Jump to content
ACE2007

Golf 5/6 1.4 Tsi - Το Καλύτερο Κιτ Εισαγωγής

Ποια είναι η καλύτερη εισαγωγή για τα TSI?  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

αξιζει για μαμα golf 6 160αρι χωρις προγραμμα?θα με βοηθησει?

Μην περιμένεις πολλά πράγματα από σκέτη εισαγωγή. σίγουρα πάντως θα βελτιώσεις τον θόρυβο....Δες στο post 1048 σελίΔα 53

Link to comment
Share on other sites

δηλ καλυτερα να παω για φιλτρο πανελ μιας και δεν εχω προγραμμα?

καλυτερα φιλτρο πανελ και αφαιρεση πνιχτη!!

Θα σου προτεινα Foam πανελ φιλτρο οπως το VWR τιμη 96 pounds

Picture3%20038.jpg

Edited by Patroklos
Link to comment
Share on other sites

το κλασικο φιλτο που βγαζει η K&N ειναι...δε θα δεις διαφορα στον ηχο...καλο θα ηταν να βγει κ πνιχτης...

Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε να μας πεις εντυπωσεις και απο ηχο και απο τοποθετηση?θα βγαλεις και τον πνιχτη?

Δεν ξερω ακομα....θα το Δοκιμασω με πνιχτη και χωρις οτι μου ακουγεται πιο ωραια θα αφησω μολις ερθει να βγαλω photo απο την εγκατασταση και αν μπορω θα σας εχω και ηχο (mp3 ή videaki).

Link to comment
Share on other sites

Απο ηχο εχεις διΑφορΑ..Ακουγετε ΑισθητΑ η σκΑστρΑ περισοτερο.τουλΑχιστον σε μενΑ. κΑι Απο Αποδοση ενιωσΑ κΑλυτερη Αποκριση στο γκΑζι στΑ χΑμηλομεσΑιΑ του ενω ψηλΑ ενιωσΑ οτι ψιλοκρεμΑσε ελΑχιστΑ.Πρωσοπικη εμπειριΑ μου πΑντΑ.επισης ειδΑ περισοτερη κΑτΑνΑλωση ΑισθητΑ !!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!ενδιαφερομαι για την εισαγωγη της apr.εχω το πολο το gti..ισχυει οτι χανεις λιγο χαμηλα και κραταει καλυτερα στα ψηλα?ακομα ειμαι μαμα αλλα σκεφτομαι να τη συνδυασω οταν θα περαστει και το προγραμμα...αν μπορουν να πουνε αυτοι που τη φορανε.ευχαριστωω

Edited by dimaras
Link to comment
Share on other sites

φίλε μέχρι να σου απαντησει καποιος που την έχει να σου πω ότι η συγκεκριμένη είναι για το 2λιτρο το gti-

οποτε όταν βάλεις πρόγραμμα ίσως να "κάτσει "καλύτερα-

θεωρείτε απο τις καλυτερες λύσεις πάντως και μέλη που την εχουν τοποθετησει μόνο θετικα έχουν να πουν

Link to comment
Share on other sites

γιαυτο ρωταω επειδη ειναι του 2λτρου και φοβαμαι μηπως χασει χαμηλα στις στροφες του κομπρεσορα ειδικα χωρις προγραμμα..επισης να μου πει καποιος με τη χοανη κΝ παει μαζι..ευχαριστω για την απαντηση συνονοματε ;)

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται αυτό που έχει κάνει ο φίλος εδώ, με την σωλήνα πριν από την τουρμπίνα??? Φαίνεται ενδιαφέρον!

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=49170&hl=&fromsearch=1

Link to comment
Share on other sites

Αν η μετάβαση προς την τουρμπίνα δεν είναι ομαλή, μπορεί και να χάνει.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποια τουρμπινα λέτε ; εγώ τηνεισαγωγη της forge βλέπω μονο και τον σωλήνα που ενώνεται με την μαμα σωλήνα-

μήπως σε εμενα δεν ανοιγει όλη η φωτο :search:

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!Τελικα εβαλα με επιτυχια το ιδιοκατασκευης κιτ εισαγωγης

στο 140αρι μου και βγηκε τελικα πολυ καλο χωρις μπερδεματα κλπ

Ειναι με διπλο σωληνα και με χοανη pipercross.Ετσι με τα μισα λεφτα εχω ενα

πολυ καλο και λειτουργικο κιτ.Συν οτι αλλαξε και ο ηχος του μοτερ και της σχαστρας!!! 8)

post-20488-0-90464000-1320174221_thumb.j

post-20488-0-51938500-1320174238_thumb.j

post-20488-0-49060400-1320174256_thumb.j

Edited by GEOZN8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!Τελικα εβαλα με επιτυχια το ιδιοκατασκευης κιτ εισαγωγης

στο 140αρι μου και βγηκε τελικα πολυ καλο χωρις μπερδεματα κλπ

Ειναι με διπλο σωληνα και με χοανη pipercross.Ετσι με τα μισα λεφτα εχω ενα

πολυ καλο και λειτουργικο κιτ.Συν οτι αλλαξε και ο ηχος του μοτερ και της σχαστρας!!! 8)

ωραιο ποσο σου κοστισε και που την εφτιαξες την σωληνωση?

Link to comment
Share on other sites

ωραιο ποσο σου κοστισε και που την εφτιαξες την σωληνωση?

Φιλε αν δεν υπολογισουμε την χοανη που ο καθενας βαζει οποια του αρεσει πηρα οποτε εχουμε και λεμε

2 ετοιμους σωληνες των 70mm με 30 ευρω απο εδω http://www.energieja...r/products.html

και ενα κομματι κολαρο σιλικονη 15 ποντων συν τους σφιχτηρες με 15 ευρω το οποιο εκοψα στην μεση για την ενωση των σωληνων και συν ο τορναδορος για να μου κολλησει με αλουμινοκολληση την βαλβιδα για το μαμα σωληνακι και ενα λαμακι που βιδωνει επανω στην θεση του παπα για να μην κρεμεται να ειναι σταθερο και συν το κοψημο-μετρημα των σωληνων για να μπουν στην σωστη αποσταση μου πηρε 20 ευρω.Ποιο αναλυτικα δεν μπορω να τα γραψω!!Συνολο 65 ευρω!!!

Αν τα βαλετε κατω γενικα σε σχεση με τα ετοιμα κιτ που κυκλοφορουν στη αγορα ειναι ενα κερδος σιγουρα γυρω στα 50% αναλογα τι χοανη θα βαλεις!!! 8P

Edited by GEOZN8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.