Jump to content
doggy

Παρουσίαση μελών

Recommended Posts

Καλωσήρθατε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλώς σας βρήκα!!

Μόλις έγινα κάτοχος ενός polo tsi 1.2 105 hp. Το πήρα σχεδόν καινούργιο.. σήμερα.. ορίστε οι φωτογραφίες του... χαχα... καλή χρονιά να έχουμε...

 

 

image-0-02-05-5713c0a2893c8ab00e19f8cc79b08ef46b98578b19c89b81992d4a2865e45c86-V.jpg

image-0-02-05-233239e93114ae98a49c3dd7c3cc4867d7f552b7a6323fc7b87ea01a2a2309ee-V.jpg

image-0-02-05-d792b65d2011aef1ff9286927223ca75e877848692f2ae3dfc7495913aa0953a-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Γούρι, γούρι!!!! Τίποτα δεν έπαθε το αμάξι & τίποτα δεν έπαθες εσύ. Όλα καλά, προχωράμε.

(μετά είδα και τις γρατσουνιές σε πόρτες... Οκ, αργά ή γρήγορα θα φτιαχτεί. Ο στρουμφάκιας με το μπλε όχημα δεν άφησε σημείωμα;)

Edited by Polakias TDI
Link to comment
Share on other sites

Ναι γούρι όντως με το καλημέρα...όχι δεν άφησε τίποτα... βρήκα ποιος το έκανε από τις κάμερες..στην αρχή το τράκαρε και πάρκαρε πιο κάτω..μετά κατέβηκε και πήγε και κλώτσησε τον καθρέφτη για σιγουριά...

Το αστείο είναι ότι μπήκα σε ένα μαγαζί και ρώταγα..και πριν δω από τις κάμερες ποιος είναι..ο ίδιος μου είχε πει σε τράκαρε ένα φορτηγό και έφυγε...βλέπεις άμα είσαι κοπέλα δε τους φοβίζεις και πολύ...χαχα..

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
5 hours ago , Vandal said:

μετά κατέβηκε και πήγε και κλώτσησε τον καθρέφτη για σιγουριά...

Ο τύπος πρέπει να είναι τελείως ζώον. Κανονικά θέλει να τον πας δικαστικά & να του πάρεις τα σώβρακα, αλλά επειδή είμαστε σε δύσκολη εποχή, ελπίζω να συμβιβαστεί ο αλήτης και να τελειώνεις με την υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

Έπιασα το αφεντικό του τελικά και μου έκανε ο ίδιος την δήλωση...πάλι καλά δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου αλλά και εσύ όπως και οι άλλοι μπροστά και πίσω σου, είστε παρκαρισμένοι πάνω στο πεζοδρόμιο αν δεν κάνω λάθος. Αυτό βέβαια δεν αναιρεί το γεγονός ότι αυτός ήταν ζώο και αφού σου έκανε την ζημιά κατέβηκε από το φορτηγό να την αποτελειώσει.. Αν είσαι τυχερή όπως εσύ που τον είχανε δει και το χτύπημα ήταν καταγεγραμμένο από τις κάμερες τότε με μία απλή δήλωση με το αφεντικό του καθαρίζεις, αν όμως το ίδιο περιστατικό είχε γίνει βράδυ ψάξε βρες, θα λουζόσουν την ζημιά και δεν θα ήξερες τι να κάνεις.. Υποθέτω τέλος καλό όλα καλά, αλλά προσωπικά θα το ξανασκεφτόμουν να παρκάρω σε αυτό το σημείο!

Link to comment
Share on other sites

36 λεπτά πριν , Petros K said:

Δεν θέλω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου αλλά και εσύ όπως και οι άλλοι μπροστά και πίσω σου, είστε παρκαρισμένοι πάνω στο πεζοδρόμιο αν δεν κάνω λάθος. Αυτό βέβαια δεν αναιρεί το γεγονός ότι αυτός ήταν ζώο και αφού σου έκανε την ζημιά κατέβηκε από το φορτηγό να την αποτελειώσει.. Αν είσαι τυχερή όπως εσύ που τον είχανε δει και το χτύπημα ήταν καταγεγραμμένο από τις κάμερες τότε με μία απλή δήλωση με το αφεντικό του καθαρίζεις, αν όμως το ίδιο περιστατικό είχε γίνει βράδυ ψάξε βρες, θα λουζόσουν την ζημιά και δεν θα ήξερες τι να κάνεις.. Υποθέτω τέλος καλό όλα καλά, αλλά προσωπικά θα το ξανασκεφτόμουν να παρκάρω σε αυτό το σημείο!

 

Με εχουν χτυπησει μπροστα, πισω, πινακιδες, προφυλακτηρες, σε καθρεφτη και στο αλλο αμαξι χτυπημα προφυλακτηρα μπροστα και φτερο.

Δε γλιτωνεις απο τα κωλοζωα οτι και να κανεις. Πρεπει να προσεχεις παραπολυ που παρκαρεις και νομιζω ειναι και λιγο δυσκολο να προβλεψεις.

