Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

το σκαναρισμα ειναι λιγο δυσκολο αλλα μπορω να το βγαλω μια φωτο και να το δεις.

και εγω θα κανω τελικα παραγγελεια απλα περιμενω την 40η εβδομαδα για να μπορω να βαλω οροφη.

περιμενω μηπως βαλουν και την dcc σαν εξτρα.

αντε τα πολο gti σιγα σιγα να κανουν ντου sillyhorse1rb5.gif

Πάνο το πήρες απόφαση???????

Link to comment
Share on other sites

ναι αν τα πραγματα πανε καλα θα την κανω!

αν μπορουσα τωρα να βαλω οροφη ισως το ειχα κανει.

απλα περπει να περιμενω! closedeyes.gif

πιστευω οτι ειναι πολυ καλο για αυτα που μπορει να σου δωσει και για την τιμη του!

Link to comment
Share on other sites

Πάνο ασε την DCC, μετα θα ψάχνεις για after market. Ομως την οροφή να την βάλεις, δεν την αλλάζω με τίποτα στο Golf μου.

Αντε ρε, όλα καλά να σου πάνε. new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

να εισαι καλα! ελπιζω να μπορεσω να την κανω τελικα!

παραθετω την τιμη που πηρα για το polo με μοναδικη διαφορα οτι τελικα δεν θα βαλω το media in που ειναι η τελικη τιμη στην προσφορα με οροφη χενον και το μιντια ιν και θα βαλω το rns 310.

οριστε η προσφορα που πηρα χωρις καθολου παζαρια. τους ειπα πως αν τελικα την κανω εκει δεν θελω ουτε ενα δωρο καθως συναγερμο εχω σκοπο να βαλω σοβαρο μαζι με turbo timer και θελω μια καλη εκπτωση μιας και αν το παρω τα χρηματα θα ειναι cash.

προσοφρα που πηρα..

IMG_0705.jpg

τα extra που μπορουμε να βαλουμε για τον φιλο ChrisAle

IMG_0704.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι αν τα πραγματα πανε καλα θα την κανω!

αν μπορουσα τωρα να βαλω οροφη ισως το ειχα κανει.

απλα περπει να περιμενω! closedeyes.gif

πιστευω οτι ειναι πολυ καλο για αυτα που μπορει να σου δωσει και για την τιμη του!

Για να αγοράσεις είναι καλή περίοδος με πολύ καλές ευκαιρίες!!. Από τις super ευκαιρίες είναι το Polo GTI!. Το θέμα Πάνο είναι ότι η εποχή που διανύουμε είναι δύσκολη στο να πουλήσεις και το εννοώ με την σωστή έννοια του να "πουλήσεις" γιατί υπάρχει και ο εύκολος τρόπος της ανταλλαγής που δυστυχώς εκεί δεν το πουλάς το αυτοκίνητο αλλά το χαρίζεις.

Και είναι κρίμα να χαρίσεις το δικό σου Golf που είναι από τα καλύτερα 122άρια πιστεύω (μηχανικά & look). Anyway εύχομαι να πάνε όλα καλά!! ;):) :)

Link to comment
Share on other sites

τα extra που μπορουμε να βαλουμε για τον φιλο ChrisAle

Ωραίως, να σε καλά. Κι εγώ θα περιμένω για την ηλιοροφή τελικά. Αξίξει τα λεφτά της. Και πάλι σ' ευχαριστώ. Με το καλό η παραγγελία.

Edited by ChrisAle
Link to comment
Share on other sites

Θανο το golfaki θα χασει 17αρες εισαγωγη και το προγραμμα θα γινει για απλη και θα περασει σε αλλο μελος της οικογενειας κατα 90%

θα παρει τη θεση απο ενα astra gtc ατμοσφαιρα με 135000 χιλιομετρα!

