Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Λίγα λες.

Έχει 4 στο car ολα απο 17500-19.000

Και ολα πιο πολλα χλμ και πρπει να ειναι σκετα τελειως

ισως, απλα ειπα μια καλη τιμη εγω αν θες να πουληθει και στις εποχες που ζουμε..

καινουργιο κοστιζει λιγο πανω απο 19 πλεον..

Link to comment
Share on other sites

Λίγα λες.

Έχει 4 στο car ολα απο 17500-19.000

Και ολα πιο πολλα χλμ και πρπει να ειναι σκετα τελειως

τα ειδα κ γω αυτα κ ηθελα να παρω τηλ αυτον που το πουλαει 19.000 κ να μου πει γιατι??????

πανω απο 16 δεν πιστευω οτι αξιζει να δωσει καποιος για να το παρει....

Link to comment
Share on other sites

polo gti 2ος 2011 , λευκό , τρίθυρο .

Αγρατζουνιστο, σε κλειστο παρκινγκ παντα.

5.000χλμ μονο εθνικές. ΔΕΝ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ .

Εργοστασιακα φιμε ,συναγερμος, μεγαλη οθονη αφης , παρκαρισματος αισθητηρες, απενεργοποιηση α-β συνοδηγου

Πληρωμένη επεκταση εγγυησης (4ετης) .

Πραγματική τιμή πόσο είναι τώρα ? ? ?

Υ.Γ. Σε ρεαλιστική τιμή ίσως το δώσω.

γιατί θέλεις να το δώσεις? δεν σε ικανοποιεί ποια το πυραυλάκι? από τα 5.000 χλμ κιόλας...?

τα ειδα κ γω αυτα κ ηθελα να παρω τηλ αυτον που το πουλαει 19.000 κ να μου πει γιατι??????

πανω απο 16 δεν πιστευω οτι αξιζει να δωσει καποιος για να το παρει....

έτσι λένε όλοι φουσκώνουν την τιμή αρχικά για να αρχίσεις τα παζάρια και να το κατεβάσεις τελικά 16-17.000, γιατί αν το αρχίσει από την πραγματική τιμή στο τέλος θα το δώσει τσάμπα!~είναι μπελάς να πουλήσεις αμάξι! κάποιος από τους 2 συνήθως την πατάει είτε αγοραστής είτε πωλητής θέλει πολύ σκέψη...

Link to comment
Share on other sites

Κατω απο 22 για να παει θα πρεπει να ειναι σκετο

μπορει να τα χρυσοπληρωνουμε τα εξτρα, αλλα δεν παιζουν τοσο μεγαλο ρολο στη μεταπωλητικη οσο νομιζουμε.. καλα για τα επιπλεον που προσθετουμε αργοτερα εμεις, βελτιωσεις κτλ αυτα κ αν δεν παιζουν κανεναν ρολο..

τεσπα αν μπεις στη θεση του αγοραστη παντως, θα δεις καταρχας οτι σιγουρα δε θα αγοραζες μεταχειρισμενο στην τιμη που πωλειται καινουργιο, εστω και αν ειναι σκετο οπως λες! σε αυτο δε νομιζω να διαφωνουμε..

απο κει και περα μπορει να μην εχεις πολλα χιλιομετρα αλλα οι τιμες πεφτουν και οι εποχες δυσκολες..

Link to comment
Share on other sites

γιατί θέλεις να το δώσεις? δεν σε ικανοποιεί ποια το πυραυλάκι? από τα 5.000 χλμ κιόλας...?

έτσι λένε όλοι φουσκώνουν την τιμή αρχικά για να αρχίσεις τα παζάρια και να το κατεβάσεις τελικά 16-17.000, γιατί αν το αρχίσει από την πραγματική τιμή στο τέλος θα το δώσει τσάμπα!~είναι μπελάς να πουλήσεις αμάξι! κάποιος από τους 2 συνήθως την πατάει είτε αγοραστής είτε πωλητής θέλει πολύ σκέψη...

ναι...500 ευρω..1000???? ε οχι παραπανω...αλλα 19.000 ενω καινουριο εχει 19.500???????

παιδια αυτο με τα ελατηρια ειναι διασταυρωμενο?? γιατι μου ειπαν οτι τα ελατηρια δεν γινεται να αλλαχθουν...κ οτι αλλαζουν μπουζι επειδη αυτα που εχουν δεν κανουν για το συγκεκριμενο αμαξι...

