Jump to content
doggy

Παρουσίαση μελών

Recommended Posts

Χαιρετω και γω!

Με λενε Δημητρη και ειμαι απο Αθηνα. Προσφατα αποκτησα ενα μαυρο golf mk6. Το πήρα μαμα και δεν εχει αλλαχτει τιποτα ακομα. Με τον καιρο θα μπουν σιγουρα καποια πραγματακια.

Θα χαρω πολυ να σας γνωρίσω και να ανταλαξουμε αποψεις.

Edited by De_Mits
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω και εγω με την σειρα μου ολα τα μελη του VWclub.!

Ονομαζομαι Πλατωνας και εδω και 10 χρονια διατηρω ενα Κεντρο Περιποιησης Αυτ/του στην Πευκη-Αττικης,ειναι το auto-star,αυτο που εχει ανεβαση και μια ανεπισημη προσφορα στο club σας για τα μελη του.

Η πρωτη γνωριμια μου με το club εγινε σε μια εκθεση αυτ/του και εν συνεχεια παρευρεθικα και σε μια συναντηση του club και ομολογω οτι ειστε πολυ οργανωμενοι σε αυτο τον τομεα.

Γνωριζωντας λοιπον καποια μελη του αποφασισα και εγω να δωσω την προσφορα μου και εν συνεχεια να γραφτω και στο club σας και οπου μπορω να βοηθησω και να φανω χρησιμος θα το κανω με μεγαλη μου χαρα.!

Ευχαρηστω λοιπον την ομαδα διαχειρισης για την φιλοξενεια της προσφορας μου αλλα και γενικοτερα για το βημα που μου δινει μεσα στο club ωστε να γνωρισω περισσοτερους φιλους.! ;)

Link to comment
Share on other sites

αν και αργά θα παρουσιαστώ και εγώ στο forum,διαβαζα αλλα δεν εγραφα στο forum αλλα μου αρεσει που εχουμε ολοι την ιδια αγαπη και θέλω να γίνω ποιο ενεργό μέλος :p το ονομα μου ειναι φώτης απο μεθαυριο θα είμαι 21 :p είμαι κάτοχος εδώ και 1,5 χρόνο ενώς polo το τελευταιο μοντέλο και ειμαι πολυ ευχαριστημένος που είμαι κάτοχος του :) θα χαρώ πολύ να τα λέμε με όλη την παρεα!

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια εχω πολυ καιρο να γραψω αλλα παρακολουθω συχνα

Θα ηθελα να σας πω οτι το GOLF 1.4 FSI το εδωσα και πλεων ειμαι

ενας ευτυχης κατοχος Tiguan 1.4 TSI

Μεταχηρησμενο 52000km μαυρο αρχες του 2008

Σε πρωτη ευκαιρια θα ανεβασω και φωτογραφιες .

Εξωτερικα του εχω βαλει μονο σκουρα φιμε ζελατινα .

Αυτα :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Marco POLO

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα. Χαιρετώ όλη την VW παρέα.

Εδώ και δύο μέρες, είμαι κάτοχος ενός Polo highline 1.2 tsi. Στην αναζήτησή μου για μικρό, ροπάτο, αυτόματο και καλοφτιαγμένο αυτοκίνητο, κατέληξα στο συγκεκριμένο.

Ελπίζω να τα λέμε συχνά και να ανταλλάσουμε όλοι τις απόψεις μας περί των vw.

Kαι πάλι καλώς σας βρήκα..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο μενα

με λενε Εφη ειμαι 18 και εχω με το αγορι μου ενα Lupo μπλε 1400 κυβικα 16V, 100hp περιπου

εχει βαλει ενα προγραμματακι και το ανεβασε εχει body kit,ζαντες και εξατμιση,φιμε,και αναμενονται LED και turbo :rolleyes:

ειμαστε απο αργυρουπολη ελληνικο

εμενα και οι 2 μου γονεις δουλευαν στην KARENTA ο πατερας μου στο συνεργειο και η μητερα μου γραμμματεας

τωρα η μητερα μου βρισκεται στην BMW στην αγ.παρασκευη/γλυκα νερα και ο πατερας μου στην μεταμόρφωση στον Boyleko

παλιοτερα ηταν και στου Φιλοσιδη και Παζαρόπουλο και στου Ρόρρη ως διευθυντης συνεργειου και τεχνικος συμβουλος εχει ειδικοτητα στις μετατροπες

