Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Βεβαια με το κλειδι στο χερι το κοβω να περναει τα 23.000 (για 5θυρο).Αν δεν ειχε τις 17αρες που πιστευω στους κωλοδρομους θαναι προβλημα,θα το ηθελα σιγουρα.τωρα το σκεφτομαι...Ασφαλως θα καει κ ενα 8αρι λιτρα στο νερο..

Σίγουρα με μεταλλικό χρώμα, πινακίδες, τέλη και 5θυρη έκδοση θα έχεις σωστά όπως λες minimum 1000 ευρώ επιπλέον.

Οι 17άρες αν τις προσέχεις δεν θα έχεις πρόβλημα. 8 λίτρα είναι λίγα για την πόλη που θα βλέπεις 9-10 πιστεύω σίγουρα.

Γενικά αν έχεις αμφιβολίες το TSI 105 είναι περισσότερο value for money έκδοση σε σχέση με το GTI & ίσως θα πρέπει να δεις την συγκεκριμένη έκδοση.

Αν όμως αρχίσεις να ρίχνεις λεφτά στο 105 για μηχανική και αισθητική βελτίωση (σε σημείο που να φτάσεις σε κόστος την αξία αγοράς του GTI) πάρε από την αρχή το GTI που τα έχει όλα και δεν θέλει ούτε 1 ευρώ σε έξτρα.

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει πλέον και το αντίστοιχο αμάξι από τη skoda!

http://www.cityauto.gr/article.cityauto.gr?aid=4903

και η fabia με 180 άλογα από το γνωστό tsi κινητήρα και το 7αρι dsg κιβώτιο!! το ίδιο πακέτο με ibiza cupra και polo gti!!!!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει πλέον και το αντίστοιχο αμάξι από τη skoda!

http://www.cityauto.gr/article.cityauto.gr?aid=4903

και η fabia με 180 άλογα από το γνωστό tsi κινητήρα και το 7αρι dsg κιβώτιο!! το ίδιο πακέτο με ibiza cupra και polo gti!!!!

Όχι ακριβώς και το ίδιο πακέτο, μηχανικά ναι αλλά εξωτερική και εσωτερική σχεδίαση είναι τελείως διαφορετική και στα 3 μοντέλα.

Βέβαια αν βγει το Fabia RS με τιμή στα 19.000 για όσους τους ενδιαφέρει μόνο ο κινητήρας & το κιβώτιο θα είναι αρκετά δελεαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς και το ίδιο πακέτο, μηχανικά ναι αλλά εξωτερική και εσωτερική σχεδίαση είναι τελείως διαφορετική και στα 3 μοντέλα.

Βέβαια αν βγει το Fabia RS με τιμή στα 19.000 για όσους τους ενδιαφέρει μόνο ο κινητήρας & το κιβώτιο θα είναι αρκετά δελεαστικό.

Εννοούσε μηχανικό σύνολο!!!! 8)

Όντως αν βγει σε αυτή την τιμή θα είναι πάρα πολύ καλά!!!! sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσε μηχανικό σύνολο!!!! 8)

Όντως αν βγει σε αυτή την τιμή θα είναι πάρα πολύ καλά!!!! sillyhorse1rb5.gif

Καλό είναι να τα διευκρινίζουμε όμως γιατί Μάκη ξεκινά λέγοντας αντίστοιχο αμάξι. Αντίστοιχα μεν είναι(μηχανικά) αλλά ταυτόχρονα τελείως διαφορετικά σχεδιαστικά και ποιοτικά και το ξέρουν σχεδόν όλοι αυτό. Ακόμα όμως και ένα Skoda είναι πολύ καλύτερο από όλα τα Κορεάτικα, αρκετά Ιαπωνικά και μερικά Ευρωπαικά σε ποιότητα κατασκευής (προσωπική άποψη).

Αν βγει σε τέτοια τιμή θα είναι όντως πολύ καλή ευκαιρία. Ακόμα βέβαια δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα επίσημα, η πληροφορία έχει βασιστεί σε τιμή Αγγλίας σε λίρες που με αναγωγή σε ευρώ υπολογίζεται περίπου 19.000-19.500.

