Jump to content
doggy

Παρουσίαση μελών

Recommended Posts

Eυχαριστω για την αποδοχη παιδια να 'στε καλα...

 

On 6/4/2017 at 8:59 ΜΜ, nikdev said:

Καλωσηρθες Βαγγελη,
Οπως θα διαπιστωσεις ειναι η μερα με τη νυχτα!

Σταλθηκε απο το Samsung Tablet μου
 

Δυστυχως επειδη γνωριζω πολυ καλα ομως κ το colt czt το οποιο και εχω οδηγησει...φοβαμαι οτι θα με ραβουν ολα σχεδον καθως "μαμα" czt/ralliart ουτε με κυαλια δεν βρισκεις χαχα

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι συγκρίνεται το περίπτερο με το Golf.:lol:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, xvibes said:

Eυχαριστω για την αποδοχη παιδια να 'στε καλα...

 

Δυστυχως επειδη γνωριζω πολυ καλα ομως κ το colt czt το οποιο και εχω οδηγησει...φοβαμαι οτι θα με ραβουν ολα σχεδον καθως "μαμα" czt/ralliart ουτε με κυαλια δεν βρισκεις χαχα

Μόνο που επειδή στο κάτω κάτω είμαστε τόσο γρήγοροι όσο φτάνει η τσέπη μας (έτσι δεν είναι? αλλιώς παίρνεις και yaris, του πετάς πάνω άλλα 4 yaris και ράβεις ότι θες), και εδώ μπαίνει το κατά πόσο αξίζει ή όχι ένα setup για το εκάστοτε αμάξι, με αυτό το δεδομένο να ξέρεις ότι ο 1.8 TSI έχει τελείως άλλο ταβάνι. Όταν λοιπόν με το καλό φτιάξεις το πολάκι ένα πρώτο στάδιο με 250 αλογάκια και το βαρεθείς, θα ρίξεις πάνω μία K04-064 που τουλάχιστον στον προηγούμενο 1.8 TSI έμπαινε σχεδόν κουτί με λίγη μόνο δουλίτσα για να χωρέσει (κλειστό μοτέρ πάντα) και θα πάρεις άλλα 100, εύκολα, αξιόπιστα και με χαμηλό κόστος. Ποιος θα ράβει ποιόν. Για ρώτα τον άλλον πόσο μαρούλι χρειάζεται. Στα λέω επειδή από τα λεγόμενά σου σε κόβω ότι σου αρέσει η βελτίωση και αργά ή γρήγορα θα ρθει ο καιρός. Οπότε με το καλό καταρχήν να το πάρεις και να το ευχαριστηθείς, και μετά εδώ είμαστε. ;)

Πάντως πραγματικά, μέρα με τη νύχτα τα δύο αμάξια και πέραν του μοτέρ, μην τα συγκρίνεις καν.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που επειδή στο κάτω κάτω είμαστε τόσο γρήγοροι όσο φτάνει η τσέπη μας (έτσι δεν είναι? αλλιώς παίρνεις και yaris, του πετάς πάνω άλλα 4 yaris και ράβεις ότι θες), και εδώ μπαίνει το κατά πόσο αξίζει ή όχι ένα setup για το εκάστοτε αμάξι, με αυτό το δεδομένο να ξέρεις ότι ο 1.8 TSI έχει τελείως άλλο ταβάνι. Όταν λοιπόν με το καλό φτιάξεις το πολάκι ένα πρώτο στάδιο με 250 αλογάκια και το βαρεθείς, θα ρίξεις πάνω μία K04-064 που τουλάχιστον στον προηγούμενο 1.8 TSI έμπαινε σχεδόν κουτί με λίγη μόνο δουλίτσα για να χωρέσει (κλειστό μοτέρ πάντα) και θα πάρεις άλλα 100, εύκολα, αξιόπιστα και με χαμηλό κόστος. Ποιος θα ράβει ποιόν. Για ρώτα τον άλλον πόσο μαρούλι χρειάζεται. Στα λέω επειδή από τα λεγόμενά σου σε κόβω ότι σου αρέσει η βελτίωση και αργά ή γρήγορα θα ρθει ο καιρός. Οπότε με το καλό καταρχήν να το πάρεις και να το ευχαριστηθείς, και μετά εδώ είμαστε. default_wink.png
Πάντως πραγματικά, μέρα με τη νύχτα τα δύο αμάξια και πέραν του μοτέρ, μην τα συγκρίνεις καν.