τελος παντων

εγω μεγαλωσα με μινιατουρες VW που εφερναν σπιτι και περιοδικα παλια που ειχαν ολο αυτοκινητα πανω και ειχαν μεσα και cd

ολα τα θυμαμαι!! :roadrage:

στην οικογενεια εχουμε ενα BORA ασπρο 1600 κυβικα με ζαντες μονο ολα τα αλλα δεν τα θυμαμαι και δεν ξερω τι του εχει κανει...βαριεται κιολας...τοσα χρονια τα ιδια και τα ιδια :flowers:

παλιοτερα η μητερα μου ειχε ενα scirocco ασημι χρονολογιας 1984 περιπου με αεροτομη...αλλα παει....εγινε κομματια :roadrage: και καποτε ειχαμε και ενα Vento ασπρο κι αυτο απιραχτο

πολλα ειπα ε? :roadrage::thumbsd:

εγω προσωπικα θελω ενα audi TT εχω φαει κολημα

αυτα απο μενα!!! :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια καλησπέρα σε όλο το VWclub!

Καλός σας βρήκα, ονομάζομαι Κωνσταντίνος, προφανές και απο το nickname μου, φίλοι κ.α. με φωνάζουν Κώστα.

Ελπίζω να ανταλλάξουμε απόψεις, αντιλήψεις, γνώσεις κτλ διοτι ειμαι και εγω καινούριος στον κοσμο του custom car tuning με ελάχιστες γνώσεις επι του θεματος αλλα γιαυτο βρίσκομαι εδω :)

Σπουδασα/ζω ηλεκτρολογία κυρίως αλλα και με μηχανολογικές βάσεις στην Σκοτία (στο πανεπιστήμιο του Εδιβουργου πληροφοριακά) και γιαυτο το λογο γενικος γουσταρω οτι τεχνολογικό/ηλεκτρολογικό μηχανοειδές αντικείμενο υπάρχει, κυριότερα ομως με υπολογιστές ασχολούμαι. Εαν και δεν ειχα ποτε ως επιτοπλιστου επαφη με τα πιο μηχανολογικά κομμάτια του αυτοκινήτου, ειναι ευκαιρία τωρα με το καινούριο μου polaki να ασχοληθώ και να μαθω την μαγεία των τεσσάρων τροχων.

Εχω ενα θεμα με τις ελληνικες ορολογίες του αμαξιού και γενικοτερα τα ελληνικα μου :p διοτι 5 χρονια Engineering στην Σκοτία ξεχνας και το ποιος εισαι σιγα σιγα. Οποτε απο αγγλικά σκαμπαζουμε αλλα τα ελληνικα μας ειναι λιγο basic, γιαυτο εαν υπάρχει κανένα ποστ που εξηγεί αναλυτικά ολες τις ελληνικές ορολογίες του αμαξιού θα με βοηθουσε αρκετα!

Τωρα σιγα σιγα που μαζεύω καποια χρήματα απο την πρωτη μου δουλειά λεω να σκασω μερικα για μια αναβαθμισουλα στην κουκλα μου, θα κανω και το αντίστοιχο ποστ σε κάποια φάση.

Αυτααα μην τα πολύλογω κιόλας! Λιγα λογια για την κουκλα:

VW Polo 6NR (2010)

Κινητήρας: 1.2 TSI

Ιπποδύναμη: 105PS

Μέγιστη ταχύτητα: 190km/h

Επιτάχυνση: 0 - 100 km/h 9,7 sec

Ροπή: 175 Νm / 1.550 - 4.100 σ.α.λ.

Πορτοκαλοκοκκινο με οροφούλα κ ολα ανέγγιχτα απο μαμά(για την ωρα!).

Link to comment
Share on other sites

Σπουδασα/ζω ηλεκτρολογία κυρίως αλλα και με μηχανολογικές βάσεις στην Σκοτία (στο πανεπιστήμιο του Εδιβουργου πληροφοριακά)

αχχχ.τι μου θυμησες....πριν 2 χρονια ημουν πανω...να σε ρωτησω....τι ωρα βαραει το κανονι στο καστρο???12???

καλως ηλθες φιλε...

Link to comment
Share on other sites

Καλωσορίσατε Έφη και Κωνσταντίνε!!

Θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε και από κοντά σε κάποια συνάντησή μας (κάθε Πέμπτη και όχι μόνο)!! :drinks:

Edited by Miltos_Golf6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.