Jump to content

Recommended Posts

Πρωτη δουλεια σημερα το πρωι, αφου πηρα τα εργαλεια μου, και πηγα στον Γιωργο, ηταν να βαλουμε τα δαχτυλιδια, που εστειλε ο τρισμεγιστος και τετραπερατος, Stoilas...

Εριξα μια ματια στις οδηγιες στο forum, και κατεβηκα να κανω αλλη μια εγχειρηση...

Ξεκιναμε με μερικες φωτο απο την διαδικασια...

Αφου ξεσυνεδεσα τον αρνητικο POLO, εβγαλα το καντραν πανευκολα, παρα μονο στην πρασινη μωβ ασφαλεια επεσε λιγο ζορι...Εβαλα και απαραιτητα πανια για να μην γρατζουνισουμε...

post-78-1125425839_thumb.jpg

Εν συνεχεια καναμε μια πρωτη προσπαθεια να δουμε πως εφαρμοζουν...

post-78-1125426108_thumb.jpg

Μετα τα κολλησαμε...Και μετα εφυγε με πανακια swiffer αντιστατικα ολη η σκονη, και οι δαχτυλιες, ωστε μετα να μην γκρινιαζει ο Γιωργος... tongue.gif

Μειναμε ευχαριστημενοι απο την εφαρμογη, οπως φαινεται στη φωτο,

post-78-1125426503_thumb.jpg

Κ το αποτελεσμα σε πιο σκοτεινα, ηταν ακομα πιο ομορφο...

post-78-1125426596_thumb.jpg

:)

Edited by Mike
Link to comment
Share on other sites

Εδω εχουμε τα δαχτυλια για το A/C και τον διακοπτη φωτων.

Δυσκολευτηκα λιγακι με τον διακοπτη φωτων, γιστι ηταν σφηνωμενος και δεν εβγαινε...Αλλα εδωσε τη λυση ο Στοιλας, και βρηκα μερος για να μου δωσει χερι, αριστερα απο το τιμονι...

Αρχικα βγαλαμε τον διακοπτη...

post-78-1125427035_thumb.jpg

Και μετα ετοιμο το δαχτυλιδι...

post-78-1125427197_thumb.jpg

:)

Σειρα ειχαν τα δαχτυλιδια για το A/C, που ομως τα δυο ακριανα, δεν ειχαν δυστυχως το σωστο μεγεθος και με ταλαιπωρησαν να τα βαλω...Αφηστε που η LOGO μας κολλησε στα χερια, και ηταν πικρα...Χεχε tongue.gif

Λοιπον να οι φωτο απο τη διαδικασια...

post-78-1125427349_thumb.jpg

Και το τελικο αποτελεσμα, καλυτερο απο οτι περιμενα...:whistling:

post-78-1125427456_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σειρα ειχαν τα μπροστα και πισω μερη, στα οποια εκανα μερικες αλλαγουλες...

Το πισω, εβγαλα με το ζορι τα γραμματα, και το αποτελεσμα ειναι αυτο...

post-78-1125427884_thumb.jpg

Μετα σειρα ειχε το μπροστα μερος, το οποιο πριν ηταν καπως ετσι,

post-78-1125428319_thumb.jpg

Και μετα εγινε ετσι...

post-78-1125428046_thumb.jpg

Πιστευω πολυ πιο ωραιο στην 2η εκδοχη του :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Ωωωωω! Γεμίσαμε Polo Tuners!!! Παιδιά καλή δουλειά! Αν και ήμουν τρελά πιγμένος στη δουλεια κατάφερα να σας δώσω μερικά hints and tips κατά τη διάρκεια των εργασιών σας!

Όλα τα λεφτά η 2η φωτό!!!!! :):whistling: :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Ο Μike μας αποκαλυπτει την τεχνικη φλεβα που διαθετει. Μαθε τεχνη και αστηνε που λενε. B)

Αλλο ενα ομορφο polo. Οι αλλαγες που εγιναν ηταν Α-Π-Α-Ρ-Α-Ι-Τ-Η-Τ-Ε-Σ. Polista ελπιζω να το χαρεις καλυτερα τωρα το Polaki σου, αλλα να θυμασαι: εμφανιση κερδισες, οχι αλογα tongue.gif

Μπραβο και στους δυο σας.

Αντε σειρα μου τωρα να φτιαξω μασκα και να κανω ακομα μια φορα την διαφορα :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Guest CLSFox

Ωραίες οι αλλαγές στο εσωτερικό, αλλά έχω να πω ότι το παρακάνατε με τα νίκελ στη μάσκα.

