Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

το φιλτρο εχει κανα εικοσαευρω και τα λαδια περιπου 17-19 το λιτρο επι 4 λιτρα

Ένα 100 € λοιπόν...μια χαρά! Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μη βαράτε!

Εξήγησα γιατί το... downsizing και όσον αφορά τα χωροταξικά!

Βεβαίως και ΔΕΝ έχω βαρεθεί το Λεόν, αλλά... μπαίνοντας σε οποιοδήποτε άλλο όχημα της οικογένειας (παρότι ο καθένας χρησιμοποιεί το δικό του, πάντα), βλέπεις σε "τέζα" στις ίδιες διαδρομές 8-9 λίτρα και "χαίρεσαι" και τελικά εγώ φτάνω να μη "χαίρομαι" το δίλιτρο και παντού να "προσπαθώ" για... οικονομία! Σπάσιμο!

Οικονομοτεχνικά, το ξέρω θα κάνω χρόνια να "αποσβέσω" τη διαφορά στην κατανάλωση... αλλά... σε καθημερινή βάση... όπως και να το κάνουμε άλλο είναι να βλέπεις στο τέλος της ημέρας 8 ή 9 και 10 και άλλο 13.5+...

Και... ναι... μαρέσει φατσικά το Πολάκι! Δεν το έκρυψα!

Το ξανα-είδα χτες το βράδι και ίσως σήμερα κάνω και ένα testdrive...

Οσον αφορά το hill assist, χρησιμοποιώ το χειρόφρενο καμμιά φορά, όπως και στα χειροκίνητα, όταν οι αποστάσεις είναι ελάχιστες, πχ στο παρκάρισμα. Απλά δένεις το χειρόφρενο καλά, αφήνεις το φρένο για ελάχιστα κλάσματα χρόνου να "αμπραγιάρει" ώσπου να νιώσεις ότι αρχίζει να σε "σπρώχνει" προς την σωστή κατεύθυνση, με το χέρι έτοιμο στο χειρόφρενο. Το λύνεις αμέσως και χωρίς γκάζι συνήθως προχωράς μερικά εκατοστά: Οσο χρειάζεσαι. Και στο DSG6 η μετάβαση από σταματημένο σε εκκίνηση δεν είναι πάντα ομαλή, ανεξάρτητα από το αν το έχεις στο M ή στο D... Εξάσκηση θέλει, λίγο...

Ξέρω πάντως (από το manual του αυτοκινήτου) ότι στο DSG6 ισχύει το ακόλουθο: ΔΕΝ περιμένεις στο φανάρι -ας πούμε- με το φρένο μισοαφημένο και το αυτοκίνητο ίσα-ίσα να κρατιέται να μη φύγει. Καταστρέφεις τους συμπλέκτες, όπως ακριβώς και σε ένα χειροκίνητο κιβώτιο. Φανταζομαι το ίδιο θα λέει και στο manual για το DSG7... Εξάλλου τα κιβώτιά μας δεν είναι αυτόματα με την "κλασσική" έννοια. Οι συμπλέκτες είναι!

Και στο ξεκίνημα, σε ανηφορίτσα ας πούμε, πάντα θα κυλήσει λίγο πίσω -όχι πολύ, 10 εκατοστά- αλλά τόσο κυλάνε και τα χειροκίνητα...

το ίδιο ισχύει πάνω-κάτω και στο τράβηγμα τρέιλερ, όταν παρκάρεις... Χρησιμοποιώ τρέιλερ καμμιά φορά για να σύρω το μηχανάκι μου, το εντούρο, μέχρι την εκκίνηση κάποιου trail ride!

Τα DSG ΔΕΝ χαλάνε τόοοοοσο εύκολα! Το έχω 3 χρόνια και δεν έχει κάνει τσικ. Το DSG7 "ακούγεται" γιατί απλά δεν κολυμπάνε στο λάδι οι συμπλέκτες, ενώ το DSG6 είναι... ηχομονωμένο! Και... μια αλλαγή λαδιών (έκανα πρόσφατα στα 42000 χλμ) είναι ακριβούτσικη: 21 ευρώ το λίτρο λάδι (Χ7) και 25 το φίλτρο του λαδιού του κιβωτίου, συν την εργασία... κάτι που δεν έχετε εσείς με το DSG7, νομίζω? Η κι άν έχετε, αλλάζετε μόνο λάδι κιβωτίου, όπως στα χειροκίνητα (δεν το έχω ψαξει για το DSG7).

