Jump to content
doggy

Παρουσίαση μελών

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα. Εγώ ειμαι ένας υποψήφιος κάτοχος eos του 08 1400 122 και θα ήθελα για αρχή τις συμβουλές σας, εάν αξίζει η αγορά του (7,500 από ιδιώτη) και τι θα πρέπει να προσέξω κατά τον τεχνικό ελεγχο που θα πάω το αμάξι. Ελπίζω να γίνω κάτοχος του αν όλα πάνε καλά μέχρι τέλος του μήνα και να τα λέμε συχνά από εδώ. 
Καταρχήν καλωσήρθες!
Μακάρι να πάνε όλα καλά και να το πάρεις το EOS.
Στο ερώτημα σου τώρα, με πόσα χιλιόμετρα είναι το αυτοκίνητο; Από εξοπλισμό τι έχει;
Για προβλήματα ρώτησε και κοίτα να δεις πως είναι από λάδια και αν έχει αλλάξει την καδένα χρονισμού. Αν θυμάμαι καλά τα γνωστά προβλήματα αυτού του μοτέρ είναι πως γενικά τσιμπάει λάδια παραπάνω από ότι αλλά TSI μοτέρ και πως χαλούσε εύκολα η καδένα (ή ο τεντωτήρας της καδένας) χρονισμού.




Sent from my KB2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , doggy said:

Καταρχήν καλωσήρθες!
Μακάρι να πάνε όλα καλά και να το πάρεις το EOS.
Στο ερώτημα σου τώρα, με πόσα χιλιόμετρα είναι το αυτοκίνητο; Από εξοπλισμό τι έχει;
Για προβλήματα ρώτησε και κοίτα να δεις πως είναι από λάδια και αν έχει αλλάξει την καδένα χρονισμού. Αν θυμάμαι καλά τα γνωστά προβλήματα αυτού του μοτέρ είναι πως γενικά τσιμπάει λάδια παραπάνω από ότι αλλά TSI μοτέρ και πως χαλούσε εύκολα η καδένα (ή ο τεντωτήρας της καδένας) χρονισμού.




Sent from my KB2003 using Tapatalk
 

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την υποδοχή. Το αμάξι έχει 155.000 χιλιόμετρα το παλικάρι που και το χει είναι 2ος κάτοχος. Το αμάξι είναι ελληνικό αγορασμένο απ την αντιπροσωπία του gra... Εξωτερικά που το είδα είναι σε υπεραριστη κατάσταση εκτός από ένα βαθουλωματακι που αν δεν μου το λεγε ούτε καν θα το πρόσεχα. Δύο  προβληματάκια είναι ότι στο δεύτερο κλειδί δεν λειτουργεί το κουμπί του ξεκλειδωματος και  οτι ο συναγερμός είναι πολύ χαμηλά κάτι που μου πε δεν έχει ασχοληθεί λόγω του ότι το χει σε κλειστό πάρκινγκ και τον τελευταίο χρόνο δεν το πολύ χρησιμοποιεί λόγω αγοράς μεγαλύτερου αυτοκινήτου (ισχύει το δα στο πάρκινγκ). Απ ότι μου πε δεν του χει παρουσιάσει κάτι όσο καιρό το χει εκτός απ τα αναλώσιμα που χρειάζονται όλα τα αυτοκίνητα. Την οροφη μου την άνοιξε και έκλεισε 2 φορές μπροστά μου χωρίς θέμα και μου είπε για τα λαδάκι συντηρήσης που πρέπει να εφαρμόζονται για να μην έχει θέμα η οροφή. Του είπα για την καδενα και αν έχει αλλαχτεί και μου είπε οτι στο συνεργείο που το πάει για σέρβις δεν του έχουν αναφέρει κάποιο πρόβλημα. Από extra δεν ξέρω ακριβώς τι θεωρείται έξτρα στο αυτοκινητο παραθέτω ένα κομμάτι απ την αγγελία του στο car. 

Ελαστικά Dunlop SportMaxxRT 235/45R17 Ζάντες 17" - Προσφέρουν μοναδικό προφίλ!!! ΑΝΕΜΟΘΩΡΑΚΑΣ Volkswagen Καινούρια φρένα αλλαγή στα 149.000klm Καινούρια Μπαταρία Bosch - Μάιος 2021. 

Σαν εικόνα μου βγάζει προσεγμένο αυτοκινήτο αλλά η αλήθεια είναι ότι επειδή πρώτη φορά ασχολούμαι με κάμπριο και όσα διάβασα για τους tsi του eos και κάποια θέματα με τις οροφές τους με έβαλαν σε ενδοιασμούς. Έχω ένα κια proceed του 08 αγορασμένο από εμενα το οποίο με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο όλα αυτά τα χρόνια που το χω και φοβάμαι πουλώντας μήπως η επιθυμία μου για ένα cabrio αυτοκίνητο μου βγει ξινή στο τέλος και τρέχω και δεν φτάνω. 

