Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

τσολια, αν και λιγο παραξενο :drinks: ωραιο φαινεται.. οι καθρεφτες ειναι must πρεπει να γινουν. μπορεις να βρεις και καπακια παντως και να μη χρειαστει να τους βαψεις απευθειας πανω. το επομενο photoshop concept που θελω να δω παντως (επειδη σε βλεπω που την εχεις την ορεξη να τα κανεις στο λεω) ειναι πισω μερος με φιμε φαναρια μαυρο σημα και κοκκινο σηματακι gti η μαυρο, επιλογη δικη σου.

Γιατί να τους βάψω ??? Καλύτερα δεν είναι να παίξω γενικά με αυτοκόλλητα?

Έχω βρει στην Llumar κάτι καλά αυτοκόλλητα που και καλά σου υπόσχονται 12 χρόνια εγγύηση και ότι αν θέλεις να τα βγάλεις τότε στα βγάζουν χωρίς να πάθει κάτι το χρώμα, μάλιστα λένε χαρακτηριστικά θα είναι σαν καινούριο?!?!?unsure.gif

Το Gti καλύτερα κόκκινο ....

Ωραία θα ξεκινήσω σήμερα το project... tongue.pngsleep.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να τους βάψω ??? Καλύτερα δεν είναι να παίξω γενικά με αυτοκόλλητα?

Έχω βρει στην Llumar κάτι καλά αυτοκόλλητα που και καλά σου υπόσχονται 12 χρόνια εγγύηση και ότι αν θέλεις να τα βγάλεις τότε στα βγάζουν χωρίς να πάθει κάτι το χρώμα, μάλιστα λένε χαρακτηριστικά θα είναι σαν καινούριο?!?!?unsure.gif

Το Gti καλύτερα κόκκινο ....

Ωραία θα ξεκινήσω σήμερα το project... tongue.pngsleep.png

Σωστος, μαλ@κιες λεω... Αν και τα καπακια δεν ειναι κακη λυση. Και μενα απο μαμα καπακια εχει. Ειχα και στο πολο μου. Και οποτε θες τα αλλαζεις. Το λεω απλα γιατι και δεν ξερω αν μπορει να μπει και να κατσει καλα αυτοκολλητο εκει, ειναι περιεργη η επιφανεια.

12 χρονια εγγυηση η λουμαρ;;; Οταν το κανεις η εστω αν ρωτησεις κανε μια παρουσιαση η γραψε κ απο τιμες τι γινεται ενδιαφερομαι πραγματικα ειδικα τωρα που μου ειπες για την εγγυηση και οτι οποτε θελω το βγαζω. για εγκατασταση αθηνα μιλαμε η εχεις βρει τιποτα πιο κοντα σε μας;

νικολα πολυ μεγαλες βρε αδερφε.. 20αρες ειναι;; και πολυ χαμηλωμα βρισκει ηδη πανω ουτε που θα ξεκιναει :drinks: γνωστο σχεδιο παντως αλλα ταιριαζει στο πολακι

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος nikolas_gti αλλά δεν φτάνει ο θόλος για να μπει τέτοια ζάντα.....thumbsup.png

Με το ζόρι μπαίνει 18άρα πιστεύω...

ΒΒS τις γουστάρω πολύ αλλά δεν παίζει σάλιο για τέτοια πράγματα, ειδικά τώρα (κρίση λέμεεεεε!!!)....

Με βάψιμο ζάντας κανένα 150€ και συνολικά κανένα 250€ για τα αυτοκόλλητα οροφής, καθρέπτες, άντε και το πολύ 40 € για βάψιμο κωλοφάναρα και σήματα... Σύνολο 440€ και γίνεται τούμπανο! thumbsup.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους... Ειμαι στην αναζητηση αυτοκινητου και εχω σχεδον καταληξει στο polo gti ! Μου αρεσει πολυ σαν αυτοκινητο αλλα και σαν συνδιασμος μοτερ(TSI)-σαζμαν(DSG){ΚΟΡΥΦΗ}! Επειδη εχω διαβασει πολλα προβληματα περι dsg7 (κροταλισμα,σκορτσαρισματα,αλλαγη δισκων) θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας εσεις που εχετε το αυτοκινητο και το γνωριζετε καλυτερα ! Ισχυουν οντως ολα αυτα ? Ευχαριστω εκ των προτερων...

