Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Στα 30.000χμ αλλάζεις Λάδια, φίλτρο λαδιου , Φίλτρο καμπίνας, φίλτρο βενζίνης(κανονικα δεν χρειάζεται αλλα καλο θα ηταν)
Λάδια τα παίρνεις μόνος σου απο 35-55 ευρω τα 4 λιτρα
Φίλτρο λαδιου θα σου βάλουν αυτοι γνήσιο, 11 ευρώ
Φίλτρο καμπίνας δεν γνωρίζω
Φίλτρο βενζινης δεν γνωριζω
350 ευρω ΜΗΝ ΔΩΣΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην ανέβει πάνω από τα 200...  Θα δείξει... Σε κανα μήνα θα πάω.

Παιδιά σκέφτομαι να βάψω και τις ζάντες (υγεία βέβαια πρώτα ο Θεός). Τι λέτε; Μαύρο ματ ή γυαλιστερό; 

Footrest έχει βάλει κανείς εκτός από τον Γιώργο; Σκέφτομαι να βάλω αλλά ο Γιώργος (Tsolias) μου είπε ότι κολλάει μεν με την 3M αλλά δεν σου δίνει και την αίσθηση ότι είναι συμπαγής δε... 

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην ανέβει πάνω από τα 200... Θα δείξει... Σε κανα μήνα θα πάω.

Παιδιά σκέφτομαι να βάψω και τις ζάντες (υγεία βέβαια πρώτα ο Θεός). Τι λέτε; Μαύρο ματ ή γυαλιστερό;

Footrest έχει βάλει κανείς εκτός από τον Γιώργο; Σκέφτομαι να βάλω αλλά ο Γιώργος (Tsolias) μου είπε ότι κολλάει μεν με την 3M αλλά δεν σου δίνει και την αίσθηση ότι είναι συμπαγής δε...

Με δικα σου λαδια δεν νομιζω να περασει τα 200!

Το αμαξι σου τι χρωμα ειναι; (Για τις ζαντες το λεω)

Το footrest βαλτο και αν δεις οτι δεν σου κανει το αφαιρεις. Φανταζομαι θα ειναι ευκολο. Απλα να δεις ποσο στοιχιζει γτ μπορει να μην αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Με δικα σου λαδια δεν νομιζω να περασει τα 200!

Το αμαξι σου τι χρωμα ειναι; (Για τις ζαντες το λεω)

Το footrest βαλτο και αν δεις οτι δεν σου κανει το αφαιρεις. Φανταζομαι θα ειναι ευκολο. Απλα να δεις ποσο στοιχιζει γτ μπορει να μην αξιζει.

Άσπρο είναι... Γιαυτό λέω για μαύρες... Αυτό τον μήνα το ξεχρεώνω και είπα τώρα που θα είμαι πιο άνετος οικονομικά να τις βάψω... 

όσο για το footrest αυτό που με προβληματίζει είναι ότι αν χρησιμοποιήσω ταινία διπλής όψης 3Μ και θελήσω μετά να το βγάλω σε περίπτωση που δε μου αρέσει, μήηως κάνω ζημιά προσπαθώντας να ξεκολλήσω την ταινία από το δάπεδο...

Link to comment
Share on other sites

Άσπρο είναι... Γιαυτό λέω για μαύρες... Αυτό τον μήνα το ξεχρεώνω και είπα τώρα που θα είμαι πιο άνετος οικονομικά να τις βάψω...

όσο για το footrest αυτό που με προβληματίζει είναι ότι αν χρησιμοποιήσω ταινία διπλής όψης 3Μ και θελήσω μετά να το βγάλω σε περίπτωση που δε μου αρέσει, μήηως κάνω ζημιά προσπαθώντας να ξεκολλήσω την ταινία από το δάπεδο...

Εγω αν θα τις εβαφα θα επελεγα το γυαλιστερο. Ρωτησε τον αν μπορει να σου βαψει μονο το εσωτερικο των 'στεφανιων' και να στις κανει σαν αυτες που φορανε τα καινουρια μοντελα, τις detroit, αν σου αρεσουν.

Σημερα παραγγειλα το δικο μου και ειμαι κατενθουσιασμενος :D

Ανυπομονω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες είναι οι  Detroit εννοείται, απλά έλεγα αν τις βάψω να τις βάψω ολόκληρες... Θα δείξει σε κανα μήνα που θα πάω...  Δεν ξέρω και αν κάποιος από τα παιδιά που έχουν λευκά με μαύρες ζάντες εδώ στα Γιάννενα (είναι 3-4) είναι εδώ στο forum ώστε να επικοινωνούσαμε για να βρισκόμασταν για ένα καφέ και να  δώ από κοντά πως φαίνεται το αυτοκίνητο.