(Ασχετο! Αλλο ένα μειονέκτημα του Cupra: εχει την εξάτμιση στο κέντρο και δεν παίρνει κοτσαδόρο!!!!) :drinks:

Edited by steliosh
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά το hill assist, χρησιμοποιώ το χειρόφρενο καμμιά φορά, όπως και στα χειροκίνητα, όταν οι αποστάσεις είναι ελάχιστες, πχ στο παρκάρισμα. Απλά δένεις το χειρόφρενο καλά, αφήνεις το φρένο για ελάχιστα κλάσματα χρόνου να "αμπραγιάρει" ώσπου να νιώσεις ότι αρχίζει να σε "σπρώχνει" προς την σωστή κατεύθυνση, με το χέρι έτοιμο στο χειρόφρενο. Το λύνεις αμέσως και χωρίς γκάζι συνήθως προχωράς μερικά εκατοστά: Οσο χρειάζεσαι. Και στο DSG6 η μετάβαση από σταματημένο σε εκκίνηση δεν είναι πάντα ομαλή, ανεξάρτητα από το αν το έχεις στο M ή στο D... Εξάσκηση θέλει, λίγο...

Ξέρω πάντως (από το manual του αυτοκινήτου) ότι στο DSG6 ισχύει το ακόλουθο: ΔΕΝ περιμένεις στο φανάρι -ας πούμε- με το φρένο μισοαφημένο και το αυτοκίνητο ίσα-ίσα να κρατιέται να μη φύγει. Καταστρέφεις τους συμπλέκτες, όπως ακριβώς και σε ένα χειροκίνητο κιβώτιο. Φανταζομαι το ίδιο θα λέει και στο manual για το DSG7... Εξάλλου τα κιβώτιά μας δεν είναι αυτόματα με την "κλασσική" έννοια. Οι συμπλέκτες είναι!

Και στο ξεκίνημα, σε ανηφορίτσα ας πούμε, πάντα θα κυλήσει λίγο πίσω -όχι πολύ, 10 εκατοστά- αλλά τόσο κυλάνε και τα χειροκίνητα...

το ίδιο ισχύει πάνω-κάτω και στο τράβηγμα τρέιλερ, όταν παρκάρεις... Χρησιμοποιώ τρέιλερ καμμιά φορά για να σύρω το μηχανάκι μου, το εντούρο, μέχρι την εκκίνηση κάποιου trail ride!

Τα DSG ΔΕΝ χαλάνε τόοοοοσο εύκολα! Το έχω 3 χρόνια και δεν έχει κάνει τσικ. Το DSG7 "ακούγεται" γιατί απλά δεν κολυμπάνε στο λάδι οι συμπλέκτες, ενώ το DSG6 είναι... ηχομονωμένο! Και... μια αλλαγή λαδιών (έκανα πρόσφατα στα 42000 χλμ) είναι ακριβούτσικη: 21 ευρώ το λίτρο λάδι (Χ7) και 25 το φίλτρο του λαδιού του κιβωτίου, συν την εργασία... κάτι που δεν έχετε εσείς με το DSG7, νομίζω? Η κι άν έχετε, αλλάζετε μόνο λάδι κιβωτίου, όπως στα χειροκίνητα (δεν το έχω ψαξει για το DSG7).

(Ασχετο! Αλλο ένα μειονέκτημα του Cupra: εχει την εξάτμιση στο κέντρο και δεν παίρνει κοτσαδόρο!!!!) :drinks:

Off Topic

Και το δικό σου χωρίς hill holder είναι; Σε εκκίνηση σε ανηφόρα εκτός απο χειρόφρενο μπορείς να το κάνεις να μην φύγει πίσω καθόλου αφήνοντας σιγά σιγά το φρένο ωστε να αρχίσει να συμπλέκει.

Στο 7αρι δεν χρειάζεται συντήρηση η οποία είναι σχετικά αλμυρή για το 6αρι αλλά προσωπικά συνεχίζω να το προτιμώ μετά απο τόσα που διαβάζω για το 7αρι σε scirocco/golf 6...

