπαρχουν πολλα βιντεο να δειτε τι κανει αυτο απλως ειναι ενα δειγμα.. :acute:

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay ενα που ειχα βρει και ηταν και το πιο μικρο μαλιστα καθως επισης ηταν και σε πολλα βιντεο στο youtube το ιδιο λειτουργει και με bluetooth αλλα και με wifi!!

Το μειονεκτημα του ηταν οτι ενω ολα ειχα απο 25-55 δολλαρια αφτο ειχε 150 δολλαρια!!

Παντως αφτο που λες με το bluetooth μου φενεται λιγο ατοπο γιατι εγω το εχω συνδεσει κανονικα σε 2 carkit και δεν εχει θεμα οποτε γιατι να μην συνδεθει και με το obd?

Εμας obd2 δεν ειναι η θυρα;

αυτο με τα 150 δολλάρια δουλευει !

Τα αλλα με bluetooth δεν δουλευουν !! Αμα ειναι να δωσω 150 δολλαρια για αυτο...το θεμα ειναι να την βγαλεις φτηνά!

Εχεις iphone?αν ναι τοτε θα ξερεις οτι το bluetooth του δεν δουλευει για μεταφορά δεδομενων...ασε τα bluetooth ακουστικά και carkits

αυτο που ανεβασε ο δημ gti ειναι με wifi .... Αλλα ειναι πανακριβα...αν ειναι να δωσω τοσα λεφτά παίρνω ενα android με κατω απο 100 ευρω και παίρνω και εναν ανταπτορα bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά τα ηλεκτρονικά, δεν λέω... Στην αρχή θα παίξεις με αυτά αλλά στο τέλος απλά τα βαριέσαι. Είμαι φίλος με τα απλά παραδοσιακά οργανάκια... Πιστεύω ότι αυτά τις apexi με το μαυρο καντραν είναι τα καλύτερα και πάνε και άψογα με το εσωτερικό. Ακριβά μεν αλλά στο τέλος προσθέτουν πολλά + στο εσωτερικό!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά τα ηλεκτρονικά, δεν λέω... Στην αρχή θα παίξεις με αυτά αλλά στο τέλος απλά τα βαριέσαι. Είμαι φίλος με τα απλά παραδοσιακά οργανάκια... Πιστεύω ότι αυτά τις apexi με το μαυρο καντραν είναι τα καλύτερα και πάνε και άψογα με το εσωτερικό. Ακριβά μεν αλλά στο τέλος προσθέτουν πολλά + στο εσωτερικό!

εγω θα περνα το daemon που ειναι ασπρο με κοκκινο διεκτη και ιδιο με το καντραν μας και εχει και πυρομετρο και iat νομιζω..ΓΑΜΑΤΟ αλλα πανακριβο!

Link to comment
Share on other sites

λεω να φτιαξουμε ενα τοπικ με μια δημοσκοπηση με το ερωτημα ποσες φορες εχετε παει αντιπροσωπεια για λαδια?????καλο ε?

επισης υστερα απο το εξωδικο που εστειλα με πηρε τηλ ο ιδιοκτητης αντιπροσωπειας και μου ειπε οτι μες το καλοκαιρι θα λυθει το θεμα και πως ειναι κριμα να αλλαξουμε κινητηρα τωρα και μετα απο κανα μηνα παλι.επισης μου ειπε κατι για επεκταση εγγυησης αλλα δεν πολυ καταλαβα τι εννοουσε και τωρα σε λιγο που θα παω να συμπληρωσω λαδι θα τον ρωτησω. εμενα μου καιει 1 λιτρο καθε 3000 χλμ μεχρι στγμης. εν το μεταξυ το αμαξι θα παροπληστει απο αρχες μαιου εως και τελος σεπτεμβρη λογω διτροχου.να το δωσω το σκουτερ να παρω το wolf η οχι?ξερω ειμαι οφ τοπικ αλλα τι να κανω ψυχη δεν υπαρχει στο φορουμ

