Jump to content
Nikos_Passat_2.0T

Διακοσμητικά νίκελ χρωμίου.

Recommended Posts

Ο Κώστας είναι αυτός που λες, και του Κώστα είναι το αμάξι στην πρώτη σελίδα με τις φώτο... :wacko:

Εμ βέβαια εσεις στα βόρεια έχετε τα πρωτεία στα passat... ;)

Ωραία και δω αλλά αν ήμουν Θεσ/νικη δε θα χε μείνει τίποτα χωρίς βελτίωση στο δικό μου :D:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι το δικό μου είναι με τα διακοσμητικά.Μέχρι τώρα πάντως κανένα πρόβήμα, ούτε να ξεκολήσουν ούτε τίποτα. Ήρθαν έτοιμα κομένα και απλά τα τοποθέτησα. Απλά θέλει καλό καθάρισμα το πλαστικό και μια δοκιμή πως θα κοληθούν προτού τα τοποθετήσεις.

Link to comment
Share on other sites

στο Passat ιδικά μαύρο χρώμα με ασημένια διακοσμητικά στοιχία το δένουν πολύ και όχι μόνο με το μάβρο γενικός με όλα τα σκούρα χρώματα μπλέ κτλπ. πάντως δίχνει να έκατσε καλά :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Στα SPORTLINE που δεν έχουν πλαϊνά νίκελ στα παράθυρα, φοβάμαι ότι το αποτέλεσμα δε θα είναι τόσο καλό (εκτός και αν κάποιος τα πλήρωσε έξτρα). Αν και το σκέφτομαι να βάλω, δε θα φαίνεται ότι είναι πρόσθετο αφού δεν υπάρχει κανένας τέτοιος μαμά συνδυασμός; Μόνο για τα COMFORTLINE είναι τέλεια λύση.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η αλλαγή της εμπρόσθιας μάσκας μ΄αυτήν από την έκδοση highline υπήρξε μονόδρομος.Ενώ πίσω προστέθηκε μόνο στο πορτμπαγκάζ ένα φιλέτο αλουμινίου ως γνήσιο αξεσουάρ. B)

post-5219-1257170631_thumb.jpg

post-5219-1257170759_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στα SPORTLINE που δεν έχουν πλαϊνά νίκελ στα παράθυρα, φοβάμαι ότι το αποτέλεσμα δε θα είναι τόσο καλό (εκτός και αν κάποιος τα πλήρωσε έξτρα). Αν και το σκέφτομαι να βάλω, δε θα φαίνεται ότι είναι πρόσθετο αφού δεν υπάρχει κανένας τέτοιος μαμά συνδυασμός; Μόνο για τα COMFORTLINE είναι τέλεια λύση.

Στο εξωτερικό η sportline έκδοση έχει συνήθως τα χρωμιωμένα πλαίσια των παραθύρων:

post-5219-1257173107_thumb.jpg

B):D:D

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η αλλαγή της εμπρόσθιας μάσκας μ΄αυτήν από την έκδοση highline υπήρξε μονόδρομος.Ενώ πίσω προστέθηκε μόνο στο πορτμπαγκάζ ένα φιλέτο αλουμινίου ως γνήσιο αξεσουάρ. B)

post-5219-1257170631_thumb.jpg

post-5219-1257170759_thumb.jpg

NICE!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η αλλαγή της εμπρόσθιας μάσκας μ΄αυτήν από την έκδοση highline υπήρξε μονόδρομος.Ενώ πίσω προστέθηκε μόνο στο πορτμπαγκάζ ένα φιλέτο αλουμινίου ως γνήσιο αξεσουάρ. B)

post-5219-1257170631_thumb.jpg

Συμφωνώ απόλυτα, η συγκεκριμένη μάσκα είναι κάτι σαν "σήμα κατατεθέν" για το Passat.

Link to comment
Share on other sites

Στα SPORTLINE που δεν έχουν πλαϊνά νίκελ στα παράθυρα, φοβάμαι ότι το αποτέλεσμα δε θα είναι τόσο καλό (εκτός και αν κάποιος τα πλήρωσε έξτρα). Αν και το σκέφτομαι να βάλω, δε θα φαίνεται ότι είναι πρόσθετο αφού δεν υπάρχει κανένας τέτοιος μαμά συνδυασμός; Μόνο για τα COMFORTLINE είναι τέλεια λύση.

Για τα νικελ στη μάσκα λες?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα SPORTLINE δεν έχουν στο βασικό εξοπλισμό επιχρωμιωμένα πλαίσια παραθύρων (όπως τώρα και τα R-LINE), όσα έχουν ή έγινε παραγγελία από τον πελάτη ή κάποιες φορές οι αντιπροσωπείες έχουν μερικά αυτοκίνητα με πρόσθετο εξοπλισμό. Όταν παρήγγειλα το passat Sportline δε πλήρωσα τα πλαϊνά νίκελ (215ευρώ) γιατί μου άρεσε η ιδέα του σχεδιαστή να μη φορτώσει με πολλά νίκελ τη σπορ έκδοση. Όμως τώρα που το έχω βλέπω ότι η μάσκα χάνει με τον πολύ απλό σχεδιασμό. Αυτό που δε μου αρέσει είναι ότι δε θα φαίνεται μαμά. B)

Edited by gcar
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα SPORTLINE δεν έχουν στο βασικό εξοπλισμό τα πλαϊνά νίκελ, όσα έχουν ή έγινε παραγγελία από τον πελάτη ή κάποιες φορές οι αντιπροσωπείες έχουν μερικά αυτοκίνητα με πρόσθετο εξοπλισμό. Όταν παρήγγειλα το passat Sportline δε πλήρωσα τα πλαϊνά νίκελ (215ευρώ) γιατί μου άρεσε η ιδέα του σχεδιαστή να μη φορτώσει με πολλά νίκελ τη σπορ έκδοση. Όμως τώρα που το έχω βλέπω ότι η μάσκα χάνει με τον πολύ απλό σχεδιασμό. Αυτό που δε μου αρέσει είναι ότι δε θα φαίνεται μαμά. :blink:

Κάτσε γιατί μπερδεύτικα... B) Πιστεύεις οτι αν βάλεις νικελ στη μάσκα θα¨"χάσει" επειδή δεν έχεις στα παράθυρα?

