Jump to content
ACE2007

Εξωτερική Βελτίωση Golf Vi

Επιλογη Body Kit Για Golf Vi  

12 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Σήμερα πήρα μια μαύρη σίτα για τον προφυλακτήρα, θα δούμε όταν την περάσω πως θα βγει το αποτέλεσμα. Επίσης πέρασα από ΑΒΤ και πάω σε παραγγελία για μάσκα (πιθανόν και για πλαινά) που θα κάνουν όμως min 20 ημέρες να έρθουν.

Ελπίζω με το grill του προφυλακτήρα να γίνει καλή δουλειά και να βγει το αποτέλεσμα κάπως έτσι :

g4meshgrn1.jpg

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα μια μαύρη σίτα για τον προφυλακτήρα, θα δούμε όταν την περάσω πως θα βγει το αποτέλεσμα. Επίσης πέρασα από ΑΒΤ και πάω σε παραγγελία για μάσκα (πιθανόν και για πλαινά) που θα κάνουν όμως min 20 ημέρες να έρθουν.

Ελπίζω με το grill του προφυλακτήρα να γίνει καλή δουλειά και να βγει το αποτέλεσμα κάπως έτσι :

g4meshgrn1.jpg

Τι έγινε φίλε την πέρασεσ είμαι περίεργος για το αποτέλεσμα..

Link to comment
Share on other sites

Όχι γιατί έπρεπε να βρω τον κατάλληλο φανοποιό (δεν το κάνουν όλοι). Από την επόμενη εβδομάδα, πιθανότατα Τρίτη. Δυστυχώς πρέπει να μείνει το αμάξι μισή μέρα μέσα γιατί έχει λίγο φασαρία (πρέπει να βγει ο προφυλακτήρας κλπ κλπ).

Να δεις εγώ πόσο περίεργος που είμαι για το αποτέλεσμα!!! Βάζοντας την μπροστά πάντως δείχνει όμορφη και πιο σπο από τις γρύλλιες που υπάρχουν.

Αν βγει μούφα πάντως θα έχω καβάντζα την εργοστασιακή και θα την ξαναβάλω πάνω.

Το grill που αγόρασα είναι το παρακάτω :

13042010629.jpg

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι και για τα πλαινά της RDX. Ανταλλάξαμε κάτι mail με τους Γερμανούς και τα στέλνουν μέσα σε 5 ημέρες maximum με κόστος 129 + 70 ευρώ 199 ευρώ σύνολο. Σε σχέση με ΑΒΤ και VW που έχουν 500 ευρώ η τιμή είναι πολύ καλή και το σχέδιο σχεδόν ίδιο με της ΑΒΤ :

8130.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα φρυδάκια της rdx-racedesign για το Golf 6 μου άρεσαν :

http://www.rdx-racedesign.de/online-shop/index.php?cat=c123_Golf-6.html

Ξέρει κανείς αν βγάζει καμία άλλη εταιρία φρυδάκια για το Golf 6 ?

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

http://www.motordrometdm.com/products.php?lang=greek&make=VW&model=Golf+6

Για δες λίγο εδώ,έχει και άλλα εκτός απο φρυδάκια

Μόνο για φρυδάκια ενδιαφέρομαι. Το site αυτό δεν έχει μία μακρινή φώτο από τα φρυδάκια να δούμε πόσο καλά φαίνονται.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Της Motordrome μου φαίνονται πιο χοντροκομμένα, της RDX πιο κομψά. Δεν ξέρω τι γίνεται με της motordrome και κατά πόσο θα επηρεάζει την δέσμη φωτός. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Της Motordrome μου φαίνονται πιο χοντροκομμένα, της RDX πιο κομψά. Δεν ξέρω τι γίνεται με της motordrome και κατά πόσο θα επηρεάζει την δέσμη φωτός. :blink:

+ Το ότι τα RDX είναι γερμανικά και TUV approved.

Link to comment
Share on other sites

Stelio να σου πω την αλήθεια και η Moτdr έχει πολύ καλή ποιότητα. Τα περρισότερα κομμάτια που βγάζει (εκτός τις αεροτομές) είναι από ABS πλαστικό. Παλιά είχα αγοράσει μία αεροτομή και ήταν αρκετά ποιοτική.

