Jump to content
ACE2007

Golf 5/6 1.4 Tsi - Το Καλύτερο Κιτ Εισαγωγής

Ποια είναι η καλύτερη εισαγωγή για τα TSI?  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ρε παιδια κρυο αερα τραβανε και οι δυο και η δικια σου που ειναι στην μετώπη και

η χοάνη που ειναι στα πλάγια ,δεν έχει διαφορά-

το θέμα είναι ότι σιγουρα δεν αξίζει να αλλάξεις εισαγωγη μόνο για τον ήχο !

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κρυο αερα τραβανε και οι δυο και η δικια σου που ειναι στην μετώπη και

η χοάνη που ειναι στα πλάγια ,δεν έχει διαφορά-

το θέμα είναι ότι σιγουρα δεν αξίζει να αλλάξεις εισαγωγη μόνο για τον ήχο !

dimv σε ευχαριστώ και εσένα φίλε για την γνώμη...όμως να σου πω πιστεύω άλλο να πέρνει αέρα από μετώπη ακριβώς μπροστά όπως η αρχή της μαμά εισαγωγής και άλλο στα πλάγια...!εκεί παίρνει σίγουρα λιγότερο.. όχι ότι δεν παίρνει αέρα ομως!

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και από μένα:

20110504114143.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Περασμένη σωστά πλέον...

Από εντυπώσεις αρκετά καλές! Διαβάζει παραπάνω γραμμάρια +5 έως +8 στα ψηλά, fuel trims κυμαίνονται σε απόλυτες τιμές σε λογκάρισμα ( διαβάζει -7,8%.....από 5500 έως 6000 περίπου, ενώ στο υπόλοιπο φάσμα είμαι μεταξύ 0% και -6+%) ενώ στο 032 είμαι στο -4,7%.

Αναπνέει καλύτερα μου φαίνεται και ακούω και σκάστρα πιο καλά. Πλάκα έχει πώς όταν πατάω απαλά από 2000+ έως 2800, αρχίζει να φουσκώνει η τουρμπίνα και αφήσω ( όχι εντελώς ) το γκάζι κάνει ένα σφύριγμα λές και έχω Scania.....Έχει πλάκα να το ακούς....

Link to comment
Share on other sites

dimv σε ευχαριστώ και εσένα φίλε για την γνώμη...όμως να σου πω πιστεύω άλλο να πέρνει αέρα από μετώπη ακριβώς μπροστά όπως η αρχή της μαμά εισαγωγής και άλλο στα πλάγια...!εκεί παίρνει σίγουρα λιγότερο.. όχι ότι δεν παίρνει αέρα ομως!

κοίτα και εγώ στην αρχή στην μετώπη την είχα και την άλλαξα ... (δες στην υπογραφή μου)

απλά σκέψου ότι πχ πολλές εισαγωγές για το gti ή για s3 το έχουν ακριβώς πάνω από τον θόλο πίσω από το φανάρι

περι ορέξεως και αποδόσεως κολοκυθόπιτα -

και κάτι τελευταιο ,όταν την είχα μπροστα το αυτοκίνητο στα πολλά (200+) δεν πήγαινε όπως πηγαίνει τώρα

που την έχω στον θόλο- το συζηταγα και με έναν φιλο επαγγελματία από εδω μέσα και μου το επιβεβαίωσε και αυτος -στις πολύ υψηλες ταχυητες είναι τόσο δυνατή η εισροή αερα με αποτέλεσμα να μην δουλεύει τόσο καλά-τώρα δεν μπορώ να στο τεκμηριώσω ακριβώς γιατί γινέται αλλα είναι γεγονός (τουλάχιστον στο δικό μου)

Link to comment
Share on other sites

κοίτα και εγώ στην αρχή στην μετώπη την είχα και την άλλαξα ... (δες στην υπογραφή μου)

απλά σκέψου ότι πχ πολλές εισαγωγές για το gti ή για s3 το έχουν ακριβώς πάνω από τον θόλο πίσω από το φανάρι

περι ορέξεως και αποδόσεως κολοκυθόπιτα -

και κάτι τελευταιο ,όταν την είχα μπροστα το αυτοκίνητο στα πολλά (200+) δεν πήγαινε όπως πηγαίνει τώρα

που την έχω στον θόλο- το συζηταγα και με έναν φιλο επαγγελματία από εδω μέσα και μου το επιβεβαίωσε και αυτος -στις πολύ υψηλες ταχυητες είναι τόσο δυνατή η εισροή αερα με αποτέλεσμα να μην δουλεύει τόσο καλά-τώρα δεν μπορώ να στο τεκμηριώσω ακριβώς γιατί γινέται αλλα είναι γεγονός (τουλάχιστον στο δικό μου)

Aποψη για το μανιταριιι?