Link to comment
Share on other sites

ρε μην ειστε χαζουλιδες το μιτο qv κανει με 22500 με χενον οροφες κ.α..και δεν το συζηταω ειναι πολυ καλυτερο απο τον γερμαναρα μονο και μονο επειδη ειναι αλφα..παλευω με τον αδερφο μου να το παρει γιατι και αυτος κατευθηνετε στο πολο..παντος αν καταληξουμε στο αλφα με βλεπω να το παιρνω εγω και αυτος να κραταει το gti χαχαχα...οοοο πεφτει και ακυρωση και παραγγελνω giullieta QV..ΑΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ!!!(φαντασια μου πλανευτρα...)

Link to comment
Share on other sites

Πανο θελω βολτα...δεν ξερω τι θα κανεις αλλα θα ερθεις αθηνα θα με πας βολτα και μετα καφε...ποτε το παραγγελνεις λεμεεεε?

Link to comment
Share on other sites

δεν κανετε λιγο ακομα υπομονη;καπου διαβασα για το polo gti R με τον νεο τουρμποκινητηρα 1.6 210ps....

Link to comment
Share on other sites

δεν κανετε λιγο ακομα υπομονη;καπου διαβασα για το polo gti R με τον νεο τουρμποκινητηρα 1.6 210ps....

αμαναμαναμαν !!! Φωτιές που ανάβεις !!!

http://throttleblips.dailyradar.com/story/vw-polo-r-confirmed-for-2012/

http://www.autoblog.gr/2010/05/04/rumors-volkswagen-polo-r-version-due-in-2012/

http://www.protothema.gr/car-and-speed/preview/article/?aid=67727

Ας ανάψω κι εγω όμως μια :

38313_415555604307_655139307_4357907_5242892_n.jpg

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Θανο το golfaki θα χασει 17αρες εισαγωγη και το προγραμμα θα γινει για απλη και θα περασει σε αλλο μελος της οικογενειας κατα 90%

θα παρει τη θεση απο ενα astra gtc ατμοσφαιρα με 135000 χιλιομετρα!

Φίλε τι λες τώρα!!!!!!!!!!! Πλάκα κάνεις, αν έχεις τέτοια λύση "εκ των έσω" δώσε άμεσα παραγγελία!!!!!!!!!!!

Πάνο στο έχω ξαναπει, εγώ το Polo το είχα μέχρι τα 30 και αν ήθελα το κρατούσα και μέχρι σήμερα (μετά είχα 4 χρόνια το Alfa Romeo που αλλαξοπίστησα και το μετάνιωσα βεβαίως - βεβαίως και εδώ και ένα χρόνο το Golf).

Προχώρα το με 1000!! sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Παίδες μην ακούω για Mito κλπ κλπ, ok έχουνε καλό πάτημα αλλά ΜΟΤΕΡ ΣΑΝ ΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ!!

Link to comment
Share on other sites

ρε μην ειστε χαζουλιδες το μιτο qv κανει με 22500 με χενον οροφες κ.α..και δεν το συζηταω ειναι πολυ καλυτερο απο τον γερμαναρα μονο και μονο επειδη ειναι αλφα..παλευω με τον αδερφο μου να το παρει γιατι και αυτος κατευθηνετε στο πολο..παντος αν καταληξουμε στο αλφα με βλεπω να το παιρνω εγω και αυτος να κραταει το gti χαχαχα...οοοο πεφτει και ακυρωση και παραγγελνω giullieta QV..ΑΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ!!!(φαντασια μου πλανευτρα...)

Ένα σχόλιο πάνω σε αυτό:

1. Συγκρίνοντας το Polo 1.2 105 με και χωρις DSG βρίσκουμε οτι η VW (στην 1.2 105 ΗΡ έκδοση) το χρεώνει 1,500 ευρώ.

¶ρα το Polo με ηλιοροφή, xenon και μηχανικό κιβώτιο (έστω και θεωρητικά) έχει 19,300 + 815 + 710 - 1,500 = 19,315.

