Jump to content
doggy

Παρουσίαση μελών

Recommended Posts

Καλωσηρθες Πανο

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

 

 

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι ο νωντας κάτοχος εδώ και 10 μέρες ενός εος tsi 1.4 160hp μοντέλο του 2010...μένω Αθήνα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, 

Νίκος από Αθήνα. Εγώ βασικά είμαι περισσότερο της μηχανής (BMW F650 GS), αλλά ένεκα η ανάγκη και η οικογένεια, αύριο θα έχω στα χέρια μου ένα πανέμορφο μαύρο Golf 1.6 FSI του 2007. Το βρήκαμε από γνωστό, σε κυριολεκτικά άψογη κατάσταση (στις εκθέσεις, μοντέλα του 2011-2012 δεν ήταν τόσο καθαρά και φροντισμένα) και δε μπορέσαμε να το αφήσουμε να το πάρει κάποιος άλλος. Είμαι πρώην εύζωνας όπως φαίνεται κι από το nickname και απασχολούμαι στον κλάδο της έρευνας για την πληροφορική στην εκπαίδευση. Επειδή όλο και κάτι θα τύχει με το αμάξι που δε θα μπορώ να το αντιμετωπίσω, σκέφτηκα να γίνω μέλος της παρέας. Είμαι 33, δεν αντέχω τη βλακεία σε όλες τις μορφές της, εκνευρίζομαι εύκολα αλλά μου περνάει το ίδιο εύκολα και είμαι φίλαθλος του Ολυμπιακού... ;-) 

Αν και δε ξέρω πολλά από αμάξια, ελπίζω να μπορέσω με τη σειρά μου να βοηθήσω σε οτιδήποτε. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2016 at 5:10 ΜΜ, nontas 466 said:

Γεια σας είμαι ο νωντας κάτοχος εδώ και 10 μέρες ενός εος tsi 1.4 160hp μοντέλο του 2010...μένω Αθήνα...

 

4 hours ago , tsolias299 said:

Καλησπέρα σε όλους, 

Νίκος από Αθήνα. Εγώ βασικά είμαι περισσότερο της μηχανής (BMW F650 GS), αλλά ένεκα η ανάγκη και η οικογένεια, αύριο θα έχω στα χέρια μου ένα πανέμορφο μαύρο Golf 1.6 FSI του 2007. Το βρήκαμε από γνωστό, σε κυριολεκτικά άψογη κατάσταση (στις εκθέσεις, μοντέλα του 2011-2012 δεν ήταν τόσο καθαρά και φροντισμένα) και δε μπορέσαμε να το αφήσουμε να το πάρει κάποιος άλλος. Είμαι πρώην εύζωνας όπως φαίνεται κι από το nickname και απασχολούμαι στον κλάδο της έρευνας για την πληροφορική στην εκπαίδευση. Επειδή όλο και κάτι θα τύχει με το αμάξι που δε θα μπορώ να το αντιμετωπίσω, σκέφτηκα να γίνω μέλος της παρέας. Είμαι 33, δεν αντέχω τη βλακεία σε όλες τις μορφές της, εκνευρίζομαι εύκολα αλλά μου περνάει το ίδιο εύκολα και είμαι φίλαθλος του Ολυμπιακού... ;-) 

Αν και δε ξέρω πολλά από αμάξια, ελπίζω να μπορέσω με τη σειρά μου να βοηθήσω σε οτιδήποτε. 

Καλησπέρα και καλώς ήρθατε !!

@tsolias299
Για οτιδήποτε προσπαθήσει να σε εκνευρίσει απλά χρησιμοποίησε το κουμπί " Report post ". Μόλις το δει κάποιος από την ομάδα διαχείρισης θα επιληφθεί του θέματος. Καλό είναι να αποφεύγουμε τις διαμάχες μεταξύ μας. Σε αυτό μας βοηθάει το να γνωρίζουμε τους Όρους Χρήσης με τους οποίους έχουμε συμφωνήσει κάνοντας εγγραφή στο forum.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη

 

Είμαι ο ΓΙώργος έχω στην κατοχή μου ένα golf mk 6 1.4 tsi 160 μαμά σχεδόν όλο...

