Jump to content
professor

Αλλαγή διακοσμητικών φιλέτων στο ταμπλώ-κονσόλα,τετράκτινου τιμονιού, λεβιέ κ.ά

Recommended Posts

Μια και πολύ λόγος γίνεται για προσθήκη εξωτερικών διακοσμητικών στοιχείων ας ταράξω λίγω τα νερά με τις εσωτερικές αλλαγές που έχω κάνει στο εσωτερικό του αυτοκινήτου.¶λλαξα την φτωχή διακόσμηση από το ταμπλώ και την κονσόλα με αυτήν του βουρτσισμένου αλουμινίου.Το τιμόνι που ήταν πλαστικό και απαράδεκτο αλλάχτηκε με δερμάτινο τετράκτινο από Τ5 ολοκαίνουργιο από ebay και ο λεβιές ταχυτήτων με δερμάτινο από την έκδοση sportline.Τα πεντάλ αλλάχθηκαν με αυτά του Gti, προστέθηκε χρωμιωμένο δαχτυλίδι στον διακοπτη φώτων και όλοι οι διακόπτες των πορτών και των φώτων αντικαταστάθηκαν με αυτούς από την Highline έκδοση του CC.Προστέθηκε υπολογιστής ταξιδιού και τέλος τοποθετήθηκαν και τα γνήσια μαρσπιεδακια σε βουρτσισμένο αλουμίνιο με το λογότυπο passat στις εισόδους των πορτών.Ορίστε και κάποιες φωτό:

post-5219-1257168319_thumb.jpg

post-5219-1257168474_thumb.jpg

post-5219-1257168598_thumb.jpg

post-5219-1257168717_thumb.jpg

post-5219-1257168836_thumb.jpg

post-5219-1257169574_thumb.jpg

post-5219-1257169677_thumb.jpg

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Μια και πολύ λόγος γίνεται για προσθήκη εξωτερικών διακοσμητικών στοιχείων ας ταράξω λίγω τα νερά με τις εσωτερικές αλλαγές που έχω κάνει στο εσωτερικό του αυτοκινήτου.¶λλαξα την φτωχή διακόσμηση από το ταμπλώ και την κονσόλα με αυτήν του βουρτσισμένου αλουμινίου.Το τιμόνι που ήταν πλαστικό και απαράδεκτο αλλάχτηκε με δερμάτινο τετράκτινο από Τ5 ολοκαίνουργιο από ebay και ο λεβιές ταχυτήτων με δερμάτινο από την έκδοση sportline.Τα πεντάλ αλλάχθηκαν με αυτά του Gti, προστέθηκε χρωμιωμένο δαχτυλίδι στον διακοπτη φώτων και όλοι οι διακόπτες των πορτών και των φώτων αντικαταστάθηκαν με αυτούς από την Highline έκδοση του CC.Προστέθηκε υπολογιστής ταξιδιού και τέλος τοποθετήθηκαν και τα γνήσια μαρσπιεδακια σε βουρτσισμένο αλουμίνιο με το λογότυπο passat στις εισόδους των πορτών.Ορίστε και κάποιες φωτό:

post-5219-1257168319_thumb.jpg

post-5219-1257168474_thumb.jpg

post-5219-1257168598_thumb.jpg

post-5219-1257168717_thumb.jpg

post-5219-1257168836_thumb.jpg

post-5219-1257169574_thumb.jpg

post-5219-1257169677_thumb.jpg

έχει ξεφύγει το εργαλείο B)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές οι επιλογές σου κι ωραία ως ιδέα η απόχρωση του βουρτσισμένου αλουμινίου.

Μία ένσταση μόνο για το τιμόνι καθότι είμαι λάτρης του τριάκτινου (π.χ. sportline).

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε και φωτογραφίες από τους διακόπτες παραθύρων στο άλλο passat B)

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές οι επιλογές σου κι ωραία ως ιδέα η απόχρωση του βουρτσισμένου αλουμινίου.

Μία ένσταση μόνο για το τιμόνι καθότι είμαι λάτρης του τριάκτινου (π.χ. sportline).

Και 'γω μαζί σου αλλά έπρεπε ν΄αλλάξω και αερόσακο και το κόστος ξέφευγε πολύ. B)

Link to comment
Share on other sites

Πω πω πάλι μας έβαλες τα γυαλιά... B)

Για αυτά τα μαρσπιεδάκια είχα ρωτήσει και γω και μου είπαν 140 ευρώ και την ξέχασα την ιδέα αμέσως.