Το πλεονέκτημα τους είναι ότι βγάζουν ποιοτικά κομμάτια replica των εργοστασιακών body kit σε συμφέρουσες τιμές. Το μειονέκτημα τους είναι ότι όταν παρουσιάσουν ένα σχέδιο διαφορετικό από το εργοστασιακό είναι συνήθως χοντροκομμένο και ψιλοκιτς.

Δυστυχώς για το GOLF VI δεν έχουν replica body kit, αλλά ένα πιο χοντροκομμένο σχέδιο. Οι τιμές π.χ. που μου είχαν δώσει από κατάστημα στο Κορωπί ήταν 180 ευρώ τα πλαινά και 160 η αεροτομή, αλλά τι να το κάνεις που έχουν καλές τιμές όταν τα πλαινά στην πίσω πόρτα είναι σαν πτυσσόμενη σκάλα!

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

Stelio να σου πω την αλήθεια και η Moτdr έχει πολύ καλή ποιότητα. Τα περρισότερα κομμάτια που βγάζει (εκτός τις αεροτομές) είναι από ABS πλαστικό. Παλιά είχα αγοράσει μία αεροτομή και ήταν αρκετά ποιοτική.

Το πλεονέκτημα τους είναι ότι βγάζουν ποιοτικά κομμάτια replica των εργοστασιακών body kit σε συμφέρουσες τιμές. Το μειονέκτημα τους είναι ότι όταν παρουσιάσουν ένα σχέδιο διαφορετικό από το εργοστασιακό είναι συνήθως χοντροκομμένο και ψιλοκιτς.

Δυστυχώς για το GOLF VI δεν έχουν replica body kit, αλλά ένα πιο χοντροκομμένο σχέδιο. Οι τιμές π.χ. που μου είχαν δώσει από κατάστημα στο Κορωπί ήταν 180 ευρώ τα πλαινά και 160 η αεροτομή, αλλά τι να το κάνεις που έχουν καλές τιμές όταν τα πλαινά στην πίσω πόρτα είναι σαν πτυσσόμενη σκάλα!

+1.000

Link to comment
Share on other sites

Πιστέυω οτι με την γρίλια θα πηγαίνουν και τα φρυδάκια (στον J.P αναφέρομαι ) , τα motordrome φαίνονται πιο ποιοητικά αν και είναι και λίγο πιο ακριβά τα άλλα τα έχει και: http://www.etuning.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=567&category_id=236&option=com_virtuemart&Itemid=53〈=el

με 38,00 Ε το ένα. Να ρωτήσω κάτι το bodykit της RDX που βάζει μπροστινη γρίλια τι ακριβώς κάνει απο τι ξέρω το καπό μας έχει ενα στρογγυλό που έιναι το σήμα της VW πως γεμίζει αυτό το κενό???

Edited by _notis
Link to comment
Share on other sites

Πιστέυω οτι με την γρίλια θα πηγαίνουν και τα φρυδάκια (στον J.P αναφέρομαι ) , τα motordrome φαίνονται πιο ποιοητικά αν και είναι και λίγο πιο ακριβά τα άλλα τα έχει και: http://www.etuning.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=567&category_id=236&option=com_virtuemart&Itemid=53〈=el

με 38,00 Ε το ένα. Να ρωτήσω κάτι το bodykit της RDX που βάζει μπροστινη γρίλια τι ακριβώς κάνει απο τι ξέρω το καπό μας έχει ενα στρογγυλό που έιναι το σήμα της VW πως γεμίζει αυτό το κενό???

Μάλλον πρέπει να εννοούν 1 ζευγάρι όχι ένα τεμάχιο! Και από RDX όταν μου έστειλαν τιμή / κόστος για τα πλαινά έγραφαν 1 τεμάχιο αλλά εννοούσαν 1 ζευγάρι. :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να εννοούν 1 ζευγάρι όχι ένα τεμάχιο! Και από RDX όταν μου έστειλαν τιμή / κόστος για τα πλαινά έγραφαν 1 τεμάχιο αλλά εννοούσαν 1 ζευγάρι. :)

λές??

Μιλησα μαζί τους (με RDX εννοώ) και μου είπαν 60,00 ε θέλουν για να τα στειλουν ελλάδα και οτι είναι μαυρα , ψήνετε κανείς??

Edited by _notis
Link to comment
Share on other sites

λές??

