Jump to content
ACE2007

Golf 5/6 1.4 Tsi - Το Καλύτερο Κιτ Εισαγωγής

Ποια είναι η καλύτερη εισαγωγή για τα TSI?  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Η διαφορά στη μάρκα πιστεύω θα είναι αμελητέα αφού και οι 2 μάρκες είναι κορυφαίες. Βάλε το φθινότερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θελω να βαλω μια χοανη στο μοτερ μου και θελω την βοηθεια σας!!!

Εμενα το μοτερ μου ειναι το tsi 140hp και για τωρα δεν βλεπω να του ανεβαζω την υποδυναμη!!

Οποτε θελω χοανη για μαμα κατασταση που να βοηθαει στην αναπνοη το μοτερ σε αυτο το σταδιο.

Σαν μαρκα θελω να βαλω την pipercross που την ξερω.Διαβασα καποιο μελος ειχε βαλει την c0177

αν το λεω σωστα!!Αυτην πρεπει να βαλω και εγω η μια ποιο μικρη η ποιο μεγαλη?Επισης ο λαιμος

ο μαμα τι διαμετρο εχει σε mm 65, 70, 75, ξερει κανεις να μου πει σιγουρα??Οποιος φιλος την εχει

βαλει και ξερει ας βοηθησει!!!Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια για την χοανη κανεις επειδη με επειγει...!!! :aggressive:

Αν σκοπεύεις να μείνεις στο μαμά πρόγραμμα βάλε σπορ φίλτρο στο μαμά φιλτροκούτι και βγάλε και την πλαστική σίτα κάτω από το μαμά φίλτρο!

Αν πάλι σκοπεύεις να βάλεις πρόγραμμα αργότερα τότε βάλε χοάνη. Απλά προσωπικά δεν ξέρω τους κωδικούς της piper να σε βοηθήσω!

Link to comment
Share on other sites

Αν σκοπεύεις να μείνεις στο μαμά πρόγραμμα βάλε σπορ φίλτρο στο μαμά φιλτροκούτι και βγάλε και την πλαστική σίτα κάτω από το μαμά φίλτρο!

Αν πάλι σκοπεύεις να βάλεις πρόγραμμα αργότερα τότε βάλε χοάνη. Απλά προσωπικά δεν ξέρω τους κωδικούς της piper να σε βοηθήσω!

Ευχαριστω φιλε χοανη θα βαλω τελικα και για μεχρι 200hp μου ειπαν οτι η c0176 ειναι μια χαρα!!!Ευχαριστω

Edited by GEOZN8
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θελω να βαλω μια χοανη στο μοτερ μου και θελω την βοηθεια σας!!!

εμενα το μοτερ μου ειναι το tsi 140hp και για τωρα δεν βλεπω να του ανεβαζω την υποδυναμη!!

οποτε θελω χοανη για μαμα κατασταση που να βοηθαει στην αναπνοη το μοτερ σε αυτο το σταδιο.

σαν μαρκα θελω να βαλω την pipercross που την ξερω.διαβασα καποιο μελος ειχε βαλει την c0177

αν το λεω σωστα!!αυτην πρεπει να βαλω και εγω η μια ποιο μικρη η ποιο μεγαλη?επισης ο λαιμος

ο μαμα τι διαμετρο εχει σε mm 65, 70, 75, ξερει κανεις να μου πει σιγουρα??οποιος φιλος την εχει

βαλει και ξερει ας βοηθησει!!!ευχαριστω

ο λαιμος έχει διαμετρο 70- η co 177είναι η μεγαλύτερη σε αυτην την διασταση και το site της piper αναφερει ότι είναι μεχρι 320hp-

καλυτερα εαν βάλεις τελικα και σκεφτεσαι να μείνιες και χωρίς πρόγραμμα να βαλεις την co 176

σε γνησιο η καλυτερη επιλογη ειναι ελευθερο φιλτρο.. ;)

αν και μαμα καλυτερα να βάλεις φίλτρο όπως λέει ο φίλος παραπάνω

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολα τα παιδια για την βοηθεια τους!!!θα βαλω τελικα την pipercross c0176 νομιζω οτι θα Ειναι μια χαρα!!!Την εχω βρει και μεταχειρισμενη σε πολυ καλη κατασταση στα 45 Ευρω απο 90 που κανει στα μαγαζια το μονο που με παραξενευει ενω την ξερω την χοανη την ειχα στο προηγουμενο μου αμαξι και την εχω δει και σε αλλους,σε αυτην

που βρηκα ειναι μαυρη με της κοκκινες ριγες αλλα δεν γραφει πουθενα pipercross ουτε το κλασσικο Χ μπροστα στην φατσα και ρωτησα το παιδι που την δινει και μου ειπε οτι ειναι γνησια σιγουρα απλα ειναι ποιο παλιο μοντελο γιαυτο δεν γραφει τιποτα...!!!