Link to comment
Share on other sites

hill assist (που είναι ολόκληρο σύστημα με αισθητήρες σε φρένα, συμπλέκτη, τροχούς κλπ) βάζουν στα χειροκίνητα. Στα "αυτόματα" το hill assist είναι στην ουσία αυτό που "νιώθεις" ότι τείνει να ξεκινήσει μόλις αφήσεις το φρένο στο ίσιωμα. Στις ανηφόρες κυλάει λίγο πίσω (5-10, άντε 20 εκ.) και ξεκινάει ακόμα κι αν δεν πατήσεις γκάζι... (DSG6).

Link to comment
Share on other sites

hill assist (που είναι ολόκληρο σύστημα με αισθητήρες σε φρένα, συμπλέκτη, τροχούς κλπ) βάζουν στα χειροκίνητα. Στα "αυτόματα" το hill assist είναι στην ουσία αυτό που "νιώθεις" ότι τείνει να ξεκινήσει μόλις αφήσεις το φρένο στο ίσιωμα. Στις ανηφόρες κυλάει λίγο πίσω (5-10, άντε 20 εκ.) και ξεκινάει ακόμα κι αν δεν πατήσεις γκάζι... (DSG6).

Οχι οχι, το ίδιο σύστημα μπαίνει και στα dsg μετά το 2008 6αρια και 7αρια:drinks: Kαι σωστά μπαίνει γιατι το δικο μου 6αρι αν αφήσεις απότομα το φρένο σε ανηφόρα φεύγει πίσω κανα μετρο άνετα! Επισης σε παρκάρισμα σε δρομο με εντονη κλιση θελει πολυ χειρόφρενο...

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , τα πρώτα λάδια τα άλλαξε κανείς???

Αν ναι τότε πόσο σας πήγε το μαλλί???

Από ιντερνετ

λαδια 13 Χ 4= 53ευρώ

φίλτρο 11 Χ 1=11 ευρώ

Σύνολο 63 ευροπουλάκια

Υπολόγισε και ενα δεκάρικο τα περαστικά άρα με περίπου 75 ευρώ καθαρίζεις!

Εκτός αντιπροσωπίας!

Edited by AlenXxX
Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι, το ίδιο σύστημα μπαίνει και στα dsg μετά το 2008 6αρια και 7αρια:question: Kαι σωστά μπαίνει γιατι το δικο μου 6αρι αν αφήσεις απότομα το φρένο σε ανηφόρα φεύγει πίσω κανα μετρο άνετα! Επισης σε παρκάρισμα σε δρομο με εντονη κλιση θελει πολυ χειρόφρενο...

Αυτοδιορθώνομαι!

Το DSG7 ΕΧΕΙ hill assist, ενώ το δικό μου DSG6 (παραγωγής τέλος 2007) δεν έχει!

Οδήγησα σήμερα ένα Polo GTI DSG7, σε μια αντιπροσωπεία και το διαπίστωσα ιδίοις όμμασι!

Link to comment
Share on other sites

thanks...μπορω να πω οτι ισυχασα τωρα :question:

τι σχεση εχει η καταλωση??? και σαφως η Pegeuot ειναι μια εταιρια με πολυ καλυτερη ιστορια στα γρηγορα αυτοκινητα... το συμπερασμα οτι δεν το χω οδηγησει απο που το εβγαλες?? το χει ο κολλητος μου κ αυτος ειναι ο λογος που δεν το πηρα... κ περα απ αυτο οσο κ αν δεν σ αρεσει το σασμαν του σιγουρα μπορεις να κανεις πολυ περισσοτερα πραγματα απ το DSG... για το τριξιμο που λες ειναι λογικο...οτι εχει σκληρη αναρτηση τριζει...κ το πολο τριζει... κ αν θες να μου πεις για κακη ποιοτητα στο σαλονι..δες το S2000 κ πες μου οτι δεν ειναι καλο αμαξι επειδη δεν ειναι καλο μεσα κ επειδη δεν εχει καλη ποιοτητα!!!