Link to comment
Share on other sites

http://www.vwwatercooled.org.au/forums/f128/new-climatronic-group-order-60089.html

http://www.cit-carparts.com/product/showdownload.php?lang=en&id=76

Απ'οτι φαίνεται η vw αρχισε τις μικρο αλλαγές και στο polo όπως έχει κάνει παλιότερα και στο scirocco και οχι μονο!

Μπραβο!!! Εισαι πολυ γρηγορος! :rolleyes::thumbsup::startle:

Link to comment
Share on other sites

ναι...500 ευρω..1000???? ε οχι παραπανω...αλλα 19.000 ενω καινουριο εχει 19.500???????

παιδια αυτο με τα ελατηρια ειναι διασταυρωμενο?? γιατι μου ειπαν οτι τα ελατηρια δεν γινεται να αλλαχθουν...κ οτι αλλαζουν μπουζι επειδη αυτα που εχουν δεν κανουν για το συγκεκριμενο αμαξι...

Βλακειες σου ειπαν. Τα αλλαξα εγω στην αντιπροσωπεια (και δεν χανω την εγγυηση)

Link to comment
Share on other sites

Αν θα παω στην αντιπροσωπεια και πω να μου αλλαξουν το φωτισμο στο κλιμα θα μου το κανουν?

Επισης τι λετε να βαλω το rcd 510 η να μεινω με το 310?

Link to comment
Share on other sites

Αν θα παω στην αντιπροσωπεια και πω να μου αλλαξουν το φωτισμο στο κλιμα θα μου το κανουν?

Επισης τι λετε να βαλω το rcd 510 η να μεινω με το 310?

μη βαλεις rcd στην αντιπρωσοπια θα σου πιασουν το κ..ο :tongue: βρες μια καλη ευκαιρια ενος καλου μεταχειρισμενου και χτυπα το :D

Link to comment
Share on other sites

μη βαλεις rcd στην αντιπρωσοπια θα σου πιασουν το κ..ο :tongue: βρες μια καλη ευκαιρια ενος καλου μεταχειρισμενου και χτυπα το :D

εννοειται οτι θα πηγαινα για μεταχειρισμενο.....

εχω βρει ενα rcd 510 απο ενα golf 6.στο πολο μπαινει η θα εχω προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι θα πηγαινα για μεταχειρισμενο.....

εχω βρει ενα rcd 510 απο ενα golf 6.στο πολο μπαινει η θα εχω προβλημα?

μπαίνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

κ ποια ελατηρια σου αλλαξαν??

Λαδιου. Εχω ολη την λιστα με τα ανταλλακτικα που μπηκαν στην μηχανη

εννοειται οτι θα πηγαινα για μεταχειρισμενο.....

εχω βρει ενα rcd 510 απο ενα golf 6.στο πολο μπαινει η θα εχω προβλημα?

Ειναι Plug & Play. :getlost: Αυτο που δεν ξερω ειναι αν με καποιο update του εγκεφαλου σ'το κλειδωσει, γιατι δεν ειναι καταχωρημενο στο συστημα σαν το αρχικο RCD. Αυτο το λεω γιατι διαβασα οτι το παθανε καποιοι που βαλανε το RNS-510. Και ενω λειτουργουσε κανονικα, μετα το update, τους το κλειδωσε και δεν μπορεσαν να το ξεκλειδωσουν. Τωρα, αν αυτο εχει καποια σχεση με το οτι τα πηραν απ'το ebay ή οχι, δεν μπορω να πω... Καλυτερα ρωτα αντιπροσωπεια. Υπαρχει βεβαια και η λυση του κινεζικου που εχει ΚΑΙ TV ΚΑΙ bluetooth... αλλα αυτο παλι ειναι μια αλλη ιστορια... :baby:

