Jump to content
ACE2007

Εξωτερική Βελτίωση Golf Vi

Επιλογη Body Kit Για Golf Vi  

12 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Περισσότερες φωτό και τιμή του body kit :

http://viewitem.eim.ebay.gr/VW_GOLF_6_VI_MK6_VOTEX_TYPE_FULL_BODY_KIT_PU_2009_UP/160419885509/item

Απόκλείεται να είναι αυθεντικό και να κάνει 283 Euro. Το αυθεντικό κάνει 1.000+. closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα παρέλαβα προχθές τα σπόιλερ της RDX και χθες τα πήγα στο φανοποιείο. Μόλις τα περάσω την άλλη εβδομάδα θα σας πω εντυπώσεις. Ο κωδικός του χρώματος του αυτοκινήτου είναι κάτω από την μοκέτα του πορτμπαγάζ για όποιον τον ψάχνει!

Link to comment
Share on other sites

Τα παρέλαβα προχθές τα σπόιλερ της RDX και χθες τα πήγα στο φανοποιείο. Μόλις τα περάσω την άλλη εβδομάδα θα σας πω εντυπώσεις. Ο κωδικός του χρώματος του αυτοκινήτου είναι κάτω από την μοκέτα του πορτμπαγάζ για όποιον τον ψάχνει!

και εγώ το ίδιο με τα φρυδάκια , πρέπει να τα πάω για βάψιμο κτλ

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τα πλαινά είναι ότι πρέπει να μείνει όλη την μέρα μέσα το αμάξι για να κολλήσουν σωστά. <_<

Anyway, εκείνο που με προβληματίζει αρκετά είναι τα μούτρα του αυτοκινήτου. Ο προφυλακτήρας ώρες ώρες μου φαίνεται μικρός και στενός. Και δεν ξέρω αν διορθώνεται η κατάσταση με ένα σπόιλερ (που πιθανόν να βρίσκει εύκολα) ή για να γίνει ουσιαστική αλλαγή στο look πρέπει να αλλαχθεί ολόκληρος ο προφυλακτήρας. closedeyes.gif

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τα πλαινά είναι ότι πρέπει να μείνει όλη την μέρα μέσα το αμάξι για να κολλήσουν σωστά. <_<

Anyway, εκείνο που με προβληματίζει αρκετά είναι τα μούτρα του αυτοκινήτου. Ο προφυλακτήρας ώρες ώρες μου φαίνεται μικρός και στενός. Και δεν ξέρω αν διορθώνεται η κατάσταση με ένα σπόιλερ (που πιθανόν να βρίσκει εύκολα) ή για να γίνει ουσιαστική αλλαγή στο look πρέπει να αλλαχθεί ολόκληρος ο προφυλακτήρας. closedeyes.gif

Να σε ρωτήσω κάτι έχει παραγγείλει και την μπροστινή μάσκα?

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει μόνο τα πλαινά που είναι στο post 33. Για την μάσκα και τον προφυλακτήρα όπως είπα προβληματίζομαι ακόμα σχετικά με τις αλλαγές που μπορούν να γίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει μόνο τα πλαινά που είναι στο post 33. Για την μάσκα και τον προφυλακτήρα όπως είπα προβληματίζομαι ακόμα σχετικά με τις αλλαγές που μπορούν να γίνουν.

ναι σωστά,

απλά αναρωτιέμαι τι γίνεται στην περίπτωση που μπει η μάσκα με το καπό πως γεμίζει αυτο το κενό που είναι τώρα το σημα τησ VW

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν ξέρει ???

Λοιπόν μπήκαν τα φρυδάκια και τράβηξα μερικές φώτο αλλα δεν είναι πολυ καλές καθότι ήταν απο το πάρκινκ , ακούω γνώμες

post-13997-127321517023_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα και φαίνονται να έχουν καλή εφαρμογή! Με γεια! 8)

Και εγώ τα πέρασα τα σπόιλερ και είχαν καλή εφαρμογή ενώ έδειξε όμορφο το αυτοκίνητο (πιο σπορ)!! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν ξέρει ???