Edited by kospasTSI12345
Link to comment
Share on other sites

To polo με το RC μέσα είναι η μέρα με την νύχτα...και το πολάκι δεν τρίζει...ποιος στα έχει πει αυτά???? Εχώ 7000 χιλ σε δρόμους με άπειρες λακούβες και το μόνο που ακούω είναι ένα τακ τακ στην πόρτα που το εντόπησα κι όλας και σε λίγο καιρό ούτε αυτό θα κάνει....Το 5άρι σασμάν του rc είναι απαράδεκτο....το παραδέχονται και οι ίδιοι οι κάτοχοι του συγκεκριμένου αυτοκινήτου...Τώρα για τα παραπάνω που λες ...ναι όντως...απλά δεν ξέρω πως το εννοείς αυτό όταν κινήσαι μέσα στην πόλη....Εκτός βέβαια αν εσύ αγοράζεις αμάξι 20000€ για να το βάζεις 1 φορά το μήνα στην πίστα. Φίλε μου τα συμπεράσματά μου για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο τα έβγαλα με βάση τις ανάγκες ενός μέσου ανθρώπου που κατά βάση κινείται στην πόλη. Εν κατακλείδη εγώ δεν είπα ότι το Pegeuot δεν είναι καλό αμάξι είπα ότι κατά την γνωμη μου δεν είναι καλή επιλογή..λαμβάνοντας υπόψην όλα τα παραπάνω.. Και στο φινάλε κατεβαίνω το Διόνυσο κάθε μέρα και πιστέψτε με το πολάκι με το DSG του μια χαρά τα καταφέρνει....και από κρατήματα super είναι....Και φίλε μου δεν τρίζει ότι έχει σκληρή ανάρτηση...δεν τα ξέρεις καλά.....Μπες σε ένα S3 και τα ξαναλέμε....και για να μην φτάσω εκεί ακόμα και το ST με 18 είναι η μέρα με την νύχτα με το RC σε θέμα κραδασμών....

Τα λέμε

εχεις μανια με το ποιος μου λεει το καθε τι???? κ γω το polo gti εχω...κ εμενα τουλαχιστον τριζει..δεν ξερω τι εννοεις εσυ τριξιμο...εγω παντως δεν εννοω να κανει παρτυ το σαλονι!!εννοω αυτο που λεει η λεξη απο μονη της...τριζει!!αλλα οκ λοιπον ας αφησουμε οτι ειναι γραμμενο για τα συγκεκριμενα αυτοκινητα κ ας ακουσουμε την δικη σου γνωμη που εχει βγει απ τις αναγκες που εχει ενας μεσος ανθρωπος!!να μπω σε ενα S3 κ να τα ξαναπουμε λοιπον...μιας κ ο μονος ανθρωπος στην ελλαδα που ειχε μπει σε S3 εισαι εσυ κ αυτος που το χει!!αλλα μαλλον δεν εχεις μπει σε αμαξι που δεν τριζει γι αυτο δεν το καταλαβαινεις!!!

εγω δεν σου ειπα οτι το πολο δεν εχει καλυτερη ποιοτητα...σαφως κ εχει..αλλα σε θεμα γρηγορου αυτοκινητου η PEGEUOT ειναι καλυτερη...κ απλο παραδειγμα το οτι το RC κ το COOPER S εχουν τον ιδιο κινητηρα αλλα το RC ειναι πιο γρηγορο κ ας εχει 5αρι σασμαν σε αντιθεση με το COOPER που εχει 6αρι..

τεσπα...δεν αναλυω αλλο το θεμα γιατι δεν θα καταληξει καπου..

Τα λεμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να αναφέρθηκα σε κάτι γραμμένο όσα σου ανέφερα είναι δική μου άποψη και δική μου εμπειρία . Αν όντως έχεις οδηγήσει το RC θα τα καταλαβενες. Όντως πάντως συμφωνούμε και σε κάτι οτιι αυτή η κουβέντα δεν έχει νοημα καθώς προσπαθώ να καταλάβω γενικά που το πας και δεν τα καταφερνω.ΤΙ προσπάθεις να μου πεις ότι το rc είναι καλύτερο από το gti? δεν καταλαβαίνω....η άποψη μου είναι ότι το gti είναι χρυσή τομή αυτή την στιγμή στην αγορά. Στα παρέχει όλα και είναι σχετικά οικονομικό. Τι άλλο να ζητήσει κανείς;

Επίσης όταν λέω τρίξιμο εννοώ σε κάθε λακούβα να νομίζεις ότι το πίσω κάθισμα και το ταμπλώ θα το το πάρεις αγκαλιά....Τουλάχιστον το RC του κολλητού μου αυτή την αντύπωση σου δίνει...Δεν νομίζω να ισχύει αυτό στο Gti σου?