Edited by iorgos
Link to comment
Share on other sites

:frantics:γεια σας παιδια και απο μενα!!!μελλοντικος κατοχος gti!!ειχα ενα golf 1600fsi και απο τη στιγμη που ειδα το polo gti μου εγινε εμμονη ιδεα!!!οποτε εδωσα το golf και παραγγελα το Gti polo!!η παραγγελια εγινε τελος ιουλιου και σημερα με ειδοποιησαν οτι κατασκευαστηκε οτι ξεκιναει η μεταφορα του αυτοκινητου και οτι το αργοτερο μεχρι τελος του μηνα θα το οδηγαω!!!ερωτηση¨επειδη διαβασα κατι για αλλαγη στο φως κλιματισμου ξερει κανεις αν θα εχω μαυρο η μπλε φωτισμο???? :frantics::frantics:
Link to comment
Share on other sites

:frantics:γεια σας παιδια και απο μενα!!!μελλοντικος κατοχος gti!!ειχα ενα golf 1600fsi και απο τη στιγμη που ειδα το polo gti μου εγινε εμμονη ιδεα!!!οποτε εδωσα το golf και παραγγελα το Gti polo!!η παραγγελια εγινε τελος ιουλιου και σημερα με ειδοποιησαν οτι κατασκευαστηκε οτι ξεκιναει η μεταφορα του αυτοκινητου και οτι το αργοτερο μεχρι τελος του μηνα θα το οδηγαω!!!ερωτηση¨επειδη διαβασα κατι για αλλαγη στο φως κλιματισμου ξερει κανεις αν θα εχω μαυρο η μπλε φωτισμο???? :frantics::frantics:

Μαυρο φωτισμο αποκλειεται απο φυσικης αποψης. Αν εννοεις μαυρη κονσολα τοτε ισως γιατι κατι εχει παρει το ματι μου..

Link to comment
Share on other sites

Μαυρο φωτισμο αποκλειεται απο φυσικης αποψης. Αν εννοεις μαυρη κονσολα τοτε ισως γιατι κατι εχει παρει το ματι μου..

εννοω το rcd310 και το climatronic οταν αναβουν δεν ειναι μπλε κανονικα?????λεω μηπω το αλλαξαν γιατι πηρε το ματι μου κατι φωτογραφιες οπου βγαλανε το μπλε και βαλανε μαυρο!!ξερει κανεις τιποτα??

Edited by bouzoukistas
Link to comment
Share on other sites

Μαυρο φωτισμο αποκλειεται απο φυσικης αποψης. Αν εννοεις μαυρη κονσολα τοτε ισως γιατι κατι εχει παρει το ματι μου..

Αυτό εννοεί :frantics:

εννοω το rcd310 και το climatronic οταν αναβουν δεν ειναι μπλε κανονικα?????λεω μηπω το αλλαξαν γιατι πηρε το ματι μου κατι φωτογραφιεσ οπου ωγαλανε το μπλε και βαλανε μαυρο!!ξερει κανεισ τιποτα??

Λογικά θα πρέπει να εχεις το μαυρο rcd + clima αφου δεν ειναι ετοιμοπαράδοτο και ειναι παραγγελία...

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοεί :frantics:

Λογικά θα πρέπει να εχεις το μαυρο rcd + clima αφου δεν ειναι ετοιμοπαράδοτο και ειναι παραγγελία...

οχι δεν ειναι ετοιμοπαραδοτο!!!!το θεμα ειναι εχουν αρχισει να τοποθετουν το μαυρο φωτισμο η εχει ακομα το μπλε!!!εχει παρει κανεις με μαυρο?????εγο τελος του μηνα παραλαμβανω!!!επισης το προβλημα με τα λαδια θα εχει λυθει στο αυτοκινητο μου????αν σημερα ξεκινησε η διαδικασια μεταφορας ποτε να το περιμενω περιπου?????

Edited by bouzoukistas
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει κανεις σερβις 1κ η χρονου?

Ακουσα οτι εχει βγει update λογισμικου DSG7,μιας και τα sirocco -octavia DSG7 τρωνε προωρα τους συμπλεκτες.

Εκαναν παλι το θαυμα τους οι Γερμανοι ;)

Link to comment
Share on other sites

ελατηρια λαδιου????? δηλαδη????

Μου εξηγησαν οτι υπαρχουν συγκεκριμενα ελατηρια τα οποια ειναι υπευθυνα για την καταναλωση λαδιου, και αυτα αλλαχτηκαν. Θα ανεβασω τις σελιδες με τα ανταλλακτικα για να τα δεις και να μας πουν οι μηχανικοι της παρεας (μαλλον αυριο)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.