Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

ειχες δηλαδη 60 λιτρα???

μπααααααααααααααα

και τότε πως έβγαλα τόσα χλμ μεσα στην πόλη με κατανάλωση πάνω από 10 με 10,5 πάντα σύμφωνα με το trip. Και κάτι άλλο συνήθως μέσα στην πόλη με γεμάτο ντεπόζιτο όχι με εξαέρωση δηλαδή 45 λίτρα βγάζω περίπου 420 με 450χλμ! πως το εξηγείς?

Link to comment
Share on other sites

οι καταναλωσεις του Trip ειναι ενδεικτικες και οχι απόλυτες.

450 χιλιομετρα με 45 λιτρα ειναι ειναι λογικοτατο νουμερο!

εδω το GOLF 5 δεν παιρνει πανω απο 57 λιτρα πως ειναι λογικο το polo 6 R να χωραει 60+?

δεν ειναι λογικο φιλε μου..

παιζει πολυ κλεψιμο απο τα πρατηρια γιαυτο προσοχη!

Link to comment
Share on other sites

αυμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες και για τα βενζινάδικα και το trip! αλλά σου ξαναλέω πως γίνεται ένα αυτοκίνητο με 45 λίτρα και 180 hp να βγάζει 550 χλμ μέσα στην πόλη; δηλαδή έχει κατανάλωση 8; αποκλείεται δεν είβαι λογικό. ποιο λογικό δεν είναι να έχει 10,9 κατανάλωση με 550χλμ και 60 λίτρα ντεπόζιτο; εσένα έχει το κουμπίτης εξαέρωσης; η' μιλάς μόνο για την ενδεικτική τιμή του ντεπόζιτου;

Edited by m@rios
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια φορά το γέμισα με 50 λίτρα και είχα άλλα 10 σίγουρα μέσα στο ντεπίζιτο! Στην αρχή νόμιζα ότι με έκλεψαν αλλά μου είπε ότι υπάρχει κάποιο κουμπί στο ντεπόζιτο που κάνει εξαέρωση! με αυτά τα λίτρα έβγαλα 550 km αποκλειστικά μέσα στην πόλη με όχι συνεχώς χαλαρή οδήγηση! Το θέμα είναι ότι αυτό το γέμισμα μου είπαν δεν είναι σωστό γιατί δεν αναπνέει το ντεπόζιτο!

Μια χαρά το "νόμισες".

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια φορά το γέμισα με 50 λίτρα και είχα άλλα 10 σίγουρα μέσα στο ντεπίζιτο! Στην αρχή νόμιζα ότι με έκλεψαν αλλά μου είπε ότι υπάρχει κάποιο κουμπί στο ντεπόζιτο που κάνει εξαέρωση! με αυτά τα λίτρα έβγαλα 550 km αποκλειστικά μέσα στην πόλη με όχι συνεχώς χαλαρή οδήγηση! Το θέμα είναι ότι αυτό το γέμισμα μου είπαν δεν είναι σωστό γιατί δεν αναπνέει το ντεπόζιτο!

πως γινεται να κανει εξαερωση οταν ειναι ανοιχτο το ντεποζιτο??κ ποσο αερα εχει μεσα για να παρει 15 λιτρα ακομα??απλα στο γεμισε μεχρι πανω γι αυτο σου βγαλε παραπανω χιλιομετρα...δλδ 10 που ειχες κ αλλα 40...τα 10 στα φαγε!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το "νόμισες".

Για να το λες εσυ..

πως γινεται να κανει εξαερωση οταν ειναι ανοιχτο το ντεποζιτο??κ ποσο αερα εχει μεσα για να παρει 15 λιτρα ακομα??απλα στο γεμισε μεχρι πανω γι αυτο σου βγαλε παραπανω χιλιομετρα...δλδ 10 που ειχες κ αλλα 40...τα 10 στα φαγε!!!

Λοιπόν το αυτοκίνητο έχει περίπου 45 λίτρα ντεπόζιτο τα οποία 6-7 είναι ρεζέρβα.

Όταν έβαλα τότε βενζίνη δεν είχα ακόμη λαμπάκι(οριακά) άρα κανονικά έπρεπε να βάλω περίπου 35 με 37 λίτρα(όπως πάντα φυσικά από τότε που το πήρα).

