Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

230.......... :wacko::blink::blink::blink:

ποσα χιλιομετρα εχεις κανει μεχρι τωρα?

Είμαι στα 2600, το κοντέρ τερματίζει στα 280!!!κάποιο λόγο ύπαρξης θα έχει αυτός ο αριθμός...

Link to comment
Share on other sites

παει ανετα 240...

τα κουπρα παντως πανε ακωμη και μαμα 240.

γενικα ομως ο 1.4 tsi ΔΕΝ ειναι για τελικες.

προσοχη..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι το έχετε στο δρόμο το Πολάκι κάντε όλοι καλή ασφάλεια!!! Υπάρχει κάλυψη ακόμα και για ηθελημένες δολιοφθορές γρατσουνιές, από κλειδί κ.τ.λ. Λίγο ακριβή αλλά αξίζει για μας που δεν έχουμε γκαράζ. thumbsup.gif

Θα μου πεις βέβαια , είναι να μη σου τύχει! Πας μια βόλτα και γυρνάς και σου έχουν πάρει από καθρέπτες μέχρι ότι μπορείς να φανταστείς!whistling.gif

Ειδικά το Πολάκι είναι και καινούριο και τραβάει τα βλέμματα σαν βεντούζα! Εύχομαι καλά ξεμπερδέματα φίλε μου!

ευχαριστω φιλε μου..!!!! να σαι καλα...!!!

αυτη η ασφαλεια ποσο κοστιζει?

Link to comment
Share on other sites

τα 2600 ηταν με ευλαβικο στροσημο?

με ευλαβικότατο στρόσημο..ακολούθησα και τις οδηγίες που έχει εδώ στο φόρουμ όσο μπορούσα. Αφού να φανταστείς πρώτη φορά σήμερα ανέβηκα πάνω από 5000 στροφές και έπιασα κόφτη στις 7100 περίπου.. δεν είχα ξανανέβει τόσες στροφές.. το πήγα σιγά σιγά δεν βιάζομαι και δεν το ξεπατώνω.

παει ανετα 240...

τα κουπρα παντως πανε ακωμη και μαμα 240.

γενικα ομως ο 1.4 tsi ΔΕΝ ειναι για τελικες.

προσοχη..

τι εννοείς δεν είναι για τελικές τι μπορεί να συμβεί? plz explain..

Link to comment
Share on other sites

παει ανετα 240...

τα κουπρα παντως πανε ακωμη και μαμα 240.

γενικα ομως ο 1.4 tsi ΔΕΝ ειναι για τελικες.

προσοχη..

Ακριβώς. machinegun.gif

Πολύ απλά, ζορίζεις υπερβολικά την τουρμπίνα και ανεβάζει τρελές θερμοκρασίες.

Edited by Katana
Link to comment
Share on other sites

Και εγω πιστευω οτι παταει 240 το πολακι απλα ειναι οριακα... με προγραμμα παντος παει παραπανω η με ενα πιο ελευθερο τελικο και φιλτρο

Edited by Andreasf2
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια χθες μου ξηλωσαν τους καθρεπτες απο το αμαξι...

και τους 2...

ξερουμε ποσο εχουν περιπου ο ενας??

Εχει σπάσει και η βάση ή οχι; Εγω πλήρωσα 160 ευρώ πριν μερικές μερες για να αλλάξω καπάκι, φλας + κρύσταλο στο golf, (η τιμή ειναι με περαστικά και βαφή για 1 καθρέφτη, σε αντιπροσωπεία ). Αν εχει πάρει και βάση και ειναι τυχόν ηλεκτρικά αναδιπλούμενοι πας για 300+++ λογικά...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, άσχετο, ...τι πίεση βάζετε στα ελαστικά σας (polo GTI). Μου φαίνεται πολύ αυτό που λέει στην τάπα. Στην αντιπροσωπεία δεν ξέρουν να μου πουν.....(τα μπάζα)..... :geek:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σε όλους....είμαι κι εγώ ένας από αυτούς που το έχουν παραγγείλει και το περιμένουν...παραγγελία 23/11/2010 και έχω πάρει 6η βδμάδα παραγωγής....ήθελα να ρωτήσω κάτι αυτούς που έχουν ήδη παραλλάβει ή γνωρίζουν σίγουρα.στα πολο που βάζουμε ξένον έχουν και σύστημα πλύσεως για το φανάρι ή όχι....ξέρω ότι σε όλα τα άλλα μοντέλα είναι στανταρ με τα ξένον αλλά στο συγκεκριμένο μοντέλο δεν το ξεκαθαρίζει πουθενά.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν προσεξα κατι τετοιο.. Εχει ενα σαν καπακι κατω απο το φαναρι τετραγωνικο αλλα δεν πστευω πως ειναι αυτο που λες..

Αυτό ειναι το πλυστικό!! Αν ψεκάσεις το παρμπριζ με αναμένα φώτα βγαίνουν τα πιστιλιστήρια και ψεκάζουν τα φανάρια;)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει ένα μόνο κουτί από τη μία μεριά δεν είναι το πλυστικό αλλά η υποδοχή για τον γάντζο ρυμούλκησης. Αν είναι 2, δηλαδή ένα κουτάκι κάτω από κάθε φανάρι είναι για το πλυστικό, οπότε μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει ένα μόνο κουτί από τη μία μεριά δεν είναι το πλυστικό αλλά η υποδοχή για τον γάντζο ρυμούλκησης. Αν είναι 2, δηλαδή ένα κουτάκι κάτω από κάθε φανάρι είναι για το πλυστικό, οπότε μια χαρά!

