Jump to content
ACE2007

Golf 5/6 1.4 Tsi - Το Καλύτερο Κιτ Εισαγωγής

Ποια είναι η καλύτερη εισαγωγή για τα TSI?  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

πολυ καλα έκανες κ έβαλες αρμαφλεξ κ εγω αυτο έχω κανει... οχι μονο μειωνει τη θερμοκρασια που εισερχεται αλλα κ γενικα ολη τη θερμοκρασια στο χωρο του μοτερ που ειδικα στα tsi είναι φουρνος!!!

γνωμη μου ειναι πως μια θερμοασπιδα χρειαζεσαι,δεν ειναι τυχαιο,πως ολες οι after market εισαγωγες ρουφανε αερα κατευθειαν απεξω κ τον ξεχωριζουν απο το μηχανοστασιο,ακομα κ η μαμα εισαγωγη αυτο κανει!

για το vag com για εμενα μιλαγα με μαμα εισαγωγη εγραφε άλλα με εισαγωγη έγραφε πολυ χαμηλοτερη θερμοκρασια,,,μπορει κ να ετυχε τι να πω!!!

δειτε κ μια εναλλακτικη ιδεα εισαγωγης...σωληνας που να βγαινει πισω απο το προβολακι...τυπου AEM όπως στα TFSI,μαζι με αρμαφλεξ κ χοανη kn (ειναι σχδιαση etuners)

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/252/dsc00396qq.jpg/]dsc00396qq.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00404ll.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

αυτό με το προβολάκι είναι ωραία πατέντα - και από cupraman

gti1.png

gti2.jpg

για τα νερά απλά κάνεις μια τρύπα στον σωλήνα που πάει στην εισαγωγή και είσαι οκ

θα μπαινει πολύ σκόνη ,χώμα στο μηχανοστάσιο όμως -

για το heatsheild θα το ξανασκεφτώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Και που τον βρίσκουμε αυτόν τον σωλήνα φιλαράκι μου;

οι etuners ειχαν βγαλει καποια κομματια πριν πολυ καιρο,δεν ξερω αν το κανουν ακομα!!! (αλλα ειναι μονο για golf 5)

για να παρεις αερα απο μπροστα με ευκαμπτο σωληνα υπαρχουν λυσεις οπως του cupraman, να τρυπησεις τις υπαρχον σιτες,να αφαιρεσεις τελειως το προβολακι κτλ (εγω απλα πηρα τις ανοιχτες σιτες απο το dsg κ αφαιρεσα τελειως το πλαστικο απο πισω!)

για τις σκονες-νερα κτλ κ αλλοι που το εχουν βαλει δεν ειχαν κανενα προβλημα...

εγω παλι για να ειμαι σιγουρος,πλενω συχνα τη χοανη....κ τωρα με τις βροχες έβαλα τη μαμα για να ειμαι σιγουρος... :thumbsup:

Edited by FANIS-TSI-
Link to comment
Share on other sites

παιδια αποφασισα να βαλω και εγω κιτ εισαγωγης ενα βαρελακι και θελω να κανω μια ερωτηση το σωληνακι που ειναι πανω στο μαμισιο φιλτροκουτι χρωματος κοκκινο αν το τοποθετησω λιγο πιο πισω χρωμα πρασινο τις φοτωγραφιας θα υπαρξει προβλημα ΤΙ ΛΕΤΕ???????????????????????

pa010010.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

παιδια αποφασισα να βαλω και εγω κιτ εισαγωγης ενα βαρελακι και θελω να κανω μια ερωτηση το σωληνακι που ειναι πανω στο μαμισιο φιλτροκουτι χρωματος κοκκινο αν το τοποθετησω λιγο πιο πισω χρωμα πρασινο τις φοτωγραφιας θα υπαρξει προβλημα ΤΙ ΛΕΤΕ???????????????????????

pa010010.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Eιναι οι αναθυμιασεις.μπορεις δν θα υπαρχει προβλημα.και γω στη δικια μου την εισαγωγη πιο πισω το εβαλα.

Link to comment
Share on other sites

να θυμισω οτι γραφουμε με ελληνικους χαρακτηρες και...οταν γραφουμε με κεφαλαια ειναι σα να "φωναζουμε"

Link to comment
Share on other sites

παιδια αποφασισα να βαλω και εγω κιτ εισαγωγης ενα βαρελακι και θελω να κανω μια ερωτηση απο που ειναι καλυτερο να παρω αερα απο εδω μπροστα

cdasp39.jpg

Uploaded with ImageShack.us

η να ριξω τον σωληνα απο κατω

fhjjjjhgghhjj.jpg

Uploaded with ImageShack.us

φοβαμαι για τα νερα γι'αυτο ρωταω???????

Link to comment
Share on other sites

To καλυτερο ειναι ευθεια διοτι ρολο παιζει η διαδρομη εκει η θερμοκρασια ειναι ιδια μια και ο αερας περναει απο το σπιραλ που καιγετε απο το μοτερ

Link to comment
Share on other sites

To καλυτερο ειναι ευθεια διοτι ρολο παιζει η διαδρομη εκει η θερμοκρασια ειναι ιδια μια και ο αερας περναει απο το σπιραλ που καιγετε απο το μοτερ

και με τα νερα???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.