Το νέο κομμάτι που έβαλες πάνω από τον προφυλακτήρα το θεωρώ υπερβολή και θα έβγαζα εντελώς και ότι υπάρχει κάτω από τον προφυλακτήρα..

Less is more.. Polo είναι, όχι Α4!

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λέω εγώ γιατρέ να πάρεις και τον άλλο πατεντιάρη και να ιδρύσετε την ''Tom & Mike Racing Developments'' B):thumbsup:tongue.gif

Nice work...

Κανόνισε μόλις κατέβεις θα σου έχω project :thumbsup::D

Link to comment
Share on other sites

μαθαμε ολοι τωρα και βγαζουμε τα γραμματα ...

Πες τα, πες τα! tongue.gif

Ωραίες οι αλλαγές στο εσωτερικό, αλλά έχω να πω ότι το παρακάνατε με τα νίκελ στη μάσκα.

Το νέο κομμάτι που έβαλες πάνω από τον προφυλακτήρα το θεωρώ υπερβολή και θα έβγαζα εντελώς και ότι υπάρχει κάτω από τον προφυλακτήρα..

Less is more.. Polo είναι, όχι Α4!

Καλο το less is more και σωστο. B)

Link to comment
Share on other sites

μαθαμε ολοι τωρα και βγαζουμε τα γραμματα ...

B):thumbsup::thumbsup::D

καποιοι το λενε εδω και χρονια να το κανουν.. tongue.gif

ωραιο το πολακι αν και το νικελ κατω στον προφυλακτηρα δε μου αρεσει και πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην να ευχαριστησω και γω τον Mike για ολη την δουλεια.Επισης τον αγαπητο Stoila για τις οδηγιες του και τα δαχτυλιδια.Μικe Καλα εκανες και φαγωθηκες να μου βγαλεις τα πισω γραμματα και το μπροστα νικελ φυσικα.Οσο για το μπροστα κατω θα το σκεφτω σοβαρα.Οι βασικες αλλαγες τελος.Καμια εξατμισουλα τωρα και ολα καλα....γκχμ!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην να ευχαριστησω και γω τον Mike για ολη την δουλεια.Επισης τον αγαπητο Stoila για τις οδηγιες του και τα δαχτυλιδια.Μικe Καλα εκανες και φαγωθηκες να μου βγαλεις τα πισω γραμματα και το μπροστα νικελ φυσικα.Οσο για το  μπροστα κατω θα το σκεφτω σοβαρα.Οι βασικες αλλαγες τελος.Καμια εξατμισουλα τωρα και ολα καλα....γκχμ!!

Ελα ρε George, τιποτα tongue.gif

Ε ναι εννοειται καλα εκανα και σου εβγαλα τα γραμματα απο πισω...Αφου σου ειπα, θα δειξει πολυ...

Οσο για το κατω, στο ειπα κι εγω, οτι ισως να το εβγαζα...Ισως λεω...Στο δικο μου δειχνει εντελως αλλιως, σε εσενα ειναι λιγακι τετραγωνισμενο...

:whistling:  :whistling:  :whistling:  :whistling:

καποιοι το λενε εδω και χρονια να το κανουν.. tongue.gif

ωραιο το πολακι αν και το νικελ κατω στον προφυλακτηρα δε μου αρεσει και πολυ..

Εσενα ποιος στα εβγαλε τα γραμματα αληθεια...? tongue.giftongue.gif

Καλά τα λέω εγώ γιατρέ να πάρεις και τον άλλο πατεντιάρη και να ιδρύσετε την ''Tom & Mike Racing Developments''  :thumbsup:  :D  tongue.gif

Nice work...

Κανόνισε μόλις κατέβεις θα σου έχω project :cry:  :cry:

Ok man, ξερεις οτι θα την κανουμε καμια ωρα την εταιρεια, χεχεχε....Εσυ ειπαμε, αναψυκτικα... B):thumbsup:

Ωραίες οι αλλαγές στο εσωτερικό, αλλά έχω να πω ότι το παρακάνατε με τα νίκελ στη μάσκα.

Το νέο κομμάτι που έβαλες πάνω από τον προφυλακτήρα το θεωρώ υπερβολή και θα έβγαζα εντελώς και ότι υπάρχει κάτω από τον προφυλακτήρα..