Αυτός μου έβαλε 50 λίτρα. Άρα 50+10=60. (Ο βενζίνας αποκλείεται να με έκλεβε γιατί σε αυτόν βάζω τρία χρόνια κάθε εβδομάδα, επίσης η διαδικασία έγινε μπροστά μου και τέλος μου έδωσε και απόδειξη με τα λίτρα ακριβώς που μου έβαλε).

ΑΛΛΑ και να με έκλεψε όπως λέτε με τα παραπάνω λίτρα που αυτός λέει ότι έβαλε, εγώ έκανα παραπάνω χιλιόμετρα και όπως ανέφερα και παραπάνω με κατανάλωση 60λίτρα/550χλμ=10,9 αποκλειστικά μέσα στην πόλη και όχι με χαλαρή οδήγηση πάντα)

Στην αρχή νόμιζα αυτό που όλοι υποστηρίζετε(άλλοι γνωρίζοντας κάποια πράγματα άλλοι απλά για να πούνε κάτι).

Το θέμα όμως είναι ξαναλέω ότι το αυτοκίνητο αυτή την στιγμή έχει 3000χλμ., από την αρχή που το πήρα το γεμίζω, αδειάζει και ξαναβάζω και πότε δεν έχω ξαναδεί 550χλμ με ένα ρεζερβουάρ.

Την μοναδική φορά που είδα 520χλμ είναι εκτός Αθηνών και με χαλαρές ταχύτητες(120-130km/h)

Επίσης Φάνη τα vw έχουν κάποιο κουμπί στο ρεζερβουάρ το οποίο πατόντας το κάνει εξαέρωση. Μπορείς να το δεις και μόνος σου η΄και να ρωτήσεις κάποιον σε βενζινάδικο η΄στην αντιπροσωπεία. Και 50λίτρα που λες εσύ για 550χλμ μέσα στην πόλη είναι λίγα πιστεύω.

Συγγνώμη αν κούρασα με όλα αυτά απλά δεν μου αρέσει να εκφέρει κάποιος γνώμη χωρίς να γνωρίζει.

Δεν λέω εγώ ότι τα ξέρω όλα, μπορεί να είμαι και λάθος αλλά τουλάχιστον έχω κάποια επιχειρήματα.

Και στην τελική εγώ μία γνώμη είπα στον φίλο GIANNIS75 μήπως και βοηθήσω.

Edited by m@rios
Link to comment
Share on other sites

φιλε δες εδω...

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=45196&pid=442104&st=0entry442104

θα αλλαξεις γνωμη πιστευω...

Φιλικα.

Πανος

τι να σου πω.. μάλλον έχω άδικο..

πάντως εγώ μέσα στην πόλη δεν βγάζω πάνω από 450χλμ.

ίσως γιατί βάζω απλή.

τέλος πάντων ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις Πάνο.

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω.. μάλλον έχω άδικο..

πάντως εγώ μέσα στην πόλη δεν βγάζω πάνω από 450χλμ.

ίσως γιατί βάζω απλή.

τέλος πάντων ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις Πάνο.

δεν στα ειπα με κακια ολα αυτα.

απλα για να μην εχεις λαθος εντυπωση και να μη σε δουλευουν.

και με το κουμπι της εξαερωσης που λες δεν ειναι λογικο να παρει 15+ λιτρα παραπανω..

πρεπει να προσεχουμε οι πρατηριουχοι περνανε δυσκολα οπως και εμεις και αρκετοι απο αυτους δεν υπολογιζουν ουτε γνωστους , ουτε μονιμους πελατες ουτε τοιποτα.

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να κανει εξαερωση οταν ειναι ανοιχτο το ντεποζιτο??κ ποσο αερα εχει μεσα για να παρει 15 λιτρα ακομα??απλα στο γεμισε μεχρι πανω γι αυτο σου βγαλε παραπανω χιλιομετρα...δλδ 10 που ειχες κ αλλα 40...τα 10 στα φαγε!!!

Υποθέτω πως εξαέρωση μπορείς να κάνεις γιατί το γεμίζεις στο σημείο που είναι ψιλότερα από το στόμιο.