Λοιπόν μπήκαν τα φρυδάκια και τράβηξα μερικές φώτο αλλα δεν είναι πολυ καλές καθότι ήταν απο το πάρκινκ , ακούω γνώμες

Πολύ όμορφα! Με 'γειά! ;)

Και εγώ τα πέρασα τα σπόιλερ και είχαν καλή εφαρμογή ενώ έδειξε όμορφο το αυτοκίνητο (πιο σπορ)!! 8)

ΕΕεεε, τι μας το λες μόνο!? Βάλε και καμιά φώτο! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

ΕΕεεε, τι μας το λες μόνο!? Βάλε και καμιά φώτο! 8)

Θα βάλω Νίκο, προς το παρόν έχω όμως μόνο μία με ταινίες!! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

ναι σωστά,

απλά αναρωτιέμαι τι γίνεται στην περίπτωση που μπει η μάσκα με το καπό πως γεμίζει αυτο το κενό που είναι τώρα το σημα τησ VW

Νότη σχετικά με την μάσκα υπάρχει η εξής χωρίς σήμα :

cwgolfvituning1.jpg

Oι διαθέσιμες με το σήμα της VW είναι οι εξής :

1. Της ΑΒΤ (η τιμή που μου έδωσαν είναι 380 ευρώ τοποθετημένη, αρκετά ακριβή δηλ.) :

vwgolfgtiext04.jpg

2. Του GTI (που μπορείς να την βρεις 175-220 ευρώ στο net και δεν θέλει βάψιμο) :

34049802721a2e7dee28.jpg

3. Tο σετ μάσκα - προφυλακτήρας της Caractere που θα ξεφεύγει όμως από τιμή :

caracterevolkswagengolf.jpg

Σχετικά με την μάσκα του GTI η γνώμη μου είναι αν μπει το σωστό είναι να μπει μαζί με τον προφυλακτήρα. Το θέμα πάλι είναι όμως ότι δεν υπάρχουν ακόμα after market προφυλακτήρες look gti (όπως στο ΜΚ5) και το κόστος με τον original προφυλακτήρα κομπλέ με προβολάκια, σίτες κλπ θα ξεφεύγει πάλι.

Ένα link με Golf 6 TDI που άλλαξε προφυλακτήρα και μάσκα και έβαλε του GTI :

http://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?t=3984

Μάσκες από Γερμανικό ebay (GTI, GTD, TSI χωρίς σήμα κλπ) :

http://shop.ebay.de/i.html?_nkw=Golf%206%20K%C3%BChlergrill&_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A1%257C72%253A2473&_dmpt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&_trksid=p3286.c0.m14&_pgn=1

Ελπίζω να βοήθησα!

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Νότη σχετικά με την μάσκα υπάρχει η εξής χωρίς σήμα :

cwgolfvituning1.jpg

Oι διαθέσιμες με το σήμα της VW είναι οι εξής :

1. Της ΑΒΤ (η τιμή που μου έδωσαν είναι 380 ευρώ τοποθετημένη, αρκετά ακριβή δηλ.) :

vwgolfgtiext04.jpg

2. Του GTI (που μπορείς να την βρεις 175-220 ευρώ στο net και δεν θέλει βάψιμο) :

34049802721a2e7dee28.jpg

3. Tο σετ μάσκα - προφυλακτήρας της Caractere που θα ξεφεύγει όμως από τιμή :

caracterevolkswagengolf.jpg

Σχετικά με την μάσκα του GTI η γνώμη μου είναι αν μπει το σωστό είναι να μπει μαζί με τον προφυλακτήρα. Το θέμα πάλι είναι όμως ότι δεν υπάρχουν ακόμα after market προφυλακτήρες look gti (όπως στο ΜΚ5) και το κόστος με τον original προφυλακτήρα κομπλέ με προβολάκια, σίτες κλπ θα ξεφεύγει πάλι.

Ένα link με Golf 6 TDI που άλλαξε προφυλακτήρα και μάσκα και έβαλε του GTI :

http://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?t=3984

Μάσκες από Γερμανικό ebay (GTI, GTD, TSI χωρίς σήμα κλπ) :

http://shop.ebay.de/i.html?_nkw=Golf%206%20K%C3%BChlergrill&_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A1%257C72%253A2473&_dmpt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&_trksid=p3286.c0.m14&_pgn=1

Ελπίζω να βοήθησα!