Ο γάντζος ούτως ή άλλως μπαίνει χαμηλά στον προφυλακτήρα, τα πλυστικά ειναι ακριβώς κάτω απο τα φανάρια. Άλλωστε είναι υποχρεωτικά μαζί με την αυτοματη ρύθμιση ύψους οπότε αν το αυτοκίνητο εχει εργοστασιακά xenon δεν γίνεται να μην έχει πλυστικό!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι το πλυστικό!! Αν ψεκάσεις το παρμπριζ με αναμένα φώτα βγαίνουν τα πιστιλιστήρια και ψεκάζουν τα φανάρια;)

ευχαριστώ πολυ φιλε μου....το εχεις εσυ ή το εχεις δει καπου?κ δουλευουν ταυτοχρονα με τα πλυστικα του παρ μπριζ...?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολυ φιλε μου....το εχεις εσυ ή το εχεις δει καπου?κ δουλευουν ταυτοχρονα με τα πλυστικα του παρ μπριζ...?

Οχι δεν έχω polo! Είχα όμως audi a4 με εργοστασιακά xenon και το σύστημα δούλευε ακριβώς έτσι;) (και σε a5 φίλου επίσης έτσι δουλεύει) Δουλεύουν ταυτόχρονα με το παμπριζ αλλά μονο με τα φώτα αναμένα, αν είναι σβηστά δεν ψεκάζουν.

Για να το δείς όταν με το καλό παραλάβεις ή πρέπει να βάλεις κάποιον άλλο μεσα και να ψεκάζει και συ να είσαι απ'εξω ή να έχεις το κεφάλι σου έξω απο την πορτα, φαίνεται, σηκώνεται νέφος απο την πίεση του νερού! Πάντως εαν είναι πολύ βρώμικα τα φανάρια θέλει να ψεκάζεις ώρα για να καθαρίσουν.

Δες και ενα video απο ibiza με εργοστασιακά xenon

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

μου σπασαν τους καθρεπτες μου τους πηραν αλλα ζημια καμια...!!

πια η πιθανοτητα να εχει stock η αντιπροσωπεια και να μου τους βαλει αυριο?

επισης μου ειπαν κατι τιμες εξωφρενικες...600 ο ενας και κατι τετοια...

ισχυει?

Τελικά πόσο κόστισε?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα και χρόνια πολλά.

Να υποθέσω ότι αυτό το σύστημα αποκλείεται να υπάρχει χωρίς xenon;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα και χρόνια πολλά.

Να υποθέσω ότι αυτό το σύστημα αποκλείεται να υπάρχει χωρίς xenon;

Εχω την εντύπωση οτι στη Γερμανία ειναι στάνταρ άνεξάρτητα απο το αν εχει xenon ή οχι το αυτοκίνητο. Εδώ μονο σαν εξτρα αν μπαίνει, με κανένα πακέτο ίσως αλλά και γω δύσκολο το κόβω!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχω polo! Είχα όμως audi a4 με εργοστασιακά xenon και το σύστημα δούλευε ακριβώς έτσι;) (και σε a5 φίλου επίσης έτσι δουλεύει) Δουλεύουν ταυτόχρονα με το παμπριζ αλλά μονο με τα φώτα αναμένα, αν είναι σβηστά δεν ψεκάζουν.

Για να το δείς όταν με το καλό παραλάβεις ή πρέπει να βάλεις κάποιον άλλο μεσα και να ψεκάζει και συ να είσαι απ'εξω ή να έχεις το κεφάλι σου έξω απο την πορτα, φαίνεται, σηκώνεται νέφος απο την πίεση του νερού! Πάντως εαν είναι πολύ βρώμικα τα φανάρια θέλει να ψεκάζεις ώρα για να καθαρίσουν.

Δες και ενα video απο ibiza με εργοστασιακά xenon

Σ'ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα το ξερω οτι σε ολα τα αλλα καθως και στα σεατ τα ξενον εχουν στανταρ συστημα πλυσεως. Στα προσπεκτους ολων των αλλων μοντελων με τα εξτρα τα ξενον ονομαζονται ως εξης :bi-xenon με συστημα πλυσεως ενω στο polo αναφετεται μοναχα ως bi-xenon και αυτο ειναι που με τρομαζει...ρωτησα τον πωλητη και μου ειπε πως δεν ειναι σιγουρος και θα το κοιταξει...το εψαξε κ μου ειπε πως δεν ξερει γιατι σε ολα τα αλλα αυτοκινητα το αναφερει ξεκαθαρα πως εχει συστημα πλυσεως ενω στο πολο δεν το αναφερει πουθενα....γι αυτο αν ειναι κανεις εδω που νε το εχει παραλλαβει με ξενον ας μας διαφωτισει....ευχαριστω πολυ παντως...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει ένα μόνο κουτί από τη μία μεριά δεν είναι το πλυστικό αλλά η υποδοχή για τον γάντζο ρυμούλκησης. Αν είναι 2, δηλαδή ένα κουτάκι κάτω από κάθε φανάρι είναι για το πλυστικό, οπότε μια χαρά!

2 ειναι.. 1 κατω απο το αριστερο και ενα κατω απο το δεξι! Αρα εχουμε πιτσιλιστιρια μαζι με τα μπι ξενον.. Ευτυχως που μας το ειπε ο αντι και τωρα ξερουμε πως λειτουργουν χεχε! ;)

Edited by Andreasf2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.