Jump to content
Speedy

Βάζω 100άρα ή μήπως 95άρα ?

  

8 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αν και το θεμα παλιό

98 οκτανίων πλέον έχει στην αγορά.

 

Το πόσο όμως είναι 98 άρα είναι άλλο θέμα.

 

Στο θέμα της 100 οκτανίων εγώ προσωπικά όσες φορές έχω βάλει έχω δει διαφορά.

 

Έχει μια εντελώς διαφορετική λειτουργία το αμάξι που το καταλαβαίνεις σχεδόν αμέσως.

 

Τώρα στο πόσο οικονομική είναι σε κατανάλωση εγώ έχω παρατηρήσει ότι καίγεται πολύ ποιο γρήγορα σε σχέση με την απλή βενζίνη.

Link to comment
Share on other sites

Αν και το θεμα παλιό

98 οκτανίων πλέον έχει στην αγορά.

 

Το πόσο όμως είναι 98 άρα είναι άλλο θέμα.

 

Στο θέμα της 100 οκτανίων εγώ προσωπικά όσες φορές έχω βάλει έχω δει διαφορά.

 

Έχει μια εντελώς διαφορετική λειτουργία το αμάξι που το καταλαβαίνεις σχεδόν αμέσως.

 

Τώρα στο πόσο οικονομική είναι σε κατανάλωση εγώ έχω παρατηρήσει ότι καίγεται πολύ ποιο γρήγορα σε σχέση με την απλή βενζίνη.

Καλησπέρα απίστευτο μόλις διάβαζα το θέμα καταρχάς polo 1.0 115 (το βιβλιαράκι λέει 95 και πάνω) ρε παιδιά και γω έχω παρατηρήσει πολύ καλύτερη λειτουργία του αυτοκινήτου με χρήση 100αρας και σε αυτονομία και σε πιο δυνατό και απότομο τράβηγμα. Βέβαια όταν χρησιμοποιώ 95 δεν καταλαβαίνω κάτι το αμάξι μια χαρά πάει αλλά μόλις βάλω 100ρα το καταλαβαίνω αμέσως και δεν είναι placebo έκανα πολλές δοκιμές. Το ερώτημα ειναι οκ να 5η πληρώνω την 100αρα άμα είναι καλύτερη για το μοτέρ αλλά μήπως υπάρχουν κι άλλες λύσεις με 95αρα και βελτιωτικά? Είναι και ο άμεσος ψεκασμός για αυτό ίσως όσο καλύτερη (καθαρότερη βενζίνη) είναι καλύτερα?? Έχει τεσταρει κάνεις βενζίνες ή να έχει κάποιο όργανο να μας βοηθήσει με πρατήρια βενζίνες κτλ?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Γνώμη μου είναι πως το θέμα είναι καθαρα ψυχολογικό. Και η θεωρία που διδάσκεται στα καλύτερα πολυτεχνεία αυτό υποστηρίζει δηλαδή (ένα απλό googlάρισμα αρκεί). Τώρα από το πλευρά αξιοπιστίας και καθαρότητας ελληνικών βενζινών, αυτό είναι άλλο θέμα. Και σίγουρα είναι θέμα τεχνοοικονομικό, τι παίρνεις σε σχέση με το τι τελικά παίρνεις και αν αυτό που νομίζεις ότι παίρνεις είναι αυτό που τελικά θα έπρεπε να παιρνεις. Με αυτά & αυτά, Καλά Χριστούγεννα & βάζετε απλή 95αρα του θεού σε ένα αξιόπιστο εταιρικό βενζινάδικο και φατε τα επιπλέον λεφτά από βενζίνες σε κανα ταβερνάκι με καλή παρέα, κρασάκι & γέλιο άφθονο. Οδηγάει αυτός που δεν πίνει ε. Και προσοχή στο δρόμο. Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.