Edited by kospasTSI12345
Link to comment
Share on other sites

Ρε φανη δωσε πισω το πολο και παρε το RC να παρεις το καλυτερο της κατηγοριας... Λες και αν σου δωσουνε εσενα ενα RC και σε βαλουν σε πιστα θα κανεις νομιζεις καλυτερο χρονο απο οτι με το πολο..?? Τεσπα σορρυ για το οφφ τοπικ αλλα απλα ηθελα να το πω γιατι σε βλεπω το υπερασπιζεσαι με νυχια και με δοντια..

Link to comment
Share on other sites

Για το Rc,το εχουμε ξανα πει.Στην πιστα υπερεχει.Αυτος που κυνηγαει τις στροφες με τουρμπατο αμαξι θα το αγορασει.Εχει καλυτερα κρατηματα ,φρενα,τιμονι,καθισματα.

Στα υπολοιπα polo :whistling:

Edited by antonios16v
Link to comment
Share on other sites

Για το Rc,το εχουμε ξανα πει.Στην πιστα υπερεχει.Αυτος που κυνηγαει τις στροφες με τουρμπατο αμαξι θα το αγορασει.Εχει καλυτερα κρατηματα ,φρενα,τιμονι,καθισματα.

Στα υπολοιπα polo :whistling:

Καθίσματα, κρατήματα ναι......Τιμόνι - φρένα γιατί????Δεν νομίζω....

.......και πάλι είναι κριτήριο αγοράς αυτοκινήτου η πίστα??????

Edited by kospasTSI12345
Link to comment
Share on other sites

Εχει πιο σφιχτο τιμονι ενω τα φρενα του ειναι με σεβαστη διασταση μεγαλυτερα εμπρος-πισω.(πχ τα εμπρος 288 vs 305mm)

Link to comment
Share on other sites

Για το Rc,το εχουμε ξανα πει.Στην πιστα υπερεχει.Αυτος που κυνηγαει τις στροφες με τουρμπατο αμαξι θα το αγορασει.Εχει καλυτερα κρατηματα ,φρενα,τιμονι,καθισματα.

Στα υπολοιπα polo :whistling:

Eγω αλλο λεω , εμεις δεν θα καταλαβουμε ουσιαστικη διαφορα , αλλο ενας επαγγελματιας που θα το δοκιμασει και αλλο εμεις..

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο δεν εχεις και αδικο.Παντως στο rc ο αρχαριος μπορει να φαει ευκολα το μουτρα του μιας και απενεργοποιηται πληρως το esp.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εσυ δεν εχεις οδηγησει το RC...αν ναι θα εβλεπες κ μονος σου οτι τα φρενα του ειναι μακραν καλυτερα...οχι οτι του πολο δεν ειναι....κ οσο το γιατι επιμενω δεν ειναι επειδη θελω να αποδειξω κατι..απλα ειχε πει καποιος οτι το OPC ειναι καλυτερο κ μπλα μπλα μπλα...κ εγω απλα ειπα οτι δεν ειναι καλυτερο το OPC κ οτι απλα το καλυτερο της κατηγοριας ειναι το RC..

κ οσο για το τιμονι του ειναι ποιο ελαφρι λογω του οτι ειναι μεγαλυτερο κ σχετικα πιο σφιχτο απ το πολο...οσο για τα φρενα του αμα ψαξεις θα δεις οτι το RC θα σταματησει καποια μετρα πριν το πολο...

και οσο για το αν θα το πουλησω...θα το πουλησω ναι...και θα το παρω το scirocoo R γιατι αν δειτε επεσε πολυ η τιμη του!!!

Link to comment
Share on other sites

εχετε ενα πολυ καλο αμαξι.

μεχρι εκει.

δεν μπορω να καταλαβω αυτη την ψυχωση να το βγαλετε το καλυτερο που παιζει και επισης δεν μπορω να καταλαβω γιατι αν καποιος πιστευει οτι ενα αλλο αμαξι ειναι καλυτερο και δεν ειναι vw του γινεται αυτη η επιθεση. το εχω πει πολλες φορες θα το πω μια και ας κουρασω, βγαλτε τις παροπιδες και μην τρελενεστε για την φουαβε. το πολο ΔΕΝ εχει σιγουρα το ιδιο σπορ χαρακτηρα ουτε με το rc ουτε με το mini ουτε με το opc.