Σήμερα παρήγγειλες το Polo; Καλορίζικο φίλος. Να σου έρθει γρήγορα! :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σημερα! Σ' ευχαριστω πολυ, να σαι καλα!

3.5 - 4 μηνες μου ειπαν... Θα δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην ανέβει πάνω από τα 200...  Θα δείξει... Σε κανα μήνα θα πάω.

Παιδιά σκέφτομαι να βάψω και τις ζάντες (υγεία βέβαια πρώτα ο Θεός). Τι λέτε; Μαύρο ματ ή γυαλιστερό; 

Footrest έχει βάλει κανείς εκτός από τον Γιώργο; Σκέφτομαι να βάλω αλλά ο Γιώργος (Tsolias) μου είπε ότι κολλάει μεν με την 3M αλλά δεν σου δίνει και την αίσθηση ότι είναι συμπαγής δε... 

Εγω φιλε μου τις εβαψα μαυρο γυαλιστερο και εδειξε πολυ το αυτοκινητο.Πιστευω καλυτερο απο οτι αν τις  εβαφα μαυρο ματ...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω πιο πολυ για γυαλιστερο προσανατολιζομαι.. ποσο σου κοστισε παιχταρα μου; μπορεις να ανεβασεις καμια φωτο να το δω οταν εχεις χρονο;

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω πιο πολυ για γυαλιστερο προσανατολιζομαι.. ποσο σου κοστισε παιχταρα μου; μπορεις να ανεβασεις καμια φωτο να το δω οταν εχεις χρονο;

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

200E κοστισαν αλλα εδω στην κρητη(ρεθυμνο).Προς Αθηνα μερια εχω ακουσει για 150 ευρω περιπου..Φωτογραφια εχει στο προφιλ μου και αυτη που εχω βαλει στο αβαταρ μου. Δες απο εκει γτ δεν ξερω πως να ανεβαζω φωτο εδω στο ποστ  :sorry:  :sorry:

 

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showuser=20029&tab=gallery

Edited by ptm
Link to comment
Share on other sites

Γεννημενος το 90 ρε;; 22 χρονων και εχεις Polo GTI;;; εγω στα εικοσιδυο μου ειχα Ideal mountain bike :D:D

Αστειευομαι βεβαια, μακαρι να εισαι παντα καλα και να παρεις και Golf GTI!!

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Γεννημενος το 90 ρε;; 22 χρονων και εχεις Polo GTI;;; εγω στα εικοσιδυο μου ειχα Ideal mountain bike :D:D

Αστειευομαι βεβαια, μακαρι να εισαι παντα καλα και να παρεις και Golf GTI!!

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

χαχαχαχ.Αλλαζουν οι εποχες οσο παει...Να σαι καλα και να το χαιρεσαι και εσυ το πολακι σου  :roadrage:

Link to comment
Share on other sites

κατσε ρε και εγω του 90 ειμαι.... και το χω ηδη 2,5 χρονια....πιο πριν ειχα το golf 5 tsi... απο μικρος στα βασσανα :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα, εγω στα εικοσιδυο μου ειχα ποδηλατο. Στα 25 το πρωτο αμαξι-και τι αμαξι- Starlet μοντελο 84, μετα πηρα το Ibiza το 2009 και το 2011 πηρα το Polo ενω ειχα μολις εικοσι χιλιαδες χλμ στο Seat... Τετοια τρελα με ειχε πιασει για το GTI οταν το πρωτοειδα...

Για τις ζαντες, τελικα λεω μαυρο γυαλιστερο. Τελος του μηνα θα κανω κινηση...

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Σάββατο βράδυ στη Ραφήνα. Λευκό gti με πινακίδα που τελειώνει σε 15. Κάποιος από εδω ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα. Ειχα αποφασισει να παρω το GTI,μιας και εχω αλλαξει τα Polo 6n και 6n2 και ημουν απολυτα ευχαριστημενος. Σχεδον καμια ζημια,εκτος απο κατι γρυλους στα παραθυρα οι οποιοι με μια παρεμβαση στον τορνο εφτιαξαν και ολα καλα. Μπηκα λοιπον στο Forum να διαβασω για το πολακι και δεν πιστευα στα ματια μου. Ειναι δυνατον;;;Μου εχει κανει και τρομερη εντυπωση στο car που εχει καμια 30αρια αγγελιες με GTI απο 13000 και με αυτοκινητα 8-9 μηνων και με 15000χλμ. Τελικα το προβλημα υφισταται ακομα και σημερα; Εχω βρει καποια με χρονολογια ακομα και 10/2012,δηλαδη κουτα. Τι με συμβουλευετε;