Αν υπολογίσεις ότι η Skoda κάνει και προσφορές, δεν αποκλείεται να έχει και ακόμα καλύτερη τιμή!

Οπότε οι επιλογές στα ίδια λεφτά περίπου θα είναι VW POLO TSI 1.2 - IBIZA FR - FABIA RS.

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά από που κι ως που ίδια αυτά τα τρία. Καταρχάς polo tsi μπορείς να πάρεις και με πολύ λιγότερα ξεκινάει από 13650 άλλο πράγμα που μπορείς να πάρεις πεντάθυρο highline συν του κόσμου τα extra και να σου βγει τόσα πολλά. Επίσης το fabia πρόχειρα το υπολογίζω κάπου στα 20-21 όταν το κούπρα κοστίζει 22700 (πέρα τις έκπτωσης που ισχύει στην seat τον τελευταίο καιρό) και το gti κάπου στα 23500-24000 το κόβω...

Πάντως οποιος έχει σκοπό να πάρει το polo tsi και να του βγει με τα extra τόσα πολλά ας ρίξει και μια ματια στο ibiza fr, ειδικά αν έχει την όρεξη να κάνει και μια παραχώρηση στην ποιότητα που επικρατεί η οποια είναι κάποιο επίπεδο πιο κάτω (στο εσωτερικό ειδικά αρκετά πιο κάτω) τότε να το σκεφτεί πολύ καλύτερα.. Στην skoda η ποιότητα νομίζω είναι πολύ πιο κοντά στην vw..

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα τι γραψατε κ θα πω το εξης.Για τον μεσο χρηση που θελει λιγο γρηγορο αμαξι ιδανικο πιστευω οτι ειναι σαυτο το μεγεθος που συζηταμε παντα,απο 120-150 αλογα.Τα περισσοτερα φερνουν καταναλωση κ τα λιγοτερα ειναι καλα,απλα δεν σου δινουν την αισθηση που θες.

Ομως τα seat γενικως τα θεωρω λιγο καγκουρικα (οχι ολα,μιλαω για cupra εκδοσεις κλπ).Εμενα το Polo μαρεσει πολυ περισσοτερο,κ δε θα μπορουσα να παω στο ibiza Μονο για τα γκαζια του,πιο πολυ θα μαρεσε μια fabia(ειναι πιο ποιοτικη μεσα).