Μιλησα μαζί τους (με RDX εννοώ) και μου είπαν 60,00 ε θέλουν για να τα στειλουν ελλάδα και οτι είναι μαυρα , ψήνετε κανείς??

Μπορούμε να τα πάρουμε από ελλάδα από κάπου? Ρώτησες αν υπάρχει αντιπρόσωπος ???

Στο ebay έχει δύο ειδών φρυδάκια, της RDX και της IN-TUNING : http://shop.ebay.de/i.html?_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A1%257C72%253A2473&_nkw=Scheinwerferblenden+golf+6&_dmpt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&_fcid=80&_localstpos=&_sop=2&_stpos=&_trksid=p3286.c0.m14&gbr=1

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

λές??

Μιλησα μαζί τους (με RDX εννοώ) και μου είπαν 60,00 ε θέλουν για να τα στειλουν ελλάδα και οτι είναι μαυρα , ψήνετε κανείς??

Έχουν λογικό κόστος στα μεταφορικά. Φαντάσου 20 ευρώ πλήρωσε μεταφορικά ένας φίλος για ένα ρολόι. Αν σου είπαν 60 ευρώ όλα σε χρεώνουν 11 ευρώ μόνο μεταφορικά. Και 70 ευρώ που μου είπαν για τα σπόιλερ μια χαρά είναι αν αναλογιστείς τον όγκο τους.

Ζήτα τους αριθμό λογαριασμού και στοιχεία τράπεζας, παραλήπτη (ΙΒΑΝ κλπ). Σε μία τράπεζα καταθέτεις το ποσό με έμβασμα και σε λίγες ημέρες τα στέλνουν. Εκτός αν κάνεις πληρωμή με κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν λογικό κόστος στα μεταφορικά. Φαντάσου 20 ευρώ πλήρωσε μεταφορικά ένας φίλος για ένα ρολόι. Αν σου είπαν 60 ευρώ όλα σε χρεώνουν 11 ευρώ μόνο μεταφορικά. Και 70 ευρώ που μου είπαν για τα σπόιλερ μια χαρά είναι αν αναλογιστείς τον όγκο τους.

Ζήτα τους αριθμό λογαριασμού και στοιχεία τράπεζας, παραλήπτη (ΙΒΑΝ κλπ). Σε μία τράπεζα καταθέτεις το ποσό με έμβασμα και σε λίγες ημέρες τα στέλνουν. Εκτός αν κάνεις πληρωμή με κάρτα.

Οχι δεν κατάλαβες τους ρώτησα για πόσα θέλουν αποστολή και μου είπαν 60 ,00 ε δλδ 50+60 =110 Ε

ψάχνς απο εχτές αλλα δεν βρήκα κάποιον στην ελλάδα να είναι αντιπρόσωπος της RDX. Αλλα είναι πολύ πιο ωραία αυτα απο τα άλλα.

τι λέτε να κάνουμε μια μαζική παραγγελεία?? ενδιαφέρεται κάποιος ? εγώ λέω να τα παραγγείλω μεχρι τέλος του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν κατάλαβες τους ρώτησα για πόσα θέλουν αποστολή και μου είπαν 60 ,00 ε δλδ 50+60 =110 Ε

ψάχνς απο εχτές αλλα δεν βρήκα κάποιον στην ελλάδα να είναι αντιπρόσωπος της RDX. Αλλα είναι πολύ πιο ωραία αυτα απο τα άλλα.

τι λέτε να κάνουμε μια μαζική παραγγελεία?? ενδιαφέρεται κάποιος ? εγώ λέω να τα παραγγείλω μεχρι τέλος του μήνα.

