Jump to content
doggy

Παρουσίαση μελών

Recommended Posts

Welcome & από εδώ kafeini!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας και καλώς σας βρήκα!

Γιάννη με λένε και έρχεται σιγά σιγά η ώρα που θα πάρω και το πρώτο δικό μου αυτοκίνητο το οποίο θα είναι ή VW Polo 1.4, ή scirocco.. αν και σκέφτομαι πολύ έντονα και το seat ibiza cupra 1.4.

Επειδή όποιο απο τα παραπάνω και αν είναι, θα είναι σίγουρα με DSG7, θέλω αν δεν είναι σε κάποιον κόπος να μου εξηγήσει τι είναι τα: N, D (+/-) και S στον λεβιέ του dsg7.?

Link to comment
Share on other sites

χερετιζω ολο το club                                                                                                                                                                                              ονομαζομαι Χρηστος ειμαι απο Τυρναβο  και ειμαι καπου στα 32 παρα κατι.εχω ενα GOLF  4  μαυρο  δυπορτο 1.6  (προς το παρον) απο το 2005 που μου ηρθε απο γερμανια και μολις πριν μια βδομαδα γραφτικα στο club.  Το αυτοκινητο το πηρα τελιως μαμα και τωρα μετα απο 8 χρονια εχω κανει τρελες αλλαγες. Ας πω μερικα απο αυτα που εχω πανω...  Φιμε μεμβρανες (εκτως απο μπροστα), ολο το  body kit απο R32  τα γνησια μαζι με εξατμισεις, αναρτηση KW variand 2 καμια 10αρι ποντοι χαμιλωμα,  BBS RC2 απο επετιακο, brembo 4πιστονα,  led φιμε πισω, προτζεκτορες μαυρα μπροστα (χωρις angel eyes) ,  LSD μηχανισμοι στις πορτες ..και πολλα αλλα                                                                                                                                                                                                                                           

Edited by xrigolfakias
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο μενα. το ονομα μου ειναι Σταυρος καταγομαι απο κρητη και ειμαι υποδιευθυντης σε ξενοδοχειο στην Ελουντα. ειμαι λατρης της αυτοκινησης και τωρα εχω στην κατοχη μου ενα Passat cc 1.8 TSI ακομα mama.........εχω ομως πολλα στο μυαλο μου.......χαιρομαι που μπαινω στην παρεα σας. 

 

Υ.Γ. να κανουμε και καμια συναντηση κατα δω...........

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την κοινότητα, εχθές έκανα την εγγραφή μου εδώ. Το ονομά μου είναι Κωνσταντίνος και ασχολούμε με απολυμάνσεις. Έχω στην κατοχή μου ένα Golf 5 TSI.

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθατε όλοι !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Το όνομα μου είναι Γιάννης και είμαι 39 ετων.

Είμαι κάτοικος Αττικής στους πρόποδες της Πάρνηθας.

Είμαι κάτοχος ενός απλού golf 3 400.000 χλμ που σύντομα θα αντικατασταθεί με ενα mk5 tsi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας και καλώς σας βρήκα!

Γιάννη με λένε και έρχεται σιγά σιγά η ώρα που θα πάρω και το πρώτο δικό μου αυτοκίνητο το οποίο θα είναι ή VW Polo 1.4, ή scirocco.. αν και σκέφτομαι πολύ έντονα και το seat ibiza cupra 1.4.

Επειδή όποιο απο τα παραπάνω και αν είναι, θα είναι σίγουρα με DSG7, θέλω αν δεν είναι σε κάποιον κόπος να μου εξηγήσει τι είναι τα: N, D (+/-) και S στον λεβιέ του dsg7.?

 

 

Γιαννη καλημέρα. 

 

όποιο και απ τα 2 vw διαλέξεις είναι και τα 2 καλά. το θέμα είναι τι θες απ το κάθε αμάξι που είναι πολύ μέσα στο forum να σου εκθέσουν τις απόψεις τους 

 

όσο για τη σημειολογία του DSG είναι απλό: 

Ν: Νεκρά το αμάξι δουλεύει απλά δεν προχωράει

D: πορεία. κάτι αντίστοιχο του 1,2,3,κοκ απλώς τα βάζει μόνο του.  τώρα αν δεν θες να είσαι τεμπέλης και απλά θέλεις να παίζεις και σύ με τις ταχύτητές σου βάζεις δεξία το λεβίε και είτε αλλάζεις πάνω κάτω τις ταχύτητες εσύ είτε αν έχεις πάρει το πολυλειτουργικό τιμόνι, γίνεσαι ο νέος Vettel και αλλάζεις τις ταχύτητες απ τα "αυτάκια" αλλά F1

και το αγαπημένο μου το κοινώς Sport οδήγηση.  εκεί βλέπεις τα πάντα κόκκινα, οι αλλαγές γίνονται μόνες τους (τουλάχιστον στο δικό μας ΜΚ5 GTI) λίγο πρίν τις 7000 στορφές.  ΠΧ πας στο δρόμο χαλαρά 150 km με την 6η μέσα και σε περνάει ένα S3 με τα μπούνια. δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο απ το να βάλεις την s και απλά νιώθεις ένα τίγρη να γρυλίζει. οι στροφές ανεβαίνουν η ταχύτητα έχει πάει ήδη στην 4η από 6η και απλά εσύ κρατάς το τιμόνι και το πόδι τσίτα στο γκάζι.... όλα τα άλλα είναι αυτόματα μόνα τους. 