γιαυτο κ λεω οτι θα προτιμουσα ενα γρηγοροτερο polo (κ ας μη το λεει GTI,απλα ναχει το κατι παραπανω στο γκαζι,κ ναναι προσιτο.) Αν το polo GTI φτασει τα 24.000 δε θα αξιζει δεδομενου οτι παιρνεις ενα GOLF "GT"(το 160αρι,αλλα το λεω GT για συντομια),το οποιο ειναι πολυ πιο ωραιο κ ανωτερο οδηγικα..Θα χασεις βεβαια απο επιδοσεις,αλλα θαχεις ενα golf με 160 αλογα,γεματο..Οποτε μεχρι 22.000 παλευεται..απο εκει κ περα βεβαια, προτιμοτερο ειναι ναχεις φορτωμενο polo με αξεσουαρ μεσα κ εξω που θα το βλεπεις κ θα σαρεσει,παρα ενα ibiza cupra που ειναι ομορφο απο μακρυα μονο(κ μονο απεξω),για να τρεχεις απλα.Λες κ με 2 ευρω που θα φτασει η βενζινη θα το πατας συχνα...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά με παρεξηγήσατε... όταν λέω παρόμοιο εννοώ με το ίδιο "πακέτο" κινητήρα, κιβώτιο, κατηγορία (μικρό και γρήγορο). Προφανώς και κάθε αυτοκίνητο έχει τις διαφορές του, είτε εσωτερικά, είτε εξωτερικά. Αλλά θεωρώ ότι η τιμή του GTΙ ίσως είναι τσουχτερή σε σχέση με του αδερφού fabia rs! από εκεί και πέρα ο καθένας έχει τις απαιτήσεις του από κάθε αυτοκίνητο και κρίνει πόσα χρήματα μπορεί να διαθέσει.... εγώ προσωπικά μεταξύ των 3, αν οι τιμές κυμαίνονται στα επίπεδα που έχετε αναφέρει θα προτιμούσα το fabia... ούτε είναι τόσο καγκούρικο όσο το ibiza ούτε τόσο ακριβό όσο το polo! πάντα φιλικά και χωρίς να θέλω να μειώσω καθόλου το GTΙ, απλά θα το θεωρούσα ακριβό για τα γούστα μου... αν κοστίζει σχεδόν όσο το golf 160 προφανώς και θα διάλεγα GOLF!!!!!! αυτά από μένα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά με παρεξηγήσατε... όταν λέω παρόμοιο εννοώ με το ίδιο "πακέτο" κινητήρα, κιβώτιο, κατηγορία (μικρό και γρήγορο). Προφανώς και κάθε αυτοκίνητο έχει τις διαφορές του, είτε εσωτερικά, είτε εξωτερικά. Αλλά θεωρώ ότι η τιμή του GTΙ ίσως είναι τσουχτερή σε σχέση με του αδερφού fabia rs! από εκεί και πέρα ο καθένας έχει τις απαιτήσεις του από κάθε αυτοκίνητο και κρίνει πόσα χρήματα μπορεί να διαθέσει.... εγώ προσωπικά μεταξύ των 3, αν οι τιμές κυμαίνονται στα επίπεδα που έχετε αναφέρει θα προτιμούσα το fabia... ούτε είναι τόσο καγκούρικο όσο το ibiza ούτε τόσο ακριβό όσο το polo! πάντα φιλικά και χωρίς να θέλω να μειώσω καθόλου το GTΙ, απλά θα το θεωρούσα ακριβό για τα γούστα μου... αν κοστίζει σχεδόν όσο το golf 160 προφανώς και θα διάλεγα GOLF!!!!!! αυτά από μένα.

Οπως τα λες ειναι!γιαυτο ελπιζουμε!πιστευω οτι στην αρχη θα βαλουν ψηλα για τους σιγουρους πελατες κ θα το μειωσουν σιγα σιγα..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω,επειδη μενδιαφερει πολυ ο εξοπλισμος μεσα,τι υπονοει στο τελος?καταρχην λεει οτι θαχει xenon ή μου φανηκε??

2ον θαχει κ οθονη αφης μες GPS?(rns 310)

αυτα τα "LED running lights" τι ειναι ομως που θαναι εξτρα?

Επισης ο αυτοματος κλιματισμος θαναι εξτρα????

Τελος πως γινεται ναχει σαν εξτρα τα rcd 210/310/510 οταν το rns 310 ειναι καλυτερο απολα αυτα?

Αν ξερει καποιος ας μου πει γιατι πλεον οταν ειναι να παραγγειλω αμαξι ψαχνω κ την τελευταια λεπτομερεια στον εξοπλισμο!Δε θελω να δω κατι μετα κ να μου λειπει!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω,επειδη μενδιαφερει πολυ ο εξοπλισμος μεσα,τι υπονοει στο τελος?καταρχην λεει οτι θαχει xenon ή μου φανηκε??

2ον θαχει κ οθονη αφης μες GPS?(rns 310)

αυτα τα "LED running lights" τι ειναι ομως που θαναι εξτρα?

Επισης ο αυτοματος κλιματισμος θαναι εξτρα????

Τελος πως γινεται ναχει σαν εξτρα τα rcd 210/310/510 οταν το rns 310 ειναι καλυτερο απολα αυτα?

Αν ξερει καποιος ας μου πει γιατι πλεον οταν ειναι να παραγγειλω αμαξι ψαχνω κ την τελευταια λεπτομερεια στον εξοπλισμο!Δε θελω να δω κατι μετα κ να μου λειπει!

Είναι αδύνατον να βγάλεις συμπέρασμα τι εξοπλισμό θα έχει το GTi απο οποιοδήποτε φυλλάδιο που είναι για άλλη χώρα.

Υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Καλα σιγουρα,εδω ειδα οτι το Α1 θα παιζει στα 15000-21000 κ καηκα,γτ μαρεσει (το 5πορτο μονο),ομως ελλαδα μπορει να μην ισχυουν αυτες οι τιμες..

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου αρέσει άπειρααααα αλλά ας κάνω εγώ την ερώτηση τώρα. Αξίζει να περάσει κάποιος τα 20k για Polo;

Edited by grnemo
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου αρέσει άπειρααααα αλλά ας κάνω εγώ την ερώτηση τώρα. Αξίζει να περάσει κάποιος τα 20k για Polo;

ποια 20 χιλιαρικα; για το gti λεμε; σιγουρα θα παει περισσοτερο πολυ κοντα στα 23 ισως κ παραπανω... τωρα αξιζει δεν αξιζει, αναλογα τι ψαχνει ο καθενας ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,αν κ ικανους τους εχω να το βαλουν 23Κ κ παραπανω,αν παει πανω απο 22.000,απλα θαναι χαζο να το παρεις οταν μπορεις να παρεις με 23.000 το golf 160αρι που ειναι αλλο αμαξι,οποιος ταχει δοκιμασει κ τα 2 υπαρχει διαφορα στο ταξιδι,στο θορυβο,κλπ κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Το GTi Θα πρέπει να έχει ~23, αν δούμε πόσο έχει το Ibiza Cupra.

Αλλά η σύγκριση με το Golf των 160 δεν έχει νόημα.

¶λλωστε το Highline DSG έχει 24.400 με 16άρες ζάντες, και προφανώς η ανάρτηση του είναι πιο μαλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το GTi Θα πρέπει να έχει ~23, αν δούμε πόσο έχει το Ibiza Cupra.

Αλλά η σύγκριση με το Golf των 160 δεν έχει νόημα.

¶λλωστε το Highline DSG έχει 24.400 με 16άρες ζάντες, και προφανώς η ανάρτηση του είναι πιο μαλακή.

Εχει νοημα πιστευω,γιατι για να κοιτας μονο ενα αμαξι πρεπει νασαι πολυ κολημενος μαυτο.Εγω κοιταζω τι μπορω να παρω με τα λεφτα που διαθετω,κανοντας την καλυτερη επιλογη,κ λεω απο το να παρω ενα πολυ γρηγορο μικρο(που με τις καμερες που μπαινουν πλεον δε θα το ευχαριστιεσαι κ πολυ στην εθνικη,αλλα μονο επαρχια κ αυτο σε κωλοδρομους ή πιστες πια, ομως δε μιλαω για τρελλη οδηγηση,αλλα για λιγο γρηγορα που μπορεις να πας χωρις κινδυνο κ τα ηλιθια ορια των 60χλμ σε κατι κομβους προς ανυπαρκτα χωρια)

ας παρω ενα αρκετα γρηγορο,μεγαλυτερο,πιο περιποιημενο,πιο στιβαρο,πιο αθορυβο,κ με μεγαλυτερη διαρκεια ζωης απο θεμα χρηστικοτητας (ειναι μικρομεσαιο κ μπορεις να τοχεις κ με οικογενεια),κ ας χασω τα 180 αλογα κ το xds,αυτα μονο οταν πας με νεκτροταμπελο στο στομα χρησιμευουν (στην κακια στιγμη μπορεις να την παθεις κ με 50)

Link to comment
Share on other sites

Εχει νοημα πιστευω,γιατι για να κοιτας μονο ενα αμαξι πρεπει νασαι πολυ κολημενος μαυτο.Εγω κοιταζω τι μπορω να παρω με τα λεφτα που διαθετω,κανοντας την καλυτερη επιλογη,κ λεω απο το να παρω ενα πολυ γρηγορο μικρο(που με τις καμερες που μπαινουν πλεον δε θα το ευχαριστιεσαι κ πολυ στην εθνικη,αλλα μονο επαρχια κ αυτο σε κωλοδρομους ή πιστες πια, ομως δε μιλαω για τρελλη οδηγηση,αλλα για λιγο γρηγορα που μπορεις να πας χωρις κινδυνο κ τα ηλιθια ορια των 60χλμ σε κατι κομβους προς ανυπαρκτα χωρια)