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους... Ειμαι στην αναζητηση αυτοκινητου και εχω σχεδον καταληξει στο polo gti ! Μου αρεσει πολυ σαν αυτοκινητο αλλα και σαν συνδιασμος μοτερ(TSI)-σαζμαν(DSG){ΚΟΡΥΦΗ}! Επειδη εχω διαβασει πολλα προβληματα περι dsg7 (κροταλισμα,σκορτσαρισματα,αλλαγη δισκων) θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας εσεις που εχετε το αυτοκινητο και το γνωριζετε καλυτερα ! Ισχυουν οντως ολα αυτα ? Ευχαριστω εκ των προτερων...

Δημητρης

Εχω το ΤSI με DSG7 κροτάλισμα αν ενοείς εναν ήχο δεν είναι πρόβλημα είναι έτσι κατασκευαστικα, σκορταρισμα και δίσκους τι να σου πώ ψιλο σπάνιο, εγω 470χλμ τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα. Αν το πάρεις κάνε την επέκταση γιατί το κιβώτιο αλλάζει ολόκληρο και είναι αρκετά ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους... Ειμαι στην αναζητηση αυτοκινητου και εχω σχεδον καταληξει στο polo gti ! Μου αρεσει πολυ σαν αυτοκινητο αλλα και σαν συνδιασμος μοτερ(TSI)-σαζμαν(DSG){ΚΟΡΥΦΗ}! Επειδη εχω διαβασει πολλα προβληματα περι dsg7 (κροταλισμα,σκορτσαρισματα,αλλαγη δισκων) θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας εσεις που εχετε το αυτοκινητο και το γνωριζετε καλυτερα ! Ισχυουν οντως ολα αυτα ? Ευχαριστω εκ των προτερων...

Δημητρης

To κροτάλισμα ισχύει για όλους μας.... Είναι πάντως φυσιολογικό ....

Τα υπόλοιπα προκύπτουν πιστεύω από κακή χρήση και βέβαια τον παράγοντα της τύχης...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! Το ξέρω ότι το κροτάλισμα είναι φυσιολογικό αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ακούγεται και κατά πόσο είναι ενοχλητικό... Οδηγώ πολύ συχνά Α3 με dsg6 :thumbsup: και το σαζμαν είναι φοβερό , για αυτό και έχω κολλήσει και θέλω και εγώ dsg αλλά φοβάμαι μην ξενερώνω :thumbsup: με τον θόρυβο και μου χαλάει όλη την κάλη εικόνα του αυτοκινήτου... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! Το ξέρω ότι το κροτάλισμα είναι φυσιολογικό αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ακούγεται και κατά πόσο είναι ενοχλητικό... Οδηγώ πολύ συχνά Α3 με dsg6 :cry: και το σαζμαν είναι φοβερό , για αυτό και έχω κολλήσει και θέλω και εγώ dsg αλλά φοβάμαι μην ξενερώνω :hyper: με τον θόρυβο και μου χαλάει όλη την κάλη εικόνα του αυτοκινήτου... :hyper:

Εγώ με 8000 χιλιόμετρα δεν το έχω ακούσει ποτέ....

Τράβα πάρτο το αμάξι είναι φοβερο!

Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμη που δεν ειναι προβλημα δεν υπαρχει λογος να ανησυχει κανεις. και μη φανταστει καποιος οτι ειναι τιποτα ενοχλητικος σπαστικος θορυβος, θα τυχει καμια φορα οταν πας να σταματησεις για παραδειγμα και κατεβαζει σε 2α η 1η να ακουσεις ενα κλατς κλουτς που για να το ακουσεις πρεπει να εχει ησυχια μεσα εξω απο το αμαξι κ παλι ααααν το παρει το αυτι σου. οι περισσοτεροι απλα ρωτανε και εχει γινει θεμα γιατι απλα τον ακουσαν και νομιζαν οτι ειναι καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται οτι τελικά θα το πάρω το polaki και θα τρελαθώ τελείως !! Είχα ξαναπάει σήμερα στην karenta και το ξανά είδα και το ερωτεύτηκα..!Έκλεισα και ραντεβού για test drive... Μου βγαίνει το τρίθυρο με τα extra που θέλω στα 21925€ με τελική τιμή με αποσυρση και έκπτωση μέσο γνωστού στην kosmokar 20300 με το κλειδί στο χέρι ! Η τιμή είναι πολύ δελεαστική μπορώ να πω. Α και κάτι άλλο, γνωρίζει κανεις, γιατί ο πωλητής δεν ήξερε, τι ακριβώς περιλαμβάνει το πακέτο PLA ? Και αν το βγάζει με ηλεκτρικά αναδιπλώμενους καθρέπτες ?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! Το ξέρω ότι το κροτάλισμα είναι φυσιολογικό αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ακούγεται και κατά πόσο είναι ενοχλητικό... Οδηγώ πολύ συχνά Α3 με dsg6 :thumbsup: και το σαζμαν είναι φοβερό , για αυτό και έχω κολλήσει και θέλω και εγώ dsg αλλά φοβάμαι μην ξενερώνω :thumbsd: με τον θόρυβο και μου χαλάει όλη την κάλη εικόνα του αυτοκινήτου... :goodjob:

