Jump to content
doggy

Παρουσίαση μελών

Recommended Posts

Guest super sayian

καλως μας ηρθες γειτονισσα απ τα δυτικα προαστεια!

παιδες τα δυτικα εχουμε γινει με τα περισσοτερα ατομα!

Link to comment
Share on other sites

καλως μας ηρθες γειτονισσα απ τα δυτικα προαστεια!

παιδες τα δυτικα εχουμε γινει με τα περισσοτερα ατομα!

Μονο που εσυ πλεον εχεις γινει Ανατολικος δικος μας δηλαδη ονομα και πραγμα!!!Και ο νοων νοειτω!!! :whistling:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.καλως ηρθα και καλως σας βρηκα!δεν εχω κανενα σπουδαιο αμαξι "αλογα,κρατιματα κτλ".ενα vw polo 1.0 του 97' εχω.Αλλα! το εχω 3 χρονια καθως το πηρα μεταχειρησμενο και του εχω γραψει 80.000 km. και αλλα 60.000 km που ειχε οταν το πηρα 140.000 km.To θεμα ειναι οτι ακομα παταει τα 175km/h και δεν μεχει αφησει ποτε (ακομα) ουτε κα μετα απο πλημυρα που το ειχα ξεγραμμενο.καλη συνεχεια ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Όνομα: Μάνος

Επάγγελμα:Ηλεκ/γος Μηχ/κος και Μηχ/κος Η/Υ

Ηλικία:30 (γμτ)

Αυτοκίνητο: GOLF TSi, 3d

Καμία βελτίωση ακόμα αλλά πού θα πάει.....

Edited by remalius
Link to comment
Share on other sites

Welcome...!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.καλως ηρθα και καλως σας βρηκα!δεν εχω κανενα σπουδαιο αμαξι "αλογα,κρατιματα κτλ".ενα vw polo 1.0 του 97' εχω.Αλλα! το εχω 3 χρονια καθως το πηρα μεταχειρησμενο και του εχω γραψει 80.000 km. και αλλα 60.000 km που ειχε οταν το πηρα 140.000 km.To θεμα ειναι οτι ακομα παταει τα 175km/h και δεν μεχει αφησει ποτε (ακομα) ουτε κα μετα απο πλημυρα που το ειχα ξεγραμμενο.καλη συνεχεια ευχαριστω!
Καλησπέρα

Όνομα: Μάνος

Επάγγελμα:Ηλεκ/γος Μηχ/κος και Μηχ/κος Η/Υ

Ηλικία:30 (γμτ)

Αυτοκίνητο: GOLF TSi

Καμία βελτίωση ακόμα αλλά πού θα πάει.....

Kαλωσορισατε παιδια!!

Link to comment
Share on other sites

Ονομα: Βάσω Πα***υ [edited]

Ηλικια: Αρκετα μεγαλη για να ειμαι παντρεμενη

Αυτοκινητο: VW Polo, 1400cc, 16V, 88hp (ετσι λενε τα περιοδικα), με τετραγωνα φαναρια, μπλε σκουρο, 5 πορτο.

Διανυθεντα χιλιομετρα: 250.000 + +

Βλαβες:

1. πριν 4 χρονια: αλλαγη εγκεφαλου λογω του οτι αναβε check engine συνεχεια, χωρις ομως να βγαζει σφαλματα στον εγκεφαλο και χωρις να εχει χαλασει καμια βαλβιδα ή λαμπίτσα καπου.

2. πριν λιγες μερες: δισκο, πλατο, σασμαν

Μετατροπες μηχανη / στησιμο: εντελως "μαμα". Δεν χρειαζεται τιποτα. Αντεχει την ταλαιπωρια σαν σκυλι , πιανει 210 κοντερ στην Ε.Ο. και κουβαλαει πραγματα σαν γαϊδαρος. Δεν θελω κατι παραπανω. Εχει σκουριασει το εξωτερικο περιβλημα του τελικου εξατμισης, αλλα αφου υπαρχει το εσωτερικο...who cares...

Εξωτερικες μετατροπες: Καραμαμα. Ενα παλιο αυτοκολλητο "καμμενο" και ενα πλαστικο απο περιοδικο ( με γυμνες και αμαξια) γυρω απο την πισω πινακιδα. Ενα σπασμενο προβολακι ομιχλης εδω και 6 χρονια.

