Jump to content
geocha

Kόκκινο Λαμπακι

Recommended Posts

Ξερει κανεις ποσα χιλιομετρα βγαζει το mkV tsi 140 μολις αναψει το κοκκινο λαμπακι?Σε τι συνθηκες οδηγησης?

ΥΓ: Manual δεν κοιταω,ξεχαστετο γιατι

1. βαριεμαι

2. δεν το εμπιστευομαι

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποσα χιλιομετρα βγαζει το mkV tsi 140 μολις αναψει το κοκκινο λαμπακι?Σε τι συνθηκες οδηγησης?

ΥΓ: Manual δεν κοιταω,ξεχαστετο γιατι

1. βαριεμαι

2. δεν το εμπιστευομαι

Το ποσα χλμ σε βγαζει, στο γραφει στο καντραν στην οθονη.Παιξε λιγο με τον διακοπτη στον δεξι βραχιονα και θα το βρεις.Παντως μολις αναψει λαμπακι εχει 7 λιτρα μεσα.Το ποσα χλμ σε βγαζει δεν θα στο πει κανεις γιατι εξαρταται αν εισαι σε πολη ή σε εθνικη, με τι ταχυτητα πηγαινεις κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Το ποσα χλμ σε βγαζει, στο γραφει στο καντραν στην οθονη.Παιξε λιγο με τον διακοπτη στον δεξι βραχιονα και θα το βρεις.Παντως μολις αναψει λαμπακι εχει 7 λιτρα μεσα.Το ποσα χλμ σε βγαζει δεν θα στο πει κανεις γιατι εξαρταται αν εισαι σε πολη ή σε εθνικη, με τι ταχυτητα πηγαινεις κλπ.

Νομιζω 5 λιτρα ειναι η ρεζερβα ;)

Link to comment
Share on other sites

5 λιτρα νομιζω και εγω οτι ειναι.μου φτανει για καμια 40 χιλιομετρα σε μικτο κυκλο και καμια 50αρια εκτος πολης.εντος πολης το υπολογιζω για 30 χιλιομετρα με οικονομικη οδηγηση σε ολες τις περιπτωσεις.

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω. Δύσκολη δουλειά.

Πλάκα κάνεις ? Εννοείται. Δεν είναι γι' αυτό το λόγο εκεί. Το δίνουν για να 'χεις κάπου να βάλεις άδεια, δίπλωμα, ασφαλιστήριο κτλ.

Θυμάμαι ότι το 'χω ανεβάσει πάλι αυτό. Έχει αναφερθεί ξανά.

saved.th.jpg

Ελπιζω να μην με ειρωνευεσε...Απλα δεν γουσταρω να ψαχνω και την στιγμη που υπαρχει αυτο το site δεν βρισκω τον λογο να σπαζω το κεφαλι μου.Επισης με ενδιαφερει και η αποψη των αλλων που απ'οτι βλεπεις διαφερει. closedeyes.gif

Βεβαια ειναι συχνο φαινομενο πολυ να χλεβαζουν τον φουκαρα που θελει να μαθει, να κολλανε γραμματακια και σχεδιακια του στυλ RTFM που εψαξαν επιτειδες να βρουν,χανουν χρονο με το quoting (ετσι για να ειναι πιο μαματο το δουλεμα) αντι να γραψουν την αποψη τους που στην τελικη ειναι: 1.πιο γρηγορη 2.πιο ωριμη 3.πιο χρησιμη

Δεν εχω κατι μαζι σου αλλα οπως ελευθερα γραφεις εσυ τοσο ελευθερα γραφω και εγω

Edited by geocha
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το λαμπακι δνε ειναι κιτρινο?

"

Ναι αλλα η ενδειξη κοκκινη.Εν'ολιγης λες "η βενζινα ειναι το κοκκινο" οχι στο κιτρινο new_lol.gif

Αυτο εννοουσα :nea:

Link to comment
Share on other sites

Δεν γουστάρεις να ψάχνεις ? Θέτοντας την ερώτηση εδώ δεν έψαχνες για απάντηση ? Μιας και υπάρχει το forum δηλαδή εσύ το πέταξες το βιβλιαράκι να υποθέσω ?

Ανάρτησες μια ερώτηση εδώ και περίμενες 8 μέρες για να μάθεις (αφού προηγουμένως διατυπώθηκαν κάποιες υποθέσεις) αυτό που θα μάθαινες σε 20 δευτερόλεπτα την επόμενη φορά που θα έμπαινες στο αυτοκίνητό σου και θα τέντωνες το δεξί σου χέρι. Και μιλάς για σπάσιμο κεφαλιού ? Μας δουλεύεις ?

