Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

πολυ καλο μπραβω speedy!

λιγο υπερβολη το red μπροστα στη μασκα αλλα οκ :whistling:

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια !!!

Αλλά δεν το έφτιαξα εγώ .... :whistling:

Ελπίζω να συνεχίζετε να μ΄ αγαπάτε όπως πριν new_iloveyou.gif

Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να το φτιάξω λίγο στο photoshop αλλά αντιμετώπισα ένα παράξενο πρόβλημα με το pc ...

(κατεβάζει τη φωτογραφία κι έπειτα μόλις πάω να την κάνω προεπισκόπηση χωρίς να παρέμβω καθόλου επάνω της μου τη βγάζει σαν συμπιεσμένη σε μια λωρίδα , σαν κάποιος να την έκανε από 1024*768 σε 200*768 ! κουλό … )

Link to comment
Share on other sites

λοιπον καποιος που ξερει Γερμανικα να μας πει.

1) αν μπορει να εχει ως εξτρα dcc αναρτηση

2) αν τα led ημερας ειναι standar or extra , επισης αν τα φαναρια αυτα με τα λεντ ειναι με projectors η εχουν δυνατοτητα να μπουν ξενον εστω ως εξτρα

3) τα Χειριστήρια στο τιμονι ειναι standar οπως στο κουπρα να φανταστω;

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

λοιπον καποιος που ξερει Γερμανικα να μας πει.

1) αν μπορει να εχει ως εξτρα dcc αναρτηση

2) αν τα led ημερας ειναι standar or extra , επισης αν τα φαναρια αυτα με τα λεντ ειναι με projectors η εχουν δυνατοτητα να μπουν ξενον εστω ως εξτρα

3) τα Χειριστήρια στο τιμονι ειναι standar οπως στο κουπρα να φανταστω;

Από ότι είδα στο γερμανικό configurator

1) Δεν φαίνεται να έχει ως extra ανάρτηση DCC

2) Μπορείς να βάλεις ως extra Bi-Xenon με LED ημέρας (γερμανική τιμή 840 euro). Χωρίς να είμαι σίγουρος στα απλά φανάρια δεν υπάρχουν τα LED. Οπότε αυτά που βλέπεις με LED είναι τα Xenon

3) Δεν γνωρίζω αλλά φαντάζομαι πως ναι.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο μπραβω speedy!

λιγο υπερβολη το red μπροστα στη μασκα αλλα οκ :rolleyes:

Και το χαμήλωμα είναι "πίτα" εντελώς, όπως συνήθως στα photoshop!! Τούμπανο πάντως το GTI, βλέπω πολλά κεφαλογυρίσματα για όποιον το κυκλοφορεί όπως στην φωτογραφία!

Το λευκό με μαύρο ουρανό είναι δυνατός συνδυασμός, είδα και Corsa σήμερα παρόμοιο και ήταν πολύ καλό (μέχρι και εσωτερικά λευκά δακτυλίδια στους αεραγωγούς στο ταμπλό είχε).

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε κι η δική μου έκδοση :

322p.jpg

55152552.jpg

Ζάντες Edition 30

Βαμμένοι μαύροι καθρέπτες

Βαμμένο μαύρο εμπρός σήμα

Φιμέ μεμβράνες εμπρός , πίσω και πλευρικά

Φιμέ μεμβράνες στα εμπρός προβολάκια ομίχλης

και φυσικά .... Χαμήλωμα (μην με ρωτήσετε πόσους πόντους ! :p)

Ελπίζω να σας αρέσει ! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μπραβω μπραβω πολυ καλο!

παιδια μαλλον για εκει με βλεπω ωταν και αν με το καλο..

και μια τουμπανιασμένη έκδοση ...

55152552copy.jpg

(μερικοί μπορεί να το θεωρήσουν κι άσχημο ... :lol: )

Link to comment
Share on other sites

οι ζαντες του ED 30 δεν μπορουν να μπουν στο πολο λογο αλλου καρε btw

μπορούν να βαφτούν όμως οι εργοστασιακές στον αντίστοιχο συνδυασμό :lol:

(πολύ πρήξιμο όμως το πολάκι !!! hearts.gif )

Link to comment
Share on other sites

Γερμανια: 22.500€

Αγγλια: 18.275£ = 21.904€

Ιταλια: 21.225€

Γαλια: 24.290€

τι λετε σε ποια τιμη ειμαστε ποιο κοντα? μακαρι στης Ιταλιας sillyhorse1rb5.gif

ποτε θα το φερουν εδω ρε γαμω το παντου ειναι διαθεσιμο!