Εσωτερικες μετατροπες: Ενα ραδιο/mp3 Kenwood των 200 ευρω και εναν ενισχυτη που μου εβαλε (με το ζορι) ο αντρας μου. Εκτιμω οτι εχει αλλαξει καλωδια και ηχεια, γιατι οσο και να τα "τσιτωνω" δεν καιγονται και δεν παραμορφωνουν πολυ. Τα δυο πισω (2 δρομων εκαστο, 7x10) εχουν σκισμενο πολυπροπιλαινιο, αλλα παιζουν καλα. Παντως εγω δεν βλεπω τιποτα αλλαγμενο μεσα και εξω απο το αμαξι.

Σε γενικες γραμμες πιστευω οτι το αμαξι ειναι ενα μηχανημα που πρεπει να σε υπηρετει και οχι να το υπηρετεις εσυ.

Ακομα και αν εχεις οικονομικη ανεση, ριξε τα λεφτα σου σε κατι που θα σου αποδωσει με τον χρονο (σε εσενα ή τα παιδια σου)

Πιστευω οτι οσοι εχουν συνεργεια, ανταλλακτικα, τουρμπινες, δυναμομετρα και αξεσουαρ κλπ κλπ πρεπει να δουλευουν και να ζησουν, αλλα οχι απο μενα.

Το αμαξι μου μου αρεσει ετσι οπως ειναι, δεν χαλαει, ουτε οταν κανει κρυο, ή βρεχει ή κανει ζεστη ή το φορτωνω ή τρεχω, ή παω σιγα.

Δεν προκαλει:

1. στα φαναρια τους κοντρακιδες,

2. ουτε τα κλεφτρονια οταν ειναι σταματημενο με σποϊλερ και αεροτομες και αυτοκολλητα ηχοσυστηματων,

3. ουτε τους τροχαιους στην Εθνικη Οδο που στηνουν μπλοκα και γραφουν οσους πανε με 180 χλμ/ωρα, φιμέ, αεροτομες, χαμηλωματα...

Τηρω τα παρακατω:

1. Δεν ενοχλω για να μην με ενοχλουν.

2. Ολα εδω πληρωνονται. Ο Θεουλης βλέπει απο πάνω. Εγω δεν πειραζω κανεναν.

3. Δεν τρεχω. Προσπεραστε ελευθερα.

4. Πανω απ' ολα ο αντρας μου (που τον διαλεξα) , η οικογενεια μου (που δεν την διαλεξα) και μετα ολοι οι αλλοι (που με διαλεξαν).

Καλώς σας βρήκα.

(Παρακαλω δειτε εδω: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=15179 και αν μπορειτε βοηθηστε με)

Link to comment
Share on other sites

Βάσω καλωσήρθες....

η παρουσίασή σου ήταν μακράν από τις καλύτερες που έχω δει ως τώρα... χαχαχαχαχα

και αναφέρομαι φυσικά στα "4" πράγματα που τηρείς.!!!

Καλά να περνάς μέσα από τις σελίδες του φόρουμ μας!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες Βασω... Μακραν η καλυτερη παρουσιαση και φυσικα δεν αναφερομαι μονο στα 4 πραματα που τηρεις αλλα σε ολες σου τις αποψεις...

Ελπιζω να σε δουμε με ολο το family σε καποια συναντηση...

Link to comment
Share on other sites

Guest galvert

καλημέρα κ' απο μενα

ονομα: Γιώργος

ηλικία: 26

επάγγελμα: ναυτιλιακά

περιοχή: Π.Φάληρο

εκανα προσφατα την παραγγελεία για ενα Golf mkv GTI απο Βέλγιο, με παραλαβη Ιούνιο και θα το κατεβασω τον ¶υγουστο ;)

Θα ειναι το πρώτο μου VW. ¶λλα αμαξια που ειχα (εγω ή ο πατερας *γκουχ γκουχ*) μια Lancia HPE, μια BMW 316is, μια BMW 523i και ενα Land Rover Freelander.