Οπότε και ανοιχτό να είναι δεν μπορείς να το γεμίσεις παραπάνω αν δε φύγει ο άερας απο εκεί..

Υπάρχει θέμα στο forum και η συζήτηση αυτή γίνεται πριν ακόμα εμφανιστεί το 6R

Μπορείτε να διαβάσετε εκεί.

τι να σου πω.. μάλλον έχω άδικο..

πάντως εγώ μέσα στην πόλη δεν βγάζω πάνω από 450χλμ.

ίσως γιατί βάζω απλή.

τέλος πάντων ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις Πάνο.

Η κίνηση μέσα στην πόλη είναι σχετική για το καθένα.

Άλλος βγαίνει στη παραλιακή, άλλος στο ποτάμι, άλλος στο πειραιά οπότε η λέξη πόλη δεν είναι μέτρο σύγκρισης..

Δλδ όταν εγώ έχω μέση ταχύτητα 20km/h και αλλος 30 km/h αλλά λέμε και οι δυο είμαστε στη πόλη είναι μέτρο σύγκρισης?

Το καλύτερο που μπορείτε να κάνετε είναι το εξής:

Να μηδενίζετε τη μνήμη 2 κάθε φορά που γεμίζετε.

Με αυτό το τρόπο μπορείτε να δείτε τη μέση ταχύτητα και τη μέση κατανάλωση από γέμισα σε γέμισμα.

Επίσης υπάρχουν site όπως το fuelly / spritmonitor που μετράνε καταναλώσεις και υπάρχει και θέμα συζήτησης στο forum για το fuelly.

Τέλος μάθετε να χρησιμοποιείτε τα forum και μην ανοίγεται συνέχεια άχρηστα θέματα με άχρηστους τίτλους και τα λοιπά!

Κάντε αναζητήσεις και να γράφετε στα αντίστοιχα θέματα το πρόβλημα σας!

Edited by zafevolution
Link to comment
Share on other sites

δεν στα ειπα με κακια ολα αυτα.

απλα για να μην εχεις λαθος εντυπωση και να μη σε δουλευουν.

και με το κουμπι της εξαερωσης που λες δεν ειναι λογικο να παρει 15+ λιτρα παραπανω..

πρεπει να προσεχουμε οι πρατηριουχοι περνανε δυσκολα οπως και εμεις και αρκετοι απο αυτους δεν υπολογιζουν ουτε γνωστους , ουτε μονιμους πελατες ουτε τοιποτα.

πάνο για δες το θέμα πόσα λίτρα χωράει το πόλο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είμαι στο στρώσιμο (400 χλμ), και δυο-τρεις φορές ως τώρα ανέβασα 4000 στροφές.

Σε χαλαρές προσπεράσεις, πάτησα το γκάζι πιο πολύ απ' όσο έπρεπε (χωρίς να χρειάζεται, απλά δεν το έχω συνηθίσει καλά).

Με δεδομένο ότι έγινε στιγμιαία (άφησα γκάζι, έβαλε κατευθείαν 6η, 7η), και ότι σε όλες τις περιπτώσεις η θερμοκρασία λαδιού είχε φτάσει ήδη 93-95 βαθμούς,

να υποθέσω ότι δεν ήταν πολύ "κακό" αυτό που έγινε;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παλιότερα το ζητάγατε , έφτιαξα για εσάς μόνο αυτές τις φώτο:

Μαύρες Ματ Ζάντες

pologtiblackalloywheels.jpg

Μαύρες Ματ Ζάντες και Οροφή

pologtiblackalloywheels.jpg

Μαύρες Ματ Ζάντες και καπό

pologtiblackalloywheels.jpg

Μαύρες Ματ Ζάντες με Καπό και Οροφή

pologtiblackalloywheels.jpg

Και έρχονται και άλλες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Αν και διαβάζω αρκετούς μήνες το forum μόλις πριν λίγες μέρες αποφάσισα να γίνω μέλος για να μπορώ να εκφράζω κι εγώ μια άποψή για όσα γράφονται εδώ!

Σχετικά με το στρώσιμο ψάχνοντας όλον αυτό το καιρό στο forum αλλά και στο internet γενικά έχω βρει τουλάχιστον 10 διαφορετικές απόψεις για το πως πρέπει να ρονταριστεί ένας νέος κινητήρας.