Μιας και μιλάμε για εσωτερική διακόσμιση το σηματάκι για το τιμόνι με την ένδειξη R υπάρχει σαν ανταλλακτικό από τη vw?

Mπορείς να πεις και πως ανοίγει το τιμόνι για να τοποθετηθεί?(μιας και είσαι expert...) tongue.gif

Edited by passat-doc
Link to comment
Share on other sites

Πω πω πάλι μας έβαλες τα γυαλιά... B)

Για αυτά τα μαρσπιεδάκια είχα ρωτήσει και γω και μου είπαν 140 ευρώ και την ξέχασα την ιδέα αμέσως.

Μιας και μιλάμε για εσωτερική διακόσμιση το σηματάκι για το τιμόνι με την ένδειξη R υπάρχει σαν ανταλλακτικό από τη vw?

Mπορείς να πεις και πως ανοίγει το τιμόνι για να τοποθετηθεί?(μιας και είσαι expert...) tongue.gif

Αυτό δεν εννοείς γιατρέ?post-5219-1257187770_thumb.jpg

Ο κωδικός του είναι 1Κ0 419 685 Α.

Δεν χρειάζεται ν΄ανοίξεις το τιμόνι για να τ΄αλλάξεις.Με μια πλαστική κάρτα βγάζεις το δικό σου και τοποθετείς το καινούργιο το οποίο κουμπώνει σε 2 εγκοπές.Είναι πολύ απλό σε 2 λεπτά είσαι έτοιμος!!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν εννοείς γιατρέ?post-5219-1257187770_thumb.jpg

Ο κωδικός του είναι 1Κ0 419 685 Α.

Δεν χρειάζεται ν΄ανοίξεις το τιμόνι για να τ΄αλλάξεις.Με μια πλαστική κάρτα βγάζεις το δικό σου και τοποθετείς το καινούργιο το οποίο κουμπώνει σε 2 εγκοπές.Είναι πολύ απλό σε 2 λεπτά είσαι έτοιμος!!!! B)

Αυτό εννοώ... Μπράβο μπράβο θα το παραγγείλω αυριο μαζί μάλλον με το footrest απ το R, στο οποίο πάλι θέλω οδηγίες τοποθέτησης γιατί ενα pdf που είχατε παραθέσει δε με διαφώτισε...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ... Μπράβο μπράβο θα το παραγγείλω αυριο μαζί μάλλον με το footrest απ το R, στο οποίο πάλι θέλω οδηγίες τοποθέτησης γιατί ενα pdf που είχατε παραθέσει δε με διαφώτισε...

Αγόρασέ τα και εμείς εδώ είμαστε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασέ τα και εμείς εδώ είμαστε. ;)

Αν τους πω στην αντιπροσωπεία να το βάλουν λες να πληρώσω παραπάνω απ ότι το αγόρασα?

Αλλά και πάλι μέλος του club δεν επιτρέπεται να μη παιδευτεί ... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν τους πω στην αντιπροσωπεία να το βάλουν λες να πληρώσω παραπάνω απ ότι το αγόρασα?

Αλλά και πάλι μέλος του club δεν επιτρέπεται να μη παιδευτεί ... tongue.gif

Χα,χα έτσι μπράβο για πάρε τα κατσαβίδια και βουρ!!! ;) Το 50άρικο θα στο πάρουν σίγουρα. :lol: Το footrest δεν κοστίζει πάνω από 15 ευρώ αν δεν κάνω λάθος. glare.gif

Link to comment
Share on other sites

Χα,χα έτσι μπράβο για πάρε τα κατσαβίδια και βουρ!!! :excl: Το 50άρικο θα στο πάρουν σίγουρα. :lol: Το footrest δεν κοστίζει πάνω από 15 ευρώ αν δεν κάνω λάθος. glare.gif

Γι ΄αυτό το είπα επειδή έχει μόνο 15 ευρώ...

Κύριε καθηγητά δε φτιάχνετε κανένα how to? ;)

Link to comment
Share on other sites

Γι ΄αυτό το είπα επειδή έχει μόνο 15 ευρώ...

Κύριε καθηγητά δε φτιάχνετε κανένα how to? :D

Πρέπει να υπάρχει.Ψάξε λίγο και θα το βρεις. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν εννοείς γιατρέ?post-5219-1257187770_thumb.jpg

Ο κωδικός του είναι 1Κ0 419 685 Α.