Έχω καθισει στο τιμονι απο πολλά άλλα όμως όπως: Porsche Cayenne Turbo S, Porsche 911 (996) Carrera, Ferrari 355F1 spyder, Mercedes 350SLK και πιο ταπεινά όπως hyundai accent και το αγαπηπένο μου Daewoo (τότε....) Matiz που είχα ταράξει μέχρι να μάθω να οδηγώ :whistling:

Link to comment
Share on other sites

galvert... wow τρελό ιστορικό έχεις επάνω σε αυτοκίνητα!!

Καλωσήρθες!

Link to comment
Share on other sites

Guest galvert
galvert... wow τρελό ιστορικό έχεις επάνω σε αυτοκίνητα!!

Καλωσήρθες!

ευχαριστώ. ανυπομωνώ να προσθέσω το GTI στη λίστα, αλλά αργεί ακόμα (λίγο ;) )

Link to comment
Share on other sites

[ Αντεχει την ταλαιπωρια σαν σκυλι , πιανει 210 κοντερ στην Ε.Ο.

:blink: Μπουνιες λεμε η πολαρα!!!!!!

Καλως ηρθες ;)

καλημέρα κ' απο μενα

ονομα: Γιώργος

ηλικία: 26

επάγγελμα: ναυτιλιακά

περιοχή: Π.Φάληρο

εκανα προσφατα την παραγγελεία για ενα Golf mkv GTI απο Βέλγιο, με παραλαβη Ιούνιο και θα το κατεβασω τον ¶υγουστο :D

Θα ειναι το πρώτο μου VW. ¶λλα αμαξια που ειχα (εγω ή ο πατερας *γκουχ γκουχ*) μια Lancia HPE, μια BMW 316is, μια BMW 523i και ενα Land Rover Freelander.

Έχω καθισει στο τιμονι απο πολλά άλλα όμως όπως: Porsche Cayenne Turbo S, Porsche 911 (996) Carrera, Ferrari 355F1 spyder, Mercedes 350SLK και πιο ταπεινά όπως hyundai accent και το αγαπηπένο μου Daewoo (τότε....) Matiz που είχα ταράξει μέχρι να μάθω να οδηγώ :whistling:

Ελα να μαζευομαστε και αλλοι

Καλως ηρθες κ συ :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Tribal: Ελπιζω να σε δουμε με ολο το family σε καποια συναντηση...

Χαλάω την πιατσα σας φιλε μου. Εγω ειμαι κατα των μετατροπων/βελτιωσεων.

Εσεις ειστε Racing-Automotive club και εγω ειμαι μια απλή Ownwer of Volkswagen.

Eσεις τα "φτιαχνεται" και εγω το εχω "μαμα".

Εσεις κοντραρεστε και εγω παω στο ρελαντι.

Να φανταστεις ελεγα οτι δεν θα μου απαντησει κανεις.

=============================================================

K_M_l: Μπουνιες λεμε η πολαρα!!!!!!

Σε παρατεταμενη κατηφορα, με ευνοϊκο ανεμο και κοιτοντας το κοντερ απο ψηλα.

Στην Εθνικη συνηθως παω με 160-170-180 και δεν με σταματανε ποτε στα μπλοκα των διοδιων, σε αντιθεση με κατι αλλα αμαξια που κραυγαζουν απο μακρια "Ειμαι γρηγορος" (σπόϊλερ "σαυρα", τρυπες στο καπω, αεροτομες τυπου Μαρτινι racing, φιμε τζαμια, φωτα νεον) και ας ειναι και αυτα 1400αρια σαν το δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

K_M_l: Μπουνιες λεμε η πολαρα!!!!!!

Σε παρατεταμενη κατηφορα, με ευνοϊκο ανεμο και κοιτοντας το κοντερ απο ψηλα.

Στην Εθνικη συνηθως παω με 160-170-180 και δεν με σταματανε ποτε στα μπλοκα των διοδιων, σε αντιθεση με κατι αλλα αμαξια που κραυγαζουν απο μακρια "Ειμαι γρηγορος" (σπόϊλερ "σαυρα", τρυπες στο καπω, αεροτομες τυπου Μαρτινι racing, φιμε τζαμια, φωτα νεον) και ας ειναι και αυτα 1400αρια σαν το δικο μου.

vaso μπας κ μας κανεις πλακα?????εστω κ ονομαστικα ξερεις πολλα περι αυτοκινητου,μηπως να σε περιμενουμε με κανα τουμπανο???χαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.