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ιδέα φίλε μου για αυτό και δεν απάντησα και προηγουμένως που ρώτησες

περίμενε λίγο,όλο και κάποιος που έχει βάλει θα το δει και θα απαντήσει:frantics:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πηρα ενα βαρελκαι bmc και μου ρχεται αυριο αλλα επειδη ειναι σκετο και θελω σωληνες εχετε καμια ιδεα που να βρω??samco πολυ ακριβη!!!

Γτ δεν κοιταζεις μεσω internet μηπως βρεις τπτ? Αν παντως μενεις προς Ηρακλειο μερια πολυ ψηλα στην Ηρακλειου ανεβαινοντας την στο αριστερο σου χερι υπαρχει μαγαζι με ειδη βελτιωσεων.Οπως επισης και στην κηφισιας στο μαρουσι στα φαναρια. Επιτρεπεται να ρωτησω ποσο κοστισε το βαρελακι?

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Γτ δεν κοιταζεις μεσω internet μηπως βρεις τπτ? Αν παντως μενεις προς Ηρακλειο μερια πολυ ψηλα στην Ηρακλειου ανεβαινοντας την στο αριστερο σου χερι υπαρχει μαγαζι με ειδη βελτιωσεων.Οπως επισης και στην κηφισιας στο μαρουσι στα φαναρια. Επιτρεπεται να ρωτησω ποσο κοστισε το βαρελακι?

Ξερεις ονομα??ναι αμε 80 ευρω...ρε παιδια παρεπιπτοντως γραφει πανω no highway use γιατι ρε παιδια??

Edited by giorgos1234
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις ονομα??ναι αμε 80 ευρω...ρε παιδια παρεπιπτοντως γραφει πανω no highway use γιατι ρε παιδια??

εχεις π.μ. :angry2:

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια οπως ειπα και πριν εχω αγορασει ενα βαρελι bmc για golf v tsi 7mm,15mm,20mm βρηκα και μαγαζι με σωληνωσεις σιλικονη, λαστιχο αλουμινιο ολα.Θελω ομως βοηθεια για το που μπορω να κανω την τοποθετηση??υπαρχουν ενα σωρο καλωδιακια (αναθυμιασεων,πιεσης κλπ)δεν το συζητω λοιπον να παω σε καποιον ασχετο.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ καποιος με βαρελακι bmc Πανω σε tsi να μου προτεινει!!

Link to comment
Share on other sites

Βοηθειααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

rofl.pngrofl.pngrofl.png

Link to comment
Share on other sites

Hi guys ....

Δείτε μια custom εισαγωγή που έφτιαξα στο Polo GTI 6R:

1308062149312.jpg

και το λινκ για περισσότερα: εδώ

Κάποιος που ρώταγε πιο πριν για μανιτάρι, έχω να του πω ότι είναι άψογο!thumbsup.png

Link to comment
Share on other sites

Hi guys ....

Δείτε μια custom εισαγωγή που έφτιαξα στο Polo GTI 6R:

1308062149312.jpg

και το λινκ για περισσότερα: εδώ

Κάποιος που ρώταγε πιο πριν για μανιτάρι, έχω να του πω ότι είναι άψογο!thumbsup.png

φιλε μου σορρυ που θα σου μιλησω ετσι αλλα...

δεν πηρες saxorallo για να κανεις τετοιες πατεντες, εχεις ενα καλο αυτοκινητο και ειναι αμαρτια να βλεπω τετοιες προχειροτητες, αμαρτια..

φιλικα παντα...

Link to comment
Share on other sites

κακλιε ξερω κ αλλα ατομα που εχουμ βαλει μανιταρι κ εχουν πει τα καλυτερα...απο αποδοση παντα

Link to comment
Share on other sites

κακλιε ξερω κ αλλα ατομα που εχουμ βαλει μανιταρι κ εχουν πει τα καλυτερα...απο αποδοση παντα

ναι ρε Τασο οκ μαζι σου, αλλα καντο να φαινεται πιο "εργοστασιο" εγω θα ντρεπομουν να ανοιγα το καπο οπουδηποτε και να εδειχνα αυτο το πραγμα

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με το οπτικό κομμάτι που είναι άποψη του καθενός (Προσωπικά πιστεύω ότι δεν είναι ωραίο και πρόχειρο όπως είπε και το παιδί προηγουμένος) εμένα όπως είπα και με προβληματίζει το θέμα του αν κάνει καλό στο αμάξι... gti είδα ότι είναι άρα μεγαλύτερες απαιτήσεις ειδικά αν παίζει και κανά πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.