2. H MiTo Quadrifoglio Verde έχει 22,300 με xenon συν 885,00 για την ηλιοροφή μας κάνουν 23,185.

¶ρα έχουμε 23,185 - 19,315 = 3,875 ή 20% πιο ακριβό από το Polo.

Σε αυτά τα ποσά η διαφορά είναι σεβαστή συν το οτι η Alfa όσο και βελτιωμένη ποιοτικά να είναι το Polo δεν νομίζω να το πλησιάζει.

Πάντα βεβαια όλα καταλήγουν στις προτεραιότητες που έχει ο καθένας.

Φιλικά πάντα.

ChrisAle

Link to comment
Share on other sites

αδερφε εχω αλλαξει πολλα αμαξια και πολλοι που με γνωριζουν απο δω ξερουν τι αυτοκινητα ειχα και εχω και δεν ειναι της σειρας...Σαν τα αλφα ρομεο δεν υπαρχουν ητε με προβληματα ητε χωρις παντα στην κατηγορια τους ηταν ειναι και θα ειναι καλυτερα-ποιοτικοτερα με οδηγοκεντρικο προσανατολισμο πραγμα που η vw δεν το εχει.ηλικρινα δεν δινω μια αν ειναι πιο γρηγορο το κουβαδακι ths vw δεν το εχω οδηγησει ειναι η αληθεια αλλα δεν νομιζω να ειναι και καλυτερο σαν στησιμο απο το gti μου..το μιτο QV το εχω οδηγησει και πραγματικα ειναι εκπληκτικο αυτοκινητο και σε συγκριση με το ιμπιζα κουπρα που επεισης εχω εμπειρια ειναι κλασεις ανωτερο.ακριβοτερο??ναι..πηγαινε σε μια αντιπρωσωπια δες πως ειναι ενα πολο και πως ειναι ενα μιτο..καμια σχεση σε ποιοτητα συναρμολογησεις και κατασκευης.οσο για τα περιοδικα δεν μπορω να πιστεψω πως υπαρχουν ακομα ανθρωποι που εμπιστευοντε την γνωμη τους...τελος ειναι δικαιομα ολων να πιστευουν οτι θελουν και να επιλεγουν οτι θελουν..εγω απλα εκφερα την γνωμη μου τιποτα παραπανω δεν προτρεπω κανεναν να ενστερνιστει τις αποψεις μου.οταν με το καλο θα ειναι διαθεσιμο το τεστ ντραηβ στο πολο θα το δοκιμασω και θα σας πω ακριβος παντος απο αυτα που εχω δοκιμασει μεχρι σημερα το QV δεν εχει αντιπαλο..

φιλικα Ανεστης.

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

δεν κανετε λιγο ακομα υπομονη;καπου διαβασα για το polo gti R με τον νεο τουρμποκινητηρα 1.6 210ps....

ηταν στα σχεδια τους αλλα τελικα δεν θα το βγαλουν για να μην εχουν μεγαλο θεμα με ανταγωνισμο μεσα στην vw. καθως 1600 210 αλογα θα χτυπαει πολλα μοντελα της vw

@ Ane

καλα ρε Ανεστη αυτο ειναι και θεμα του καθενα.

τι να το κανω το μιτο αν το βλεπω και θελω να αλαξω δρομο?

δεν μου αρεσει καθολου πιστευω οτι ειναι πολυ ασχιμο και ειδικα το μπροστα του μερος.

γενικα εχω την χειροτερη γνωμη για αλφα. 2 αλφα που ειχαμε στην οικογενεια ειχαμε συνεχεια προβληματα και χοντρα οχι ψηλομαλακιες της vw.

υπαρχει δικαστηριο στο οποιο η αλφα ζητα συμβιβασμο καθως παραλιγο να χασουμε τη ζωη μας.