Σε παρκινγκ μεσα που πληρωνεις παρκαρε διπλα μου καποιος, ανοιξε την πορτα απο δεξια και μου κανε τη δικια μου πορτα μες στα σημαδια που ευτυχως εφυγαν με αλοιφη.

Στο παλιο Polo παρκαρισμενο μπροστα στο σπιτι βρισκω σπασμενη μασκα χαμηλα. Μαλλον κοτσαδορος/εξατμιση.

Πουθενα εν τω μεταξυ δεν ημουν παρκαρισμενος παρανωμα.

Edited by Χάρης7
Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2017 at 2:10 ΜΜ, Petros K said:

Δεν θέλω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου αλλά και εσύ όπως και οι άλλοι μπροστά και πίσω σου, είστε παρκαρισμένοι πάνω στο πεζοδρόμιο αν δεν κάνω λάθος. Αυτό βέβαια δεν αναιρεί το γεγονός ότι αυτός ήταν ζώο και αφού σου έκανε την ζημιά κατέβηκε από το φορτηγό να την αποτελειώσει.. Αν είσαι τυχερή όπως εσύ που τον είχανε δει και το χτύπημα ήταν καταγεγραμμένο από τις κάμερες τότε με μία απλή δήλωση με το αφεντικό του καθαρίζεις, αν όμως το ίδιο περιστατικό είχε γίνει βράδυ ψάξε βρες, θα λουζόσουν την ζημιά και δεν θα ήξερες τι να κάνεις.. Υποθέτω τέλος καλό όλα καλά, αλλά προσωπικά θα το ξανασκεφτόμουν να παρκάρω σε αυτό το σημείο!

Το πάρκινγκ εκεί είναι έξω από το ναυπηγείο από το οποίο είχα πάει για δουλειά...είναι επιτρεπόμενος χώρος για εργαζόμενους και πελάτες με πινακίδες, όλα κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες και περαστικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθατε όλοι!

Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2017 at 9:40 ΠΜ, Vandal said:

Το πάρκινγκ εκεί είναι έξω από το ναυπηγείο από το οποίο είχα πάει για δουλειά...είναι επιτρεπόμενος χώρος για εργαζόμενους και πελάτες με πινακίδες, όλα κανονικά...

Δεν έβαζα και το χέρι μου στην φωτιά ότι ήσουν παράνομη οπότε σε ευχαριστώ που το διεκρύνισες! Τότε ήσουν νόμιμη και αρκετά τυχερή με τις κάμερες αφού ο εργοδότης του οδηγού δεν σε έμπλεξε με νομικίστικα και σχετικά για να γλυτώσει την αποζημίωση. Ελπίζω να ξεμπερδέψεις και καλωσήρθες εκτός των άλλων! 

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2017 at 2:01 ΜΜ, Petros K said:

Δεν έβαζα και το χέρι μου στην φωτιά ότι ήσουν παράνομη οπότε σε ευχαριστώ που το διεκρύνισες! Τότε ήσουν νόμιμη και αρκετά τυχερή με τις κάμερες αφού ο εργοδότης του οδηγού δεν σε έμπλεξε με νομικίστικα και σχετικά για να γλυτώσει την αποζημίωση. Ελπίζω να ξεμπερδέψεις και καλωσήρθες εκτός των άλλων! 

Ναι ναι μου έκανε δήλωση κατευθείαν ο άνθρωπος, χίλια συγνώμη ζήτησε... βέβαια τελικά δεν ήταν μόνο καθρέφτης και χερούλι ήταν και μπάρα πόρτας..μέχρι να το πάω συνεργείο έβρεχε και μπαίνανε νερά...

ήταν το τυχερό μου μάλλον...τέλος πάντων..εμείς να μαστε καλά..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλός σας βρήκα,

 

Με λένε Νίκο και είμαι κάτοχος εδώ και μια βδομάδα του VW POLO TSI 1.000cc 110hp. Πρώτα είχα ένα POLO 6N αλλά επειδή ήρθε νέο μέλος στην οικογένεια είπα να αγοράσω ένα 5θυρο και καινούργιο για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές με ένα παραθυράκι στην κατανάλωση της βενζίνης αλλά θα το πούμε σε άλλο θέμα. Σας παραθέτω κάποιες φωτό για το καλωσόρισμα. 

20170210_101112.jpg

20170210_101100.jpg

20170210_101137.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nice!!!

καλορίζικο και καλοτάξιδο!

Και φυσικά καλωσήρθες!!!!

Το 6Ν το έδωσες; :(:(:( 

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα!

Κατοχος ενος Golf mk6 TSI-122hp MY2010 trend line που αγορασα μεταχ/νο περυσι απο γνωστη εταιρια (που δινει 3 χρονια δωρεαν service). Το αυτοκινητο ειναι εντελως μαμα και μεχρι στιγμης ευχαριστημενος (αν και με εχουν ζωσει λιγο τα φιδια για τις αστοχιες των πιστονιων που διαβαζω εδω για τα μοντελα '09-'10) .

Πιστευω στη γνωση που μοιραζονται τα μελη στο forum.

Ευχομαι καλη οδηγηση σε ολους.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες στο vwclub!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.