Jump to content
doggy

Παρουσίαση μελών

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα...Συγχαρητήρια για τη δουλειά που έχετε κάνει εδώ...

Δημήτρης, από Βόλο, φρέσκος κάτοχος ενός μεταχ/νου Passat 1.6 tdi, μοντ. 2016 Β8, Comfortline με 90.000 χλμ. 

Μετά από 2 Χόντα, 2 Μαζντα, 2 Μιτσουμπισι, 1 Φορντ και 1 Σκόντα είπα να το δοκιμάσω!!!

Εύχομαι σε όλους καλά και ασφαλή χιλιόμετρα παιδιά....θα τα λέμε...  

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, DimitrisT said:

Καλησπέρα στην παρέα...Συγχαρητήρια για τη δουλειά που έχετε κάνει εδώ...

Δημήτρης, από Βόλο, φρέσκος κάτοχος ενός μεταχ/νου Passat 1.6 tdi, μοντ. 2016 Β8, Comfortline με 90.000 χλμ. 

Μετά από 2 Χόντα, 2 Μαζντα, 2 Μιτσουμπισι, 1 Φορντ και 1 Σκόντα είπα να το δοκιμάσω!!!

Εύχομαι σε όλους καλά και ασφαλή χιλιόμετρα παιδιά....θα τα λέμε...  

Καλωσήρθες Δημήτρη!

Link to comment
Share on other sites

On 29/4/2020 at 3:42 ΜΜ, DimitrisT said:

Καλησπέρα στην παρέα...Συγχαρητήρια για τη δουλειά που έχετε κάνει εδώ...

Δημήτρης, από Βόλο, φρέσκος κάτοχος ενός μεταχ/νου Passat 1.6 tdi, μοντ. 2016 Β8, Comfortline με 90.000 χλμ. 

Μετά από 2 Χόντα, 2 Μαζντα, 2 Μιτσουμπισι, 1 Φορντ και 1 Σκόντα είπα να το δοκιμάσω!!!

Εύχομαι σε όλους καλά και ασφαλή χιλιόμετρα παιδιά....θα τα λέμε...  

καλως ηρθες φιλε Δημητρη...απο ποια περιοχη του Βολου εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω  την παρεα εχω tiguan 2019 advance με εξτρα εξοπλισμο.

Απολυτα ικανοποιημενος και ευτυχισμενος με τετοιο κουκλι 

πρωην κατοχος seat ibiza,leon,και (ford kuga μαπα το καρπουζι)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω  την παρεα εχω tiguan 2019 advance με εξτρα εξοπλισμο.
Απολυτα ικανοποιημενος και ευτυχισμενος με τετοιο κουκλι 
πρωην κατοχος seat ibiza,leon,και (ford kuga μαπα το καρπουζι)
Καλωσήρθες και να χαίρεσαι το Tiguan! Ωραίο εργαλείο, πολύ ωραίο!

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας.... Ποια έκδοση μοτέρ είναι; Φώτο;

VW Tiguan Allspace 2.0 TDI Biturbo 241HP DSG7 R-Line 7seater

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , Jerasimos prs said:

 (ford kuga μαπα το καρπουζι)

 

Έτσι ετσι πέστα για να μην με λένε μετά μόνο εμενα κακό και πρόστυχο...8P :crazy:

 

Edited by OMINUS
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago , activious said:

καλως ηρθες φιλε Δημητρη...απο ποια περιοχη του Βολου εισαι?

Καλημέρα, κέντρο, Μεταμόρφωση...

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Καλορίζικο καλοτάξιδο!

Κουκλί και με ωραία (μεγάλη διάσταση ε!) ζάντα!

Τωρα για να γίνει & λίγο συζήτηση & να πειράξω έναν φίλο μου παραπάνω, ποιο φορντ είχες (κινητήρα έτος) & τι σου έβγαλε;

Τελειο το Tiguan όπως και να έχει, εύχομαι άπειρα και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα!

Link to comment
Share on other sites

55 λεπτά πριν , Polakias TDI said:

Καλορίζικο καλοτάξιδο!

Κουκλί και με ωραία (μεγάλη διάσταση ε!) ζάντα!