Δεν χρειάζεται ν΄ανοίξεις το τιμόνι για να τ΄αλλάξεις.Με μια πλαστική κάρτα βγάζεις το δικό σου και τοποθετείς το καινούργιο το οποίο κουμπώνει σε 2 εγκοπές.Είναι πολύ απλό σε 2 λεπτά είσαι έτοιμος!!!! :huh:

Ο κωδικός πρέπει να είναι λάθος και αυτός πρέπει να είναι με την ένδειξη gti... Έψαχνε πόση ώρα το παιδί στην αντιπροσωπεία και δε το βρήκε

Μήπως μπορεί κάποιος να δώσει τον σωστό? :D

Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικός πρέπει να είναι λάθος και αυτός πρέπει να είναι με την ένδειξη gti... Έψαχνε πόση ώρα το παιδί στην αντιπροσωπεία και δε το βρήκε

Μήπως μπορεί κάποιος να δώσει τον σωστό? :D

Αν είναι δυνατόν????? :blink: Όπως πολύ σωστά επεσήμανες ο κωδικός τώρα που το είδα καλύτερα αφορά το Gti αλλά ακριβώς από πάνω υπάρχει αυτός του R 32. :) Απλώς απουσιάζει το Α από το τέλος.Πως εγώ το βλέπω στο ΕΤΚΑ και αυτός δεν μπορεί να το δει? :blink:1Κ0 419 685.Μήπως δεν μπήκε στο Golf και το έψαξε στο Passat???? :lol:

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν????? :blink: Όπως πολύ σωστά επεσήμανες ο κωδικός τώρα που το είδα καλύτερα αφορά το Gti αλλά ακριβώς από πάνω υπάρχει αυτός του R 32. :) Απλώς απουσιάζει το Α από το τέλος.Πως εγώ το βλέπω στο ΕΤΚΑ και αυτός δεν μπορεί να το δει? :blink:1Κ0 419 685.Μήπως δεν μπήκε στο Golf και το έψαξε στο Passat???? :lol:

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και την άμεση απάντηση... :lol:

Τώρα τους πήρα πάλι τηλ και το σήκωσε άλλος και του έδωσα πάλι τους κωδικούς(γιατί ο Γιώργος θ ' αργήσει βλέπεις λέει) και είπε θα με πάρει τηλ σε λίγο(ποτέ δηλαδή)... Ρε ποιος τους τους έβαλε στα ανταλλακτικά?

άσε που ήθελε να ξέρει αν έχω ΕΤΚΑ και τα βρίσκω :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και την άμεση απάντηση... :lol:

Τώρα τους πήρα πάλι τηλ και το σήκωσε άλλος και του έδωσα πάλι τους κωδικούς(γιατί ο Γιώργος θ ' αργήσει βλέπεις λέει) και είπε θα με πάρει τηλ σε λίγο(ποτέ δηλαδή)... Ρε ποιος τους τους έβαλε στα ανταλλακτικά?

άσε που ήθελε να ξέρει αν έχω ΕΤΚΑ και τα βρίσκω :lol:

:):D:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

και εγώ την κατέβασα γιατί ψάχνω αρκετά πραγματάκια για τα δικά μου ^_^;) καλό είναι να το έχουμε το ΕΤΚΑ

Link to comment
Share on other sites

και εγώ την κατέβασα γιατί ψάχνω αρκετά πραγματάκια για τα δικά μου :D;) καλό είναι να το έχουμε το ΕΤΚΑ

Μέλος του club χωρίς ΕΤΚΑ και ELSA??? :blink: Είναι σαν μαθητής χωρίς τάξη και βιβλία!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Μέλος του club χωρίς ΕΤΚΑ και ELSA??? :( Είναι σαν μαθητής χωρίς τάξη και βιβλία!!! :D

:blink:;):lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία επίσκεψη στην αντιπροσωπεία μου άναψε φωτιές πάλι. Μου άρεσε λοιπόν η επένδυση από αλουμίνιο για το ταμπλώ. Θέλω ν αλλάξω μόνο στο κοντερ, πάνω απ τ αλαρμ(πολύ μικρο κομματάκι) και το μακρόστενο φιλέτο.έτσι λοιπόν πρέπει να απευθηνθώ στο πρωτοπόρο-δηλαδή στο καθηγητή μας-Αυτά τα κομμάτια αλλάζουν εύκολα? μπορώ και μόνος δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.