Οπότε φίλε geologist το έχω φτάσει κι εγώ 4000 στροφές και 5000 ακόμα στιγμιαία ενώ είναι στο στρώσιμο και είχα το ίδιο άγχος με σένα αλλά σύμφωνα με κάποιες απόψεις ένας κινητήρας στρώνεται καλύτερα σε υψηλές στροφές.

Κάποιοι άλλοι πάλι δεν ξεπερνούν με τίποτα τις 3000-3500 στροφές- τώρα τι είναι σωστό δεν ξέρω!

Απ' 'οτι έχω συμπεράνει πάντως το πλεον σημαντικό είναι να έχει ζεσταθεί ο κινητήρας - όχι μόνο το νερό αλλά και τα λάδια- πριν κάνεις οτιδήποτε!

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιες φωτο ρε τσολια πανεμορφο, ειδικα οι ζαντες... θα προτιμουσα βεβαια το καπο να μεινει ετσι οπως ειναι λευκο, και να προστεθουν οι καθρεφτες μεσα στο project και να γινουν αν ειναι carbon look μαζι με την οροφη.. μαυρο σημα vw μπρος πισω και ενα ζευγαρι αρκετα πιο σκουρα κωλοφαναρα, και ετσι απλα και ομορφα θα ειναι ενα απο τα πιο ομορφα πολο.

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιες φωτο ρε τσολια πανεμορφο, ειδικα οι ζαντες... θα προτιμουσα βεβαια το καπο να μεινει ετσι οπως ειναι λευκο, και να προστεθουν οι καθρεφτες μεσα στο project και να γινουν αν ειναι carbon look μαζι με την οροφη.. μαυρο σημα vw μπρος πισω και ενα ζευγαρι αρκετα πιο σκουρα κωλοφαναρα, και ετσι απλα και ομορφα θα ειναι ενα απο τα πιο ομορφα πολο.

Έφτασεεεεε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαυρη οροφη + καθρεπτες και φυσικα ζαντες.

καπω οχι.

και σιγουρα μαυρο σημα μπροστα και πισω!!!! ειναι πολυ ευκολο να τα βαψει κανεις.

το μπροστα ειναι αστειο! το πισω θελει λιγο φασαρια.

δες εδω αν θελεις... http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=37855&view=findpost&p=436293

μια σελιδα μετα εχει το τελικο αποτελεσμα.

επισης καλη φαση ειναι να παρεις και τα παρακατω...

http://cgi.ebay.de/2-VW-Jubi-Golf-1-2-3-4-5-6-GTI-Grill-Emblem-USA-Zeichen-/130500695662?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item1e6272966e

ή

κατι τετοιο που εμενα μου αρεσουν ποιο πολυ...

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/VW-GOLF-GTI-BLACK-EMBLEM-MK2-MK3-MK4-MK5-MK6-3-4-5-20AE-_W0QQcmdZViewItemQQfitsZMakeQ3aVolkswagenQ7cModelQ3aGTIQQhashZitem2c5b5c7efbQQitemZ190511349499QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/VW-GTI-Golf-Jetta-Mk2-Mk3-Front-Grille-Badge-Emblem-Blk-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem2a0efd2a12QQitemZ180640098834QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

Πανος

Υγ: Απο φρενα τι λεει το polακι???

εγω ωταν ηταν να το παρω ελεγα καπακια να περασω ενα σετ τετραπιστονα μονομπλοκ brembo η διαιρούμενα Hispec.

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

Μαυρη οροφη + καθρεπτες και φυσικα ζαντες.

καπω οχι.

και σιγουρα μαυρο σημα μπροστα και πισω!!!! ειναι πολυ ευκολο να τα βαψει κανεις.

το μπροστα ειναι αστειο! το πισω θελει λιγο φασαρια.

δες εδω αν θελεις... http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=37855&view=findpost&p=436293

μια σελιδα μετα εχει το τελικο αποτελεσμα.

