Jump to content
Nikos_Passat_2.0T

Διακοσμητικά νίκελ χρωμίου.

Recommended Posts

Πάντως, στη θέση σου μπορεί και να το κρατούσα. Έτσι όπως το έχεις κάνει το λυπάσαι να το δώσεις. :rolleyes:

Και μου αρέσει που δε το φόρτωσες αεροτομές και νίκελ, πολύ σωστή εξέλιξη ^_^

Τύποτα δεν θέλω νικέλ επάνω ούτε στο Polo ούτε στο Passat και δόξα τον θέο που δεν το έδωσα! Μου αρέσει έτσι όπως είναι. Αλλά στο Polo την αροτομή και τα άλλα γύρο γύρο που φοράει μου άρεσαν ;)

Βγήκαμε OFF-Topic

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως τα έχω αγοράσει τα καπάκια απο in.pro αλλά δεν τα βάζω γιατί θα είναι too much....

και δεν ειναι κολλητά, βγάζεις το βαμμένο και βάζεις αυτό...

Προτιμώ γενικώς σαν απόχρωση το βουρτσισμένο αλουμίνιο. Όμως στο Passat και ειδικά στα μοντέλα με το νίκελ στην μπροστινή μάσκα, είναι καλή επιλογή τα νίκελ καπάκια του καθρέπτη.

Ειδικά στα σκουρόχρωμα αυτοκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε, εκτώς από Polo έχω και ένα Passat 1.8T :lol: λοιπόν η γνώμη μου είναι εάν μπορείς να βρείς αυτό το βουρτσισμένο (και καλά) αλουμινένιο καπάκι, και όχι να βαψείς τα δικά σου. γιατί αυτά είναι Nickel δεν είναι χρώμα :lol:

Να τα χαίρεσαι και τα δυο τούμπανα... ^_^

Στο θέμα μας τώρα! Τα audi s3 βαμμένους δεν έχουν τους καθρέπτες? και αυτά νίκελ έχουν στη μάσκα αλλά οι καθρέπτες σε χρώμα αλουμινίου(και λίγο ματ) του πάνε πολύ...

Υπάρχουν καπάκια από βουρτσισμένο αλουμίνιο?

Αν όχι εγώ προτείνω ο professor να ξυλώσει την εσωτερική επένδυση από το ταμπλό η οποία θα αποτελέσει πρώτη ύλη για τα καπάκια μου... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως τα έχω αγοράσει τα καπάκια απο in.pro αλλά δεν τα βάζω γιατί θα είναι too much....

και δεν ειναι κολλητά, βγάζεις το βαμμένο και βάζεις αυτό...

Αν δε τα θέλεις μόλις βρήκες πιθανό αγοραστή... ^_^

Link to comment
Share on other sites

Να τα χαίρεσαι και τα δυο τούμπανα... ^_^

Στο θέμα μας τώρα! Τα audi s3 βαμμένους δεν έχουν τους καθρέπτες? και αυτά νίκελ έχουν στη μάσκα αλλά οι καθρέπτες σε χρώμα αλουμινίου(και λίγο ματ) του πάνε πολύ...

Υπάρχουν καπάκια από βουρτσισμένο αλουμίνιο?

Αν όχι εγώ προτείνω ο professor να ξυλώσει την εσωτερική επένδυση από το ταμπλό η οποία θα αποτελέσει πρώτη ύλη για τα καπάκια μου... :lol::lol::lol:

τα ποιό παλία είχανε αυτό το νίκελ το γυαλιστερό εμείς λέμε το Αλουμινένιο σαν νίκελ που είναι λίγο ματ και είναι και βοθρτσισμένο όπως ο διάκοσμος του εσωτερικού του Professor :lol:

Link to comment
Share on other sites

τα ποιό παλία είχανε αυτό το νίκελ το γυαλιστερό εμείς λέμε το Αλουμινένιο σαν νίκελ που είναι λίγο ματ και είναι και βοθρτσισμένο όπως ο διάκοσμος του εσωτερικού του Professor ^_^

Γι αυτό το αποτέλεσμα μιλάω, όσον φορά στους καθρέπτες: Βάψιμο δεν είναι?

Edited by passat-doc
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι βάψημο, και εάν είναι βάψημο μόνο με ηλεκτροστατική βαφή.

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι βάψημο, και εάν είναι βάψημο μόνο με ηλεκτροστατική βαφή.