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση , Αλλά η ερώτηση είναι αν μπεί η μάσκα της RDX που είναι χωρίς σήμα πως "γεμίζει" το κενο στο καπό στην θέση που υπήρχε το σήμα της VW.

Αυριο θα βάλω και μια απο εμπρος που φαίνεται ακόμα πιο ωραίο , είναι διακριτικά και όχι καγκούρικα πάντως

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να έχουν κάνει κάποια πατέντα με το καπό, αλλιώς δεν εξηγείται (εκτός αν είναι photoshop). Δες και στην παρακάτω φωτογραφία, το κενό του καπό για το σήμα δεν υπάρχει και όλη η μπροστινή του πλευρά είναι ευθεία :

golf6sportgrill2.jpg

Οπότε βάλε καλύτερα μία με σήμα για να μην έχεις πρόβλημα! :blush:

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να έχουν κάνει κάποια πατέντα με το καπό, αλλιώς δεν εξηγείται (εκτός αν είναι photoshop). Δες και στην παρακάτω φωτογραφία, το κενό του καπό για το σήμα δεν υπάρχει και όλη η μπροστινή του πλευρά είναι ευθεία :

golf6sportgrill2.jpg

Οπότε βάλε καλύτερα μία με σήμα για να μην έχεις πρόβλημα! :blush:

Αυτο αναρωτίεμαι τόσο καιρό , ακόμα να στεγνώσουν οι κόλες? Πόσο σου πήγε όλο μαζί με βάψιμο κτλ??

Link to comment
Share on other sites

¶σε με πήγαινε καροτσάκι ο φανοποιός από την Δευτέρα, σήμερα το πρωί τα πέρασε αλλά θα το αφήσω μέχρι το απόγευμα με τις ταινίες (θέλουν 6-7 ώρες οι κόλλες τουλάχιστον).

200 κόστισε η αγορά & 200 βάψιμο και τοποθέτηση. Έστειλα πάντως ένα mail τελευταίο στους Γερμανούς ότι είναι λίγο unfair που δεν μου ανέφεραν ότι έχουν αντιπρόσωπο στην Ελλάδα (από τον οποίο θα μου κόστιζαν 180 ή 190 αν θυμάμαι καλά). Anyway τώρα μάθαμε!

Link to comment
Share on other sites

¶σε με πήγαινε καροτσάκι ο φανοποιός από την Δευτέρα, σήμερα το πρωί τα πέρασε αλλά θα το αφήσω μέχρι το απόγευμα με τις ταινίες (θέλουν 6-7 ώρες οι κόλλες τουλάχιστον).

200 κόστισε η αγορά & 200 βάψιμο και τοποθέτηση. Έστειλα πάντως ένα mail τελευταίο στους Γερμανούς ότι είναι λίγο unfair που δεν μου ανέφεραν ότι έχουν αντιπρόσωπο στην Ελλάδα (από τον οποίο θα μου κόστιζαν 180 ή 190 αν θυμάμαι καλά). Anyway τώρα μάθαμε!

Ξεχνάς τα μεταφορικά ,που θέλεις απο Λάρισα,

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάς τα μεταφορικά ,που θέλεις απο Λάρισα,

Θα του τα κατεβαζα εγω Αθηνα..

το ειχα πει εγω :baby:

anyway πολυ καλο Θανο. με γεια!!! :baby: :baby:

Link to comment
Share on other sites

Με γειά ! :)

Στέλιο thanks.

Ξεχνάς τα μεταφορικά ,που θέλεις απο Λάρισα,

Με τα μεταφορικά έβγαιναν πιο φθηνά 180 ή 190 αν θυμάμαι καλά!! Από Γερμανία η κομπλέ τιμή ήταν 129 + 70 ευρώ μεταφορικά + 12 ευρώ το έμβασμα στην τράπεζα σύνολο 211.

Θα του τα κατεβαζα εγω Αθηνα..

το ειχα πει εγω :whistling:

anyway πολυ καλο Θανο. με γεια!!! :p:thumbsup:

Πάνο ευχαριστώ, θα σε χρειαστώ για το μπροστινό σπόιλερ!

Anyway, μου πήγε η τοποθέτηση τσάμπα τελικά οπότε δεν πειράζει για τις διαφορές.

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.