Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Εγω αν θα τις εβαφα θα επελεγα το γυαλιστερο. Ρωτησε τον αν μπορει να σου βαψει μονο το εσωτερικο των 'στεφανιων' και να στις κανει σαν αυτες που φορανε τα καινουρια μοντελα, τις detroit, αν σου αρεσουν.

Σημερα παραγγειλα το δικο μου και ειμαι κατενθουσιασμενος :D

Ανυπομονω !!!

Εφτασε στην αντιπροσωπεια, 2 μηνες και 20 μερες απο τη παραγγελια...

Οτι και να πω ειναι λιγο, ειναι απλα απιστευτο! Σε μια βδομαδα θα το χω στα χερια μου. :D :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα! Το ειδα θετικα, εμπιστευτηκα τον πωλητη (ο οποιος ηταν αψογος σε ολα) που μου ειπε πως εχει λυθει το θεμα με τα λαδια και το χω ψαξει αρκετα ωστε να ξερω τι να περιμενω κ πως να το αντιμετωπισω.

Και θεωρω πως στην κατηγορια του ειναι (ισως) το μονο value for money !

Edited by Ilias_92
Link to comment
Share on other sites

Θα κανω οσο πιο σωστο στρωσιμο μπορω, θα το παρακολουθω τακτικα, σωστο ζεσταμα-κρυωμα, ανοιγματα με σωστη θερμοκρασια λαδιου και γενικοτερα προσοχη στο μοτερ. Ευχαριστως να προσθεσεις κατι!

Μακαρι να ναι οπως το λες!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λες τα έκανα και τα κάνω ακόμα και εγώ .

+ στρώσιμο με φρένο από το 'άσε' του γκαζιού σε ανοιχτούς δρόμους στύλ προς σούνιο .

Αυξομειώσεις ταχύτητας βάση στροφών και από φρένο μοτέρ στο 'άσε' καλό στρώσιμο . Ετσι εκανα εγω μετακαι απο σχετικο αρθρο απο μηχανικο που διαβασα και εδω το 2011.

Πόσο σου πηγε το αμαξι , χρωμα , εξτρα , αντιπροσωπο???

Link to comment
Share on other sites

Ασπρο 3θυρο

Ηλιοροφη

Bixenon

Πολυλειτουργικο τιμονι

Υποβραχιονιο

Cruise control - park pilot

Η αγορα εγινε στην Auto Club - Νεα Φιλαδελφεια.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πρεπει να παω για το ετησιο σερβις μιας και χλμ δεν συμπληρωσα.

ειναι το τριτο σερβις και εχω 34000χλμ συνολο και 11500 χλμ με το νεο κινητηρα.

απο οσο ξερω ειναι μικρο αυτο το σερβις δηλαδη λαδια και φιλτρα.τακακια ειμαι κομπλε τα εχω κοιταξει.

τι κουστουμι να περιμενω απο την αντιπροσωπεια? θελω να πιστευω κατω απο 200 ευρω.

αν το σκεφτουμε καλα πες χονδρικα 15 ευρω το λιτρο χ 4 = 60 ευρω τα λαδια.ολα τα φιλτρα λαδιου βενζινης καμπινας ποσο να κανουν?αλλα 60 ολα συνολο 120 ποση εργασια θα παρουν? 50 ευρω? αντε βαρια 170 ευροπουλα.εκτος αν ξεχασα κατι

Edited by pipis13
Link to comment
Share on other sites

γυρω στα 200 ευρω μου ειπαν....τελευταιο σερβις στην αντιπροσωπεια.του χρονου εξω σε συνεργειο

Link to comment
Share on other sites

Λάδια πηγαινέ τους τα εσύ ... εγγύηση ισχύει κανονικά απλά να είναι ότι λένε προδιαγραφές . Εγώ τους πάω τα mobil 1 esp 5-30.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

€10-20, αναλόγως πόσο χρεώνουν αυτοί + θα είσαι σίγουρος για την ποιότητά τους και ότι δεν σου βάλανε τα χρησιμοποιημένα αλλουνού

 

για να δεις πάντως μια διαφορά στην τιμή δεν θα πας μόνο τα λάδια αλλά όσα ανταλλακτικά γνωρίζεις ότι θα αλλαχτούν και μπορείς να βρεις γνήσια, πχ. φίλτρο λαδιού, αέρα, καμπίνας, καθαριστήρες και ποιος ξέρει τι άλλο

Link to comment
Share on other sites

200 ευρω και σου αλλαζουν ΤΙ??
Εγω σε Καρεντα με δικα μου λαδια πλήρωσα 50 ευρω για σερβις Λαδιου που περιλάμβανε διαγνωστικό ,update,φιλτρο λαδιου(11 ευρω) , καρτα καυσαεριων (10 ευρω)
200 τι σου αλλαζουν?
 

Link to comment
Share on other sites

200 ευρω και αλλαζουν λαδια φιλτρο λαδιου φιλτρο βενζινης φιλτρο καμπινας συν διαγμωστικα και τις λοιπες δικες τους παπαριες. αυτα απο οτι καταλαβα.αν και μου ειπε οτι θα κανω γενικο σερβις.αλλα το γενικο δεν το βλεπω πουθενα

Link to comment
Share on other sites

200 € για ενα γενικο σερβις με ολα τα φιλτρα + τις λοιπες δικες τους παπαριες οπως ορθα λες ειναι λογικο ποσο για αντιπροσωπεια.Μπορει να σου πουν να αλλαξουν υγρα φρενων στα 3 χρονια,κανα αντιψυκτικο,καθαρισμο πεταλουδας οποτε το κουστουμι θα ανεβει.

Link to comment
Share on other sites

Υγρα φρενων μου ειπαν δεν θα αλλαξουν. Του χρονου τα υγρα. Για τα αλλα που ειπες δεν ξερω μπορει

Sent from my LT26i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22769&subid=2&pubid=63918982

 

παιδια εδω λεει οτι θα ανακηθουν οσα αμαξια φορανε 7 αρι dsg..

εχουν ειδοποιησει κανεναν σας?ξερει κανεις τιποτα..?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το ειδες? Το συζητάμε και στην ενότητα με τα πρόβληματα DSG ...
Στην Αυστραλία εχουν ξεκινήσει ήδη.... εχω βάλει link στο αλλο θεμα που βαζεις τον αριθμο πλαισιου σου και σου δειχνει αν υπαρχει ανακληση

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το ειδες? Το συζητάμε και στην ενότητα με τα πρόβληματα DSG ...

Στην Αυστραλία εχουν ξεκινήσει ήδη.... εχω βάλει link στο αλλο θεμα που βαζεις τον αριθμο πλαισιου σου και σου δειχνει αν υπαρχει ανακληση

που το εχεις?που ειναι αυτο το λινκ?

Edited by pipis13
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πάω για το σέρβις και τελικά θα βάλω τα λάδια που λένε στην skoda 5.40 Πια τηρούν τις προδιαγραφές για να πάρω . Αυτά που έχω δει ως τώρα είναι CASTROL MAGNATEC 5W40 VW 502 00/505 00 και τα ARAL HIGH TRONIC 5W40 VW 502.00/505.00 505.01.

Link to comment
Share on other sites

Δές και τα Total Quartz 9000 Energy 5W40.

To MAGNATEC διαφημίζεται για την πολύ καλή λιπαντική ικανότητά του στην κρύα εκκίνηση και την άμεση λίπανση κινούμενων μερών του κινητήρα...

Edited by Dikonou
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.