Η γνώμη των άλλων σε τέτοια θέματα δεν θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει. Η χωρητικότητα σε λίτρα της ρεζέρβας στο αμάξι σου δεν είναι θέμα για συζήτηση. Δεν μπορεί να έχει κανείς άποψη σε αυτό. Αυτός που το έφτιαξε ξέρει καλύτερα από όλους αυτό το νούμερο και στο λέει. Δεν υπάρχει "πιο 1. γρήγορη 2. πιο ώριμη 3. πιο χρήσιμη άποψη" από αυτή που είναι γραμμένη στο κωλοβιβλίο.

Α, την απλή μέθοδο των τριών από το δημοτικό τη θυμάσαι ?

10 λίτρα βενζίνης καταναλώνονται σε 100 km

7 λίτρα βενζίνης καταναλώνονται σε ΧΧ km ????

Για να σου βγάλει η ρεζέρβα 20 km πρέπει να έχεις μέση κατανάλωση 35 lt/100km.

Δεν έχασα χρόνο ψάχνοντας σχεδιάκια για να σε χλευάσω. Έχασα χρόνο πολύ περισσότερο από αυτό που θα έχανες εσύ για να λύσεις την απορία σου κι εσύ ενοχλήσε από την ειρωνία. Έλεος.

1. Την στιγμη που χλεβαζεις καποιον που δεν γνωριζεις τι περιμενεις, να σου πει και ευχαριστω?Φυσικα και θα σου απαντησει καταλληλως!Οταν το ριμαδι το σιτε δεν μου στελνει μαιλ απαντησης μην περιμενεις να θυμαμαι με τα κωλοτρεξηματα που εχω οπως επισης δεν απαιτησα και καμμια αμεση απαντηση.Να σε δουλεψω?!Εχω καλυτερα πραγματα να κανω απο το να σπαω τα @@ του κοσμου.Ποσο μαλλον καποιου συμφορουμιτη μου.

2. Το κωλοβιβλιο που λες οπως και την κωλοVW τα εχω βαρεθει, προτειμω μια ανθρωπινη αποψη και οχι μια αψυχη παραγραφο.Οσο για την μεθοδο των τριων, τα μαθηματικα ειναι μια αποψη και στην συγκεκριμενη ειναι η αποψη σου μιας και εγω τα 100χλμ στην πολη τα κανω με 15 λιτρα (και δεν στο λεω για σπασιμο,ετσι ειναι).Επομενως το βιβλιαρακι, η VW να το βαλει εκει που ξερει και ας παει να κοροιδεψει κανεναν αλλον! (Εσυ αληθεια τα λαδια τα αλλαζεις καθε 15.000χλμ και βαζεις οτι σου πει η εταιρια?)

3. Αν εχασες χρονο για την παρτη μου σου ζηταω συγγνωμη αλλα δεν σε αναγκασα κιολας να γραψεις.

Απ'οτι φαινεται ομως θα συνεχισεις να χανεις τον χρονο σου στο συγκεκριμενο τοπικ καθοτι μαθηματικα αποδεδειγμενο, ο κερατας πρεπει να βγει και δαρμενος μεχρι κλειδωματος τοπικ.

4. Με την λεξη ελεος τελειωνω και εγω...Ελεος για την ελλειψη σεβασμου για ενα ατομο που δεν γνωριζεις και εκτειμα τους ανθρωπους και τις αποψεις τους περισσοτερο απο μια μαμημενη σκατοεταιρια.

Αντε να πιουμε κανενα καφε τωρα γιατι αρκετα χαλαστηκαμε με το ρημαδι το 4ροδο.

Link to comment
Share on other sites

αν ολοι ακουγαν το βιβλιαρακι και την αντιπροσωπια το αυτοκινητο σε 3 χρονια θα χε γινει....

ελα μωρε με τη vw και τη vw δεν ειναι και mercedes......και το βιβλιαρακη λεει και πολλες μ@λακιες μεσα σε ολα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, να προσέχετε μ' αυτά τα κόκκινα λαμπάκια. Στα φοιτητικά νιάτα μου είχα δει ενα, μπήκα μέσα και ήταν τραβέλι. Μπλιάχ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, να προσέχετε μ' αυτά τα κόκκινα λαμπάκια. Στα φοιτητικά νιάτα μου είχα δει ενα, μπήκα μέσα και ήταν τραβέλι. Μπλιάχ.

Τωρα γιατι μας το γ@@@@@ το θεμα μου λες; :whistling::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Guest ΤΟ_ΕΠΙΠΛΟ

χοντρικα-χοντρικα οταν ο δεικτης πατησει το απολυτο μηδεν και το trip γραφει 0 KM αυτονομια θα εχουν μεινει μεσα περιπου 2 λιτρα.Εγω μεσα στην πολη κανω 10 χιλιομετρα με ενα λιτρο.

Link to comment
Share on other sites

χοντρικα-χοντρικα οταν ο δεικτης πατησει το απολυτο μηδεν και το trip γραφει 0 KM αυτονομια θα εχουν μεινει μεσα περιπου 2 λιτρα.Εγω μεσα στην πολη κανω 10 χιλιομετρα με ενα λιτρο.

