Jump to content
Elias_MKIV

Αγορά Ελαστικών Από Το Εξωτερικό

Recommended Posts

Θα ήθελα να ξέρω αν έχει αγοράσει κάποιος ελαστικά από το εξωτερικό. Αν ναι, έχει δει διαφορά στις τιμές σε σχέση με αυτές της Ελλάδας? Ειδικότερα, με το site http://www.camskill.co.uk/ έχει ασχοληθεί κανένας? Από ότι είδα έχει καλές τιμές & λίγα μεταφορικά(38 λίρες για μια τετράδα 17αρια).

Edited by Elias_MKIV
Link to comment
Share on other sites

Eνδιαφερον φενεται...

και πολυ καλες τιμες....!!!

ΑΛΛΑ,

εκτος απ'τα μεταφορικα,αυτα μπορει να εχουν και τελωνειο αρκετο... :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω ψωνίσει δυο φορές από το www.elastika-online.gr

Τα λάστιχα ερχονται σπίτι σου από τη Γερμανία , με δική τους μεταφορική. Εσυ πας όπου θες και τα περνάς στο αμάξι (περίπου 50 Ευρώ)

Ειδικα σε δύσκολες διαστάσεις , οι τιμές τους ειναι πολύ φτηνές. Για τις "κοινες" διαστάσεις δεν υπάρχει διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Eνδιαφερον φενεται...

και πολυ καλες τιμες....!!!

ΑΛΛΑ,

εκτος απ'τα μεταφορικα,αυτα μπορει να εχουν και τελωνειο αρκετο... :D

Σε 5 μέρες στην πόρτα σου με φορτηγάκι με αγγλικές πινακίδες. Καθόλου τελωνείο αφού είναι από χώρα της ευρωπαικής ενωσης. Ημερομηνία παραγωγής 3 μήνες πίσω περίπου. Αξίζει κ παρα αξίζει. Βάλε μόνο την τοποθέτηση κ τη ζυγοστάθμιση που θα σε χρεώσουν εδώ για να υπολογίσεις αν σε συμφέρει. Δεν έχω πάρει ακόμη, θα πάρω στους επόμενους δύο μήνες που θα θέλω λάστιχα, αλλά έχει πάρει φίλος μου με mx5 toyo 17αρια κ 215/45 κ του βγήκαν κάπου 350 με 380 εν θύμάμαι καλά μαζί με τα μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις - πληροφορίες σας. Ψάχνοντας και σε άλλα forums, είδα και εκεί καλές κριτικές για το συγκεκριμένο site.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πριν να αγοράσετε από internet και όσον αφορά τα ελαστικά πάρτε για τον ίδιο τύπο ελαστικού προσφορά και από την τοπική αγορά με τοποθέτηση και ζυγοστάθμιση. Πιθανότατα η τιμή να είναι ταυτόσημη και θα έχεις και κάποιον να απευθυνθείς σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σε 5 μέρες στην πόρτα σου με φορτηγάκι με αγγλικές πινακίδες. Καθόλου τελωνείο αφού είναι από χώρα της ευρωπαικής ενωσης. Ημερομηνία παραγωγής 3 μήνες πίσω περίπου. Αξίζει κ παρα αξίζει. Βάλε μόνο την τοποθέτηση κ τη ζυγοστάθμιση που θα σε χρεώσουν εδώ για να υπολογίσεις αν σε συμφέρει. Δεν έχω πάρει ακόμη, θα πάρω στους επόμενους δύο μήνες που θα θέλω λάστιχα, αλλά έχει πάρει φίλος μου με mx5 toyo 17αρια κ 215/45 κ του βγήκαν κάπου 350 με 380 εν θύμάμαι καλά μαζί με τα μεταφορικά.

Aμα ειναι ετσι..τοτε σιγουρα αξιζει!

Παντως κ εγω θελω λαστιχα...

μηπως να κανονιζαμε καμια ομαδικη....? (να μοιραζομαστε κ τα μεταφορικα) ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πριν να αγοράσετε από internet και όσον αφορά τα ελαστικά πάρτε για τον ίδιο τύπο ελαστικού προσφορά και από την τοπική αγορά με τοποθέτηση και ζυγοστάθμιση. Πιθανότατα η τιμή να είναι ταυτόσημη και θα έχεις και κάποιον να απευθυνθείς σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά.

:) - πολυ σωστα ,αυτο ισχυει και για αλλα προϊοντα πχ συναγερμο ΟΚ τον πηρες φθηνα αλλα απο θεμα υποστηριξης ? το elastika online εχει και πληροφοριες ,καλο ειναι να κοιταμε τετοια site εχουν ορισμενα και κριτικες (!)

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται εγώ είχα αγοράσει ζάντες-λάστιχα από το www.alloywheels.com . Περίπου 6 μηνών ήταν τα λάστιχα. Toyo T1-R με Τeam Dynamics Pro Race 1.2 ζάντες. Πολύ καλές τιμές και εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να μην ανοιξω αλλο θεμα οπως λεει και ο τιτλος  ειμαι πολυ κοντα σε αγορα ελαστικων και ζαντων απο εξωτερικο και συγκεκριμενα απο γερμανια. ο λογος φυσικα η τιμη. εδω οπου ρωτησα δεν ειχαν τις ζαντες που ηθελα αλλα και σε καποιο μαγαζι που της βρηκα η τιμη ηταν αστρονομικη, η ερωτηση μου λοιπον ειναι αν υπαρχει τελωνειο, αν πληρωνω κατι ακομα εκτος απο τα μεταφορικα. ξερει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Απο Γερμανια φυσικα και οχι Ηλια.. Μονο μεταφορικα.. Απλα να κανεις σωστη συνενοηση και να περιλαμβανουν τα παντα (μπουλονια, δαχτυλιδια αν χρειαστει και τα σχετικα)..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω βασιλη για τη γρηγορη απαντηση.  εβαλα εναν ξαδερφο μου που μενει γερμανια να συνενοηθει οποτε δεν νομιζω να γινει καποιο λαθος. το σαββατο τα παραγγελνει και σε καμια 20αρια μερες πιστευω να τα εχω ηδη φορεσει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.