Τελος παντων και αυτο να μην ηταν δεν θα επερνα αλφα με τπτ. δεν μου αρεσουν δεν με εκφραζουν.

ειναι θεμα τι θελει και τι ζητα ο καθενας. μη τα λεμε και τα ξαναλεμε.

φιλικα πανος.

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το εξης διλημα τωρα: Polo GTI με οθονη αφης,παρκ τρονικ κ καμια οροφη ή ενα golf 160αρι?

ξερω οτι θα μου πειτε οτι ειναι διαφορετικα αμαξια,ΑΛΛΑ δε θελω το Polo για κοντρες κ ανοιγματα στα φαναρια..απλα γουσταρω στην εθνικη να ταξιδευω με 180-200 κ να εχω γκαζι κ επισης,κυριως,οταν θελω σε επαρχιακους δρομους να σκαω προσπερασματα,να με διευκολυνει πολυ.αν ηταν περιπου 150 αλογακια το Polo θα μου ερχοταν καλυτερα δλδ,οπως το Fr αλλα αφου δε βγαινει τι να κανω??επισης δε θελω αλλο αμαξι,αλλη εταιρια εννοω,ή που θα παρω αυτο ή πια το golf ως πιο μεγαλο,πιο ανετο,σχετικα γρηγορο,δε μπορεις να πεις οτι δε θαχεις προσπερασμα κ μεγαλες ταχυτητες,αλλα μου βγαινει κ 24.000 (παντα για πλουσιες εκδοσεις μιλαμε). αξιζει να ζοριστω για 3000-4000 διαφορα??φοβαμαι οτι στα ταξιδια δε θαναι ξεκουραστο το Polo.. (μονος μου ταξιδευω πολυ συχνα)

επισης απο καταναλωση το Polo ερχεται καλυτερα νομιζω..αυτα τα 2 με μπερδευουν.

Link to comment
Share on other sites

Καταναλωση ίδια θα είναι, λογικά το Πόλο θα είναι πιο σκληρό. Το Γκολφ πάντως είναι πολύ ταξιδιάρικο!

γενικα ειναι κ πιο ωραιο μεσα,κ σαν επιδοσεις πιο κοντα σαυτο που θελω.απο την αλλη,με 2 εξτρα μου παει στα 25.000 (δε το παιρνω γυμνο για κανενα λογο),οποτε απο τα 21.000 που μου βγαινει το GTI γεματο ειναι διαφορα..ελπιζω να μπορεσω να το δοκιμασω καπου αρκετα το 2ο να δω πως παει..αν καιει μεχρι 8 λιτρα τοχω παρει..

Link to comment
Share on other sites

Σε χαλαρούς ρυθμούς, το δικό μου 160άρι με πολλές μικροβελτιώσεις, καίει ως 7.5 λίτρα/100χλμ. Και εννοώ σε επαρχιακούς δρόμους ή σε ΕΟ μέχρι 140 χλμ/ώρα.

Link to comment
Share on other sites

το polo εχει dsg7 αν θες dsg7 στο golf 160 ειναι μερικα ευρο παραπανω.

εξου και ποιο μικρη καταναλωση του.

τελος το polo gti μεσα ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.

εγω εχω golf 5 και το polaki μεσα το γουσταρω τρελα μιας και εκατσα στο καρο του ημιμπακετ.

εγω που εχω μαθει στο golf μου φανηκε καπως μικροτερο ΑΛΛΑ δεν ειναι τοσο ποια μικρο.

αν δεν εχεις οικογενεια παρε το polo.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου αρκεί που φέρει το λογότυπο GTi.

Πάνο, ο φίλος μας δεν είναι ανώμαλος κοντράκιας σαν εμάς...

Link to comment
Share on other sites

το polo εχει dsg7 αν θες dsg7 στο golf 160 ειναι μερικα ευρο παραπανω.

εξου και ποιο μικρη καταναλωση του.