Less is more.. Polo είναι, όχι Α4!

Διαφωνω στην μασκα, ειναι ακριβως οπως το Passat, και τιποτα παραπανω...Εργοστασιακο δλδ...Τωρα για το κατω, ισως συμφωνω κι εγω...

μαθαμε ολοι τωρα και βγαζουμε τα γραμματα ...

Ε ναι, εμεις μαθαμε, εσυ δεν εμαθες ποτε, ετοιμα τα ειχες βγαλμενα...

Ο Μike μας αποκαλυπτει την τεχνικη φλεβα που διαθετει. Μαθε τεχνη και αστηνε που λενε. :cry:

Αλλο ενα ομορφο polo. Οι αλλαγες που εγιναν ηταν Α-Π-Α-Ρ-Α-Ι-Τ-Η-Τ-Ε-Σ. Polista ελπιζω να το χαρεις καλυτερα τωρα το Polaki σου, αλλα να θυμασαι: εμφανιση κερδισες, οχι αλογα tongue.gif

Μπραβο και στους δυο σας.

Αντε σειρα μου τωρα να φτιαξω μασκα και να κανω ακομα μια φορα την διαφορα  :cry:

Για να σε δουμε τι διαφορα θα κανεις...Εγω την εκανα την διαφορα στη μασκα αρχικα με τα νικελ. αλλα τωρα πλεον διαδοθηκε,οπως θα διαδοθει και η δικια σου πατεντα...LOL... tongue.gif

Ωωωωω! Γεμίσαμε Polo Tuners!!! Παιδιά καλή δουλειά! Αν και ήμουν τρελά πιγμένος στη δουλεια κατάφερα να σας δώσω μερικά hints and tips κατά τη διάρκεια των εργασιών σας!

Όλα τα λεφτά η 2η φωτό!!!!! :cry::(:D

Ναι man, και σε ευχαριστουμε πολυ..Αν και ειχαμε και αθλιο σημα εκει στην πυλωτη του Γιωργου, χεχε

Αν απασφαλίσεις το τιμόνι στα περισσότερα 9Ν που έχω δει το πλαστικό κομματάκι το οποίο σκέπασες με πανί βγαίνει (με λίγη δύναμη και προσοχή), γιατί ειναι με clips. Οπότε και δεν παίζουν γρατζουνιές ..

Και δεύτερον, θέλουμε αργή κόλλα (πχ μια νορμαλ βενζινόκολλα) και ελάχιστη ποσότητα ώστε να μην φαίνεται όταν στεγνώσει.

Όταν λες Logo mike εννοείς στιγμής ?

Και τελευταίο στην Αθήνα έχει κάποιος το υλικό για την μάσκα?

(Θέλω να δοκιμάσω κάτι ..)

Το πανι το εβαλα, γιατι οπως τραβαγα το καντραν αν βγει, ισως ακουμπαγε κατα λαθος, και το εκανε χαλια...Οποτε παιζουν μια χαρα γρατζουνιες...χεχε tongue.gif

Ναι logo δυνατη βαλαμε...

Ναι αθηνα, το νικελακι, το εχει η Gelly Plast στην Κατεχακη, πανω απο τη Μεσογειων, και ειχα ρωτησει και οταν ημουν κατω...Θα το βρεις ευκολα...Αν θες, εχω και τηλεφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Το εχουν και τα lidle σε καλή τιμή

Ρε συ, καλη φαση αυτη, αλλα εχει τελειωσει η προσφορα...Κι εγω εσκασα που δεν πηρα καμια ταινια παραπανω να υπαρχει...Αν βρει κανεις στο lidl Αθηνα ή Θεσσαλονικη, ας το πει...

Link to comment
Share on other sites

Νεα προσθηκη.

Τοποθετηση στην κεντρικη κονσολα, cd-case

Φωτο :

post-78-1125649889_thumb.jpg

post-78-1125649960_thumb.jpg

Κοστος 55ευρω, για οποιον ενδιαφερεται :cry:

Γνωμη μου, πανεμορφο, και δειχνει πολυ πιο κυριλατη η κονσολα :baby:

Link to comment
Share on other sites

Ρε απαραδεκτεεεεεεεεεεε (Γιωργο) ακομα δεν εχεις βαλει πεταλιερες? machinegun.gifrocket.gifnew_killpc.gif

Θες να παρω τους δρομους και να ανεβω εκει πανω να μας παρουν τα αιματα?