Edited by spiros!!!
Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά τα ηλεκτρονικά, δεν λέω... Στην αρχή θα παίξεις με αυτά αλλά στο τέλος απλά τα βαριέσαι. Είμαι φίλος με τα απλά παραδοσιακά οργανάκια... Πιστεύω ότι αυτά τις apexi με το μαυρο καντραν είναι τα καλύτερα και πάνε και άψογα με το εσωτερικό. Ακριβά μεν αλλά στο τέλος προσθέτουν πολλά + στο εσωτερικό!

http://c0.dmlimg.com/1fc1c1c2db5852e08ffc380475e263362abf9627c45c1edd873f57a8b13b34d3.jpg

αυτά είναι? δεν ξέρω που να κοιτάξω απλά στο γόγλε το έβαλα και αυτό εβγαλε. Αν ναι συμφωνώ 100% μαζί σου το μαύρο δένει άψογα. Ξέρουμε τιμή? εγώ έχω το 1.2 TSI και σκέφτομαι μήπως βάλω πριν το καλοκαίρι για να έχω στο νου μου την θερμοκρασία λαδιού. Υπάρχει κανένα site να δούμε τιμές? Εσύ το έχεις βάλει να μας δείξεις φωτο ?

α τώρα που το είπα.... Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο που σε turbo αμάξι δεν έχει ένδειξη για θερμοκρασία λαδιού. τέλοσπαντων!

Υ.Γ. Φίλε spiro, δεν ξέρω για wolf το μόνο δίτροχο που ξέρω είναι το honda pcx που έχει ενας φίλος μου και είναι αστέρι γιατι δεν καίει τίποτα (βοηθάει και το idle stop). Πάντως πρέπει να κινηθούμε με εξώδικα για να αποκτήσουμε το ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ? δηλ. λίγη προσοχή ? τέλοσπαντων πάλι, εύχομαι καλή επιτυχία σε σένα και σε όλους τους συνpolites κατόχους gti.

Αν σας παρηγορεί και σε εμάς καλοκαίρι (Αύγουστος 2010) λύθηκε το πρόβλημα με το σβήσιμο στο ρελαντί οπότε μπορεί τότε να είναι η περίοδος εκρήγορσης της VW :lazy:

Link to comment
Share on other sites

http://c0.dmlimg.com...7a8b13b34d3.jpg

αυτά είναι? δεν ξέρω που να κοιτάξω απλά στο γόγλε το έβαλα και αυτό εβγαλε. Αν ναι συμφωνώ 100% μαζί σου το μαύρο δένει άψογα. Ξέρουμε τιμή? εγώ έχω το 1.2 TSI και σκέφτομαι μήπως βάλω πριν το καλοκαίρι για να έχω στο νου μου την θερμοκρασία λαδιού. Υπάρχει κανένα site να δούμε τιμές? Εσύ το έχεις βάλει να μας δείξεις φωτο ?

Ναι αυτά είναι ! =@ =@ =@

Τιμή 170 - 190 € :unsure:

Δεν έχω βάλει αλλά είναι στα μελλοντικά σχέδια!

Link to comment
Share on other sites

λεω να φτιαξουμε ενα τοπικ με μια δημοσκοπηση με το ερωτημα ποσες φορες εχετε παει αντιπροσωπεια για λαδια?????καλο ε?

