Jump to content
mezzanine

Golf Vi Τιμές Εξοπλισμού

Recommended Posts

θα στο ειχαμε ιππευσει αν ειχε και απηχηση.με μια -μολις-επι του θεματος απαντηση δεν νομιζω να χαλασαμε τιποτα.απεναντιας,πολλοι ελυσαν πολλες αποριες και χαμενοι δεν βγηκαν.επειδη ομως επι της ουσιας εχεις δικιο,ας αναλαβει καποιος mod το αχαρο εργο της μεταφορας των off topics.

@συρταρακια ηταν.

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Λοιπον ειμαι ενας απο αυτους που οταν πηραν το αμαξι ειπαν : Θα παρω το highline για να εχω τα "παντα"

Λοιπον Σημερα μετα απο 1.5 μηνα παρατηρησα οτι δεν εχω καν αισθητηρες βροχης!

Οχι οτι χρησιμευουν σε κατι και θα κουραστω να τους ανοιξω εγω αλλα γτ να μην εχει?

Οπως επεισης δεν εχω αυτοματους καθρεφτες (coming home leaving home) που πρεπει και αυτο να μπει εχτρα.

Οπως επεισης δεν ΕΙΧΑ συναγερμο και πηγα να βαλω και εφοσον τον εβαλα μου ειπε +90 ευρω γιατι το ξεκλειδωμα συναγερμου ειναι στα

κλειδια μου και οχι σε καποιο εχτρα μαραφετι!

Τωρα θελω να παω να δω ΠΟΣΟ θα μου πουν για το coming home leaving home.

Μου την σπαει που πρεπει να βαλω εχτρα πραγματα στην "full extra" εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Μου την σπαει που πρεπει να βαλω εχτρα πραγματα στην "full extra" εκδοση.

Πες τα!!! new_killpc.gifnew_killpc.gifnew_killpc.gifnew_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι οταν ειχα παει στην αντιπροσοποια και ρωτησα για το γκολφ μου ειπε ακριβως

Ναι Κυριε πελατη εχουμε 3 εκδοσης. Trendline / comfortline / highline

Ρωταω και γω γιατι η highline ειναι τοσο ακριβη και μου λεει . Μα ειναι η FULL extra εκδοση..

Δεν λεω πως θα αλλαξει κατι.. αλλα θελω να του δωσω μια στα δοντια την σημερον ημερα new_grrrr.gif

Link to comment
Share on other sites

η εννοια full extra εχει ξεφτιλιστει,στην VW ολα ειναι extra και πρεπει να πληρωσεις γι'αυτα.βλεπω συχνα να αναφερεται και σε αγγελιες.full extra λεει και γραφει υδραυλικο τιμονι,2 αεροσακοι,ηλεκτρικα παραθυρα κλπ τα οποια ειναι στανταρ εξοπλισμος.

Link to comment
Share on other sites

Το "είναι η Full extra έκδοση" απέχει πολύ, για την ακρίβεια πολλές χιλιάδες ευρώ, από το "διαθέτει κάποια επιπλέον - διαφορετικά πράγματα σε σχέση με τις πιο φτηνές εκδόσεις" που είναι η πραγματικότητα και αυτό το οποίο έπρεπε να σου πει.

Καλώς ή κακώς ο πωλητής τη δουλειά του ήθελε να κάνει και την έκανε. Εσύ ως καταναλωτής νομίζω πως θα έπρεπε να ήσουν λίγο πιο υποψιασμένος και περίεργος.

Στο τελευταιο που λες οτι επρεπε να ειμουν πιο υποψιασμενος εχω να πω οτι πριν παρω το γκολφ δεν ηξερα τι ειναι υδραυλικο τιμονι

και πλακωνωμουν με το μηχανικο.

Που να ηξερα οτι πλεον στα αυτοκινητα μας μπορουμε να κλεινουμε τους καθρεφτες με ενα κουμπι οπως και οταν βρεχει να ξεκιναν οι υαλοκαθαριστηρες μονοι

τους.. Τελος παντων απλα πιστευα στα 24χιλιαδες ευρω που μου κοστισε να ειχα κατι που σε ενα Peugeot 14χιλιαδων ειναι στανταρ.

Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταιο που λες οτι επρεπε να ειμουν πιο υποψιασμενος εχω να πω οτι πριν παρω το γκολφ δεν ηξερα τι ειναι υδραυλικο τιμονι

και πλακωνωμουν με το μηχανικο.

Που να ηξερα οτι πλεον στα αυτοκινητα μας μπορουμε να κλεινουμε τους καθρεφτες με ενα κουμπι οπως και οταν βρεχει να ξεκιναν οι υαλοκαθαριστηρες μονοι

τους.. Τελος παντων απλα πιστευα στα 24χιλιαδες ευρω που μου κοστισε να ειχα κατι που σε ενα Peugeot 14χιλιαδων ειναι στανταρ.

