Jump to content
doggy

Παρουσίαση μελών

Recommended Posts

Καλησπέρα σας παιδια...

Βαγγέλης απο Αθήνα.

Καλως σας βρήκα και καλη εβδομάδα να εχουμε.

Volkswagen mk7 golf tdi 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα καλη εβδομαδα
ιασωνας απο αθηνα με ενα 1.4 lupo [(1ο μου αμαξι )  ( το οποιο πηγαινε για scrap και το εσωσα )] δεν το μετανιωσα στιγμη :)  ελπιζω συντομα να ειμαστε παλι πισω στον δρομο....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθατε όλοι στο VWCLUB!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες και καλορίζικο το εργαλείο Γιάννη!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθατε όλοι!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι καινουργιο μελος στο club και ειπα να συστηθω.... 

Ονομα: Αγγελος

Επωνυμο: Μαμας

Επαγγελμα: Γραφειο τελετων

Αυτοκινητο: PASSAT 1.8T του 2003 station 193 αλογα με προγραμμα της revo ετσι το αγορασα και τωρα ειμαι σε φαση να το φτιαξω για να ανεβασω αλογα! Ελπιζω σε καποια συναντηση αν γινει να μπορεσω να ερθω ( λογο δουλειας οι Κυριακες μου ειναι γεματες μεχρι τις 1.30) να γνωρισω και ολο το club απο κοντα να ανταλλαξουμε ιδεες και αποψεις.... 

P70126-232430.jpg

P70130-120548.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους! κυριακος απο αθηνα.. θα παρω σε λιγο καιρο το πολο γτι 1.4 μετα απο χρονια σε γαλλικα αυτοκινητα.. διαβαζω καιρο το φόρουμ και με εχει ηδη βοηθησει σε πολλα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα και καλώς σας βρήκα!

Κάτοχος από το καλοκαίρι ενός POLO GTI του 2012 --> κάτι που είχα βάλει στο μάτι από πιτσιρικάς :)

Κάνετε πολύ καλή δουλειά και αξίζουν συγχαρητήρια σε όσους έχουν συμβάλει σε αυτό το φόρουμ!

Γιώργος

 

20170713_200702.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς στα βρήκα παιδιά. Χαιρετίσματα από Βύρωνα !

 

Golf GTI mk5 εντελώς μαμά και ξεκινάω σιγά σιγά για stage 1.

 

Δημήτρης (30 χρ.)

Edited by dimpol
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες στο club Δημητρη!


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθατε όλοι!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, νέος στο φόρουμ, ονομάζομαι Μανώλης και μένω Χαλκιδική, προς το παρόν δεν έχω αυτοκίνητο δικό μου (οδηγάω όμως το Toyota Avensis 2004 1.8 του πατέρα μου).

Λίγα λόγια για εμένα: Είμαι 23 ετών σε λίγο 24άρων, μου αρέσουν οι βόλτες αλλά είμαι τρελάρας :p , χιουμορίστας με το χαμόγελο στα χείλη πάντα επίσης κοινωνικός και λίγο κυκλοθυμικός! Πρόκειται σε λίγο καιρό (καλά μην το δένεις και κόμπο) σε μερικούς μήνες να πάρω το πρώτο δικό μου αυτοκίνητο και μάλλον έχω καταλήξει προς τον όμιλο Volkswagen. Καλώς σας βρήκα λοιπόν!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του vw club, μετά από απωχη αρκετόν χρόνον ξαναγύρισα στην οικογενεια του vw group.

 

 ημουν παλιά μέλος εδώ στο club και ημουν κάτοχος τότε ενός VW POLO 1.2 TSI 105HP HIGHLINE το 2010 που το αγόρασα, ημουν από τους πρώτους (αν όχι ο πρώτος) που αγόρασα το polo σε εκδοση με 3Doors. 

 

τότε το αμάξι που είχα , εχω να πω πως ήταν ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΌ σε όλους τους τομείς, δεν είχα πότε κανένα πρόβλημα με το αμάξι, ούτε με καδένες ούτε να καίει λάδια ούτε ΤΊΠΟΤΑ!! 

Το αμάξι το κράτησα από το 2010 έως και το 2014 και μετά το πούλησα(στην κοσμοcar), για να πάρω μεγαλύτερο αμάξι... 

 

Δυστυχώς το 2014 έκανα το μεγαλύτερο λάθος της ζωής μου έκανα το λάθος να πάω να πάρω αμάξι που ακούει στο όνομα FORD...!!!

 

To FORD που λέτε και συγκεκριμένα το FORD CMAX MKII 1,6TDCI 115HP DIESEL το αγόρασα στα 22.000€!!! το 14 και ακούστε το ωραίο ποιο ήταν, τα αμάξι αυτα ήταν σε μια προσφορά για τη το μοντέλο σταμάτησε, και επειδη το αμάξι ήταν με ΠΟΛΎ ΠΛΟΎΣΙΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΌ (μιλάμε είχα τα πάντα σε αυτο το αμάξι) το αμάξι αν το επερνα στης αρχές του 2014 θα το ΠΛΉΡΩΝΑ πάνω από 35.000€ !!!! 