αυτα απο εμενα

καλα χιλιομετρα σε ολους

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το καλυτερο στην κατηγορια του , αν τα βαλεις κατω ολα τα + και τα - του σε σχεση με τα υπολοιπα της κατηγοριας του και αυτο το λενε πολλοι(αν οχι ολοι). Τωρα τα ξερεις ποσα θετικα εχει και ποια ειναι. Αλλο αν αρεσει σε καποιους το opc ι το ρσ απο θεμα ομορφιας ή ή ή ... Δεν πεσαμε να το κραξουμε το RC απλα λεμε και εμεις την γνωμη μας για αυτο βγαλε και εσυ τις παροπιδες που νομιζεις οτι υποτιμαμε τα υπολοιπα αμαξια. Απλα υπερασπιζομαστε το ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ μας αμαξι σε καθε ευκαιρια που "μειωνεται" απο καποιους. ΕΙναι απλη αντιδραση μεχρι να συνηθσουμε το αμαξι μας νομιζω.. :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ΣΥΝΟΛΙΚΑ το καλυτερο στην κατηγορια ειναι το gti μας.

Ασυζητητι ομως. + του οτι ειναι το πιο οικονομικο και καιει και λιγο σε σχεση με ολα τα αλλα.

Ολα τα αλλα τωρα ειναι θεμα γουστου απλα.

Edited by GiorgioPap - GTI
Link to comment
Share on other sites

μαλλον εσυ δεν εχεις οδηγησει το RC...αν ναι θα εβλεπες κ μονος σου οτι τα φρενα του ειναι μακραν καλυτερα...οχι οτι του πολο δεν ειναι....κ οσο το γιατι επιμενω δεν ειναι επειδη θελω να αποδειξω κατι..απλα ειχε πει καποιος οτι το OPC ειναι καλυτερο κ μπλα μπλα μπλα...κ εγω απλα ειπα οτι δεν ειναι καλυτερο το OPC κ οτι απλα το καλυτερο της κατηγοριας ειναι το RC..

κ οσο για το τιμονι του ειναι ποιο ελαφρι λογω του οτι ειναι μεγαλυτερο κ σχετικα πιο σφιχτο απ το πολο...οσο για τα φρενα του αμα ψαξεις θα δεις οτι το RC θα σταματησει καποια μετρα πριν το πολο...

και οσο για το αν θα το πουλησω...θα το πουλησω ναι...και θα το παρω το scirocoo R γιατι αν δειτε επεσε πολυ η τιμη του!!!

Edited by kospasTSI12345
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους την Παρασκευη το παρελαβα το πολακι...Υστερα απο 400 ΧΛΜ συνυπαρξης το μονο που εχω να πω ειναι:

ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΚΟΡΥΦΑΙΟ!!! :frantics::clapping::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Για προγραμμα απο mtm στα 205 αλογα απ'οτι λενε , τι εγγυηση δινει ? Σε καλυπτει ομως ?

Επιτελους την Παρασκευη το παρελαβα το πολακι...Υστερα απο 400 ΧΛΜ συνυπαρξης το μονο που εχω να πω ειναι:

ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΚΟΡΥΦΑΙΟ!!! :frantics::clapping::thumbsup:

Καλα χιλιομετρα

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν εχω να πω κατι αλλο....

οποιος εχει ματια βλεπει.

καλη συνεχεια

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

το πολο σε σχεση με τα υπολοιπα θεωρω οτι ειναι καλυτερο σαν πακετο.μπορει να μην ειναι τοσο "fun to drive" που λενε αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο.αλλα και ετσι να ειναι σε σχεση με τα υπολοιπα μικρα της κατηγοριας δεν λεει κατι.σιγουρα ειναι πιο ανετο στην πολη απο ενα opc, η rc η clio rs.δεν νομιζω οτι εδω ειμαστε ραλιστες που το παμε καθε μερα το αυτοκινητο μας στην πιστα ουτε κανουμε αναβασεις.για αυτο και λεω οτι ειναι η καλυτερη λυση για πολη αλλα και για πιο γρηγορη σπορ οδηγηση.

Edited by kyriakos_tsi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.