Jump to content
doggy

Παρουσίαση μελών

Recommended Posts

Καλησπερα.

Νεος στο club και καλα ειναι να γνωριστουμε καλυτερα..Εχουμε και λεμε λοιπον

Ονομαζομαι Βασιλης και ειμαι απο ΚΟΖΑΝΗ,40αρης και θα εχω σε λιγο καιρο ( το εχω παραγγειλει ) το passat με το νεο κινητηρα 1.8 με 160 αλογα.

Μολις το παρω θα βαλω και τις αναλογες foto.

Φοβερο το forum, το βρηκα πολυ καλο!!!!!!

Καλη συνεχεια σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

Guest sublime

Λοιπον, ειμαι ο Χρηστος και αυτη τη στιγμη σπουδαζω μηχανολογια στο Birmingham.

Τον αυγουστο αφου η μητερα μου τρακαρε το 106 rallye 1.3 αποφασισα να αγορασω ενα καινουριο polo 1.4 16v εκδοση sportline, το οποιο και εμεινε ελλαδα.

Δεν εχω ιδεα ποια σειρα ειναι , νομιζω 9n3. Διορθωστε με αν κανω λαθος.

Ειμαι καινουριος αν και ειμαι μελος του 106sportclub εδω και 2 χρονια.

Ο λογος που ενταχθηκα στο club ειναι προφανως για να βρω τροπους να βελτιωσω το αυτοκινητο και να ανταλαξω γνωμες με αλλα μελη.

Ευχαριστω, και συγχωρεστε μου την φλυαρια!!!

Καλως σας βρηκα! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest mariosgti

HI!!!!! Με λένε Mario είμαι 18 χρόνων και μόλις πήρα το πρώτο μου αυτοκίνητο το οποιο είναι ένα golf mk2 91 μοντέλο και έχει 7500 χιλιόμετρα!!!!!!!!!!!! πραγματικά όχι γυρισμενα είναι 1600 κυβικά ασημι αγρατσουνιστο εργοστασιακό χρώμα 2πορτο με ηλιοροφή και μυρίζει καινουργίλα!!!!!! απίστευτο e??? Είναι αγορασμένο από γερμανία πρώτο χέρι και ήτανε παρατημένο σε ένα γκαράζ από έναν έλληνα του εξωτερικού.

Μερικοί ίσως με ξέρετε από το 6x6 ήμουνα με τους subamaniacs καθώς ο ξάδερφος μου έχει ένα sti....... :angry2:

Μένω διπλα στο 8x8 στο ρέντη οποτε θα τα πούμε και από κοντά...

Edited by konstantinos passat
@Το post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

καλωσορίσατε όλα τα νέα μέλη μας και καλά ποσταρίσματα.......

ήρθατε στην πρώτη ελληνική λέσχη για vw στην ελλάδα και θα το διαπιστώσετε μόνοι σας....

όλοι οι άλλοι είναι................ΣΑΝ εμάς.....Δεν διαφέρουν σε τπτ...ούτε στο σήμα τους..... :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!

Είμαι ο στέργιος από γερμανία (32ετών), επάγγελμα: ακόμη φοιτητής (μηχανολόγος μηχανικός αυτοκινήτων, εύχομαι έτσι να λέγεται στα ελληνικά?!?!).

αυτοκινητο έχω ένα vw multivan 87μοντέλο.

χαίρομαι που βρήκα ένα ελληνικό forum για vw.

Από μικρός ξετρελαμένος με τα vw και αρκετή εμπειρία εύχομαι να μπορώ να συμμετέχω στο forum και να δίνω συμβουλές όπως και όταν έχω απορίες να με βοηθάτε.

συγγνώμη για τα ελληνικα μου και τα ορθογραφικα μου λάθη αλλα το παλεύω tongue.gif

ciaoooo

Edited by konstantinos passat
@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Καλωσορισες Στεργιο!!

Πρωτοτυπο το οχημα σου για Ελλαδα!!

Ειδα και την παρουσιαση...πολυ καλο!!

Αν ο υπολογιστης σου υποστηριζει ελληνικους χαρακτηρες θα σε παρακαλουσα να γραφεις με αυτους.

οσο για τα ορθογραφικα μην ανησυχεις.Ολοι κανουμε.