Τωρα για να γίνει & λίγο συζήτηση & να πειράξω έναν φίλο μου παραπάνω, ποιο φορντ είχες (κινητήρα έτος) & τι σου έβγαλε;

Τελειο το Tiguan όπως και να έχει, εύχομαι άπειρα και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα!

Σευχαριστω πολυ!18 η ζαντα.

το kuga 2017 ιουνιος παρελαβα και το εδωσα αυγουστο του 19. Ξεκινησε με τριξιματα στο ταμπλο συνεχισε με τριξιματα στης ταπετσαριες στης πορτες, μετα ξεκινησε ο υαλοκαθαριστηρας ο πισω να δουλευει μονος του και εκει που το εδωσα ξεκινησε το σασμαν να κανει ενα γερο τριγμο. Απο την αρχη ημουν στην αντιπροσωπεια αλλα ακρη δεν εβγαζα ενα μηνα καθε μερα ημουν εκει αν τους πριζω αλλα ματαια.ηταν το 1.5 diesel 120 hp. Ηταν λες κ οδηγαγες φορτηγο βαρι το βημα του. Το  tiguan ιδια κιλα βενζινη η μονη διαφορα  ειναι σαν να οδηγας ι.χ παιχνιδι στο δρομο. Και σαν αυτονομια περιπου τα ιδια με το diesel μου βγαζει. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο, καλορίζικο και καλοτάξιδο να είναι φίλε

VW Tiguan Allspace 2.0 TDI Biturbo 241HP DSG7 R-Line 7seater

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
11 λεπτά πριν , Jerasimos prs said:

Σευχαριστω πολυ!18 η ζαντα.

το kuga 2017 ιουνιος παρελαβα και το εδωσα αυγουστο του 19. Ξεκινησε με τριξιματα στο ταμπλο συνεχισε με τριξιματα στης ταπετσαριες στης πορτες, μετα ξεκινησε ο υαλοκαθαριστηρας ο πισω να δουλευει μονος του και εκει που το εδωσα ξεκινησε το σασμαν να κανει ενα γερο τριγμο. Απο την αρχη ημουν στην αντιπροσωπεια αλλα ακρη δεν εβγαζα ενα μηνα καθε μερα ημουν εκει αν τους πριζω αλλα ματαια.ηταν το 1.5 diesel 120 hp. Ηταν λες κ οδηγαγες φορτηγο βαρι το βημα του. Το  tiguan ιδια κιλα βενζινη η μονη διαφορα  ειναι σαν να οδηγας ι.χ παιχνιδι στο δρομο. Και σαν αυτονομια περιπου τα ιδια με το diesel μου βγαζει. 

Καλά έκανες τότε και το έδωσες, τα αυτοκίνητα δεν υπάρχουν για να μας ταλαιπωρούν.

Νομίζω έκανες αρκετά καλή επιλογή, έχεις ομορφιά, γκάζι, κύρος, όλα τα καλά σου εύχομαι, να το χαρείς όσο δε χάρηκες το/τα προηγούμενο/-να.

Link to comment
Share on other sites

25 λεπτά πριν , Jerasimos prs said:

 

το kuga 2017 ιουνιος παρελαβα και το εδωσα αυγουστο του 19.

 

Ξεκινησε με τριξιματα στο ταμπλο συνεχισε με τριξιματα στης ταπετσαριες στης πορτες,

 

μετα ξεκινησε ο υαλοκαθαριστηρας ο πισω να δουλευει μονος του και εκει που το εδωσα ξεκινησε το σασμαν να κανει ενα γερο τριγμο.

 

Απο την αρχη ημουν στην αντιπροσωπεια αλλα ακρη δεν εβγαζα ενα μηνα καθε μερα ημουν εκει αν τους πριζω αλλα ματαια.

 

Πέστα  πέστα φίλε μου.

 

Σε καταλαβαίνω όχι 100% 1000%!!!!!

 

ΑΚΡΙΒΏΣ Τέτοια προβλήματα + μερικά ακόμα είχα ΚΑΙ ΕΓΏ!

 

Εγώ είχα το CMAX MK2 αγωρα τον Νοέμβριο του 2014 το πούλησα το 2017 και ησύχασε το κεφάλι μού...!!!

 

Και εγώ φίλε μου , έτσι ακριβώς κάθε μήνα στην Αντιπροσωπία.

 

 

Ελεος επιτέλους με τα FORD! Και τα σκουπίδια που βάζουν για υλικά...