 

Πολύ ικανοποιημένος και θα είμαι online για να παίρνω feedback για τις επόμενες κινήσεις μου!!!! Καλώς σας βρήκα !!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,

Με λένε Νίκο είμαι 22ετών και έχει 6 μήνες που αγόρασα το πρώτο μου αμάξι για διευκόλυνση . Διάλεξα κάτι παλιό αλλά πολλοί μου είπανε ότι αντέχει.

Polo 6n (1997) 

Σας βρήκα στο ίντερνετ και θέλησα να μπω στην παρέα σας και να πάρω και γνώσεις για τα αυτοκίνητα διότι δεν σκαμπαζω καθολου. 

Έστειλα e-mail στο info@vw.... αλλά δεν απάντησε κανείς!

Ελπίζω αν θέλω να συμμετέχω στα κοινά να μην παίζει ρόλο το ότι το κάρο μου είναι Παλιό! 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Νίκο.

Το είδαμε Το μέηλ σου αλλά η καθημερινότητα μας συνέβαλε στην απάντηση μας.

Θα χαρούμε να σε γνωρίσουμε σε μια απο τις συναντήσεις μας.

Καλά χιλιόμετρα...

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2016 at 10:14 ΜΜ, Nikos22 said:

Γεια σας ,

Με λένε Νίκο είμαι 22ετών και έχει 6 μήνες που αγόρασα το πρώτο μου αμάξι για διευκόλυνση . Διάλεξα κάτι παλιό αλλά πολλοί μου είπανε ότι αντέχει.

Polo 6n (1997) 

Σας βρήκα στο ίντερνετ και θέλησα να μπω στην παρέα σας και να πάρω και γνώσεις για τα αυτοκίνητα διότι δεν σκαμπαζω καθολου. 

Έστειλα e-mail στο info@vw.... αλλά δεν απάντησε κανείς!

Ελπίζω αν θέλω να συμμετέχω στα κοινά να μην παίζει ρόλο το ότι το κάρο μου είναι Παλιό! 

 

O παλιός είναι αλλιώς όπως λένε Νίκο! Καλωσήρθες και χαίρομαι που βλέπω άλλο ένα 6Ν στην παρέα μας :):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα..Με λενε Θυμιο,ειμαι 25 αλλα δεν ειμαι ακομα κατοχος καποιου vw..Τουλαχιστον οχι ακομα..(ειναι στα αμεσα σχεδια η αγορα golf mk5 ή mk6.)Εχω στην κατοχη μου ενα ford fiesta mk7 sport αλλα ηρθε η ωρα να παμε για κατι πιο δυνατο..Ελπιζω να καταφερω να σας γνωρισω και απο κοντα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα....

Είμαι ο Δημήτρης, κοντεύω τα 28 σε λίγο καιρό, είμαι ναυτικός και είμαι κάτοχος εδώ και 6 μήνες ενός Golf mk5 1.4 122hp. Το αμάξι είναι μαμά σε πολύ καλή κατάσταση και σιγά σιγά κάνω τις αλλαγές που θέλω. 

 

 

 

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω και εγώ με την σειρά μου ονομάζομαι Θωμάς 32 ετών και είμαι κάτοχος ενος Golf ΜΚ4 GTI

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια ειμαι ο Ηλίας 22 χρόνων και ειμαι κάτοχος εδω κ 1,5 μηνα ενός scirocco

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγαπούλες!

 

Μετά από αρκετό καιρό αδράνειας και 3 ετών χωρίς VAG στα πόδια μου, επέστρεψα δριμύτερος! Με Octavia 5 RS, με ανανεωμένο όνομα (το άσπρο χάρχαλο έγινε μαύρη ζωντοχήρα!!!), με νέα έδρα κατοικίας (όλοι την κοπανάτε από Αθήνα να πάτε αλλού, εγώ την κοπάνησα από Θεσσαλονίκη να κατέβω Αθήνα!!!), με νέα αυτοκόλλητα (ευχαριστώ Lupako :) ), αλλά οι 4μελείς οικογένεις (3μελείς + 1 στα κοντά!) θέλουν και ανάλογους χώρους!

