Jump to content
playmaker

Golf 5 - Αντιστρεπτικες (Neuspeed,apr,hr,gti,s3,r32 Aftermarket, Κλπ)

Recommended Posts

παιδια το gti εχει αλλες αντιστρεπτικες απο gt?μεγαλη διαφορα?

η μονο η πισω διαφερει?(εχει το gt Πισω?)

συμφερει ενας που δεν εχει gti να βαλει του gti η οι h&r εχουν περιπου ιδια τιμη????

Link to comment
Share on other sites

Για τα H R σε μαγαζι που ρωτησα μου ειπανε στα 400euro τοποθετημενα,για το gti δεν ξερω αλλα θα περασω απο την αντιπροσωπια σε λιγες μερες και θα ρωτησω :).Ενδιαφερομαι και εγω αλλα απ'οτι ακουω μετα το αμαξι θα κοπαναει closedeyes.gif

Edited by thodoristsi
Link to comment
Share on other sites

οι αντιστρεπτικες μειώνουν τις κλίσεις στις στροφές δεν κοπανανε σε καμια περίπτωση

μαζι με μια καλη ανάρτηση γίνεται αλλο αμάξι

οσοι ειναι στροφακιδες ειναι απαραίτητες

Link to comment
Share on other sites

Για τα H R σε μαγαζι που ρωτησα μου ειπανε στα 400euro τοποθετημενα,για το gti δεν ξερω αλλα θα περασω απο την αντιπροσωπια σε λιγες μερες και θα ρωτησω :).Ενδιαφερομαι και εγω αλλα απ'οτι ακουω μετα το αμαξι θα κοπαναει closedeyes.gif

Θα μπορούσα να έχω τις πληροφορίες του μαγαζιού σε pm σε παρακαλώ; Τα 400 μου φαίνονται μια χαρά μπροστά στα 650 της APR!

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος να 'κοπαναει' μια αντιστρεπτικη ειναι λόγω των συνδέσμων τεφλόν που χρησιμοποιούνται αντι των ελαστικων.

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα αντίστοιχο topic επειδή τελευταία ενδιαφέρομαι και γω. Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κανείς που ξέρει για το αν θα μας έκαναν δουλειά ( τους κατόχους GT ) αντιστρεπτικές από άλλο μοντέλο του ομίλου VAG, πχ S3 ή Cupra.. Επίσης, αν βάζαμε μόνο πίσω?

Κανείς ?

Edited by mike21_gt
Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα αντίστοιχο topic επειδή τελευταία ενδιαφέρομαι και γω. Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κανείς που ξέρει για το αν θα μας έκαναν δουλειά ( τους κατόχους GT ) αντιστρεπτικές από άλλο μοντέλο του ομίλου VAG, πχ S3 ή Cupra.. Επίσης, αν βάζαμε μόνο πίσω?

Κανείς ?

Mικρη διαφορα + εξοδα...βαλε h&r να τελιωνεις

Link to comment
Share on other sites

Mικρη διαφορα + εξοδα...βαλε h&r να τελιωνεις

Playmaker πολλά τα 400-500 ευρώ ρε συ για 2 ματσούκια :flowers:

Edited by mike21_gt
Link to comment
Share on other sites

Playmaker πολλά τα 400-500 ευρώ ρε συ για 2 ματσούκια :thumbsd:

370 kanoun peripoy + topouethsh....ακομα και του gti Ν βαλεις δεν θεω 250 εθρο τουλαχιστον?τοποθετηση ιδια λευτα//...με λιγα λογια 100 παραπανω κανουν της h& r ισως και λιγοτερο ας ρωτησει καποιος για τα μαμα...και η διαφορα τεραστια ακομα και στο 26.22 γιατι δνε ειναι μονο το παχος ειναι οτι ειναι συμπαγες του gti Οχι

Link to comment
Share on other sites

εβαλα σημερα τις αντιστρεπτικες τις h&r!το αμαξι μεταμορφωθηκε παρολο που φοραω Pss10.τελικα με αλλαγη αμορτισερ κανεις μιση δουλεια!

ο κωλος ακολουθει πιστα καθε σου σκεψη ενω το εμπρος μερος θωρακιστικε ακομα παραπανω.θα κανω και πιο καλες ''δοκιμες''.το αυτοκινητο πια το οδηγω εγω πολυ περισσοτερο και δενμε οδηγαει αυτο οπως γινετε με τις μαμα αντιστρεπτικες.νομιζω οτι αξιζει η μετατροπη.οσο για την ανεση αν και εχω σκληρη αναρτηση το ιδιο!απλα νιωθεις το αυτοκινητο περισσοτερο!σε συνδιασμο με σινεμπλοκ s3 pss10 το αμαξι ειναι το κατι αλλο!

Link to comment
Share on other sites

εβαλα σημερα τις αντιστρεπτικες τις h&r!το αμαξι μεταμορφωθηκε παρολο που φοραω Pss10.τελικα με αλλαγη αμορτισερ κανεις μιση δουλεια!

