Jump to content
ACE2007

Golf 5/6 1.4 Tsi - Το Καλύτερο Κιτ Εισαγωγής

Ποια είναι η καλύτερη εισαγωγή για τα TSI?  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Φιλε midkin εαν σου σπασει ο κινητήρας από νερα με την εισαγωγή σου υπόσχομαι οτι θα σου βάλω καινουργιο!!!!!!

Εχει καταντήσει αστειο αυτό το θέμα.....

Το θέμα δεν είναι πως κατάντησε, το θέμα είναι αν όντως είναι γελοίο ή πρέπει να μας προβληματίζει, γιατί και μένα πολλάκις μου έχουν πει πως είναι ριψοκίνδυνο.. έχω το Forge και το έχω οδηγήσει απευθείας κάτω στο προβολάκι όπου έχω ανοίξει τρύπες. Το σημείο μπορεί όντως να είναι ευάλωττο στο να πάρει νερό σε καμιά γκιόλα,αλλά το τι μπορεί να προκαλέσει δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

θα κερδίσεις κάτι , εάν θέλεις να δουλέψει καλύτερα μπορει ο προγραμματιστής σου

να σου κάνει ρυθμιση και στο προγραμμα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μούφα. Ανάλογα με το πόσο επιθετικες ρυθμίσεις έχει το πρόγραμμα απο άποψη πίεσης, μπορεί να κερδίσεις αρκετά παραπάνω απο 1-2 άλογα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος ποιο ακριβώς βαρελάκι BMC κάνει για ένα TSI 160??? Μήπως το 85-150?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι νομίζω,πως είναι μικρό το 70άρι. Κάποιος που έβαλε σε 160,αν έβαλε, ποιο μέγεθος ακριβώς έβαλε?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι νομίζω,πως είναι μικρό το 70άρι. Κάποιος που έβαλε σε 160,αν έβαλε, ποιο μέγεθος ακριβώς έβαλε?

Δείτε το στο official site της BMC αφού δεν πιστεύεται. closedeyes.gif

http://www.bmcairfilters.com/index.asp (διαλέξτε μάρκα πάνω και μοντέλο Golf 5)

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μου δεινει ενας φιλος ενα ελεύθερο φίλτρο GREEN και σκευτομαι να βγαλω και τον πνίχτη. Παιζει να εχω καποιο προβλημα?? Με την εγγυηση?? Η' να μπουν νερα??

Ευχαρηστω Εκ Των Προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

Αφου θα κρατησεις το φιλτροκουτι φυσιολογικα δεν θα εχεις προβλημα. Εξαρταται και το ποσο 'ελευθερο' ειναι αυτο το φιλτρο αλλα με την υπαρχουσα σωληνωση ειναι λογο απιθανο να μπουν νερα στο φιλτροκουτι. Νερα δεν θα μπουνε αλλα σιγουρα το ελευθερο φιλτρο δεν φιλτραρει τοσο αποτελεσματικα σκονες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Αφου θα κρατησεις το φιλτροκουτι φυσιολογικα δεν θα εχεις προβλημα. Εξαρταται και το ποσο 'ελευθερο' ειναι αυτο το φιλτρο αλλα με την υπαρχουσα σωληνωση ειναι λογο απιθανο να μπουν νερα στο φιλτροκουτι. Νερα δεν θα μπουνε αλλα σιγουρα το ελευθερο φιλτρο δεν φιλτραρει τοσο αποτελεσματικα σκονες κλπ.

Έτσι, δε θα έχεις πρόβλημα με νερά ή οτιδήποτε άλλο αλλά λόγω μεγαλύτερης εισροής σκόνης μακροπρόθεσμα θα έχεις λίγο μεγαλύτερη φθορά.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστω πολυ παιδια!! το εκανα, και το αμαχι οντος παει πολυ καλητερα, και ακουγετε πολυ ωραια το μοτερ...... new_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gif πυροβολαει τωρα.... shockgun.gifshockgun.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πού μπορώ να βρώ το σωλήνα που δίνεται μαζί με το βαρελάκι BMC όπως επίσης και μικρό φίλτρο αναθυμιάσεων? Θεσσαλονίκη θα βόλευε καλύτερα...!!!

http://img710.images...8788/bmccda.jpg

Edited by Leou21
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις παράγγειλα panel pipercross! Βασικά έχω ήδη βγάλει τον πμίχτη και μπορώ να πω ότι έχω δει διαφορά!! Μου "τυνάζει" ακόμα και την αλλαγη στην 5η που ήταν εντελωσ ψοφιο... Επείσης έχει πέσει η κατανάλωση μέχρι τα 180κμ.. Μετά τσιμπάει λίγο...αναμένω να βάλω και το φιλτράκι να ζωντανέψει κι άλλο λίγο!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις παράγγειλα panel pipercross! Βασικά έχω ήδη βγάλει τον πμίχτη και μπορώ να πω ότι έχω δει διαφορά!! Μου "τυνάζει" ακόμα και την αλλαγη στην 5η που ήταν εντελωσ ψοφιο... Επείσης έχει πέσει η κατανάλωση μέχρι τα 180κμ.. Μετά τσιμπάει λίγο...αναμένω να βάλω και το φιλτράκι να ζωντανέψει κι άλλο λίγο!!!

γιατι τελικα κατέληξες σε pipercross;;

ενδιαφέρομαι και εγω για πάνελ και είχα το ίδιο δίλημμα Κ&Ν ή pipercross, στην ουσία δεν βρίσκω διαφορές.

το βρήκες στα 90ευρώ απο τον αντιπρόσωπο;;;

πηρες και το kit καθαρισμού αν ναι πόσο;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.