Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

ρε παιδια να ρωτησω. ποιο μοντελο της vw δεν εχει προβλημα?γιατι σκεφτομαι σοβαρα το ενδεχομενο να το δωσω το πολο και να παρω κατι αλλο να τελειωνωνω μια και καλη με το θεμα λαδια. τα tdi golf εχουν θεμα?

Link to comment
Share on other sites

πάρε ενα 1.4 122 αρι ή 160αρι μακράν τα καλύτερα μοτέρ του group αυτη την στιγμή (κατω των 2.000)

Και χωρις DSG ωστε να μην εχει αγχος για πιθανη βλαβη.

Link to comment
Share on other sites

και γω θελω μηχανακι και ας ειναι και παπια..αυτο που εφαγα σημερα στη παραλιακη απο κινηση δε λεγεται και το πηρα αποφαση

Στα λέω καιρό αλλά δεν ακούς .. ακόμα

Αλλά νομίζω ότι έρχεται σύντομα η ώρα σου να πάρεις 2τροχο μικρό και οικονομικό :clapping: :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Στα λέω καιρό αλλά δεν ακούς .. ακόμα

Αλλά νομίζω ότι έρχεται σύντομα η ώρα σου να πάρεις 2τροχο μικρό και οικονομικό :clapping: :clapping:

το χουμε πει τοσες φορες αλλα η τσεπη "δεν ακουει'' οχι εγω :p

θα δουμε κατι θα γινει στανταρ.

θα παιρνω το δικο σου το πρασινακι 8)

Link to comment
Share on other sites

το χουμε πει τοσες φορες αλλα η τσεπη "δεν ακουει'' οχι εγω :p

θα δουμε κατι θα γινει στανταρ.

θα παιρνω το δικο σου το πρασινακι 8)

Japan rules =@

Link to comment
Share on other sites

Guest Sciphist

Τα τελευταία νέα για την κατανάλωση λαδιού του Polo GTI είναι ότι μπορεί ο κινητήρας να μην φταίει καθόλου!

Έχοντας αλλάξει ήδη κινητήρα μια φορά και εφόσον το πρόβλημα δεν είχε λυθεί, πριν 3 εβδομάδες έκανα το πρώτο service όπου ελέγχθηκε η στάθμη του λαδιού και διαπίστωσα ότι το πρόβλημα παρέμενε. Τότε μου είπαν από την Καρέντα ότι το εργοστάσιο έχει βρει λύση και την δοκιμάζει. Θα είχαν την οριστική απάντηση στα τέλη Ιουνίου.

Πριν από μια βδομάδα με κάλεσαν από την Καρέντα και μου είπαν ότι είχαν την τελική απάντηση του εργοστασίου και η λύση είναι να αλλαχτούν τα σωληνάκια πριν από την πολλαπλή εισαγωγής γιατί τα προηγούμενα είναι ελαττωματικά.

Δεν έχω προλάβει να κάνω αρκετά χιλιόμετρα για να διαπιστώσω αν όντως έχει λυθεί το πρόβλημα. Θα επανέλθω με περισσότερα στοιχεία στα πρώτα 1000 χιλιόμετρα από την αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι φιλε μου να λυθηκε το προβλημα .. Αλλα τοσο απλο ηταν και τοσο καιρο άφηναν να αλλαζονται τα μοτέρ σαν στραγάλια??

Έλα ντε...

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι αυτα τα σολινακια ακριβως και τι δουλεια κανουν για να δικαιολογουν ολοι αυτη την μαυριλα που φιλοξενουν ολα αυτα τα μοτερ που ανοιγονται για να περαστουςν νεα ελλατηρια...?

Εμενα κατι δεν μου στεκει...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την πρώτη αλλαγή λαδιών στο gti, από την αντιπροσωπεία μου είπαν ότι γίνεται μόλις κλείσει χρόνο ή κάνει 30.000 χλμ ( ότι γίνει πρώτο ).

