Jump to content
Panozd

Εφυγα Απο Τον Δρομο Σε Στροφη Με Χαλικι

Recommended Posts

σημερα ειχα παει βολτα στο βουνο.

σε μια στροφη δεν προσεξα το χαλικι που βρισκοταν στην ακρη του οδοστρωματος και με πεταξε εξω.

ευτυχως δεν εγινε κατι σοβαρο..το αμαξι διεσχισε μια ανωμαλη χωματινη επιφανεια με μια μεγαλη πετρα να ξεχωριζει..εσαπασε μαλιστα σε ενα σημειο η πετρα την ωρα που περασε το αμαξι απο πανω (πρεπει να αναπηδησε λιγο).

δεν εμφανιστηκε καμμια ενδειξη στο ταμπλο.κοιταξα κατω απο το αμαξι να δω αν εχει τιποτα σπασμενο αλλα δεν ειδα κατι,αν και δεν ειμαι μηχανικος για να ξερω συγκεκριμενα.μονο ενα λεπτο λαστιχο ειχε ξεκολλησει στο μπροστινο μερος του αυτοκινητου και το εβγαλα γιατι εβρισκε στην ασφαλτο.

στην συνεχεια της διαδρομης δεν ειχα κανενα προβλημα εκτος απο τα πετραδακια που πεταγονταν απο τις ζαντες στα πρωτα χιλιομετρα.

θα πρεπει να παω σε καποια αντιπροσωπεια για τυχον προβληματα που δεν ειναι αντιληπτα;γενικα δεν ειχα καποιο χτυπημα,θα πρεπει να ανησυχησω για κατι;

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειχα παει βολτα στο βουνο.

σε μια στροφη δεν προσεξα το χαλικι που βρισκοταν στην ακρη του οδοστρωματος και με πεταξε εξω.

ευτυχως δεν εγινε κατι σοβαρο..το αμαξι διεσχισε μια ανωμαλη χωματινη επιφανεια με μια μεγαλη πετρα να ξεχωριζει..εσαπασε μαλιστα σε ενα σημειο η πετρα την ωρα που περασε το αμαξι απο πανω (πρεπει να αναπηδησε λιγο).

δεν εμφανιστηκε καμμια ενδειξη στο ταμπλο.κοιταξα κατω απο το αμαξι να δω αν εχει τιποτα σπασμενο αλλα δεν ειδα κατι,αν και δεν ειμαι μηχανικος για να ξερω συγκεκριμενα.μονο ενα λεπτο λαστιχο ειχε ξεκολλησει στο μπροστινο μερος του αυτοκινητου και το εβγαλα γιατι εβρισκε στην ασφαλτο.

στην συνεχεια της διαδρομης δεν ειχα κανενα προβλημα εκτος απο τα πετραδακια που πεταγονταν απο τις ζαντες στα πρωτα χιλιομετρα.

θα πρεπει να παω σε καποια αντιπροσωπεια για τυχον προβληματα που δεν ειναι αντιληπτα;γενικα δεν ειχα καποιο χτυπημα,θα πρεπει να ανησυχησω για κατι;

Λογικά την γλύτωσες.

Αντε λίγο να ταλαιπώρησες τα αμορτισέρ ή τις βάσεις κινητήρα.Φυσικά είναι επιβεβλημένος ο άμεσος έλεγχος από την αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

ομως πρεπει να κλεισω ραντεβου για σερβις;δλδ θα κοστισει κατι τετοιο αν δεν υπαρχει προβλημα;

Καλό είναι να κλείσεις ραντεβού αλλά να πεις ότι επείγει.

Ο έλεγχος λογικά δεν κοστίζει.Θα κοστίσει αν έχει γίνει ζημιά και θέλει επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να κλείσεις ραντεβού αλλά να πεις ότι επείγει.

Ο έλεγχος λογικά δεν κοστίζει.Θα κοστίσει αν έχει γίνει ζημιά και θέλει επισκευή.

αχαχα φυσικα και κοστιζει αχαχαχα δεν ξερεις που εχεις μπλεξει

Link to comment
Share on other sites

ε τοτε αξιζει να κανω ελεγχο για ενα προβλημα που πιθανον δεν υπαρχει;

αν το παω κατευθειαν στο προγραμματισμενο σερβις στα 15000 χιλιομετρα θα ειναι κακη επιλογη;

βασικα υπαρχει καποιος που να ξερει τα πιθανα προβληματα που θα μπορουσαν να προκυψουν απο το συγκεκριμενο συμβαν;τι δλδ θα μπορουσε να εχει και να μην φαινεται;

Edited by Panozd
Link to comment
Share on other sites

αχαχα φυσικα και κοστιζει αχαχαχα δεν ξερεις που εχεις μπλεξει

Κοστίζει ο απλός έλεγχος?Αντε ρε!

Και πάλι να πάει να το δει.Εγώ τουλάχιστον θα πήγαινα.

Ας πει έστω ότι ακούει ήχους από την ανάρτηση χωρίς λόγο, μπας και το περάσουν στο πλαίσιο της εγγύησης(δύσκολο!).

Edited by Katana
Link to comment
Share on other sites

ε καλα οταν λεμε κοστιζει μην τρελενεσαι..μιλαμε για μαξιμουμ 100 ευρο...αντι να το φουλαρεις στην βενζινα πηγαινε να δεις τι εκανες απο κατω μην σου βγαλει χειροτερα,τωρα που εδω δια μαγειας περιμενεις να σου πουμε τι εχει παθει...ουτε ο ΧΟΥΝΤΙΝΗ δεν τα κανει αυτα,μας εχεις μπερδεψει...δεν ειμαστε μαγοι...δεν πιστευω να εχεις παθει τιποτα αλλα ειναι και κριμα να παθεις κατι απο αμελεια...

Link to comment
Share on other sites

ε καλα οταν λεμε κοστιζει μην τρελενεσαι..μιλαμε για μαξιμουμ 100 ευρο..

Και 100 ευρώ είναι λίγα για να σηκώσουν το αμάξι και να δουν από κάτω αν έχει τίποτα; Ή νομίζετε ότι σε αντιπροσωπεία θα κάνουν κάτι παραπάνω; Φίλε μου πήγαινε το σε δικό σου μηχανικό. Και λιγότερο θα σου κοστίσει (αν σου κοστίσει) και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πήγαινέ το σε ένα εξωτερικό συνεργείο, δωστους κ ένα 15άρι 20άρι και δείτε το μαζί απο κάτω οπτικά. Δε θέλει κ τπτ άλλο. ¶ντε να του κανεις κ καμια μέτρηση στα αμορτισερ, την οποία πχ στα fit n go συνήθως στην κάνουν δωρεάν. Σιγά την αντιπροσωπεία που θα κάτσει να σου κάνει νομίζεις τον τρομερό έλεγχο + ότι δε θα είσαι κ μπροστά. Βέβαια 100 ευρώ για απλό έλεγχο μου ακούγονται υπερβολικά. Τεσπα, δεν ξέρω πως είναι από κάτω το σιροκο κ τι προστατευτικά έχει, πάντως δείτε το κάρτερ κ τις λαστιχένιες τάπες για το νερο ότι είναι όλες στη θέση τους (την έχω πατήσει). Τώρα όλα τα άλλα θα ήταν υπερβολή νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις.τελικα πηγα στην αντιπροσωπεια.το ειδα και γω λιγο απο κατω..δεν ειχε τιποτα..μονο αυτο το λαστιχακι που ειχε φυγει και μου ειπε το παιδι αυτο δεν ειναι τιποτα..δεν μου πηραν λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.