και ετσι το αγόρασα στην τιμή τον 22.000€.

 

Δυστυχώς η ευτυχία δεν κράτησε πολύ..... το αμάξι αποδείχτηκε ότι ήταν ότι χειρότερο υπαρχει σε ποιοτητα αυτοκινήτου, μόλις έκλεισα 1 ΜΉΝΑ με το αμάξι αυτο , ξεκίνησαν τα ΠΡΟΒΛΉΜΑΤΑ.... 

μετά από αυτά που έπαθα και τράβηξα με ΤΟ FORD, και με το να πηγαίνω κάθε μήνα στην αντιπροσωπία. 

το 2017 το αμάξι το πούλησα με 25.000 χιλιόμετρα , και ΓΛΊΤΩΣΑ!!!, μέσα στην ατυχια μου ημουν τυχερός του το πούλησα σε καλή τιμή λόγο ότι ήταν diesel κρατούσε τιμή

 

Μετα το cmax αγόρασα μια corolla sedan 2001 vvt-i 1400 95HP για να μπορώ να κάνω της δουλειές μου και την οποία τώρα το Σεπτέμβριο την πούλησα και αυτή, και Πραγματικά με το αμάξι αυτο βρηκα την την υγειά μου 

 

 

Τώρα είμαι στο ψάξιμο για ένα vw πάλι και καταλήγω για την ώρα στο vw Passat  122hp

 

 

χαίρομε που ξανά γύρισα την vw γιατι αυτά που έπαθα με την FORD αν σας τα πω αναλυτικά θα μου πείτε ότι αυτός αγόρασε αγόρασε κανένα αμάξι με 500.000 χιλιόμετρα.

 

 

θα τα λέμε συχνά από εδώ και στο έξης :hi:                                                       

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθατε όλοι!!!

 

@OMINUS, με αγχώνεις... είναι να μου δώσουν για την δουλειά μου ένα FORD... :startle:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τωρα με το passat, αν το παρεις και dsg...σωθηκες!!! Βαλε κανα 2χιλιαρο στην ακρη για τα δυσκολα...

Link to comment
Share on other sites

 

On 31/1/2018 at 1:17 ΜΜ, doggy said:

Καλωσήρθατε όλοι!!!

 

@OMINUS, με αγχώνεις... είναι να μου δώσουν για την δουλειά μου ένα FORD... :startle:

 

 

Φίλε μου εγώ το αμάξι που είχα το αγόρασα ΚΟΎΤΑ! καινουργιο από αντιπροσωπία 22.000€ diesel.

 

το αμάξι στην ποιότητα κατασκευής τον πλαστικών του ήταν ΆΧΡΗΣΤΟ...!!! το μονο που ειχε ήταν πάρα πολύ καλό στην οδήγηση και σε ταξίδια σε ολα τα αλλα σαν ποιοτητα ήταν ότι χειρότερο. 

και το καλό που ειχε ήταν και ο κινητήρας που ήταν citroen PSA GROUB.

 

Το αμάξι όταν το πήρα μετά από ένα μηνά αλλαξα το επάνω μέρος του ταμπλό!!!  πετσικάρισε ολο το πάνω μέρος (καινουργιο αμάξι με αντικείμενηκι τιμή πάνω από 30.000€).

Στο πρώτο servise διαρροή από το σασμάν βαλβολινες από τσιμούχα υμιαξονιου (χιλιόμετρα 5.000)

μετά είδη στον 1 χρόνο που το είχα ΌΛΟ ΤΟ ΑΜΆΞΙ έτριζε από παντού!!!.(Καινούργιο αμάξι) 

είδη στον 1 χρόνο το αμάξι από κάτω είχαν κάνει την εμφάνιση τους ΣΚΟΥΡΙΆ...!!! (Καινούργιο αμάξι)

μετά το καλοκαίρι ξεφλούδισε το χρώμα από το ράδιο cd έσπασε και η σήτα του ραδιοφώνου.

 

μετά από ένα χρόνο άρχιζαν να τρίζουν η ντιζες του σασμάν!!! (χειροκίνητο) 

μετά σπάσανε κάτι πλαστικά από την επένδυση της ταπετσαρίας από το πορτ μπαγκάζ. 

 

και δυστυχος οση αγωρασαμε τετοιο αμαξι το 2014 ΈΧΟΥΝ ΌΛΗ ΠΡΟΒΛΉΜΑΤΑ!!! . 

 

ΚΆΘΕ ΜΗΝΆ ΣΧΕΔΌΝ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΟΠΙΑ , ΔΕΝ ΆΝΤΕΞΑ ΆΛΛΟ ΤΟ ΣΟΎΤΑΡΑ ΚΑΙ ΓΛΊΤΩΣΑ....!!!! 

 

 

μου αρέσει που κοροϊδεύουν η fordακιδες τα VW ΚΑΙ TSI απο αποψη ποιοτητας ολα τα ford για να τα κάνουν ποιο οικονομικά έχουν ρίξει την ποιότητα ΚΑΤΑΚΌΡΥΦΑ!!!!! 