επισης καλη φαση ειναι να παρεις και τα παρακατω...

http://cgi.ebay.de/2-VW-Jubi-Golf-1-2-3-4-5-6-GTI-Grill-Emblem-USA-Zeichen-/130500695662?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item1e6272966e

ή

κατι τετοιο που εμενα μου αρεσουν ποιο πολυ...

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/VW-GOLF-GTI-BLACK-EMBLEM-MK2-MK3-MK4-MK5-MK6-3-4-5-20AE-_W0QQcmdZViewItemQQfitsZMakeQ3aVolkswagenQ7cModelQ3aGTIQQhashZitem2c5b5c7efbQQitemZ190511349499QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/VW-GTI-Golf-Jetta-Mk2-Mk3-Front-Grille-Badge-Emblem-Blk-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem2a0efd2a12QQitemZ180640098834QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

Πανος

Υγ: Απο φρενα τι λεει το polακι???

εγω ωταν ηταν να το παρω ελεγα καπακια να περασω ενα σετ τετραπιστονα μονομπλοκ brembo η διαιρούμενα Hispec.

Πανο πως τα εβαψες εσυ; Επιασε καλα το χρωμα; Τριψιμο με ψιλο γυαλοχαρτο, χρωμα και βερνικωμα η διαδικασια; Θελω να τα κανω αλλα φοβαμαι μη δε πιασει καλα το χρωμα και γινουν χαλια οποτε και ψαχνω ετοιμα μαυρα αλλα δε βρισκω πουθενα..

Link to comment
Share on other sites

εψαχνα και εγω πολυ καιρο για το πισω.

το μπροστα το πηρα ετοιμο απο Ebay...

ειναι σχετικα απλη η διαδικασια...

βγαζεις το πισω οπως βλεπεις στο λινκ που εβαλα λογικα και στο polo αλλα και στο ibiza σου θα ειναι τα ιδια.

για να τα βαψεις μετα πρεπει να κανεις τα εξης!

αγοραζουμε Γυαλοχαρτο σε 3-4 διαφορετικα νουμερα πχ 200-350-500-600

αρχιζουμε να τριβουμε με το μικροτερο νουμερο πχ 200αρι και σταδιακα προχοραμε στα αλλα νουμερα.

ΔΕΝ ειναι αναγκη να βγει το νικελ!!! ετσι πιστευα και εγω και ελιωσα να τριβω! τσαμπα τελικα.

πρεπει απλα να γινει αγρια και θαμπη η επιφανεια.

μετα ξεπλενουμε καλα να φυγει απο την επιφανεια το υλικο που εχει φυγει με το τριψιμο και να μην ειναι καθολου "λιπαρο" καλο θα ηταν αυτο να γινει με λιγο δυαλιτικο , νευτη κατι τετοιο.

διαφορετικα με σκετο νερακι καλα καλα!

μετα περναμε ενα χερι με σπρει πριμερ. αφηνουμε να στεγνωσει , ξαναπερναμε πριμερ ενδιαμεσα μπορεις να τριψεις ελαχιστα με το 500αρι γυαλοχαρτο ας πουμε να γινει λιγο smooth (μην το παρακανεις)

αφου στεγνωσει και το 2ο χερι πριμερ καλα ξεκινας να περνας το χρωμα!

οτι σου αρεσει εσενα. Γκλος , ματ οτι θελεις! σιγουρα περνα το 2 καλα χερια, ενδιαμεσα καλο θα ηταν να κανεις ενα χαλαρο περασμα με το γυαλοχαρτο και καθαρισμα. Οσες ποιο πολλες φορες περασεις χρωμα τοσο το καλυτερο.

Εγω το περασα 6 ας πουμε αλλα εγω ειμαι και παλαβος! χαχαχαχαχαχα

Εναλακτηκα αντι να περασεις πριμερ, μπορεις να αγορασεις ενα σπρευ πλαστικοποιητη που περνανε τους προφυλακτηρες κλπ και το κανει και λιγο σαγρε ποιο αγριο και μετα χρωμα απο πανω.

αυταααααααααααααααα

τελος υπαρχει η λυση της μεμβρανης που κανουν αρκετοι.

σε Carbon ή μαυρο ματ η οτι θελεις...

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

wikipedia!

αχαχχαχα Αλεξανδρε πρεπει να βαλεις και εσυ λιγο μαυρο να αγριεψει.

