Jump to content
bezgeo85

ασφάλιση αυτοκινήτου

Recommended Posts

καλημερες και απο μενα.

οπως εγραψα και σε πιο πανω post, εκτως απο καραβανας, ασχολουμε και με ασφαλειες ως ασφαλιστης. σημασια εχει ο ασφαλιστης να ειναι γατος και να μπορει να κινητε αναμεσα σε πολλες ασφαέιες. μην κοιτατε και καλα τις σιγουρες, γιατι ουσιαστικα δεν υπαρχουν σιγουρες. και η ασπις ηταν απο τις σιγουρες τοσα χρονια.... για μενα, οπως εχω πει, μια και ειναι αναγκαστικο να εχουμε μια ασφαλεια, βρειτε την πιο φθηνη που μπορειτε, αλλοστε σε περιπτωση ατυχηματος, ολες συμπεριφεροντε με τον ιδιο τροπο....

φιλικα

Σακης

Link to comment
Share on other sites

καλημερες και απο μενα.

οπως εγραψα και σε πιο πανω post, εκτως απο καραβανας, ασχολουμε και με ασφαλειες ως ασφαλιστης. σημασια εχει ο ασφαλιστης να ειναι γατος και να μπορει να κινητε αναμεσα σε πολλες ασφαέιες. μην κοιτατε και καλα τις σιγουρες, γιατι ουσιαστικα δεν υπαρχουν σιγουρες. και η ασπις ηταν απο τις σιγουρες τοσα χρονια.... για μενα, οπως εχω πει, μια και ειναι αναγκαστικο να εχουμε μια ασφαλεια, βρειτε την πιο φθηνη που μπορειτε, αλλοστε σε περιπτωση ατυχηματος, ολες συμπεριφεροντε με τον ιδιο τροπο....

φιλικα

Σακης

Τα συγχαρητήριά μου Κύριε Καραβανά και Ασφαλιστή Σάκη. Να σε χαίρετε η Εταιρεία σου. Ωραίες Συμβουλές δίνεις.

Δε μας είπες μια και όλες το ίδιο συμπεριφέρονται αν το παλικάρι εμπλακεί σε τροχαίο με σωματικές βλάβες,τραυματισμό, και η φτηνή του Εταιρία δεν αντέχει την αποζημίωση, 1.000.000 ευρώ ανά θύμα, μήπως γνωρίζεις αν έχουν δικαίωμα οι παθόντες να κινηθούν νομικά εναντίον του ασφαλισμένου?

Επειδή εδώ στο club λέμε διάφορα δεν συνεπάγεται ότι θα δίνουμε άρπα-κόλα συμβουλές θέτοντας σε άμεσο κίνδυνο το φίλο που ζητά μία συμβουλή. Δεν ξέρουμε, δεν τοποθετούμεθα. ΑΠΛΑ.

Μήπως γνωρίζεις ότι έχεις ο ίδιος "Αστική Ευθύνη" για τις ενέργειές σου ως ασφαλιστής? Αν και πιστεύω ότι δεν είσαι επίσημος συνεργάτης για να σε αγγίζουν αυτά, πίσω από κάποιον άλλο, επίσημο συνεργάτη, κρύβεσαι.

Πολύ φιλικά θα σε προέτρεπα να ασχοληθείς με τη στρατιωτική σου καριέρα και μόνο. Οι καταναλωτές δεν σου φταίνε σε κάτι.

Αν σε έβρισκα στο Δίκτυο της Εταιρίας που είμαι Διευθυντής Πωλήσεων θα σου έκοβα τη σύμβαση με τη μία, μαζί με αυτόν που σε στρατολόγησε. Η Ασφάλιση είναι λειτούργημα δεν είναι "κονόμα" εις υγείαν των κορόϊδων γιαυτό ας είμαστε λίγο προσεκτικοί.

Συγγνώμη για την αγανάκτηση αλλά εδώ παίζονται "κεφάλια" κορώνα-γράμματα.

Φιλικά,

Παύλος

Υ.Γ.

Για να σου λυθούν τυχόν απορίες ( Διευθυντής Πωλήσεων & Μέλος Δ.Σ. Ελληνικής Ασφαλιστικής Εταιρίας ) και δεν κάνω συμβόλαια ο ίδιος, στρατολογώ "συνεργάτες" με την έννοια της λέξης.