τελος το polo gti μεσα ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.

εγω εχω golf 5 και το polaki μεσα το γουσταρω τρελα μιας και εκατσα στο καρο του ημιμπακετ.

εγω που εχω μαθει στο golf μου φανηκε καπως μικροτερο ΑΛΛΑ δεν ειναι τοσο ποια μικρο.

αν δεν εχεις οικογενεια παρε το polo.

ναι ειναι κ αυτο που με ψηνει γιατι θαμαι κ αθηνα,κ εχω βαρεθει τα χειροκινητα..αν επαιρνα toyota δε θα με εψηνε το αυτοματο,αλλα το dsg τοχω δοκιμασει σε ibiza cupra k golf GTI κ τοχω ερωτευτει..οποτε ειναι ενα απο τα + του polo..απλα το καντραν μαρεσει πιο πολυ στο golf ,εχει βαθος κ γενικα δινει μια αισθηση στιβαροτητας (υποχιν δεν εχω μπει στο Polo GTI,Μονο στο tsi) και γενικα το νιωθεις πιο ολοκληρωμενο αμαξι,κατα ταλλα δεν εχω κανεναν ενδοιασμο για το polo..αλλα αν ειναι λιγο καλυτερο μεσα απο το απλο,με τα 5000 διαφορα που βλεπω οτι μαζευονται (ειδικα αν βαλω οθονη αφης κ παρκινγκ ρανταρ στο golf η διαφορα ειναι πανω απο 4500,ποσο μαλλον αν βαλω dsg.) με βλεπω με GTI ως το τελος του χρονου..θελω επειγοντως ενα test ride γιατρε..

παρεπιπτοντως 25 ειμαi

Σε χαλαρούς ρυθμούς, το δικό μου 160άρι με πολλές μικροβελτιώσεις, καίει ως 7.5 λίτρα/100χλμ. Και εννοώ σε επαρχιακούς δρόμους ή σε ΕΟ μέχρι 140 χλμ/ώρα.

αρα το polo θα παιζει στο 7αρι?ειναι τελειο αν σκεφτεις οτι το yaris μου παιζει απο 5-9.

5 εχω μετρησει οταν οδηγω επαρχιακους δρομους,με μεγιστη ταχυτητα 90 κ στροφες μεχρι 3000,κ 9 μες την αθηνα κ ειδικα αν τρεξω λιγακι,μιας κ ζοριζεται πολυ για ενα προσπερασμα ή μια ανηφορα κατι που οδηγει σε κατεβασματα κ αρκετη ωρα στο πατωμα,για πολυ χαμηλες επιδοσεις..επομενως δε νομιζω να εχω πολυ παραπανω με το polo..

οσο για το golf ειμαι σιγουρος οτι μπορω να στο παω κ αυτο 7 λιτρα.

φιλε katana,δεν ειμαι της κοντρας κλπ,αλλα επειδη εχουν μαζευτει πολλοι μαλακες στο δρομο,καλυτερα να τους εχεις πισω,παρα μπροστα σου..

Edited by nikosmpl
Link to comment
Share on other sites

Xαχα, σωστό αυτό το τελευταίο.

Υ.Γ. Νίκο εισαι μέλος και στο yarisclub?

ειχα γραφτει οταν πηρα το yaris,αλλα δεν πολυ ασχολουμαι,εχω να μπω κανα χρονο,δεν ειμαικ αθηνα οποτε δεν ειχα την ευκαιρια να συναντησω τα παιδια,δεν κινουνταν κ πολυ κ επισης ενδιαφερονταν κυριως για πειραγμενα yaris,μιας κ η toyota τον παιζει μετις οικολογιες κ δε δινει στο λαο αλογα..αλλα εμενα δε με απασχολουν αυτα τα θεματα τοσο.

γιαυτο πιο πολυ μπαινω στο toyota club.

γιατι ομως?

Edited by nikosmpl
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.