Αν εχει προβλημα το pc σου με ελληνικα στειλε μου ενα πμ.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Καλωσορισες Στεργιο!!

Πρωτοτυπο το οχημα σου για Ελλαδα!!

Ειδα και την παρουσιαση...πολυ καλο!!

Αν ο υπολογιστης σου υποστηριζει ελληνικους χαρακτηρες θα σε παρακαλουσα να γραφεις με αυτους.

οσο για τα ορθογραφικα μην ανησυχεις.Ολοι κανουμε.

Αν εχει προβλημα το pc σου με ελληνικα στειλε μου ενα πμ.

γειασυ κοσταντινε,

απο οτι βλεπεισ ο υπολογιστησ μου υποστηριζει τα ελλινικα αλα τρομαζο να τα γραψο γιατι το πλικτρολογιομου ειναι γερμανικο.....και δεν μπορο να καλιψο τα ορθογραφικα λαθι.... :)

οτι αφορα το οχημα....εδο στι γερμανια εχει μεγαλο κικλο με φιλουσ το Τ3....μιαφορα του χρονου μαζευομαστε στο χοκενχαιμρινγκ και κανουμε αγονεσ....

αφτα.

Link to comment
Share on other sites

font="Franklin Gothic Medium"]Γειά σας παιδιά!

Είμαι ο Θανάσης από Θεσσαλονίκη.

Μόλις έκανα την εγγραφή μου και γράφω δυο λόγια...

Λοιπόν, μετά από πολύ ψάξιμο, περίπου τρία χρονάκια εντατικά στο mobile.de βρήκα και πήρα αυτό το θηριάκι new_love.gif το 2003, όπως το είχα όνειρο από μικρός.

Syncro 16" Camper.

Κινητήρας 2109cc, μόνιμη τετρακίνηση, μπλοκέ διαφορικά εμπρός-πίσω. Και πολλά άλλα, ώστε να πάει παντού και πάντα.

Και να αράζεις όπου βρεις! ;)

Μερικές εικόνες από τα... τελευταία 4,5 χρόνια

post-7358-1195589922_thumb.jpgpost-7358-1195589969_thumb.jpg

post-7358-1195589991_thumb.jpgpost-7358-1195590009_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλοσορισεσ φιλε θανασι,

ορεα μεγαλονι ι παρεα και ιποστιριξι ;)

για το Τ3 σου...ορεο εργαλιο και σιλεκτικο....ενα απο τα 2188 16αρια....!!!πιστευο ευχαριστιμενοσ.

τα χαζευο και εγο σινεχοσ στο μοβιλε.ντε. και καπια στιγμι θαθελα να παρο και εγο ενα αν και μαλον 14αρι...

α και μια που σεχο εδο....εχο ακουσι οτι δεν επιτρεπετε κλουβα με παραθιρα στιν ελλαδα αλα απο οτι βλεπο εσι δεν εχισ προβλιμα...

θαθελα να μαθο ακριβεσ ποσ γινετε και αν επιτρεπετε γιατι θελο και εγο τον επομενο καιρο να γιρισο μονιμα ελλαδα και εχο και εγο ενα τ3 με παραθιρα...

γεια

στεργιοσ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε Στέργιο!

Το ότι αυτά τα οχήματα απαγορεύονται στην Ελλάδα, είναι ένας μύθος. Ποτέ δεν απαγορεύτηκαν. Απλά κανείς δεν παίρνει γιατί έχουν πολύ μεγάλους δασμούς στο τελωνείο. Και επειδή οι δασμοί πάνε ανάλογα με τα κυβικά και την παλαιότητα, για τα δικά μας της εποχής του 1990, και με κινητήρες 2000+ θα πρέπει κανείς να βάλει βαθιά το χέρι στην τσέπη.

Για το δικό σου, με μηχανή 3200cc, θα είναι τρελλό το νούμερο!

Η λύση που με βοήθησε ήταν το μαγικό "αυτοκινούμενο τροχόσπιτο" ή ελληνικά,,, wohnmobil. Με τέτοιο χαρακτηρισμό, πληρώνεις το ΜΙΣΟ δασμό. Αρκεί να είναι γραμμένο στη γερμανική άδεια. Μάλιστα ήμουν ο πρώτος στη Θεσ/νίκη που έφερε τέτοιο όχημα. Μετά τρελλάθηκαν και κάποιοι φίλοι και έφεραν κι αυτοί, ώστε τώρα είμαστε 6 syncrocamperάδες...!

Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες, στείλε ένα pmail να σου πώ, για να μη γεμίζουμε το χώρο αυτό.

Σκέφτομαι για κινητήρα Subaru. Ξέρεις τίποτα;

Καλή σου μέρα!

Θανάσης

Link to comment
Share on other sites

για χαρα σε ολους με λενε γιωργο κ ειμαι απ την θηβα ειμαι κατοχος ενος jetta tsi ακριβως 2 βδομαδες κ στην οικογενεια εχουμε κ τον μεγαλυτερο αδερφο το passat.ειμαι 25 χρονων κ το επαγγελμα μου ειναι κατασκευες οικοδομων.στο car μου εβαλα μεβρανες jonsoon το 2 νουμερο πλατοκαθυσματα μαυρα με τα σηματα γατι το σαλονι ειναι μπεζ κ λερωνει κ επισης μαυρα πατακια παλι με σηματα για τον ιδιο λογο. ηχεια μπροστα 16 beyma κ επονται κ αλλα πολλα.το χομπυ μου ειναι ασηρματες εποικινωνιες<sw1 kxx>για καθε πληροφορια στην διαθεση σας.

post-7347-1195666442_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Καλωσήρθατε παίδες... πω πω νέα μέληηηηηηηηηη :D

Respect στα δύο Vanάκια μας! Καλά να περνάτε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά. Γιάννης το όνομα μου και μόλις απέκτησα ένα VW Vento 1.8 GL'94 μοντέλο (μεταχειρισμένο φυσικά, αλλά σε πολύ καλή κατάσταση). Μόλις έμαθα για το forum σας, φυσικά και γράφτηκα μιας και θα χρειαστώ κάθε βόηθεια για οποιοδήποτε είδος βελτίωσης (όσο μπορεί να βελτιωθεί αυτό το μοντελάκι :(:( ). Καλώς όρισα και καλώς σας βρήκα ;);)

Edited by johnym
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και εσύ και το VENTO σου.Θα βρείς αρκετές λύσεις για βελτιώσεις γιατί υπάρχουν αδώ αρκετά αδερφάκια GOLF της ίδιας χρονολογίας με το δικό σου.Καλά ποσταρίσματα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!! μου ειπανε οτι υπαρχει club vw και ετρεχαν να γραφτω!! tongue.gif χαιρομαι που μας λετε ολα τα αξεσουαρ και οτι κυκλοφορει στην αγορα!!! χαιρομαι!!!! :D εχουμε και λεμε!!!

εχω ενα golf 1400cc του 2001 με καλο ηχοσυστημα :thumbsup: !!! και ωραιες ζαντες!! καλο ειναι ειμαι ευχαριστημενος!!! :D και με λιγα ελατωματα που ειπα και στα προβληματα!! παντος το αμαξι ειναι μια χαρα!!!! διαλεγω τα γερμανικα αμαξια γιατι εχουνε αχιοπιστια!! και ειναι πολλοι ομορφα μπροστα στα αλλα!!! μονο που εγω οταν το πηρα ειχε ακομα ιππους 75 tongue.gif τορα βγαζει αυτα που δεν εκανε πριν λιγα χρονια παντος ειμαι ευχαριστημενος :D που εχω την οικογενεια των golf!!! :thumbsup:

το ονομα μου---->baracuda=Μακης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!! Ειμαι ο Δημητρης,21 χρονων,απο Πατρα και υστερα απο 1.5 χρονο συμβιωσης μ ενα vw αξιωθηκα να γραφτω στο club... Λοιπον,εχω ενα golf 1.4 fsi sportline μαυρο ακριβως οπως βγηκε απ το εργοστασιο(τουλαχιστον προς το παρον).. Καλως σας βρηκα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!! Ειμαι ο Δημητρης,21 χρονων,απο Πατρα και υστερα απο 1.5 χρονο συμβιωσης μ ενα vw αξιωθηκα να γραφτω στο club... Λοιπον,εχω ενα golf 1.4 fsi sportline μαυρο ακριβως οπως βγηκε απ το εργοστασιο(τουλαχιστον προς το παρον).. Καλως σας βρηκα...

καλως σε βρηκαμε :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.