ο κωλος ακολουθει πιστα καθε σου σκεψη ενω το εμπρος μερος θωρακιστικε ακομα παραπανω.θα κανω και πιο καλες ''δοκιμες''.το αυτοκινητο πια το οδηγω εγω πολυ περισσοτερο και δενμε οδηγαει αυτο οπως γινετε με τις μαμα αντιστρεπτικες.νομιζω οτι αξιζει η μετατροπη.οσο για την ανεση αν και εχω σκληρη αναρτηση το ιδιο!απλα νιωθεις το αυτοκινητο περισσοτερο!σε συνδιασμο με σινεμπλοκ s3 pss10 το αμαξι ειναι το κατι αλλο!

καλοριζικες! και εγω αυτο το αισθημα λαμβανω πλεον απο το αμαξι μου!πιστευω οτι αυτη η μετατροπη αξιζει μεχρι και το τελευταιο ευρω!!

Link to comment
Share on other sites

22mm ειναι του GTI και 27mm της Η&R ?

Του GTI είναι 23,6 / 21,7 mm εμπρος-πίσω.

Η H&R δίνει 26 / 22 mm εμπρος-πίσω και επίσης 28 / 24 mm εμπρος-πίσω.

H Eibach δίνει 26 / 23 mm εμπρος πίσω.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

εβαλα σημερα τις αντιστρεπτικες τις h&r!το αμαξι μεταμορφωθηκε παρολο που φοραω Pss10.τελικα με αλλαγη αμορτισερ κανεις μιση δουλεια!

ο κωλος ακολουθει πιστα καθε σου σκεψη ενω το εμπρος μερος θωρακιστικε ακομα παραπανω.θα κανω και πιο καλες ''δοκιμες''.το αυτοκινητο πια το οδηγω εγω πολυ περισσοτερο και δενμε οδηγαει αυτο οπως γινετε με τις μαμα αντιστρεπτικες.νομιζω οτι αξιζει η μετατροπη.οσο για την ανεση αν και εχω σκληρη αναρτηση το ιδιο!απλα νιωθεις το αυτοκινητο περισσοτερο!σε συνδιασμο με σινεμπλοκ s3 pss10 το αμαξι ειναι το κατι αλλο!

Η H&R δίνει 26 / 22 mm εμπρος-πίσω και επίσης 28 / 24 mm εμπρος-πίσω.

Playmaker πόσο ειναι οι δικές σου αντιστρεπτικές???

26/22 ή 28/24???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα στο gt μου την πίσω αντιστρεπτική από το gti καινούργια, με κόστος κάτω από 100 ευρώ.

Έπειτα έκανα 2 τρύπες πιο μέσα από τις υπάρχουσες όπως τη φωτό.

Το πίσω μέρος σκλήρυνε αισθητά και η συμπεριφορά του πίσω μέρους πιο παιχνιδιάρικη.... :pardon::goodjob::clapping:

Πολύ καλή βελτίωση με μηδενικό κόστος (αν ήδη έχεις αντιστρεπτική από gti)

pic013.jpg

Link to comment
Share on other sites

Playmaker πόσο ειναι οι δικές σου αντιστρεπτικές???

26/22 ή 28/24???

26/22 εκαι εβαλα αυτες γιατι με 26 μπροστα στο μαλακο και πισω στο σκληρο αυχανεις το ιδιο % την ακαμψια μπρος πισω και ετσι δεν αλαζει η συμπεριφορα του αμαξιου :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα στο gt μου την πίσω αντιστρεπτική από το gti καινούργια, με κόστος κάτω από 100 ευρώ.

Έπειτα έκανα 2 τρύπες πιο μέσα από τις υπάρχουσες όπως τη φωτό.

Το πίσω μέρος σκλήρυνε αισθητά και η συμπεριφορά του πίσω μέρους πιο παιχνιδιάρικη.... :pardon::goodjob::clapping:

Πολύ καλή βελτίωση με μηδενικό κόστος (αν ήδη έχεις αντιστρεπτική από gti)

pic013.jpg

Δηλώνω εντυπωσιασμένος!!!

Ίσως να το επιχειρήσω όταν βρω χρόνο και χρήμα..

Link to comment
Share on other sites

Σε golf 5 Tsi απλο, η τοποθέτηση αντιστρεπτικών απο gt είναι αισθητή αναβάθμιση ή χρειάζεται από gti ή άλλο aftermarket kit?

Υπάρχει συμβατότητα του απλού golf με τα άλλα μοντέλα?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: οι αντιστρεπτικες του golf gti v μπαίνουν στο golf vi ? και αν ναι ειναι μεγαλη διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

εγω να ρωτησω τελικα το μαγαζι που λετε ποιο ειναι στην αθηνα που να τα φερνει Η&Rκαι ποια μπορουμε να βαλουμε σε γτι 5 αλλα χωρις κοπανηματα THN 28?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.