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα γενικά cabrio θέλει φροντίδα στα λάστιχα, ενώσεις, μηχανισμούς, νεροχύτες κλπ κλπ. Όπως και με τις ηλιορφοές. Αλλά αν το φροντίζεις τακτικά δεν έχεις κάτι να φοβηθείς.

 

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω την ομάδα, μαζί σας και εγω κάτοχος ενος Polo 9N και τώρα ενός Golf 6 tsi μετά την αντικατάσταση ενός Α4 ΤQ

 

καλά χιλιόμετρα

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω την ομάδα, μαζί σας και εγω κάτοχος ενος Polo 9N και τώρα ενός Golf 6 tsi μετά την αντικατάσταση ενός Α4 ΤQ
 
καλά χιλιόμετρα
Καλωσήρθες!!!

Sent from my KB2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες!!!! Και καλοτάξιδη η Golfάρα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Πρωτη φορα στο forum και πρωτη φορα κατοχος Golf συγκεκριμενα IV απο σημερα.Ειμαι ο Μακης απο Ν.Περαμο Καβαλας,αγροτης στο επαγγελμα.Μεσα απο το forum ελπιζω να βρω απαντησεις σε οτι με προβληματισει καθως θελω να σουλουπωσω στα δικα μου δεδομενα το αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθατε στο Club !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθατε και οι δύο!!

Sent from my KB2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα,
είμαι ο Μιχάλης και έχω ένα golf Mk8 
Καλωσήρθες Μιχάλη και καλορίζικο το 8-άρι!

Sent from my KB2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες Μιχάλη και καλορίζικο το 8-άρι!

Sent from my KB2003 using Tapatalk


Ευχαριστώ πολύ!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα και καλώς σας βρήκα.

Ονομάζομαι Τάσος και είμαι κάτοχος ενός αγροτικού vw caddy βενζίνης  του '01.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθατε ολοι στο club!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2021 at 8:40 PM, tassos1981 said:

Καλησπέρα κι από εμένα και καλώς σας βρήκα.

Ονομάζομαι Τάσος και είμαι κάτοχος ενός αγροτικού vw caddy βενζίνης  του '01.

 

Καλωσήρθες Τάσο! 

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρόνια με Υγεια! 
 

Σαν νεος στο club σας , θα ήθελα να συστηθώ : Είμαι ο Στελιος και στους επόμενους μήνες περιμενω το νέο μου Tiguan …. Το site θέλω λίγο χρόνο να το μάθω , αλλά ελπίζω να μάθω πράγματα και να ανταλλάξουμε ιδέες και απόψεις σχετικά με τα Vw μας …

 

Σας ευχαριστώ και εύχομαι υγεια σε όλους !

 

ΜΦΧ

Στελιος 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρόνια με Υγεια! 
 
Σαν νεος στο club σας , θα ήθελα να συστηθώ : Είμαι ο Στελιος και στους επόμενους μήνες περιμενω το νέο μου Tiguan …. Το site θέλω λίγο χρόνο να το μάθω , αλλά ελπίζω να μάθω πράγματα και να ανταλλάξουμε ιδέες και απόψεις σχετικά με τα Vw μας …
 
Σας ευχαριστώ και εύχομαι υγεια σε όλους !
 
ΜΦΧ
Στελιος 
Καλωσήρθες Στέλιο και με το καλό να παραλάβεις το Tiguan!!

Ότι χρειαστείς, εδώ είμαστε!

Sent from my KB2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα, είμαι ο Νίκος από Δράμα, είμαι νέος κάτοχος VW Taigo το περιμένω από βδομάδα :) Δεν υπάρχει ακόμα φόρουμ για το συγκεκριμένο μοντέλο απ'οτι είδα πιθανώς γιατί είναι ακόμα νέο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα, είμαι ο Νίκος από Δράμα, είμαι νέος κάτοχος VW Taigo το περιμένω από βδομάδα Δεν υπάρχει ακόμα φόρουμ για το συγκεκριμένο μοντέλο απ'οτι είδα πιθανώς γιατί είναι ακόμα νέο.
Καλησπέρα και καλωσήρθες!
Με το καλό να παραλάβεις το Taigo.

Ακόμη φόρουμ όντως δεν υπάρχει για αυτό. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την ενότητα των other VW προσωρινά.

Αν υπάρξει ενδιαφέρον, θα δημιουργήσω ξεχωριστό section για αυτό.

Sent from my KB2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.