Edit: AXAXXAAXAX

26.816€ στη finland

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

λογικα καπου κοντα σε αυτη της γερμανιας. αν και το περιμενα απο καιρο ελαχιστα πιο πανω απο την τιμη του κουπρα (22.900). σιγουρα με τιποτα ομως οσο εγραφαν καποια περιοδικα για τιμη στα 20 χιλιαρικα.

2-3 περιοδικα παντως που διαβασα λενε να το περιμενουμε τελη ιουνιου :D και ιουλιο. οποτε κοντα ημαστε πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως είμαστε κοντά στο χιλιάρικο πιο φθηνοί από τη Γερμανία... Τώρα όμως με το 23% φαντάζομαι θα έχει πάει 600-700¤ φθηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

Γερμανια: 22.500€

Αγγλια: 18.275£ = 21.904€

Ιταλια: 21.225€

Γαλια: 24.290€

τι λετε σε ποια τιμη ειμαστε ποιο κοντα? μακαρι στης Ιταλιας sillyhorse1rb5.gif

ποτε θα το φερουν εδω ρε γαμω το παντου ειναι διαθεσιμο!

Πάνο πήρα πιο νωρίς το Top Gear Ιουλίου και έριξα μια ματιά πριν λίγο. Αξίζει να το πάρει κανείς σαν τεύχος, έχει συγκριτικό test 11 hot hatch!! (μεταξύ των οποίων Polo GTI, Golf GTI, Scirocco R & Golf R!).

Στην 1η λοιπόν σελίδα του τεστ που έχει φωτογραφημένα όλα τα αυτοκίνητα στην σειρά αναφέρει 3-4 στοιχεία για κάθε αμάξι (κυβικά, ιπποδύναμη κλπ). Στην τιμή λοιπόν του Polo GTI γράφει από 22.100!!

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ετσι πιστευω οτι ειναι αρκετα οκ αν υπολογισουμε το αυξημενο φπα και τις 0 εκπτωσεις της ψηλομυτας vw.

παντως εγω ακωμη και προχθες που πηρα τηλ σε 3 vw dealers Αθηνα κανεις δεν ηξερε τιμη καθως ουτε ποτε θα ειναι διαθεσιμο.

και στο autobild που πηρα που ειχε τεστ αναμεσα σε πολο gti , mini s, mito qv (το πολο εβγαλαν πρωτο)

παλι δεν ελεγε κατι!

παω να βρω το top gear!! thanx Θανο !

Link to comment
Share on other sites

Το τεύχος του Autobild με το συγκεκριμένο συγκριτικό το έχω και εγώ. Το Polo GTI είναι πολύ πιο γρήγορο από το Alfa Romeo Mito QV 170ps αλλά και από το Mini Cooper S 184ps!! Τόσο σε επιταχύνσεις από στάση όσο και σε ρεπρίζ, π.χ. στα 0-130 από στάση είναι σχεδόν 2,5 δευτερόλεπτα πιο γρήγορο!! Ταυτόχρονα έχει το καλύτερο φρενάρισμα με απόσταση ακινητοποίησης στα 100-0 χλμ/ώρα μόλις 34,7 μέτρα!!

Στο δε τεύχος του Top Gear στο συγκριτικό που συμμετέχει βγαίνει ελαφρώς καλύτερο και από το Ibiza Bocanegra! (τεύχος Ιουλίου 2010).

Link to comment
Share on other sites

Το τεύχος του Autobild με το συγκεκριμένο συγκριτικό το έχω και εγώ. Το Polo GTI είναι πολύ πιο γρήγορο από το Alfa Romeo Mito QV 170ps αλλά και από το Mini Cooper S 184ps!! Τόσο σε επιταχύνσεις από στάση όσο και σε ρεπρίζ, π.χ. στα 0-130 από στάση είναι σχεδόν 2,5 δευτερόλεπτα πιο γρήγορο!! Ταυτόχρονα έχει το καλύτερο φρενάρισμα με απόσταση ακινητοποίησης στα 100-0 χλμ/ώρα μόλις 34,7 μέτρα!!