 

Link to comment
Share on other sites

Πω πω, τι διαβάζω για τα Ford.... Ο Θεός με φύλαξε και δεν πήρα το S-Max....

VW Tiguan Allspace 2.0 TDI Biturbo 241HP DSG7 R-Line 7seater

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι αυτη....η FORD εχει φθινουσα πορεια στα μοντελα της απο το 2010 και μετα....ο πατερας μου ειχε ford mondeo του 97 μοντελο..το χε παρει καινουριο τοτε οταν πρωτοβγηκε το συγκεκριμενο μοντελο...τωρα παλι mondeo εχει...το πηρε το 2008 καινουριο και αυτο...μεχρι τωρα το αμαξι δεν εχει βγαλει τιποτα...βεβαια για να λεμε και του στραβου το δικιο θυμηθειτε και το θρυλικο siera...αμαξαρα ηταν...φιλε Jearasimus καλοριζικο το εργαλειο...και η 18αρα του παει!!!το κανει τανκς!!!

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά πριν , topmar said:

Πω πω, τι διαβάζω για τα Ford.... Ο Θεός με φύλαξε και δεν πήρα το S-Max.... emoji50.pngemoji41.png

VW Tiguan Allspace 2.0 TDI Biturbo 241HP DSG7 R-Line 7seater
 

Φωτιά θα το έβαζες έξω από κεντρικά της Ford.

 

(Άσε δε και την απαράδεκτη εξυπηρέτηση που έχει εδώ και χρόνια η Ford Motor Hellas στους πελάτες της.) Χειρότερη και από την kosmocar είναι...

 

Και θα χορεύεις το βρέχει φωτιά στην στράτα 

 

 

 

 

 

 

13 λεπτά πριν , TMESSOLO said:

η αληθεια ειναι αυτη....η FORD εχει φθινουσα πορεια στα μοντελα της απο το 2010 και μετα....ο πατερας μου ειχε ford mondeo του 97 μοντελο..το χε παρει καινουριο τοτε οταν πρωτοβγηκε το συγκεκριμενο μοντελο...τωρα παλι mondeo εχει...το πηρε το 2008 καινουριο και αυτο...μεχρι τωρα το αμαξι δεν εχει βγαλει τιποτα...βεβαια για να λεμε και του στραβου το δικιο θυμηθειτε και το θρυλικο siera...αμαξαρα ηταν...φιλε Jearasimus καλοριζικο το εργαλειο...και η 18αρα του παει!!!το κανει τανκς!!!

 

Πέστα Χρυσόστομε!  

 

Από το 2010 και μετά είναι όλα για πέταμα με τα υλικά που βάζουν...

 

Ούτος ή άλλος η Ford θυμίζετε ότι είναι τελευταία στο θέμα κατασκευής και φινηρισματως στα αμάξια της... (αν βέβαια ξεκινήσεις ανάποδα το διάβασμα εκεί είναι πρώτη)

 

Βέβαια να πούμε ότι σαν οδήγηση είναι πολύ πολύ καλά,  αλλά από ποιότητα είναι γαμ@@@@....

 

 

 

Edited by OMINUS
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Παύλος εδώ από Αθήνα.

Κάτοχος Ibiza Cupra 2010-Dsg και... θα ήθελα να πάω σε ένα Skoda Kamiq tdi-dsg σε λίγο καιρό... Το ψάχνω βέβαια ακόμα ;)

Link to comment
Share on other sites

25 λεπτά πριν , kamiq-ice said:

Καλημέρα παιδιά. Παύλος εδώ από Αθήνα.

Κάτοχος Ibiza Cupra 2010-Dsg και... θα ήθελα να πάω σε ένα Skoda Kamiq tdi-dsg σε λίγο καιρό... Το ψάχνω βέβαια ακόμα ;)

Καλημέρα και καλώς ήρθες. Πολύ καλό το kamig. Ήμουν ένα τσακ αλλά τελικά πήγα στο T-ROC.

Βέβαια με χάλαγε που ήταν αποκλειστικά και μόνο αυτόματο στο μοτέρ που ήθελα αλλά παρόλαυτά αξιέπαινο.

 

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν , Yiannis_2 said:

Καλημέρα και καλώς ήρθες. Πολύ καλό το kamig. Ήμουν ένα τσακ αλλά τελικά πήγα στο T-ROC.