 

 

Και δυστυχώς όσοι αγοράσαμε τα συγκεκριμένα ford cmax μκ2 2014 είχαμε προβλήματα γιατι το αμάξι δεν ΕΊΧΕ προδιαγραφες για ΕΥΡΏΠΗ...!!!.

 

ΤΟ αμάξι ήταν κατασκευή Ισπανία με προδιαγραφες Ανατολική Ασία - Νότιος Ωκεάνια...!!!! 

 

και για ένα ακόμα λόγο στο κλίμα της Ελλάδος δεν άντεξαν και για αυτο ειχα τα προβληματα που ειχαμε και εξακολουφουν να εχουν και τo καινουργιο cmax 2015 και το ford kuga το καινουργιο

 

αυτο ήταν το αμάξι που είχα   

 

                              

 

 

Edited by OMINUS
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

και αν κανετε το λάθος και αγοράσετε ford και πάρετε με κινητήρα ecoboost 1600αρι η κατι 1000αρια , να εχετε και κανα 7.000€ στην ακρη για αλαλάξετε και κινητήρα. 

γιατι η ecoboost έβγαλαν προβλήματα με έναν σωλήνα του νερού και σε όσους έσκασε (και ειναι πολύ) η ford δεν το καλυπτη στη εγγύηση και ούτε έχει κάνει ανάκληση για αυτο το κομμάτι. 

 

 

και πριν απο λιγες μερες δες και την ανακληση που εβγαλε για τα ecoboost 

 

Ανάκληση Ford
Πρόγραμμα ανάκλησης αυτοκινήτων Ford Fiesta ST, Kuga, C-Max, Focus και Transit Connect με κινητήρα 1.6 EcoBoost, προκειμένου να γίνει εγκατάσταση αισθητήρα στάθμης ψυκτικού κινητήρα και του σχετικού λογισμικού.H Γενική Γραμματεία Βιομηχανίας ανακοινώνει ότι η εταιρεία Ford Motor Hellas, Γενικός Εισαγωγέας των αυτοκινήτων Ford στην Ελλάδα, σε συνεργασία με το Τμήμα Γενικής Ασφάλειας Προϊόντων της ∆ιεύθυνσης Πολιτικής Ποιότητας, εκτελεί πρόγραμμα αναβάθμισης μέσω ανάκλησης αυτοκινήτων Ford Fiesta ST, Kuga, C-Max, Focus & Transit Connect µε κινητήρα βενζίνης 1,6 λίτρων EcoBoost.

Η συγκεκριμένη ανάκληση αφορά σε 845 αυτοκίνητα, που παρήχθησαν από 02/06/2010 μέχρι 22/12/2014. Σύμφωνα με τον Κατασκευαστή, στα επηρεαζόμενα οχήματα, υπάρχει περίπτωση να υπερθερμανθεί η κυλινδροκεφαλή εάν τα οχήματα εξακολουθήσουν να κινούνται όταν δεν υπάρχει επαρκής ποσότητα ψυκτικού κινητήρα. Η υπερθέρμανση μπορεί να προκαλέσει ράγισμα στην κυλινδροκεφαλή, με αποτέλεσμα διαρροή λαδιού σε θερμή επιφάνεια με τον κίνδυνο πιθανής πυρκαγιάς στο χώρο του κινητήρα.

Τα επηρεαζόμενα οχήματα πρέπει να αναβαθμιστούν με έναν αισθητήρα στάθμης ψυκτικού κινητήρα και το σχετικό λογισμικό προκειμένου να παρέχονται ηχητικές και οπτικές προειδοποιήσεις στον οδηγό. Εάν ο οδηγός αγνοεί αυτά τα μηνύματα, η ισχύς του κινητήρα θα μειώνεται.Μέχρι αυτή την στιγμή δεν έχει περιέλθει σε γνώση της εταιρείας κανένα ατύχημα το οποίο να σχετίζεται με το συγκεκριμένο θέμα.

Έχει ξεκινήσει η διαδικασία για την ενημέρωση των ιδιοκτητών των ανωτέρω οχημάτων, μέσω προσωπικής επιστολής, ώστε να προσέλθουν στους κατά τόπους Εξουσιοδοτημένους Επισκευαστές Ford για να γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες, χωρίς καμία οικονομική επιβάρυνση.

Για περισσότερες πληροφορίες ή διευκρινίσεις οι ιδιοκτήτες παρακαλούνται όπως επικοινωνήσουν με το ∆ίκτυο Εξουσιοδοτημένων Επισκευαστών Ford ή στον τηλεφωνικό αριθμό 210-4805620, καθώς και στην ηλεκτρονική διεύθυνση 

 

     

Edited by OMINUS
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Πω... @OMINUS φαντάζομαι τα νεύρα τσατάλια!!!

Ήρωας για την υπομονή, εγώ θα τους είχα βάλει φωτιά.

 

Ελπίζω με το Passatάκι σου να μην έχεις τέτοια θέματα (μακριά από όλους μας!!!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.