Οντως είναι ξεφτιλά, εξοπλισμός του κώλου (βλέπε αισθητήρες βροχής, follow me home) στα VW να χρεώνονται λες και είναι διαστημική τεχνολογία. Ολα αυτά θα έπρεπε να ήταν στον στάνταρ εξοπλισμό του Highline.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και το θεμα δεν ειναι η χρεωση.Το θεμα ειναι η διαθεσιμοτητα!!!Δηλαδη εγω ηθελα το Highline με αισθητηρες βροχης-καθρεφτη που σκοτεινιαζει (220 euro νομιζω) και rcd 510 (καμια 200 ακομα) και επρεπε να περιμενω 3 μηνες!!!!!!Τουλαχιστον καποια απλα αξεσουαρ θα επρεπε να τα βαζουν εδω στην τιμη του καταλογου...

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι στανταρ εξοπλισμος ολα αυτα σε ακριβοτερα μοντελα θα ειναι σε αυτοκινητο 24 χιλιαδων;η vw δεν δινει τιποτα(ή σχεδον τιποτα) τσαμπα,πρεπει να πληρωσεις για να βαλεις γκατζετακια στο αμαξι που θα απολαμβανεις καθε φορα που θα τα χρειαστεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και το θεμα δεν ειναι η χρεωση.Το θεμα ειναι η διαθεσιμοτητα!!!Δηλαδη εγω ηθελα το Highline με αισθητηρες βροχης-καθρεφτη που σκοτεινιαζει (220 euro νομιζω) και rcd 510 (καμια 200 ακομα) και επρεπε να περιμενω 3 μηνες!!!!!!Τουλαχιστον καποια απλα αξεσουαρ θα επρεπε να τα βαζουν εδω στην τιμη του καταλογου...

ν

ο εχων υπομονη ανταμειβεται!εχεις υπομονη;απολαμβανεις!δεν εχεις;προβληματιζεσαι!

το δικο μου εκανε ακριβως 6 μηνες να ερθει με τα extra που του φορτωσα,ζοριστηκα πολυ να περιμενω τοσο καιρο,τωρα ομως απολαμβανω καθε τι και δεν το μετανιωσα καθολου για την υπερβολικη αναμονη.

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

για προβληματα δεν γραφουν ,για ομορφια τι να γραψουν,για ποιοτητα μια απο τα ιδια,εχουν να γραψουν πολλα για στησιμο , στροφιλικι,λαστιχο και φρενο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Τελικά συρταράκια στα καθίσματα παίρνει το 6αρι?

¶μα είναι από πού να τα πάρω?? Δεν έχω βάλει ξανά κάτι τέτοιο, θα μπορέσω μόνος ή δεν θα έχω καθίσματα να κάτσω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Λοιπον ειμαι ενας απο αυτους που οταν πηραν το αμαξι ειπαν : Θα παρω το highline για να εχω τα "παντα"

Λοιπον Σημερα μετα απο 1.5 μηνα παρατηρησα οτι δεν εχω καν αισθητηρες βροχης!

Οχι οτι χρησιμευουν σε κατι και θα κουραστω να τους ανοιξω εγω αλλα γτ να μην εχει?

Οπως επεισης δεν εχω αυτοματους καθρεφτες (coming home leaving home) που πρεπει και αυτο να μπει εχτρα.

Οπως επεισης δεν ΕΙΧΑ συναγερμο και πηγα να βαλω και εφοσον τον εβαλα μου ειπε +90 ευρω γιατι το ξεκλειδωμα συναγερμου ειναι στα

κλειδια μου και οχι σε καποιο εχτρα μαραφετι!

Τωρα θελω να παω να δω ΠΟΣΟ θα μου πουν για το coming home leaving home.

Μου την σπαει που πρεπει να βαλω εχτρα πραγματα στην "full extra" εκδοση.

Ρε συ ok για τους αισθητήρες βροχής που δεν έχεις και θέλεις να βάλεις!!!Αλλα η λειτουργία coming home leaving home την κανεις και εσύ μέσω vag com τσάμπα!!!Όλα αυτά εφόσον έχεις το καλώδιο!!!Αν δεν έχεις το καλώδιο προσπάθησε να βρείς ένα γνωστό σου από εκεί να στο κάνει gt στην vw το χρεώνουν...να ξέρεις!!!!

Coming home-Leaving home EDW!!!Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο με το 6άρι!!!Ας πει κάποιος με σιγουριά αν κάνει και για το σάρι μην το "κάψω" το παιδί!!! :whistling:

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση..

Στην έκδοση Highline το πολυλειτουργικό τιμόνι (χωρίς το BT κιτ) έχει πλήκτρα

μόνο στην δεξιά του μεριά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση..

Στην έκδοση Highline το πολυλειτουργικό τιμόνι (χωρίς το BT κιτ) έχει πλήκτρα

μόνο στην δεξιά του μεριά;

Και στις δυο!!!

Σου δείχνω και το δικό μου!!!

post-11441-12640624814_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

Τα πλήκτρα αριστερά που αποσκοπούν;Έχεις κιτ τηλεφώνου με BT;

Όχι δεν έχω κιτ τηλεφώνου με BT. Τα αριστερά πλήκτρα είναι ένταση φωνής Rcd (εγώ έχω το 310) και εναλλαγή μεταξύ σταθμών ραδιοφώνου και τραγουδιών Cd. Το μεσαίο ''τηλεφώνου'' απλά υπάρχει για όσους δεν έχουν BT.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εαν εχει την καλοσινη καποιος ας ξανασηκωσι τον οδηγο εγγαταστασης των συρταργιων κατω απο τα καθησματα, γιατι το link ειναι νεκρο.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.