ας παρω ενα αρκετα γρηγορο,μεγαλυτερο,πιο περιποιημενο,πιο στιβαρο,πιο αθορυβο,κ με μεγαλυτερη διαρκεια ζωης απο θεμα χρηστικοτητας (ειναι μικρομεσαιο κ μπορεις να τοχεις κ με οικογενεια),κ ας χασω τα 180 αλογα κ το xds,αυτα μονο οταν πας με νεκτροταμπελο στο στομα χρησιμευουν (στην κακια στιγμη μπορεις να την παθεις κ με 50)

Απ' όσα λες δεν το χρειάζεσαι το Polo GTi!

Τα παραπάνω άλογα και τα λιγότερα κιλά είναι χρήσιμα σε όποιον τα θέλει.

Π.χ. το Ibiza Cupra (με το οποίο θα είναι ανάλογο το Polo GTi) έχει 7,2 0-100, ενώ το Golf 160 DSG είναι στα 8,0.

Και δεν υπάρχει θέμα στο να "χρησιμεύουν" ή όχι.

Είναι αν σου αρέσουν η όχι, είναι αν προτιμάς το μεγαλύτερο και ανετώτερο Golf από το ταχύτερο και πιο σπορ Polo!

Και προφανώς αν πας με ασφάλεια με τα 160 άλογα, με τα 180 δεν είσαι με το ... νεκροτάμπελο στο στόμα :thumbsup:

Αν βρίσκεις τα 180 πολλά, τότε δεν έχει νόημα η κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσα λες δεν το χρειάζεσαι το Polo GTi!

Τα παραπάνω άλογα και τα λιγότερα κιλά είναι χρήσιμα σε όποιον τα θέλει.

Π.χ. το Ibiza Cupra (με το οποίο θα είναι ανάλογο το Polo GTi) έχει 7,2 0-100, ενώ το Golf 160 DSG είναι στα 8,0.

Και δεν υπάρχει θέμα στο να "χρησιμεύουν" ή όχι.

Είναι αν σου αρέσουν η όχι, είναι αν προτιμάς το μεγαλύτερο και ανετώτερο Golf από το ταχύτερο και πιο σπορ Polo!

Και προφανώς αν πας με ασφάλεια με τα 160 άλογα, με τα 180 δεν είσαι με το ... νεκροτάμπελο στο στόμα :D

Αν βρίσκεις τα 180 πολλά, τότε δεν έχει νόημα η κουβέντα.

Κοιτα να δεις,εγω θαθελα κατι σαν το Ibiza to FR σε πολο,αλλα αφου δεν θα βγει κατι τετοιο σκεφτομαι κ το GTI,δεν ειναι οτι τρελαινομαι για τοσα αλογα,που ειναι πολλα σε σχεση με το βαρος,αλλα θελω ενα αμαξι απλα γρηγορο αρκετα.Το golf το 160αρι δε νομιζω οτι δεν ειναι αρκετα γρηγορο,απλα δεν ειναι τοοοοσο οσο το polo GTI.

Απο εκει κ περα,τα seat αυτα δε μαρεσουν,τα θεωρω λιγο ψευτικα,εξαλλου γιαυτο υπαρχει κ διαφορα στην τιμη,κ θα το επαιρνα μονο αν με ενοιζε το μοτερ.

Οποτε για να καταλαβεις το σκεπτικο μου,αν στα ιδια λεφτα παιξει Audi A1 1.4 122ps GolF 1.4 160ps και polo GTI,φυσικα κ θα το σκεφτω πολυ σε ποιο θα καταληξω,που μαλλον θαναι το audi (αν βγει ομορφο σε 4πορτο,το 2πορτο δε μαρεσει τοσο) κ εχει μια χαρα επιδοσεις κ ροπες κλπ (δε θαχω τις απολυτες επιδοσεις,αλλα το 90% τησ οδηγισης μου ειναι κανονικη..),κ μετα το golf.