Πάντως εμένα δε με χαλάει καθόλου που δεν έχω νικελ στα παράθυρα... Τώρα σκέφτομαι να βάλω νικελ καθρέπτες ή να τους βάψω όπως στα s3-s4 και θα δείχνει ωραίο πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

Το τελικό απότέλεσμα δε θα είναι κακό, απλά δε θα φαίνεται αυθεντικό, όπως του professor που πλέον έχει εμφάνιση highline B) Πέρα από όλα αυτά νομίζω ότι θα την αλλάξω τη μάσκα, απλά κολλάω λίγο με τα αυτοκόλλητα :blink:

Link to comment
Share on other sites

Το τελικό απότέλεσμα δε θα είναι κακό, απλά δε θα φαίνεται αυθεντικό, όπως του professor που πλέον έχει εμφάνιση highline B) Πέρα από όλα αυτά νομίζω ότι θα την αλλάξω τη μάσκα, απλά κολλάω λίγο με τα αυτοκόλλητα :blink:

Σωστός ο Δήμος πράγματι έχω ξεφύγει εμφανισιακά,αλλά το comfortline είναι πιο κοντά στην έκδοση highline από αισθητικής και λειτουργικής απόψεως. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Το τελικό απότέλεσμα δε θα είναι κακό, απλά δε θα φαίνεται αυθεντικό, όπως του professor που πλέον έχει εμφάνιση highline B) Πέρα από όλα αυτά νομίζω ότι θα την αλλάξω τη μάσκα, απλά κολλάω λίγο με τα αυτοκόλλητα :blink:

Να σου πω επειδή τ αμάξι είναι ασημί του πάει που είναι μαύρη μάσκα... Κάνει και αντίθεση!

Και γω έχω βάλει τη μάσκα από highline αλλά φοβάμαι να βάλω τα αυτοκόλλητα κάτω από τη πινακίδα μήπως είναι too much tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

πάντως και τα δύο είναι ωραία χρώματα, αν και εμένα το Passat λόγο του μεγεθος του το προτιμώ σε μάβρο, μπλέ σκούρο κανένα σκούρο κυπαρίση η σκούρο μπορντό... Η κανένα τελείος άσπρο.

Link to comment
Share on other sites

πάντως και τα δύο είναι ωραία χρώματα, αν και εμένα το Passat λόγο του μεγεθος του το προτιμώ σε μάβρο, μπλέ σκούρο κανένα σκούρο κυπαρίση η σκούρο μπορντό... Η κανένα τελείος άσπρο.

Επειδή βλέπω οτι έχεις ένα πανέμορφο polo- άρα θα χεις και καλό γουστο για πες την αποψή σου:

βάψιμο καθρεπτών όπως στα s3-s4 ή νικελ καπάκια?

Edited by passat-doc
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω οτι έχεις ένα πανέμορφο polo- άρα θα χεις και καλό γουστο για πες την αποψή σου:

βάψιμο καθρεπτών όπως στα s3-s4 ή νικελ καπάκια?

εγώ πάντως τα έχω αγοράσει τα καπάκια απο in.pro αλλά δεν τα βάζω γιατί θα είναι too much....

και δεν ειναι κολλητά, βγάζεις το βαμμένο και βάζεις αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω οτι έχεις ένα πανέμορφο polo- άρα θα χεις και καλό γουστο για πες την αποψή σου:

βάψιμο καθρεπτών όπως στα s3-s4 ή νικελ καπάκια?

Ευχαριστώ φίλε, εκτώς από Polo έχω και ένα Passat 1.8T ^_^ λοιπόν η γνώμη μου είναι εάν μπορείς να βρείς αυτό το βουρτσισμένο (και καλά) αλουμινένιο καπάκι, και όχι να βαψείς τα δικά σου. γιατί αυτά είναι Nickel δεν είναι χρώμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε, εκτώς από Polo έχω και ένα Passat 1.8T ^_^ λοιπόν η γνώμη μου είναι εάν μπορείς να βρείς αυτό το βουρτσισμένο (και καλά) αλουμινένιο καπάκι, και όχι να βαψείς τα δικά σου. γιατί αυτά είναι Nickel δεν είναι χρώμα ;)

¶σχετο:

Φιλαράκι συγνώμη αν κάνω λάθος, άλλα νόμιζα πως είχες γράψει ότι το έδωσες το passat.

Edited by gcar
Link to comment
Share on other sites

¶σχετο:

Φιλαράκι συγνώμη αν κάνω λάθος, άλλα νόμιζα πως είχες γράψει ότι το έδωσες το passat.

Όχι τελικός δεν δώθηκε δεν τα βρήκαμε στα χρήματα. και καλύτερα που δεν το έδωσα.

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, στη θέση σου μπορεί και να το κρατούσα. Έτσι όπως το έχεις κάνει το λυπάσαι να το δώσεις. ;)

Και μου αρέσει που δε το φόρτωσες αεροτομές και νίκελ, πολύ σωστή εξέλιξη ^_^

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.