Link to comment
Share on other sites

Τα συγχαρητήριά μου Κύριε Καραβανά και Ασφαλιστή Σάκη. Να σε χαίρετε η Εταιρεία σου. Ωραίες Συμβουλές δίνεις.

Δε μας είπες μια και όλες το ίδιο συμπεριφέρονται αν το παλικάρι εμπλακεί σε τροχαίο με σωματικές βλάβες,τραυματισμό, και η φτηνή του Εταιρία δεν αντέχει την αποζημίωση, 1.000.000 ευρώ ανά θύμα, μήπως γνωρίζεις αν έχουν δικαίωμα οι παθόντες να κινηθούν νομικά εναντίον του ασφαλισμένου?

Επειδή εδώ στο club λέμε διάφορα δεν συνεπάγεται ότι θα δίνουμε άρπα-κόλα συμβουλές θέτοντας σε άμεσο κίνδυνο το φίλο που ζητά μία συμβουλή. Δεν ξέρουμε, δεν τοποθετούμεθα. ΑΠΛΑ.

Μήπως γνωρίζεις ότι έχεις ο ίδιος "Αστική Ευθύνη" για τις ενέργειές σου ως ασφαλιστής? Αν και πιστεύω ότι δεν είσαι επίσημος συνεργάτης για να σε αγγίζουν αυτά, πίσω από κάποιον άλλο, επίσημο συνεργάτη, κρύβεσαι.

Πολύ φιλικά θα σε προέτρεπα να ασχοληθείς με τη στρατιωτική σου καριέρα και μόνο. Οι καταναλωτές δεν σου φταίνε σε κάτι.

Αν σε έβρισκα στο Δίκτυο της Εταιρίας που είμαι Διευθυντής Πωλήσεων θα σου έκοβα τη σύμβαση με τη μία, μαζί με αυτόν που σε στρατολόγησε. Η Ασφάλιση είναι λειτούργημα δεν είναι "κονόμα" εις υγείαν των κορόϊδων γιαυτό ας είμαστε λίγο προσεκτικοί.

Συγγνώμη για την αγανάκτηση αλλά εδώ παίζονται "κεφάλια" κορώνα-γράμματα.

Φιλικά,

Παύλος

Υ.Γ.

Για να σου λυθούν τυχόν απορίες ( Διευθυντής Πωλήσεων & Μέλος Δ.Σ. Ελληνικής Ασφαλιστικής Εταιρίας ) και δεν κάνω συμβόλαια ο ίδιος, στρατολογώ "συνεργάτες" με την έννοια της λέξης.

ειμαι συμβουλος σε ομιλο ασφαλιστηκης απο τους καλυτερους παγκοσμιος και συμφωνω απολυτα σε οτι ειπατε!!!ειλικρινα μπραβο σας!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ιδιοκτήτης πρακτορείου αφαλειών με 3500 αυτοκίνητα...

Συνεργαζομαι με αρκετές εταιρίες..

οι συμβουλες μου ειναι:

α. καλή έρευνα αγοράς

β. τίμιος ασφαλιστής

γ. Συνεχής ανησυχία για εξελίξεις

δ. να εχουμε τύχη

μην ξεχνάτε οτι έχουν κλείσει εταιρίες που δεν χρωστούσαν, ήταν υποδειγματικές, λειτουργούσαν με διεθνή πρότυπα...

να ειστε απαιτητικοί και "ψείρες"..

δίνετε χρήματα και πρέπει να απαιτείτε ανάλογες παροχές και καλύψεις...

αυτό ισχύει για όλο το φάσμα της ζωής μας..

Με εκτίμηση...

Edited by GALAN
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους εύχομαι!!!! Είχα πάρει το αμάξι Γενάρη ώστε να σκάνε πάνω στο δώρο ετήσια σέρβις, τέλη, ασφάλειες κτλ. και να μην με πιάνει έμφραγμα.