επισης υστερα απο το εξωδικο που εστειλα με πηρε τηλ ο ιδιοκτητης αντιπροσωπειας και μου ειπε οτι μες το καλοκαιρι θα λυθει το θεμα και πως ειναι κριμα να αλλαξουμε κινητηρα τωρα και μετα απο κανα μηνα παλι.επισης μου ειπε κατι για επεκταση εγγυησης αλλα δεν πολυ καταλαβα τι εννοουσε και τωρα σε λιγο που θα παω να συμπληρωσω λαδι θα τον ρωτησω. εμενα μου καιει 1 λιτρο καθε 3000 χλμ μεχρι στγμης. εν το μεταξυ το αμαξι θα παροπληστει απο αρχες μαιου εως και τελος σεπτεμβρη λογω διτροχου.να το δωσω το σκουτερ να παρω το wolf η οχι?ξερω ειμαι οφ τοπικ αλλα τι να κανω ψυχη δεν υπαρχει στο φορουμ

Κι εμενα Σπυρο κατι για Ιουνιο μου ειπανε. Λες να κανουν μαζικη ανακληση για αλλαγη κινητηρα? αυτο θα εχει γουστο. θελω να το δω. αν εννοεις το sym το Wolf τοτε ναι παρτο. απο εμφανιση τα σπαει. απο γκαζια μην περιμενεις πολλα προφανως με 25 - 30 αλογα αν δεν απατωμαι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα Σπυρο κατι για Ιουνιο μου ειπανε. Λες να κανουν μαζικη ανακληση για αλλαγη κινητηρα? αυτο θα εχει γουστο. θελω να το δω. αν εννοεις το sym το Wolf τοτε ναι παρτο. απο εμφανιση τα σπαει. απο γκαζια μην περιμενεις πολλα προφανως με 25 - 30 αλογα αν δεν απατωμαι.

11 aαλογα το 125 ειναι

Link to comment
Share on other sites

Στα ποσα χιλιομετρα θεωρειται πως πρεπει να γινει η πρωτη αλλαγη λαδιων στην πολαρα;

Και μετα καθε ποσα χιλιομετρα γενικοτερα να γινεται αλλαγη λαδιων;

Link to comment
Share on other sites

η αντιπροσωπεία λέει 15000 αλλά καλό είναι τα 1α να τα αλλάξεις 7500. εγώ πάντως κάθε 7500 τα πετάω

Link to comment
Share on other sites

Και εγω βαση των λεγομενων της αντιπροσωπιας για 15.000 λεω καθε 7.500 να τα αλλαζω απλα τωρα που εφτασα τα 1500 λεω να κανω αλλα τοσα και να τα αλλαξω οταν παει 3.000

Link to comment
Share on other sites

αν θες να τα αλλαξεις πηγαινε σε ενα απλο συνεργειο της γειτονιας σου με δικα σου λάδια και το φιλτρο λαδιου και με 10 ευρώ εργατικά θα στα αλλαξουν ! Μην πας στην αντιπροσωπια! Στην αντιπροσωπια πήγαινε στα επίσημα σερβις πχ καθε 15.000

Λάδια 44 ευρώ το 4λιτρο + 12 ευρώ φίλτρο λαδιού+ 10 εργασία=66 ευρώ .

Link to comment
Share on other sites

αν θες να τα αλλαξεις πηγαινε σε ενα απλο συνεργειο της γειτονιας σου με δικα σου λάδια και το φιλτρο λαδιου και με 10 ευρώ εργατικά θα στα αλλαξουν ! Μην πας στην αντιπροσωπια! Στην αντιπροσωπια πήγαινε στα επίσημα σερβις πχ καθε 15.000

Λάδια 44 ευρώ το 4λιτρο + 12 ευρώ φίλτρο λαδιού+ 10 εργασία=66 ευρώ .

Αυτο εννοειτε φιλε!!

Η αντιπροσωπια ειναι μονο για να σφραγιζει το βιβλιο του service και να μην εχεις προβλημα στην μεταπωληση!

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι πάμε καθε 30.000 αντιπροσωπεια σύμφωνα με την VW ωστε να κάνουμε και το σερβις των 15.000 σε εξωτερικό για να γλυτώσουμε λεφτα ... Ή για να φαίνεται στο bookservice πάμε κάθε 15.000? εκει ειναι το διλημα μου .