Εγω θεωρω οτι το καλυτερο σημειο του αυτοκινητου ειναι το κιβωτιο (DSG)!!! :frantics: Αν αυτο ειναι που σε προβληματιζει, τοτε ... καλορριζικο να πω απο τωρα, γιατι δεν υφισταται συζητηση. Απλα, μην χανεις χρονο!!! Ειναι απαιχτο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σημερα πηρα και εγω το polaki μου μετα απο 3 μηνες αναμονης!!! κ απο 4 το μεσημερι μεχρι τωρα εγιναν τα πρωτα 270 χιλιομετα..

να πω σε οσους το εχουν παραγγειλει με καποια extra οτι πραγματικα αξιζει η αναμονη... η καταναλοση με τα περισσοτερα χιλιομετρα στην

πολη εμεινε στα 7,9 και οι εντυπωσεις μεχρι στιγμης ειναι η καλυτερες... :frantics::thumbsup::thumbsd::goodjob::yahoo:

Κ μια φωτογραφια απο την polara..!

20009319466911068511229.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σημερα πηρα και εγω το polaki μου μετα απο 3 μηνες αναμονης!!! κ απο 4 το μεσημερι μεχρι τωρα εγιναν τα πρωτα 270 χιλιομετα..

να πω σε οσους το εχουν παραγγειλει με καποια extra οτι πραγματικα αξιζει η αναμονη... η καταναλοση με τα περισσοτερα χιλιομετρα στην

πολη εμεινε στα 7,9 και οι εντυπωσεις μεχρι στιγμης ειναι η καλυτερες... :frantics::thumbsup::thumbsd::goodjob::yahoo:

Κ μια φωτογραφια απο την polara..!

20009319466911068511229.jpg

Πολύ όμορφο, μεγιές και καλοταξιδο, εγώ σε λίγο πατάω τα 11000 χλμ και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σημερα πηρα και εγω το polaki μου μετα απο 3 μηνες αναμονης!!! κ απο 4 το μεσημερι μεχρι τωρα εγιναν τα πρωτα 270 χιλιομετα..

να πω σε οσους το εχουν παραγγειλει με καποια extra οτι πραγματικα αξιζει η αναμονη... η καταναλοση με τα περισσοτερα χιλιομετρα στην

πολη εμεινε στα 7,9 και οι εντυπωσεις μεχρι στιγμης ειναι η καλυτερες... :p:thumbsu::goodjob: :goodjob: :yahoo:

Κ μια φωτογραφια απο την polara..!

20009319466911068511229.jpg

Με γεια σου Νικόλα και με πολλα και ασφαλη χιλιομετρα!!!

Ειναι πολυ ομορφο! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα και εγώ επιτέλους το gti μου!

Η καρεντα βουλιαγμένης άψογη σε όλα της και το αμάξι το πήρα χωρίς καθυστερήσεις.Ενδεικτικά με τα ξένον και την ηλιοροφή το πήρα το αμάξι σε ακριβώς 80 ημέρες από την ημερομηνία της παραγγελίας.

Πρώτες εντυπώσεις:

Τα bixenon αξίζουν και με το παραπάνω,

Πολύ όμορφος ήχος από το μοτέρ, εκπληκτικό το dsg και πολύ άνετο στο δρόμο.Το γκαζάκι του ότι πρέπει.Περισσότερα μετά από το στρωσιμο.