Δεν εχω οθονη sportline.Αλλα μολις αναψει το λαμπακι της βενζινας και βαλω 15 λιτρα κανω απο 100-113 χιλιομετρα και χωρις πολλα πατηματα.Το εκανα 3-4 φορες και παντα ιδια καταναλωση εχω

Πάντως, να προσέχετε μ' αυτά τα κόκκινα λαμπάκια. Στα φοιτητικά νιάτα μου είχα δει ενα, μπήκα μέσα και ήταν τραβέλι. Μπλιάχ.

Απλα Προσκυνω!!! worthy.gifworthy.gifworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

εμενα ρε παιδια γιατι βαζοντας πχ 30 ευρο ενω ειναι αδειο,εχει αναψει το λαμπακι,δειχνει αυτονομια 420 χλμ στο ρελαντι,μολις βαζω τη βενζινη στο βενζιναδικο.κανω περιπου 100-120 χλμ κ δειχνει ακομα 420 χλμ αυτονμια ενιοτε 450. Εννοειται ο δεικτης εχει πεσει 2-3 μπαρες.τι γινεται?κ σαλλους ετσι κανει? ολαυτα με νορμαλ οδηγηση χωρις πιεση κλπ.ευχαριστω. παιδια μην αρπαζεστε για βλακειες κ χαλιεστε τσαμπα.ειμαστεδω νανταλλαζουμε πληροφοριες κιαν τυχον υπαρχουν προβληματα να ταλυνουμε.ουτε συμβολαιο εχουμε με τη vw ουτε τιποτα ωστε νατην υπερασπιζομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποσα χιλιομετρα βγαζει το mkV tsi 140 μολις αναψει το κοκκινο λαμπακι?Σε τι συνθηκες οδηγησης?

ΥΓ: Manual δεν κοιταω,ξεχαστετο γιατι

1. βαριεμαι

2. δεν το εμπιστευομαι

Θα σου προτεινα 2 λυσεις οταν αναψει το λαμπακι. Βρες βενζιναδικο, η περιμενε να αδειασει και φωναξε την total care:lol:

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα,ωρες ωρες δειχνει οτι να'ναι.καμια φορα,το γεμιζω μεχρι να σκασει η αντλια και δειχνει αυτονομια 720 χιλιομετρα.μολις κανω καμια 100η χιλιομετρα και πεσει μια γραμμη ο δεικτης,δειχνει αυτονομια 850 χιλιομετρα! sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα,ωρες ωρες δειχνει οτι να'ναι.καμια φορα,το γεμιζω μεχρι να σκασει η αντλια και δειχνει αυτονομια 720 χιλιομετρα.μολις κανω καμια 100η χιλιομετρα και πεσει μια γραμμη ο δεικτης,δειχνει αυτονομια 850 χιλιομετρα! sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Eγω παντως εβαλα αλλα 20 ευρω σημερα (15.ψιλα λιτρα) και θα κανω παλι απο 105-115 χλμ.Παλι μου αναψε στα 113 χλμ εντος πολης παντα! Για μενα ρεζερβα εντος πολης= 20-25 χλμ (μην τρεχουμε και δεν φτανουμε)

Link to comment
Share on other sites

εμενα ρε παιδια γιατι βαζοντας πχ 30 ευρο ενω ειναι αδειο,εχει αναψει το λαμπακι,δειχνει αυτονομια 420 χλμ στο ρελαντι,μολις βαζω τη βενζινη στο βενζιναδικο.κανω περιπου 100-120 χλμ κ δειχνει ακομα 420 χλμ αυτονμια ενιοτε 450. Εννοειται ο δεικτης εχει πεσει 2-3 μπαρες.τι γινεται?κ σαλλους ετσι κανει? ολαυτα με νορμαλ οδηγηση χωρις πιεση κλπ.ευχαριστω. παιδια μην αρπαζεστε για βλακειες κ χαλιεστε τσαμπα.ειμαστεδω νανταλλαζουμε πληροφοριες κιαν τυχον υπαρχουν προβληματα να ταλυνουμε.ουτε συμβολαιο εχουμε με τη vw ουτε τιποτα ωστε νατην υπερασπιζομαστε.

Οταν αδειασει το ρεζερβουαρ ποσα χιλ εχει κανει με 30 ευρω?με τα λεγομενα σου δλδ με 30 ευρω κανεις γυρω στα 600χιλ?

Link to comment
Share on other sites

γυρω στα 300 χλμ κανω.απλα ο υπολογιστης δεν υπολογιζει ακριβως γιαυτο παραξενευομαι.μολισ κανω περιπου 100 κ χλμ πεφτει αποτομα στα 200 χλμ η ενδειξη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.