Ε? Ε? Ε? Ε?

:whistling:tongue.gif:lol:lick.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν φωτιζόταν κιόλας... :whistling:

Εδω να σε δω μεγαλο ατομο του club...Τα ΝΕΟΝ, ειναι ευκολα...Εδω ειναι οι δυσκολιες, χεχε... :lol:music.gif

Ρε απαραδεκτεεεεεεεεεεε (Γιωργο) ακομα δεν εχεις βαλει πεταλιερες? machinegun.gif  rocket.gif  new_killpc.gif

Θες να παρω τους δρομους και να ανεβω εκει πανω να μας παρουν τα αιματα?

Ε? Ε? Ε? Ε?

:whistling:  tongue.gif  :lol:  lick.gif

Εμ πεστα, πεστα, χεχε...Του τα λεω εγω να βαλει του GTi ακομα καλυτερα απο R32, αλλα δεν θελει.... tongue.giftongue.gif

Οσο για το αλλο το ανεβα, ε δε σε βλεπω και πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Εδω να σε δω μεγαλο ατομο του club...Τα ΝΕΟΝ, ειναι ευκολα...Εδω ειναι οι δυσκολιες, χεχε... :lol:  music.gif

Εμ πεστα, πεστα, χεχε...Του τα λεω εγω να βαλει του GTi ακομα καλυτερα απο R32, αλλα δεν θελει.... tongue.giftongue.gif

Οσο για το αλλο το ανεβα, ε δε σε βλεπω και πολυ...

Aσε θα τον ψησω και εγω λιγακι και θα μου πει την κλασικη του ατακα: ''Λες ρε μ@ΛΛ@κα?'' tongue.gif

Αν δεν ψηθει, θα ανεβω στανταρ και θα τον πνιξω στο Θερμαϊκο. :whistling:new_killpc.gifnew_killother.gif

Link to comment
Share on other sites

Θες να παρω τους δρομους και να ανεβω εκει πανω να μας παρουν τα αιματα?

Ε? Ε? Ε? Ε?

:whistling:  tongue.gif  :lol:  lick.gif

ανεβα πρωτα σε κανενα meeting και μετα αν θες δειρε μας κιολας.. :lol:

πολυ καλη η θηκη και δενει απιστευτα με την κονσολα το ειδα χθες βραδυ απο κοντα.να ειχε μεσα και κανενα cd της προκοπης... thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε απαραδεκτεεεεεεεεεεε (Γιωργο) ακομα δεν εχεις βαλει πεταλιερες? machinegun.gif  rocket.gif  new_killpc.gif

Θες να παρω τους δρομους και να ανεβω εκει πανω να μας παρουν τα αιματα?

Ε? Ε? Ε? Ε?

:D  tongue.gif  :D  lick.gif

Ειναι και αυτο κατι που πρεπει να γινει.Με τον μιχαλη εδω να με παρασερνει :blink::blink: ολα τα λεφτα worthy.gif στο αμαξι πανε..

ανεβα πρωτα σε κανενα meeting και μετα αν θες δειρε μας κιολας..    :D

πολυ καλη η θηκη και δενει απιστευτα με την κονσολα το ειδα χθες βραδυ απο κοντα.να ειχε μεσα και κανενα cd της προκοπης... thumbsdown.gif

Ποιοτητα ρε ακουω στο πολο.Ετσι παει πιο γρηγορα... new_killother.gifmusic.gif

Link to comment
Share on other sites

Aσε θα τον ψησω και εγω λιγακι και θα μου πει την κλασικη του ατακα: ''Λες ρε μ@ΛΛ@κα?''  tongue.gif

ΧΑΧΑΧΑΧΑ...Απιστευτη ατακα Νικολα...Μονο που ξεχασες να βαλεις μερικα ακομα "Λ" για οταν μιλαει ο Γιωργος, χεχεχε :Dtongue.gif

Ειναι και αυτο κατι που πρεπει να γινει.Με τον μιχαλη εδω να με παρασερνει :blink:  :blink:  ολα τα λεφτα  worthy.gif  στο αμαξι πανε..

Ναι ε...? Ασε γιατι τωρα τελευταια, δεν ξερω ποιος παρασερνει ποιον τελικα... :D:D

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το On-Topic αλλά στις φωτογραφίες φαίνεται ότι φωτίζεται κόκκινη μια ένδειξη...

Είναι όντως φωτιζόμενη ή μούφα αυτοκολλητάκι???

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.