 

Respect to all!

 

Latou

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγαπούλες!

 

Μετά από αρκετό καιρό αδράνειας και 3 ετών χωρίς VAG στα πόδια μου, επέστρεψα δριμύτερος! Με Octavia 5 RS, με ανανεωμένο όνομα (το άσπρο χάρχαλο έγινε μαύρη ζωντοχήρα!!!), με νέα έδρα κατοικίας (όλοι την κοπανάτε από Αθήνα να πάτε αλλού, εγώ την κοπάνησα από Θεσσαλονίκη να κατέβω Αθήνα!!!), με νέα αυτοκόλλητα (ευχαριστώ Lupako ), αλλά οι 4μελείς οικογένεις (3μελείς + 1 στα κοντά!) θέλουν και ανάλογους χώρους!

 

Respect to all!

 

Latou

Καλώς το Άρη με το μεγάλο το .....Octavia.....

Στάλθηκε απο

MAXSYM 400i ABS 34HP

by thanos

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για τα συνεχόμενα ποστ κάτι παίχτηκε και έστειλε συνέχεια.

Στάλθηκε απο

MAXSYM 400i ABS 34HP

by thanos

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες Άρη!

@Bad Boy fixed it :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Καινούριο μέλος στην παρέα .

Κάτοχος ενός Touran tdi 1.6 7 θεσιο. Με μολις 1800 χλμ

Το πρώτο μου Vw και το πρώτο μου Diesel.

Πολλές η απορίες πολλές και η ερωτήσεις μου .

Καλός σας βρήκα.

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες στην παρέα μας και ελπίζω να μπορέσεις να βρεις τις απαντήσεις που θες στα ερωτήματά σου!

Ελπίζουμε να σε δούμε από κοντά και σε κάποια από τις συναντήσεις μας!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση

Πολλές απορίες λόγο Diesel .

Το αμάξι μέχρι στιγμής είναι αυτό που ήθελα ο καιρός θα δείξει και αν μας βγει και αξιόπιστο.

Μέχρι στιγμής έχω κάνει 1800 χλμ όλα σε εθνική και επαρχιακές οδούς .

Πετρέλαιο μόνο vpower η ultimate και ανά 2 γεμισματα βάζω και ενα βελτιωτικό της Liquid Moly για common rail κινητήρες.

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άργησα λίγο αλλά είπα να το κάνω.

 

Με λένε Ανδρέα, και είμαι απο Αττική. Είμαι φοιτητής στο ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας και είμαι 25 χρονών.

Ασχολούμε χρόνια με αυτοκίνητα, αλλά μόνο πρόσφατα με VAG και Turbo. Πήρα ένα Golf 4 GTI πρόσφατα και είμαι αρκετά ευχαριστημένος, αν και άσχετος μέχρι στιγμής.

 

Βρήκα αυτό το φόρουμ, και είπα να μπω. Χαίρομαι που σας γνωρίζω όλους!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία που έχω έχει να κάνει με την ακινησία του αυτοκινήτου.

Μιας και δεν το οδηγώ κάθε μέρα αλλά ίσως μόνο το Σ/Κ .

Υπάρχει κανένα θέμα με το Diesel στο ντεπόζιτο;

Τα 1000 χλμ που μου βγάζει με ένα ντεπόζιτο θέλω ίσως και 2 μήνες για να τα κάνω .

Τώρα το καλοκαίρι θα κάνω αρκετά χλμ αλλά σε γενικές γραμμές μένει αρκετό καιρό παρκαρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα, 

Είμαι εδώ και 2 μέρες ένας ευτυχισμένος κάτοχος Golf MK6 160hp του 2010 (μεταχειρισμένο). Παλιότερα είχα για 2 χρόνια το Golf MK5 1.6 FSI και αρκετά πιο παλιά ενός POLO 1.0 97' (σκύλος!). Λάτρης των VW. 

Κώστας από Θεσσαλονίκη. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.