Στο post #44 έχω βάλει link για τα φρυδάκια από ebay.de. Tης RDX κάνουν 35 Euro και 27,50 Euro μεταφορικά (κατόπιν ερώτησης στον χρήστη που τα πουλάει). Σύνολο 62,5 Euro.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Ξεφεύγω λίγο απο τα φρυδάκια και επαναφέρω ένα θεματάκι που με ενδιαφερει καιρό τώρα.Παρακαλώ για την βοήθεια και τις ιδέες σας. Έχω το 160 και θέλω να τοποθετήσω στον πίσω προφυλακτήρα του αυτοκινήτου τον διαχύτη του GTI(παραθετω και τις σχετικές φωτογραφίες) ο οποίος πραγματικά θεωρώ πως είναι εκπληκτικός με τις δύο απολήξεις μία δεξια και μία αριστερά.Όπως για κακή μου τύχη διαπίστωσα, οδιαχύτης του gti δεν ταιριάζει στον προφυλακτήρα μας και δυστυχώς πρέπει να αντικατασταθεί όλος ο προφυλακτήρας με αυτόν του gti με κόστος που ξεφεύγει ιδιαιτέρως και που φυσικά θέλουμε να αποφύγουμε... :) Λοιπόν, τί μπορώ να κάνω για να πλησιάσω την όψη του διαχύτη του gti? Σκέφτηκα να κρατήσω τον ίδιο και να κόψω αυτόν για να βάλω άλλη μία διπλή απόληξ στα δεξιά αλλά μου φαίνεται πολύ καγκουριά. Ακούω ιδέες.

http://img717.imageshack.us/img717/5868/vwgolfvicollectorsediti.jpg

http://img682.imageshack.us/img682/2316/vwgolfgtituning8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξεφεύγω λίγο απο τα φρυδάκια και επαναφέρω ένα θεματάκι που με ενδιαφερει καιρό τώρα.Παρακαλώ για την βοήθεια και τις ιδέες σας. Έχω το 160 και θέλω να τοποθετήσω στον πίσω προφυλακτήρα του αυτοκινήτου τον διαχύτη του GTI(παραθετω και τις σχετικές φωτογραφίες) ο οποίος πραγματικά θεωρώ πως είναι εκπληκτικός με τις δύο απολήξεις μία δεξια και μία αριστερά.Όπως για κακή μου τύχη διαπίστωσα, οδιαχύτης του gti δεν ταιριάζει στον προφυλακτήρα μας και δυστυχώς πρέπει να αντικατασταθεί όλος ο προφυλακτήρας με αυτόν του gti με κόστος που ξεφεύγει ιδιαιτέρως και που φυσικά θέλουμε να αποφύγουμε... :whistling: Λοιπόν, τί μπορώ να κάνω για να πλησιάσω την όψη του διαχύτη του gti? Σκέφτηκα να κρατήσω τον ίδιο και να κόψω αυτόν για να βάλω άλλη μία διπλή απόληξ στα δεξιά αλλά μου φαίνεται πολύ καγκουριά. Ακούω ιδέες.

http://img717.imageshack.us/img717/5868/vwgolfvicollectorsediti.jpg

http://img682.imageshack.us/img682/2316/vwgolfgtituning8.jpg

Λογικό είναι να μην ταιριάζει αφού έχουν διαφορετικό προφυλακτήρα. Το ίδιο συμβαίνει και με τον κεντρικό αεραγωγό του μπροστινού προφυλακτήρα. Ακόμα και η μάσκα (το grill) με το σήμα του gti δεν γνωρίζουν αν μπαίνει στο tsi, αν και φαινομενικά ταιριάζει. Και η μάσκα έχει βγει στο e-bay στα 185 ευρώ από 300 που έχει στην αντιπροσωπεία!

Τώρα για τον διαχύτη που λες υπάρχουν 2 after market λύσεις από ABT & MOTORDROME (με τελείως διαφορετικό κόστος βέβαια)

http://www.abt-sportsline.gr/el/category/3935313736/product/3936363031/productdetails.aspx

http://www.motordrometdm.com/products.php?lang=greek&make=VW&model=Golf+6

Πάντως επειδή άλλαξα πρόσφατα τις απολήξεις με χρωμιωμένες, υπάρχει δυνατότητα στο υπάρχον καζανάκι να σου βγάλουν 2 απολήξεις δεξιά - αριστερά. ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

Λοιπόν ρώτησα την RDX και έχουν αντιπρώσοπο στην Λάρισα, μίλησα μαζί του και παράγγείλα ενα ζευγάρι για εμμένα και επίσης του ανέφερα το φορουμ και αν μπορεί να κάνει καλύτερη τιμή. Τα δικα μου τα πήρα 65 Ε αν γίνει παραγγελεία ανω των 4 ζευγαριών η τιμη πάει στα 55 Ε/ζευγαρι . Επίσης φέρνει οτιδήποτε βγάζει η εταιρία αν κάποιος θέλει πληροφορίες ευχαρίστως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.