μη μου το παιζεις lowprofile killer με το 5θυρο και σε ξεκαρφωμα χρωματακι.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να φτιάξω στο Photoshop κάτι που να μοιαζει με carbon και να το τελικό αποτέλεσμα:

Πιστεύω ότι του πάει αρκετά....

pologtiblackalloywheels.jpg

Edited by TSOLIAS30
Link to comment
Share on other sites

εψαχνα και εγω πολυ καιρο για το πισω.

το μπροστα το πηρα ετοιμο απο Ebay...

ειναι σχετικα απλη η διαδικασια...

βγαζεις το πισω οπως βλεπεις στο λινκ που εβαλα λογικα και στο polo αλλα και στο ibiza σου θα ειναι τα ιδια.

για να τα βαψεις μετα πρεπει να κανεις τα εξης!

αγοραζουμε Γυαλοχαρτο σε 3-4 διαφορετικα νουμερα πχ 200-350-500-600

αρχιζουμε να τριβουμε με το μικροτερο νουμερο πχ 200αρι και σταδιακα προχοραμε στα αλλα νουμερα.

ΔΕΝ ειναι αναγκη να βγει το νικελ!!! ετσι πιστευα και εγω και ελιωσα να τριβω! τσαμπα τελικα.

πρεπει απλα να γινει αγρια και θαμπη η επιφανεια.

μετα ξεπλενουμε καλα να φυγει απο την επιφανεια το υλικο που εχει φυγει με το τριψιμο και να μην ειναι καθολου "λιπαρο" καλο θα ηταν αυτο να γινει με λιγο δυαλιτικο , νευτη κατι τετοιο.

διαφορετικα με σκετο νερακι καλα καλα!

μετα περναμε ενα χερι με σπρει πριμερ. αφηνουμε να στεγνωσει , ξαναπερναμε πριμερ ενδιαμεσα μπορεις να τριψεις ελαχιστα με το 500αρι γυαλοχαρτο ας πουμε να γινει λιγο smooth (μην το παρακανεις)

αφου στεγνωσει και το 2ο χερι πριμερ καλα ξεκινας να περνας το χρωμα!

οτι σου αρεσει εσενα. Γκλος , ματ οτι θελεις! σιγουρα περνα το 2 καλα χερια, ενδιαμεσα καλο θα ηταν να κανεις ενα χαλαρο περασμα με το γυαλοχαρτο και καθαρισμα. Οσες ποιο πολλες φορες περασεις χρωμα τοσο το καλυτερο.

Εγω το περασα 6 ας πουμε αλλα εγω ειμαι και παλαβος! χαχαχαχαχαχα

Εναλακτηκα αντι να περασεις πριμερ, μπορεις να αγορασεις ενα σπρευ πλαστικοποιητη που περνανε τους προφυλακτηρες κλπ και το κανει και λιγο σαγρε ποιο αγριο και μετα χρωμα απο πανω.

αυταααααααααααααααα

τελος υπαρχει η λυση της μεμβρανης που κανουν αρκετοι.

σε Carbon ή μαυρο ματ η οτι θελεις...

wikipedia αυτοκινητου δε λες τιποτα! ωραιος φιλε μου ευχαριστω πολυ. καλο θα ηταν οπως ειναι ετσι να πηγαινε στα how to θα βοηθησει κοσμο που ψαχνεται.

συνολο πανω απο 20-25 ευρω τα υλικα δε νομιζω να κοστισαν ετσι;

η μεμβρανη τι λεει εχεις δει κανενα απο κοντα; κυκλοφορει ελλαδα η ebay και αυτο;

τσολια, αν και λιγο παραξενο :drinks: ωραιο φαινεται.. οι καθρεφτες ειναι must πρεπει να γινουν. μπορεις να βρεις και καπακια παντως και να μη χρειαστει να τους βαψεις απευθειας πανω. το επομενο photoshop concept που θελω να δω παντως (επειδη σε βλεπω που την εχεις την ορεξη να τα κανεις στο λεω) ειναι πισω μερος με φιμε φαναρια μαυρο σημα και κοκκινο σηματακι gti η μαυρο, επιλογη δικη σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.