Link to comment
Share on other sites

 σε συμβουλευουμε αν θες να το παρεις ντε και καλα να πεις στο παιδι απο που θα το αγορασεις να σου πει ακριβως για το τι καει απο λαδια το δικο του.αληθειες ομως. να σου πει αν του αλλαξαν κινητηρα και εν τελει να πας και να ρωτησεις την αντιπροσωπεια τι γινεται με το συγκεκριμενο αμαξι που θες να αγορασεις.δηλαδη αν καει λαδια ποσο καιει κλπ.λογικα θα σου πουν αν τους πεις οτι εχεις σκοπο να το αγορασεις. εν τελει πηγαινε μαζι με το παιδι στην αντιπροσωπεια να μαθεις.αν δεις οτι δεν καει πολυ και ειναι σε φυσιολογικα πλαισια παρτο.

εμενα τωρα καιει γυρω στο 1 λιτρο καθε 10000 χλμ.

Link to comment
Share on other sites

Στο Car εχει κ του 2013 με 5000χλμ. Απλα θελω να ρωτησω αν σταματησε καποια στιγμη το προβλημα η αν υφισταται ακομα κ τωρα αν το παρεις κουτα. Του 10 και του 11 ξερω οτι ειναι ολα φρυτεζες. 

Link to comment
Share on other sites

ε οχι και ολα....εμενα δεν ειναι(τωρα). και επισης γιατι του 2013 παραγωγης να μην εχει το προβλημα? οι ιδιοι κινητηρες ειναι.εαν βελτιωναν κατι θα το ελεγαν και σε εμας. εδω δεν μας λενε τι διαφορετικο εχει ο νεος κινητηρας που μας εβαλαν

Link to comment
Share on other sites

ειναι αδικο να τα βαζουμε ολα στο ιδιο καζανι. ξαναλεω το δικο μου ειναι 08/11 και μετα απο 20000 δεν εχει καψει τιποτα. ακομα και οι εξατμισεις ειναι πεντακαθαρες. ψαξιμο θελει η δουλεια και νομιζω θα βρεις. επισης εχω την εντυπωση οτι τα πολυ φθηνα ,τα σκοτωμενα δηλαδη, εχουν μεγαλυτερες πιθανοτητες να καινε.

Link to comment
Share on other sites

ειναι αδικο να τα βαζουμε ολα στο ιδιο καζανι. ξαναλεω το δικο μου ειναι 08/11 και μετα απο 20000 δεν εχει καψει τιποτα. ακομα και οι εξατμισεις ειναι πεντακαθαρες. ψαξιμο θελει η δουλεια και νομιζω θα βρεις. επισης εχω την εντυπωση οτι τα πολυ φθηνα ,τα σκοτωμενα δηλαδη, εχουν μεγαλυτερες πιθανοτητες να καινε.

Εχεις απολυτο δικιο σ'αυτο που λες για τις τιμες. Εχει μερικα,ή σχεδον ολα,παρα πολυ φθηνα,απο 13.900 ευρω,τα οποια με χωρις πολλα πολλα κατεβαινουν 11.500 ή και 11.000 ευρω μετρητα. Το θεμα ειναι οτι με οποιον μιλησα το δικο του εννοειται οτι δεν εκαιγε λαδια,εννοειται οτι ουτε τωρα καιει και εννοειται οτι ειναι αψογο. Προτιμω να μου πει καποιος οτι εκαιγε αλλα ψιλοεφτιαξε παρα ψεμματα. Ειμαι σε πολυ μεγαλο διλημμα...Ενα αυτοκινητο 24 χιλιαδων ευρω και ειναι οτι σου κληρωσει...

Link to comment
Share on other sites

Να σου πει κανείς οτι καιει ξέχασε το αλλιώς δεν θα το πουλήσει ποτε. Άποψη μου ειναι να μην το διακινδυνευσεις και πάρεις εσυ το βάρος στα χέρια σου. Γιατί κακά τα ψέματα πολλά ήταν τα προβληματικά gti και όχι 1-2 .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαστορια.
Αποφασισα να βαλω μπαρομετρο στο GTI 6r μου. Ξερει καποιος να μου πει που θα βαλω το "Τ" για να παρω πιεση? μην κοψω λαθος σωληνακι και τρεχουμε!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.