Τι με θύμησες τώρα. Από το 2011 μέχρι και πέρσι που ασχολιομουν κάπως σε όποιο φόρουμ έμπαινα σε καπια σελίδα με αμάξια και ελεγα έχω 1.8 tsi Κ04 με κλειστό μοτέρ δεν το πίστευε κανένας. Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόση άγνοια έχουν και καλά γνώστες του αυτοκινήτου. Με έχουν μπλοκάρει σε όλα εννοείται. Κατάλαβα ότι είναι γενικό το κακό ζήλια οπότε δεν ξανά ασχολήθηκα.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ ντάξει όσο ζει κανείς μαθαίνει και η ίδια η K04 δεν είχε παροχή πάνω από 350-360 λέγανε, ειδικά για τα 400 γελούσαν κιόλας και τα 14άρια 1ο στάδιο δεν έβλεπαν 250 λέγανε, όλα αυτά εκεί στην περίοδο που λες. Η αλήθεια είναι ότι και οι βελτιωτές οι ίδιοι έχουν μάθει πολλά από τότε και έχουν εξελίξει τα προγράμματά τους. Γι αυτό και βλέπεις τώρα τα 250 στα 14άρια να βγαίνουν εύκολα με καλό custom πρόγραμμα, ενώ τα υβρίδια 300ρίζουν ++ ανάλογα τα φτερά ενώ κάποτε 270 μαξ. Όπως για την Κ04 σε μας άρχισαν και οι μεγάλοι να 400ρίζουν, βλέπε GIAC 350 ρόδα με το "extreme file" για Κ04 με νερά βέβαια, αλλά και πάλι βλέπεις νούμερα που έβλεπες μόνο σε custom και κυρίως Ελλάδα. Όλοι μαθαίνουν. ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On ‎10‎/‎6‎/‎2017 at 8:01 ΜΜ, DarkX said:

Μόνο που επειδή στο κάτω κάτω είμαστε τόσο γρήγοροι όσο φτάνει η τσέπη μας (έτσι δεν είναι? αλλιώς παίρνεις και yaris, του πετάς πάνω άλλα 4 yaris και ράβεις ότι θες), και εδώ μπαίνει το κατά πόσο αξίζει ή όχι ένα setup για το εκάστοτε αμάξι, με αυτό το δεδομένο να ξέρεις ότι ο 1.8 TSI έχει τελείως άλλο ταβάνι. Όταν λοιπόν με το καλό φτιάξεις το πολάκι ένα πρώτο στάδιο με 250 αλογάκια και το βαρεθείς, θα ρίξεις πάνω μία K04-064 που τουλάχιστον στον προηγούμενο 1.8 TSI έμπαινε σχεδόν κουτί με λίγη μόνο δουλίτσα για να χωρέσει (κλειστό μοτέρ πάντα) και θα πάρεις άλλα 100, εύκολα, αξιόπιστα και με χαμηλό κόστος. Ποιος θα ράβει ποιόν. Για ρώτα τον άλλον πόσο μαρούλι χρειάζεται. Στα λέω επειδή από τα λεγόμενά σου σε κόβω ότι σου αρέσει η βελτίωση και αργά ή γρήγορα θα ρθει ο καιρός. Οπότε με το καλό καταρχήν να το πάρεις και να το ευχαριστηθείς, και μετά εδώ είμαστε. ;)

Πάντως πραγματικά, μέρα με τη νύχτα τα δύο αμάξια και πέραν του μοτέρ, μην τα συγκρίνεις καν.

Off topic τα καινούρια 1.8TSI μοτέρ έχουν Plug and Play IS38 από Golf R. 

Αποτελέσματα θεαματικότητα: 390whp

Μεγειά το εργαλείο στο φίλο μας :-)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω που το διάβασες αυτό, δεν παίζει το ρόδα, το δυναμόμετρο είναι γτπ.

Μοτέρ ναι, τόσα περίπου βγάζει η τουρμπίνα (η μαμά του Golf 7R) κ στα 2λιτρα, όσα βγάζει κ η k04 χωρίς νερά.

Τα σωθικά του νέου 1.8 tsi δεν ξέρω πόσο αντέχουν. Ο προηγούμενος 1.8tsi άντεχε σίγουρα 360.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, queen said:

Ξέρω που το διάβασες αυτό, δεν παίζει το ρόδα, το δυναμόμετρο είναι γτπ.

Μοτέρ ναι, τόσα περίπου βγάζει η τουρμπίνα (η μαμά του Golf 7R) κ στα 2λιτρα, όσα βγάζει κ η k04 χωρίς νερά.

Τα σωθικά του νέου 1.8 tsi δεν ξέρω πόσο αντέχουν. Ο προηγούμενος 1.8tsi άντεχε σίγουρα 360.