εγω τα αλλαξα στις 1.600 μεχρι να κλείσει χρόνο το αμαξι θα έχει περίπου 11.000-12.000 χμ οπότε θα εχουν περάσει 10.000χμ απο την αλλαγη λαδιων μου .. Οτι πρεπει δηλαδή ουτε 7.500 ουτε 15.000 τα λαδια .. μιας και μετα απο 6.000χμ τα λαδια ειναι ακομη ξανθα . Αν οντως παω πχ στα 12.000 το επομενο θα ειναι στα 23.000πχ μετά δηλαδη των 30.000 θα παω μετα απο 7.000? δεν ειναι μετα χαζό από τα 23.000 να ξαναπαω στα 30.000?

Τι γινεται σε τετοιες περιπτώσεις όταν πχ το προηγουμενο σερβις ηταν στα 25.000χμ αυτο των 30.000χμ πας ξανα για λαδια? Στα 30.000 αλλαζουν ολα τα φιλτρα + τα λαδια ... Ή θα τα αλλαξουν στα 20-25χμ που εχεις κλείσει 2ο χρονο.

Γιατι εμενα μου βγαινουν περιπου 10-12.000 το χρονο . Οπότε τον δευτερο χρονο θα εχω κατω απο 30.000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Υπάρχει κάποιο νέο σχετικά με την ομαδική μήνυση των κατόχων GTi στην VW?

δες στο τοπικ με τα προβληματα......

παιδια γνωριζετε οτι η vw bank δινει δανεια οχι μονο για αυτοκινητα vw αλλα και για μηχανες οπως πχ yamaha sym honda κλπ. ενας φιλος πηγε να παρει με δανειο ενα σκουτερ και δεν του εδινε καιμια ελληνικη τραπεζα και πηρε δανειο μεσω της vw bank.τραγικο????

Link to comment
Share on other sites

δες στο τοπικ με τα προβληματα......

παιδια γνωριζετε οτι η vw bank δινει δανεια οχι μονο για αυτοκινητα vw αλλα και για μηχανες οπως πχ yamaha sym honda κλπ. ενας φιλος πηγε να παρει με δανειο ενα σκουτερ και δεν του εδινε καιμια ελληνικη τραπεζα και πηρε δανειο μεσω της vw bank.τραγικο????

για πες ρε σπύρο γιατί με ενδιαφέρει και εγώ με δάνειο θέλω να την πάρω

Link to comment
Share on other sites

και γω θελω μηχανακι και ας ειναι και παπια..αυτο που εφαγα σημερα στη παραλιακη απο κινηση δε λεγεται και το πηρα αποφαση

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ενα αλλα θα το πουλησω να παρω μηχανη. ενας φιλος πηρε ενα σκουτερ αλλα καμια ελληνικη τραπεζα δεν του εδεινε δανειο και το πηρε μεσω της γερμανικης vw bank και γω νομιζα οτι ειναι μια τραπεζα μονο για τα vw αλλα ειναι κανονικη τραπεζα

Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω beverly

για να σου δώσουν δάνειο πρέπει να δηλώνεις κάποια εισοδήματα αλλιώς δεν σου δίνει καμια τράπεζα

τώρα αν η τράπεζα της v.w κάνει γραμμάτια που το κόβω πολύ δύσκολο τι να πω μακάρι για να το πάρουμε

Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω beverly

για να σου δώσουν δάνειο πρέπει να δηλώνεις κάποια εισοδήματα αλλιώς δεν σου δίνει καμια τράπεζα

τώρα αν η τράπεζα της v.w κάνει γραμμάτια που το κόβω πολύ δύσκολο τι να πω μακάρι για να το πάρουμε

ενα sym symphony 150 εχω αλλα ψηνομαι πολυ εντονα για μηχανη.μου την βιδωσε ετσι ξαφνικα. εχω βρει κατι xt κατι aprilla τωρα θα δω τι θα κανω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.