Το δικό μου έχει κάνει 12000 χλμ, και έκλεισε χρόνο τον Ιούνιο, συνεπώς θα κάνω σύντομα την πρώτη αλλαγή λαδιών.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα προσφατα αντηλιακες μεμβρανες. Lummar, το μεσαιο σταδιο. Κακως το σκεφτομουν τοσο καιρο γιατι ειδα μεγαλη διαφορα στο θεμα ζεστης αλλα και γιατι το αυτοκινητο εγινε ακομα πιο ομορφο. Δεν εβαλα ομως τη λωριδα μπροστα στο παρμπριζ φοβουμενος μην φαινεται καγκουρικο το αυτοκινητο... Μπορει να μου πει καποιος μια γνωμη; Την εχει βαλει κανεις σε ασπρο ωστε να εβλεπα καμια φωτογραφια;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα προσφατα αντηλιακες μεμβρανες. Lummar, το μεσαιο σταδιο. Κακως το σκεφτομουν τοσο καιρο γιατι ειδα μεγαλη διαφορα στο θεμα ζεστης αλλα και γιατι το αυτοκινητο εγινε ακομα πιο ομορφο. Δεν εβαλα ομως τη λωριδα μπροστα στο παρμπριζ φοβουμενος μην φαινεται καγκουρικο το αυτοκινητο... Μπορει να μου πει καποιος μια γνωμη; Την εχει βαλει κανεις σε ασπρο ωστε να εβλεπα καμια φωτογραφια;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Φίλε μου ένα άσπρο που είχα δει σε συνεργείο με την λωρίδα , εμένα προσωπικά μου άρεσε.Και γι' αυτό το λόγο τις προάλλες που έβαλα μεμβράνες ήθελα να τοποθετήσουμε και την λωρίδα αλλά ο μάστορας από το κατάστημα μου πρότεινε σαν καλύτερη λύση να ψαχτώ για αλλαγή παρμπρίζ με την ενσωματωμένη λωρίδα μέσω της ασφάλειάς μου..απλά πρέπει να σε καλύπτει για θραύση κρυστάλλων ούτως ώστε να μην πληρώσεις τίποτα.Αυτά,ελπίζω να βοήθησα!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ένα άσπρο που είχα δει σε συνεργείο με την λωρίδα , εμένα προσωπικά μου άρεσε.Και γι' αυτό το λόγο τις προάλλες που έβαλα μεμβράνες ήθελα να τοποθετήσουμε και την λωρίδα αλλά ο μάστορας από το κατάστημα μου πρότεινε σαν καλύτερη λύση να ψαχτώ για αλλαγή παρμπρίζ με την ενσωματωμένη λωρίδα μέσω της ασφάλειάς μου..απλά πρέπει να σε καλύπτει για θραύση κρυστάλλων ούτως ώστε να μην πληρώσεις τίποτα.Αυτά,ελπίζω να βοήθησα!

Φίλε και μένα με ενδιαφέρει αυτό και δεν ήξερα ότι υπάρχει, το έχουν συγκεκριμένα μαγαζιά?

Edited by Tonyantony
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου πρότειναν ένα multimedia το οποίο έχει παραπάνω δυνατότητες από το RNS 310 (τηλεόραση, wifi, κτλ) και μου έρχεται γύρω στα 600 ευρώ μαζί με τα εργατικά.Λίγο φθηνότερο δηλαδή από το "εργοστασιακό" Rns 310. Σε εμφάνιση το ίδιο όμορφο με μεγάλη οθόνη αφής κτλ. Και με εγγύηση βέβαια. Το σκέφτομαι μετά από το καλοκαίρι (έχουμε και τις εφορίες τώρα...) να το τοποθετήσω. Το Rns 310 το έχει κανένας να μας πει καμιά γνώμη; Βολεύει; Είναι εύκολο στη χρήση; Η πλοήγηση;

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας συνυπάρξει 5+ μήνες με το polo gti είπα να γράψω τις λίγες αρνητικές εντυπώσεις μου για το εν λόγω αυτοκίνητο , αφού τα θετικά του τα οποία είναι πάααρα πολλά τα έχουν επισημάνει κατά καιρούς οι υπόλοιποι κάτοχοι gti.Φυσικά είναι γρήγορο αλλά όταν έχεις κέφι για παιχνίδι δυστυχώς(ή ευτυχώς)παρεμβάλει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ το ESP κάτι που διορθώνεται βέβαια με το πάτημα ενός κουμπιού,Επίσης, αρκετές φορές μπαίνοντας σε μια στροφή δεν μου δίνει τη σιγουριά ότι πατάει σωστά αν και ελέω xds, όσο μπαίνεις στην στροφή αλλάζει η αρχική εντύπωση.Να αναφέρω κάπου εδώ οτι στα πρώτα 1000χλμ μπήκα συνεργείο για αλλαγή εγκεφάλου ABS και από λάδια συμπλήρωσα 800ml στα 4000χλμ και μέχρι τα 5000χλμ έκαψα 150ml..νομίζω ότι κυμαίνομαι σε ανεκτά επίπεδα..ή μήπως όχι?!?Από την αντιπροσωπεία με καθησύχασαν αλλά δεν είμαι και σίγουρος για τα λεγόμενά τους.

Link to comment
Share on other sites

Για νέο αμάξι όχι. Μετά το νέο κινητήρα που θα ησυχάσουμε θα θυμηθούμε τα καλά του αυτοκινήτου, με βασικότερο το ότι με 20.000 ευρώ δεν υπάρχει καλύτερο σε αυτή την κατηγορία (για τα δεδομένα και τα γούστα πολλών).

Εγώ τη φράση της υπογραφής μου από κάτω δεν την αλλάζω...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορεισ καποιος να κανει ενα κοπο να μου πει τι τυπο λαμπες φοραει το πολακι μας και στα προβολακια.σκεφτομαι μηπως βαλω χενον. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.