Νομιζω με τον ιδιο τροπο θα σκεφτουν πολλοι που ειναι στην ηλικια μου.αν εισαι 18,αλλαζει..

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις,εγω θαθελα κατι σαν το Ibiza to FR σε πολο,αλλα αφου δεν θα βγει κατι τετοιο σκεφτομαι κ το GTI,δεν ειναι οτι τρελαινομαι για τοσα αλογα,που ειναι πολλα σε σχεση με το βαρος,αλλα θελω ενα αμαξι απλα γρηγορο αρκετα.Το golf το 160αρι δε νομιζω οτι δεν ειναι αρκετα γρηγορο,απλα δεν ειναι τοοοοσο οσο το polo GTI.

Απο εκει κ περα,τα seat αυτα δε μαρεσουν,τα θεωρω λιγο ψευτικα,εξαλλου γιαυτο υπαρχει κ διαφορα στην τιμη,κ θα το επαιρνα μονο αν με ενοιζε το μοτερ.

Οποτε για να καταλαβεις το σκεπτικο μου,αν στα ιδια λεφτα παιξει Audi A1 1.4 122ps GolF 1.4 160ps και polo GTI,φυσικα κ θα το σκεφτω πολυ σε ποιο θα καταληξω,που μαλλον θαναι το audi (αν βγει ομορφο σε 4πορτο,το 2πορτο δε μαρεσει τοσο) κ εχει μια χαρα επιδοσεις κ ροπες κλπ (δε θαχω τις απολυτες επιδοσεις,αλλα το 90% τησ οδηγισης μου ειναι κανονικη..),κ μετα το golf.

Νομιζω με τον ιδιο τροπο θα σκεφτουν πολλοι που ειναι στην ηλικια μου.αν εισαι 18,αλλαζει..

Καταλαβαίνω την θέση σου.

Ο καθένας έχει διαφορετικές προτεραιότητες.

Π.χ. εγώ πήρα το SEAT Leon FR DSG (200 άλογα) αντί το GTi γιατί η τιμή ήταν ~8χιλ ¤ παραπάνω.

"Έφαγα στη μάπα" την κατώτερη ποιότητα πλαστικών υφασμάτων κλπ, αλλά δεν μου "έφτανε" το Golf GT των 160.

Φυσικά καλύτερα απ' όλα θα ήταν το Α3 με το 2λιτρο μοτέρ, αλλά αυτό έφτανε ... 15χιλ ¤ πάνω από το SEAT !!!

Και μη νομίζεις οτι αυτά τα κάνουν μόνο οι 18άρηδες.

Είναι ανάλογα την αγάπη που έχεις για το γκάζι!

Εγώ είμαι μόλις ... 60 !!! :rofl:

Η κόρη μου που διέλεξε το Polo 1.2TSI (25 ετών), δεν θα έπαιρνε το Ibiza, της φάνηκε εμφανησιακά κάπως "too much".

H μεγαλύτερη κόρη μου πήρε Ibiza!

¶βυσος η ψυχή του ανθρώπου ...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις,παιζουν πολλα ρολο,κ μενα θα μαρεσε να οδηγω και impreza για να στριβω πχ ή ενα R32 ενα S5,δεν εχουν τελειωμο αυτα.το θεμα ειναι ποσο δεχεσαι να θυσιασεις αλλα πραγματα,οπως εκανες εσυ με το seat. αλλα εκτος αυτου,εγω δε θα θυσιαζα ουτε ενα καρο λεφτα σε τελη,σε παραπανω βενζινες,σε φιρμα κλπ,αλλιως ναι,θα ειχα 1ο στοχο ενα S3. Ειμαι 25,οδηγω αυτοκινητα απο μικρος (εχοντας κανει πολλες μαλακιες,αναποδα τιμονια στο δρομο κλπ,αλλα ουτε μια γρατζουνια),ομως απο εκει κ περα,το αυτοκινητο σημερα ειναι απολαυση,κ καλυτερα ναχεις ενα για πιστα κ ενα για το δρομο,παρα να τα συμβιβαζεις..

Το θεμα ειναι αν δουλευεις για να το πληρωνεις ή απλα κανεις το κεφι σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.