Παραξενο...!!!Ξερει κανεις αν οντως ισχυει κατι τετοιο η ειναι μουφα και η χοανη ειναι μαιμου....???

Edited by GEOZN8
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολα τα παιδια για την βοηθΕια τους!!!θα βαλω τΕλικα την pipercross c0176 νομιζω οτι θα Ειναι μια χαρα!!!την Εχω βρΕι και μΕταχΕιρισμΕνη σΕ πολυ καλη κατασταση στα 45 Ευρω απο 90 που κανΕι στα μαγαζια το μονο που μΕ παραξΕνΕυΕι Ενω την ξΕρω την χοανη την Ειχα στο προηγουμΕνο μου αμαξι και την Εχω δΕι και σΕ αλλους,σΕ αυτην

που βρηκα Ειναι μαυρη μΕ της κοκκινΕς ριγΕς αλλα δΕν γραφΕι πουθΕνα pipercross ουτΕ το κλασσικο χ μπροστα στην φατσα και ρωτησα το παιδι που την δινΕι και μου ΕιπΕ οτι Ειναι γνησια σιγουρα απλα Ειναι ποιο παλιο μοντΕλο γιαυτο δΕν γραφΕι τιποτα...!!!

ΠαραξΕνο...!!!ΞΕρΕι κανΕις αν οντως ισχυΕι κατι τΕτοιο η Ειναι μουφα και η χοανη Ειναι μαιμου....???

γνησια Ειναι..ΕχΕι βγΕι παρτιδα και χωρις το σημα μην σΕ αγχωνΕι τιπτοα..Ειναι πολυ καλη τιμη χτυπα τη..

και Εγω τη δικια μου την 176 την Εδωσα τοσο.. 50 Ευρω..γιατι στο 122αρι ΕκανΕ αρκΕτο θορυβο και μΕ κουραζΕ σΕ ταξιδι..

τωρα φοραω μια κΝ...

απλα να λαδωνΕις την piper μην τραβαΕι σκονη μΕσα!

Link to comment
Share on other sites

εγω ξέρω ότι οι piper ανεκαθεν είχαν σήμα και το χ μπροστα και παντα έβγαιναν έτσι..

πάλι έχω μια ιδια που είναι no name και είναι σκετη ,ειναι μια χαρα ,αλλα δεν είναι Ppiercross -και η μεγαλη διαφορα είναι στο λαιμο όπου στην piper είναι μαλακος και μπαινει ευκολα στον σωλήνα ενω στην no name είναι ένα πραγμα σκληρο μονοκοματο-

φανταζομαι θα εχει και διαφορα στο σφουγγαρι αλλα ειναι κατι που δεν μπορω να διακρινω όυτε εμφανισιακα ουτε απο πλευρα αποδοσης-

επίσης να διευκρινισουμε στον φίλο με το λαδωμα ότι εννουμε ένα σπρει το οποιο το ριχνεις στην χοανη και ουσιαστικα συγκρατει περισσότερο σκονη μικροσωματιδια κλπ (dirt retention additive)

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα από που μπορώ να πάρω το κιτ καθαριΣμού της Pipercross?

από ότι έχω δΕι Είναι ένα ΣΕτ μΕ 2 Σπρέυ και ένα άλλο μΕ λάδι μόνο. ΈχΕι πάρΕι κανΕίς? Ποια Είναι η διαφορά?

(προς Moderator: κάτι παίζΕι μΕ την γραμματοΣΕιρά παιδιά, κάποια Ε βγαίνουν κΕφαλαία!)

Edited by TSOLIAS30
Link to comment
Share on other sites

απο την carworks στοn αλιμο-το ένα είναι καθαριστικο (το ριχνεις στην χοανη ,αφηνεις λιγακι να το απορροφησει και μετα ξεπλενεις με χλυαρό νερο -και το άλλο όταν στεγνωσει η χοανη το ψεκαζεις απο πανω και δημιουργέι ένα στρωμα που συγκρατει περισσότερο την σκονη μικροσωματίδια κλπ (καμια σχεση με λάδι με την έννοια που κυκλοφορουν καποια στην αγορα για απλα φιλτρα )

Link to comment
Share on other sites

από όσο ξερω απο παιδια που το εχουν κανει αλλάζει λίγο ο ηχος και γίνεται πιο "μπασος"

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα?γιατι εχω ακουσει πως ακουγεται παραπανω αν βγαλεις και τον πνιχτη

Με k&n χωρις πνίχτη, ακούγεται ελάχιστα παραπάνω το σφύριγμα, αλλά πραγματικά η διαφορά είναι αμελητέα...

Link to comment
Share on other sites

αν μπει φιλτροχοανη ακουγεται παραπανω?

αν μπει φιλτροχοάνη αλλάζει αρκετά ο ήχος!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.