Βέβαια με χάλαγε που ήταν αποκλειστικά και μόνο αυτόματο στο μοτέρ που ήθελα αλλά παρόλαυτά αξιέπαινο.

 

Ευχαριστώ πολύ! Εγώ κάπως το ανάποδο! Ήμουν για T-ROC αλλά με χάλασε όταν μπήκα μέσα στην έκθεση που είχε "σκληρά" πλαστικά και είμαι και λίγο περίεργος με αυτά χεχε και επέλεξα για αρχή το Kamiq. Επίσης... καλόμαθα με το dsg από το cupra... και έχω πάθει εθισμό :) Δεν θα μπορούσα να επιλέξω χειροκίνητο .

 

Από την άλλη περιμένω λίγο ακόμα γιατί λένε πως θα μειώσουν το Τέλος Ταξινόμησης... Και σιγά σιγά ψάχνω και αγοραστή για το cupra

Edited by kamiq-ice
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν , kamiq-ice said:

Ευχαριστώ πολύ! Εγώ κάπως το ανάποδο! Ήμουν για T-ROC αλλά με χάλασε όταν μπήκα μέσα στην έκθεση που είχε "σκληρά" πλαστικά και είμαι και λίγο περίεργος με αυτά χεχε και επέλεξα για αρχή το Kamiq. Επίσης... καλόμαθα με το dsg από το cupra... και έχω πάθει εθισμό :) Δεν θα μπορούσα να επιλέξω χειροκίνητο .

 

Από την άλλη περιμένω λίγο ακόμα γιατί λένε πως θα μειώσουν το Τέλος Ταξινόμησης... Και σιγά σιγά ψάχνω και αγοραστή για το cupra

Μια χαρά.

Με το καλό.

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες @kamiq-ice! Το ίδιο θέμα / φόβο είχα και εγώ με το T-Roc αλλά τελικά το χτύπησα. 

Το πολύ πολύ σε μερικά χρόνια να το κάνω όπως το Polo μου... να ντύσω το ταμπλό και τα πλαστικά όλα με alcantara :)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω  την παρεα εχω tiguan 2019 advance με εξτρα εξοπλισμο.
Απολυτα ικανοποιημενος και ευτυχισμενος με τετοιο κουκλι 
πρωην κατοχος seat ibiza,leon,και (ford kuga μαπα το καρπουζι)
Το ίδιο έχω και εγώ. Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες με την κατανάλωση, διότι θεωρώ το Tiguan μας ότι καίει αρκετά μέσα στην πόλη. Σε εθνική και επαρχιακό δίκτυο έχει πραγματικά χαμηλή κατανάλωση.
Εσύ τι νούμερα κατανάλωσης βλέπεις και που κινείσαι κυρίως;
Link to comment
Share on other sites

Forza. Κινουμαι κυριως αθηνα περιοχες μαρουσι καλογρεζα μεσα απο στενα. Με γεματο ρεζερβουαρ βγαζω αθηνα 650 χλμ βεβαια εχω βγαλει και 450χλμ γτ το παταγα συνεχεια. Σε ταξιδι εχω φτασει τα 870 ακριβως αναψε λαμπακι. Γενικα ειμαι χελωνα στο δρομο γιαυτο κανω τοσα. Ταξιδι 4,8 καταναλωση. Αθηνα εχω απο 6,3 εως 9 

Link to comment
Share on other sites

Forza. Κινουμαι κυριως αθηνα περιοχες μαρουσι καλογρεζα μεσα απο στενα. Με γεματο ρεζερβουαρ βγαζω αθηνα 650 χλμ βεβαια εχω βγαλει και 450χλμ γτ το παταγα συνεχεια. Σε ταξιδι εχω φτασει τα 870 ακριβως αναψε λαμπακι. Γενικα ειμαι χελωνα στο δρομο γιαυτο κανω τοσα. Ταξιδι 4,8 καταναλωση. Αθηνα εχω απο 6,3 εως 9 
Καταπληκτικό νούμερα! Εγώ πάντως δεν έχω δει τέτοια. Ταξίδι είμαι (με 4 ατομα) στο 6.5 και καθημερινή χρήση στην Αθήνα (υπό κανονικές συνθήκες όμως και όχι επί κορονοιου) 10-11
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.