 

το μόνο ελάττωμα της S είναι ότι η βενζίνη καταναλώνεται σε τρελά επίπεδα, αλλά τη να το κάνεις όταν η αδρεναλίνη έχει χτυπήσει μπορντώ!!!!! 

 

αυτα οτι χρειαστείς σίγουρα θα βρείς πολλούς εδω μέσα να σε καλύψουν σε πολλές απορείες, η καλύτερα αν θές έλα σε μια συνάντησή μας και να τα δείς και να τα ακούσεις όλα απο κοντά 

 

καλό surfaρισμα 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Το όνομα μου είναι Γιάννης και είμαι 39 ετων.

Είμαι κάτοικος Αττικής στους πρόποδες της Πάρνηθας.

Είμαι κάτοχος ενός απλού golf 3 400.000 χλμ που σύντομα θα αντικατασταθεί με ενα mk5 tsi.

 

Καλωσήρθες Γιάννη!

Με το καλό να παραλάβεις το καινούριο σου "παιδί" :)

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες Γιάννη!

Με το καλό να παραλάβεις το καινούριο σου "παιδί" :)

Γιαννη καλωηρθες!

Σε πλησιαζω με το 20vt μου 370.000. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο εμενα στην παρεα..

Το ονομα μου ειναι Παναγιωτης ειμαι απο Π.Φαληρο και εχω στην κατοχη μου το λιτο κι απερριτο mk5 1.4 fsi

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα! Με λένε Θοδωρη και μένω στο Μενιδι. Εχω στη κατοχή μου ένα μαύρο eos 1,4 tsi 160hp με προγραμμα revo.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθατε ολοι.

Θα χαρουμε να σας γνωρισουμε κ απο κοντα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους παιδες..!!! Νεος και εγω στην παρεα.. 

Ονομαζομαι Κωστας απο Ν.Φιλ/φεια Αττικης...Ειμαι κατοχος ενος Scirocco 1.4 160hp και απολυτα ευχαριστημενος απο τη χιονατη μου... :D ..!!
Mηχανικα προς το παρον δεν εχω πειραξει κατι,παρα μονο ενα φιλτρο πανελ της K&N..
Εξωτερικα εχω BC coilover και μπρος πισω προφυλακτηρες look R..!! 

Ελπιζω στις 4/12 την τεταρτη που εχετε την συναντηση να μπορεσω να παρευρεθω,να γνωριστουμε και να τα πουμε και απο κοντα..!!.. :) :)

Edited by xouzouris7
Link to comment
Share on other sites

Κωστα καλως μας ηρθες.

 

Σε περιμενουμε στην συναντηση να σε γνωρισουμε απο κοντα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολο το forum, ειμαι ο Βασιλης απο τη Θεσσαλονικη και απο προχθες πανευτυχης κατοχος ενος 5θυρου μαυρου golf6 του '10 (1.4 ΤSI 122ps)

ειμαι ξετρελαμενος με το καινουριο μου αυτοκινητο και θα χαρω πολυ να μου λυσετε τις οποιες αποριες μου και να μοιραστω μαζι σας τις εμπειριες μου.

καλως σας βρηκα :)

 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Βασίλη, θα χαρούμε να σε δούμε κι από κοντά σε κάποια από τις συναντήσεις μας και να μοιραστείς τις απορίες σου. Μπορείς να περιηγηθείς στα θέματα του forum και να αντλήσεις ένα πλήθος πληροφοριών σχετικά με το αυτοκίνητό σου. Σου εύχομαι καλά χιλιόμετρα με το νέο σου απόκτημα. Μάκης.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους καλως ηρθα και εγω (χαχαχα) ειμαι κατοχος ενος passat 1,8 tsi του 09΄ 

το ονομα μου ειναι Γρηγορης ετων 35 και στο επαγγελμα στρατιωτικος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους καλως ηρθα και εγω (χαχαχα) ειμαι κατοχος ενος passat 1,8 tsi του 09΄ 

το ονομα μου ειναι Γρηγορης ετων 35 και στο επαγγελμα στρατιωτικος

Καλώς ήρθες Γρηγόρη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες Γρηγόρη! Ελπίζω να μπήκες με το δεξί να μας κάνεις και ποδαρικό :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.