Μπορεί κάποιος να μας πει με σιγουριά αν είναι βάψιμο ή όχι? όχι τίποτα άλλο να μου φύγει και το "κόλλημα" ^_^

Link to comment
Share on other sites

μόνο ένας κάτωχος θα σου λύσει την απορία ^_^

Link to comment
Share on other sites

Και η τιμή ακόμη πιο nice!!!Help!!! :D

audi γι αυτό... Πολλά ανταλλακτικά είναι ίδια για skoda-vw-audi-seat και μάλιστα έχουν και τα σήματα όλων των εταιριών μαζί!

Απλά άλλη τιμή έχει στην αντιπροσωπεία της skoda και άλλη στης vw... ;έχω εμπειρία από το μηχανισμό της πόρτας που άλλαξα...

Είναι σωστό αυτό εφόσον μιλάμε για το ίδιο ακριβώς ανταλλακτικό? (δε μιλάω για τους καθρέπτες)

Link to comment
Share on other sites

όντως πολύ τσιμπιμένη τιμή... χίλιες φορές έναν Look Carbon Η real Carbon παρά αυτον!!!

Link to comment
Share on other sites

θα σου πηγένει (τελεια κατα την γνώμη μου) αλλά υπάρχει και ένα αλλα σε όλη την υπόθεση, για το Passat βγένει τέτοιο κούπομα για καθρέφτη?

Link to comment
Share on other sites

θα σου πηγένει (τελεια κατα την γνώμη μου) αλλά υπάρχει και ένα αλλα σε όλη την υπόθεση, για το Passat βγένει τέτοιο κούπομα για καθρέφτη?

Λες ε? Απλά το σκέφτομαι γιατί θα πλησιάζουν το χρώμα του αυτοκινήτου...

Για passat είναι αυτά... Βγάζεις τα παλιά και βάζεις αυτά! Στανταρ κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Εάν είχα Passat θα τα έβαζα, με ένα ζαντικό σαν του Νίκου, και εάν μπορείς μελοντικά βάλε το εξωτερικό Bodykit της έκδωσεις R-Line που βγένει τώρα το Passat πιστεύω πως θα είναι ΤΕΛΕΙΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εάν είχα Passat θα τα έβαζα, με ένα ζαντικό σαν του Νίκου, και εάν μπορείς μελοντικά βάλε το εξωτερικό Bodykit της έκδωσεις R-Line που βγένει τώρα το Passat πιστεύω πως θα είναι ΤΕΛΕΙΟ!!!

Απλά για να στο εξηγήσω εμένα το χρώμα μου καφετίζει(ειδικά όταν το χτυπάει ο ήλιος) και σκέφτομαι μήπως φαίνεται μ@λ#κ@α το carbon και θα είναι καλύτερο το νίκελ... Το ιδανικό για μένα είναι το brushed alluminium αλλά δεν έχω βρει για passat...

Απορώ στη φωτο με το γαλάζιο abt passat τι έχει κάνει αυτός στους καθρέπτες :(:D

Link to comment
Share on other sites

βγάλε μία photo το αυτοκίνητο σου που να γυαλίζει η πέρλα η καφε και από αυτην την μεριά δοκιμάζεις με photoshop να δείς το πόσο κάθετε όμορφα στο αυτοκίνητο σου ο Carbon Καθρέπτης.

Link to comment
Share on other sites

Απορώ στη φωτο με το γαλάζιο abt passat τι έχει κάνει αυτός στους καθρέπτες ^_^:wacko:

Εγώ νομίζω ότι δεν έχει κάνει απολύτως τίποτα...απλά το γαλάζιο στην κατάλληλη γωνία και το κατάλληλο φως μπορεί να δώσει αυτό το αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι δεν έχει κάνει απολύτως τίποτα...απλά το γαλάζιο στην κατάλληλη γωνία και το κατάλληλο φως μπορεί να δώσει αυτό το αποτέλεσμα...

Συμφωνώ και γω με τον JKalimer. :lol: Εγώ πάλι είμαι αντίθετος μ΄αυτά τα καπάκια στους καθρέφτες ή τα χρώμια στις γρίλιες κάτω από την μάσκα.Προσθέτω μόνο γνήσιο εξτρά εξοπλισμό. :lol:

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

εάν έχει και άλλες φώτο από αυτό το μπλέ Passat από άλλες οπτικές γωνίες? Παίζει να είναι και αυτό που λέει ο φίλος JKalimer

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.