Τώρα τα πράγματα αλλάξανε.... με πήρε ο ασφαλιστής μου που είμαι πολύ ευχαριστημένος και μου είπε για την ανανέωση της ασφάλειας 290 ευρώ, για αυτό το εξάμηνο, με 8000 τιμή αξίας αυτοκινήτου και με όλες τις καλύψεις και οδική βοήθεια.(όχι μικτή). Μιλάω με έναν φίλο με ολοκαίνουργιο leon και μου λέει πως πληρώνει 130 ευρώ.... βέβαια είναι ασφαλισμένο σαν περιοχή Μυτιλήνη (τόση διαφορά όμως???) μετά έχω την anytime με τις διαφημίσεις όλη την ώρα και κάνω την κίνηση και μπαίνω στο site και με 9500 αξία αυτοκινήτου μου βγάζει προσφορά για τις ίδιες καλύψεις 237 ευρώ.Αυτό της anytime είναι ένα 50άρικο, πριν καιρό ούτε καν σε ένοιαζε, τώρα σχετικά οκ (αν και μετράς και το 10ευρώ)από την στιγμή που έχεις και άλλη εξυπηρέτηση από τον ασφαλιστή σου. Πείτε μου καμία άποψη από τα ασφάλιστρα της επαρχίας αλλά και από ασφάλιστρα Αθήνας τι τιμές πληρώνεται?? Για να ξέρω πως να μιλήσω με τον ασφαλιστή μου και να ξέρω τι να ζητήσω

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους εύχομαι!!!! Είχα πάρει το αμάξι Γενάρη ώστε να σκάνε πάνω στο δώρο ετήσια σέρβις, τέλη, ασφάλειες κτλ. και να μην με πιάνει έμφραγμα. Τώρα τα πράγματα αλλάξανε.... με πήρε ο ασφαλιστής μου που είμαι πολύ ευχαριστημένος και μου είπε για την ανανέωση της ασφάλειας 290 ευρώ, για αυτό το εξάμηνο, με 8000 τιμή αξίας αυτοκινήτου και με όλες τις καλύψεις και οδική βοήθεια.(όχι μικτή). Μιλάω με έναν φίλο με ολοκαίνουργιο leon και μου λέει πως πληρώνει 130 ευρώ.... βέβαια είναι ασφαλισμένο σαν περιοχή Μυτιλήνη (τόση διαφορά όμως???) μετά έχω την anytime με τις διαφημίσεις όλη την ώρα και κάνω την κίνηση και μπαίνω στο site και με 9500 αξία αυτοκινήτου μου βγάζει προσφορά για τις ίδιες καλύψεις 237 ευρώ.Αυτό της anytime είναι ένα 50άρικο, πριν καιρό ούτε καν σε ένοιαζε, τώρα σχετικά οκ (αν και μετράς και το 10ευρώ)από την στιγμή που έχεις και άλλη εξυπηρέτηση από τον ασφαλιστή σου. Πείτε μου καμία άποψη από τα ασφάλιστρα της επαρχίας αλλά και από ασφάλιστρα Αθήνας τι τιμές πληρώνεται?? Για να ξέρω πως να μιλήσω με τον ασφαλιστή μου και να ξέρω τι να ζητήσω

Αυτήν τη στιγμή όλα σχεδόν τα τιμολόγια των εταιριών είναι παραμετρικά παίζει ρόλο ο τκ, ηλικία, δίπλωμα, έτος κατασκευής του αυτοκινήτου, αν έχεις ατυχήματα και φυσικά τι καλύψεις επιλέγεις.

Άρα δεν μπορείς να το συγκρίνεις σε σχέση με το τι πληρώνει ένας γνωστός σου ακόμα και με άτομα της οικογένειας σου αφού όλες αυτές οι παραπάνω παράμετροι εξατομικεύουν το ασφάλιστρο για τον καθένα μας.

Όσο για τον ασφαλιστή σου οι εποχές που επηρέαζαν την τιμολόγηση έχουν περάσει.

Εγώ απλά θα σε συμβούλευα να ζητήσεις προσφορές από κάποιες εταιρίες και να επιλέξεις, στο ιντερνετ που αναφέρθηκες για το anytime η αλήθεια είναι ότι θα βρεις πολύ καλές τιμές αλλά να ξέρεις ότι αν χρειαστείς κάτι είσαι εσύ και το τηλεφωνικό κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.