Ακριβώς :good: γι αυτό και μίλησα για χαμηλού κόστους βελτίωση μιας και δεν ανοίγεις μοτέρ πετάς πάνω μια K04-064 ή έστω του ΜΚ7 Golf R και κλειστό μοτέρ στην καρότσα polo και ibiza έχεις όπλο. Υποθέτω ότι και ο νέος 1.8 TSI θα έχει τουλάχιστον την ίδια αντοχή όπως ο παλιός. Και απ' όσο ξέρω και τα μπεκ επαρκούσαν για 350-360. Τέλος πάντων μεγάλη μαγκιά του VAG που έφερε το μοτέρ αυτό στα μικρά, θα αρχίσουν οι αλλαγές turbo να έρχονται με ρυθμό 1ου σταδίου. Μοτέρ με προοπτική, με ελάχιστα χρήματα να παίρνεις πολλαπλάσια αξία. Στο μεταξύ βλέπω να μπριζώνεται ο φίλος να πιάσει αμέσως δουλεία :p

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει 144.000 χιλιόμετρα κ04 και από αξιοπιστία μπορώ να πω τα καλύτερα και από κατανάλωση λαδιού το ίδιο. Μικτή κατανάλωση έχω 8-9 λίτρα σε ένα αμάξι μικτό βάρος 1.700 κιλά.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα παλικαρια ευχαριστω πολυ....νταξει εκλαψα με μερικα σχολια χαχαχα

δεν με κοβω για τπτ περισσοτερο απο 1ο σταδιο να πω την αληθεια και αυτο αφου γραψει μερικα χλμ το μοτερ...αλλα ας μην λεω και μεγαλα λογια. Ασε που με κοβω και για κονσερβα προγραμμα χαχα...θα δειξει  !!

Ευχαριστω και παλι...κ δυστυχως το αλλο Σαββατο με το καλο παραδοση.

Ηδη εχω δρομολογησει καποιες αισθητικες παρεμβασεις....ισως κανω καποια αναφορα σε αναλογες ενοτητες. 
Τολμω να πω οτι ειναι λιγο χαοτικο το φορουμ δεδομενου της ηλικιας του μοντελου...

Edited by xvibes
Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2017 at 0:36 ΜΜ, nikdev said:

Δεν νομίζω ότι συγκρίνεται το περίπτερο με το Golf.:lol:

χαχαχαχα το θεμα ειναι οτι μιλαμε για POLO οχι GOLF :p

Τις καλες εποχες πριν φαει την στουκα και γινει σχεδον μαμα ηταν ετσι....

P1010046.JPG

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθατε!!

Link to comment
Share on other sites

Καλωςόρισμα σε όλα τα νέα μέλη..

 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρίσκω.

Ιδιαίτερους χαιρετισμούς στους τακτικούς θαμώνες του vwclub.gr.

 

Edited by olspookishmagus
Διόρθωση τυπογραφικού/ορθογραφικού. Από «θαμώνες το vwclub.gr» σε «θαμώνες του vwclub.gr».
Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες στο Vwclub...

 

Υγ. Hocus - Pocus ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Μάκης εδώ,Φοιτητής στη Λευκάδα,κάτοχος ενός ασημί GT MKV
Stock προς το παρόν,αλλά όχι για πολύ!
Όποιος είναι εδώ τριγύρω να στείλει να κανονίσουμε καμιά βόλτα!
 

Edited by Togrigoroftyari
Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2017 at 8:05 PM, Togrigoroftyari said:

Καλησπέρα σε όλους!

Μάκης εδώ,Φοιτητής στη Λευκάδα,κάτοχος ενός ασημί GT MKV
Stock προς το παρόν,αλλά όχι για πολύ!
Όποιος είναι εδώ τριγύρω να στείλει να κανονίσουμε καμιά βόλτα!
 

Καλωσήρθες!!! Λευκάδα που; Είμαι Λευκάδα τώρα για διακοπές και θα είμαι μέχρι τις 30. Να πιούμε καφεδάκι!

On 6/29/2017 at 11:16 AM, olspookishmagus said:

Καλώς σας βρίσκω.

Ιδιαίτερους χαιρετισμούς στους τακτικούς θαμώνες του vwclub.gr.

 

Καλωσήρθες!

On 6/27/2017 at 7:47 AM, hayabusa said:

χαιρετω ολα τα μελη
ειμαι (προσεχως!) μελλοντικος ιδιοκτητης vw touran
το πρωτο γερμανικο υστερα απο δυνατη εμπειρια με ιαπωνικα

καλως σας βρηκα

Καλωσήρθες και με το καλό να παραλάβεις το νέο Touran σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!

 

Γιάννης από Κομοτηνή, ετών 30, δασκαλάκος...  ^_^

Τα τελευταία 6 χρόνια είμαι κάτοχος ενός scirocco 122ps.

 

Link to comment
Share on other sites

Ενα πρασινο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες και να το χαίρεσαι! :) 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Δημήτρης απο Αθήνα. 

Σήμερα παραλαμβάνω κι εγώ το golfάκι μου 2011 tsi 122hp 130.000km.

 

:D

 

 

edit:merge

Edited by activious
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.