Η μόνη ενσταση για τους αισθητηρες παρκαρισματος που χτυπανε μισό μετρο πριν το εμποδιο.Δεν βοηθάνε και είναι ενοχλητικοί.

Αντε καλό μας στρώσιμο!

Link to comment
Share on other sites

http://img18.imageshack.us/f/img7293x.jpg/ (Η φωτό θελει ενα κλικ για να ζουμαρει)

Απο μια βολτα στο Σουνιο εβγαλα τα εξης συμπερασματα.

Από το λίγο που το πίεσα την αισθηση που εχει το 106 δεν την εχει.Το τιμόνι δεν είναι και το πιο πληροφοριακό και δεν νιωθεις το αμαξι που βρισκεται και τι κανει.

Το ESP καλό είναι που υπάρχει!

Κατά τα αλλα το γκάζι και η στιβαρή αίσθηση είναι όλα τα λεφτά!

Edited by Marios_R
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι σκατα γινεται με το πολο μου ? Εχω κανει πλεον 9000 κμ και τα λαδια τα ειχα αλλαξει στα 3000 κμ περιπου. Μετα απο 6000 κμ λεω δεν παω να δω οπυ ειναι τα λαδια και ρε σεις ηταν στην μπιλια δηλαδη τερμα κατω οπως ειναι ο δεικτης δλδ. Το αμαξι ηταν τελειως κρυο μιας και το εχω 5 μερες ακινητο περιπου. Ειναι λογικο αυτο το πραγμα ? Γιατι δεν αναψε φωτακι για τα λαδια ?

Edited by Andreasf2
Link to comment
Share on other sites

εμενα μετα απο 6300 χιλ μου αναψε λαμπακι οτι θελει λαδια και ο δειχτης ειναι στην μπιλια..

ειναι λογικο να χρειαζετε λαδια τοσο γρηγορα?

Link to comment
Share on other sites

http://img18.imageshack.us/f/img7293x.jpg/ (Η φωτό θελει ενα κλικ για να ζουμαρει)

Απο μια βολτα στο Σουνιο εβγαλα τα εξης συμπερασματα.

Από το λίγο που το πίεσα την αισθηση που εχει το 106 δεν την εχει.Το τιμόνι δεν είναι και το πιο πληροφοριακό και δεν νιωθεις το αμαξι που βρισκεται και τι κανει.Το ESP καλό είναι που υπάρχει!

Κατά τα αλλα το γκάζι και η στιβαρή αίσθηση είναι όλα τα λεφτά!

διαβάζω καλά???????? :):roadrage::drinks:

....όπως και να έχει καλοτάξιδο.

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα και εγώ επιτέλους το gti μου!

Η καρεντα βουλιαγμένης άψογη σε όλα της και το αμάξι το πήρα χωρίς καθυστερήσεις.Ενδεικτικά με τα ξένον και την ηλιοροφή το πήρα το αμάξι σε ακριβώς 80 ημέρες από την ημερομηνία της παραγγελίας.

Πρώτες εντυπώσεις:

Τα bixenon αξίζουν και με το παραπάνω,

Πολύ όμορφος ήχος από το μοτέρ, εκπληκτικό το dsg και πολύ άνετο στο δρόμο.Το γκαζάκι του ότι πρέπει.Περισσότερα μετά από το στρωσιμο.

Η μόνη ενσταση για τους αισθητηρες παρκαρισματος που χτυπανε μισό μετρο πριν το εμποδιο.Δεν βοηθάνε και είναι ενοχλητικοί.

Αντε καλό μας στρώσιμο!

Εχεις τα εργοστασιακα ρανταρακια;;; Αν ναι, θα πρεπει να "βλεπουν " το εμποδιο απο το 1,30m μεχρι τα 20cm σε 10 διαβαθμισεις. Αν οχι, μπορεις να τα αντικαταστησεις με αλλη εταιρια απο μαγαζι και μαλιστα καποια απο αυτα εχουν τις δικες τους οθονες.

Επισης... Με γεια!!! :wub::wub:

Για να δούμε και το κόκκινο με ζάντες Golf GTI μαύρες:

geneva20102011volkswage.jpg

Βλεπω εγινες επαγγελματιας με το photoshop! :thumbsup: Χαχα :wub:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.