Στο δε τεύχος του Top Gear στο συγκριτικό που συμμετέχει βγαίνει ελαφρώς καλύτερο και από το Ibiza Bocanegra! (τεύχος Ιουλίου 2010).

το κοιταξα και εγω αυτο το τεστ που λες και οντως παντου πιο γρηγορο το πολο (εχει βεβαια και για βοηθο του το dsg ενω τα αλλα χειροκινητα) και πολυ καλες επιδοσεις στα φρενα λιγο πιο κατω απο 35 μετρα το 100-0 οταν το αλφα εχει +5 μετρα!

για το αλλο που λες πιο bocanegra ειχε; (φανταζομαι το κουπρα που ειναι τα ιδια πραγματα ουσιαστικα και οχι το fr..?)

Link to comment
Share on other sites

εχω στα χερια μου το top gear!!

τωρα το κοιταω..

Θανο λεει τιμη "ενδεικτικα" 22.100 σε ολα τα αλλα - του megane rs cup λεει απο τοσο..

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω infos ενας γνωστος που ειναι Γερμανια και το εκανε test drive μου ειπε πως ειναι απιστευτο για τα δεδομενα του..

και ενα "τικ" πιο γρηγορο οπως χαρακτηριστικα μου ειπε απο το cupra ibiza.

τουλαχιστον αυτη την εντυπωση του εδωσε..

τυχαιο? δεν νομοιζω.. παλι το marketing εκανε τη δουλεια του.

update: http://www.volkswagen.gr/gr/el/model/polo/Engine/1_4_TSI_180PS.html

http://www.volkswagen.gr/media/country/gr/x/models/common/pdf.Par.0048.File.pdf/model_guide__polo.pdf

STANDAR TA LED ME TA BI-XENON

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

εχω στα χερια μου το top gear!!

τωρα το κοιταω..

Θανο λεει τιμη "ενδεικτικα" 22.100 σε ολα τα αλλα - του megane rs cup λεει απο τοσο..

Πάνο για να το γράφουν κάτι θα ξέρουν αλλιώς δεν θα έγραφαν καθόλου τιμή (προφανώς έχουν ρωτήσει τον εισαγωγέα της VW). :ninja:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω infos ενας γνωστος που ειναι Γερμανια και το εκανε test drive μου ειπε πως ειναι απιστευτο για τα δεδομενα του..

και ενα "τικ" πιο γρηγορο οπως χαρακτηριστικα μου ειπε απο το cupra ibiza.

τουλαχιστον αυτη την εντυπωση του εδωσε..

τυχαιο? δεν νομοιζω.. παλι το marketing εκανε τη δουλεια του.

update: http://www.volkswagen.gr/gr/el/model/polo/Engine/1_4_TSI_180PS.html

http://www.volkswagen.gr/media/country/gr/x/models/common/pdf.Par.0048.File.pdf/model_guide__polo.pdf

STANDAR TA LED ME TA BI-XENON

Μονο τον τιμοκαταλογο δεν κανανε update Ομως!

μακαρι να μην φτανει 24.000 τελικη τιμη,γιατι εκει το κοβω..

Link to comment
Share on other sites

μπα ουτε καν καπου στα 22000 22500 το βλεπω

αρχικη τιμη?το θεμα ειναι να μην ειναι γυμνο,γιατι στις photos εχει οθονη αφης,κλιματισμο κλπ,αυτα θα ταχει?γιατι καλα τα αλογα,αλλα ναναι κ λιγο καλυτερο μεσα..το λεω αυτο διοτι ο γερμανικος τιμοκαταλογος ελεγε τιμη για πολο κ μετα τιμες για απλο ραδιο για αφης gps κλπ..κ απορησα..

Link to comment
Share on other sites

αρχικη τιμη?το θεμα ειναι να μην ειναι γυμνο,γιατι στις photos εχει οθονη αφης,κλιματισμο κλπ,αυτα θα ταχει?γιατι καλα τα αλογα,αλλα ναναι κ λιγο καλυτερο μεσα..το λεω αυτο διοτι ο γερμανικος τιμοκαταλογος ελεγε τιμη για πολο κ μετα τιμες για απλο ραδιο για αφης gps κλπ..κ απορησα..

+1

Στα 25-26 το υπολογίζω

Link to comment
Share on other sites

ναι οχι σιγα μην εχει και 30000 ρε φιλε..

δες το pdf που γραφει τι εχει βασικο.

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.