Jump to content
tribal

ΜΟΝΤΙΦΙΕΣ ΣΤΟ ΤΑΜΠΛΟ?

Recommended Posts

Μολις με 15 ευρω τα 10 μετρα υπαρχει μια ταινια που θα την βρειτε σε καταστηματα οπως lidl praktiker κλπ νικελ σε 3 μεγεθη... :D

Πιο κατω φωτογραφιες απο την μοντιφια και ακουω γνωμες... :D

Ευχαριστω τον COASTRALBLUE ξερει αυτος γιατι... :D

post-121-1125497379_thumb.jpgpost-121-1125497335_thumb.jpgpost-121-1125497506_thumb.jpgpost-121-1125497577_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, για κατσε...Εισαι σιγουρος οτι την εχει την ταινια αυτη το Praktiker...?

Το lidl δεν την εχει σιγουρα, την ειχε απλα προσφορα σε καποια φαση, τα 10 μετρα, 15ευρω...Αλλα η προσφορα αυτη εχει τελειωσει εδω και καιρο...

Την εχεις βρει αλλου με την τιμη που μου ειπες...? :)

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Τπτ φίλε, ευχαρίστησε και τον Mike γιατί αυτός μας έδωσε τα φώτα.

Εγώ αγόρασα τα 10μ 30 ευρώ από ένα κατάστημα αξεσουάρ αυτοκινήτου πάνω στη Λ. Κατεχάκη (GELLYPLAST).

Link to comment
Share on other sites

Τπτ φίλε, ευχαρίστησε και τον Mike γιατί αυτός μας έδωσε τα φώτα.

Εγώ αγόρασα τα 10μ 30 ευρώ από ένα κατάστημα αξεσουάρ αυτοκινήτου πάνω στη Λ. Κατεχάκη (GELLYPLAST).

Τιποτα φιλε, απλα να ειχαμε ολοι προνοησει και να ειχαμε αγορασει μερικες απο lidl γιατι τωρα δεν ειναι και λιγα 35ευρω για 10 μετρα...οταν το lidl την ειχε 15...

Τεσπα, αν βρω κατι καλυτερο, θα ενημερωσω..Προς το παρον, απο Αθηνα, κι εγω μονο Gelly Plast εχω να προτεινω...Ενω Θεσσαλονικη, εχω βρει μαγαζι, που πληρωνεις οσο βαλεις :) :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και άλλη μία λύση για να φταχτείτε εσωτερικά κοστίζει αρκετά παραπάνω αλλά κατά τη γνώμη μου είναι ομορφότερο. Sorry αν δεν είναι καλές οι photo, αλλά μόλις τις τράβηξα. Κοστίζει 150 ευρώ τοποθετημένα. Κολλάνε με επαγγελματικό μπιστολάκι όπου μέσω της θέρμανσης ζεσταίνεται η επιφάνεια που θα έρθει σε επαφή με το πλαστικό του ταμπλό και κολλάει κρυώνοντας. Ο μόνος τρόπος για να ξεκολλήσει μακροχρόνια είναι να σας το παστώσουν σε κανα βενζινάδικο με γυαλιστικό σπρέυ (όπως κακή τους ώρα κανανε σε μένα). Θα το βρείτε στάνταρ στο χρώμα το δικό μου (ασημί) σε carbon look και σε ξύλο, αλλά αν κάνετε ειδική παραγγελία, σε όποιο χρώμα θέλετε. Τώρα εγώ το έχω βρει μόνο στον Γεωργακόπουλο στην λεωφ. Βάρης, αλλά καλό θα ήταν όποιος ενδιαφέρεται να ψάξει και αλλού γιατί ο Γεωργ. είναι εξωφρενικά ακριβός στα πάντα.

Πάντως δεν είναι κακό με την ταινία αυτή που λέτε και μαρέσει που είναι νίκελ και όχι απλά ασημί όπως το δικό μου. Ελπίζω να βοήθησα κάπως.

post-2110-1125877320_thumb.jpg

post-2110-1125877477_thumb.jpg

post-2110-1125877638_thumb.jpg

post-2110-1125877749_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

archon rc exo ksanadei afta pou exeis valei kai ine apsoga ! Ego ixa rotisi kai mou ixan pei 80 euro se ena magazi sti nikaia ean den apatome. Den nomizo oti ine kai poli diskolo na ta valis monos sou ... Antithetos ... Ligo kola theleis. Ite ta kolas me thermokolitiko pistoli me aboules silikonis i vazis kapia kola idikevmeni se plastikes epifanies. Stin teliki vazis poliourethaneis pou kratai tis aerotomes kai genikotera ta body kit kai ise sigouros oti den tha ksekolisei !!!

Link to comment
Share on other sites

archon rc exo ksanadei afta pou exeis valei kai ine apsoga ! Ego ixa rotisi kai mou ixan pei 80 euro se ena magazi sti nikaia ean den apatome. Den nomizo oti ine kai poli diskolo na ta valis monos sou ... Antithetos ... Ligo kola theleis. Ite ta kolas me thermokolitiko pistoli me aboules silikonis i vazis kapia kola idikevmeni se plastikes epifanies. Stin teliki vazis poliourethaneis pou kratai tis aerotomes kai genikotera ta body kit kai ise sigouros oti den tha ksekolisei !!!

Φίλε Pacific σίγουρα τα βάζεις μόνο σου, απλά εμένα ήταν δωρεάν η τοποθέτηση και καλά. Δεν χρειάζεται τίποτα απ'οσα λες. το υλικό τους είναι έτσι που με θέρμανση από μπιστολάκι κολλάει τέλεια. Τα έχω τρία χρόνια και μου έχουν ξεκολλήσει σε ένα σημείο μόνο όταν ζήτησα σε ένα βενζινάδικο να μου γυαλίσει το ταμπλό και όταν το πήρα μου είχαν αφήσει το καινούργιο σπρέυ στο κάθισμα άδειο. ¶λλωστε το γράφει πάνω ότι το μόνο που θέλει προσοχή είναι το γυαλιστικό. Όσο για τα 80 ευρώ, ήμουν σίγουρος... άκου 150 :thumbsup:

Φίλε μου tribal ο Γεωργακόπουλος είναι φθηνός μόνο για προφυλακτήρες μαϊμού από όπου άλλωστε ξεκίνησε στην αγορά. Τώρα έχει ανοίξει στην Βάρης κατάστημα μόνο με αξεσουάρ κτλ και πίστεψέ με από προσωπική έρευνα είναι ο πιο ακριβός που έχω δει στα πάντα. πχ αμορτισερ Bilstein sprint τα έχει 650 και εγώ τα έβαλα 400.

Edited by archon_rc
Link to comment
Share on other sites

παιδια σορυ κιόλας αλλα εγω στο 5άρι δεν παίζει να κάνω τέτοια. το θεωρώ πολύ φτηνό να πειράξω το ταμπλό.άσε που δεν μαρέσει καθολου να το νικελώνεις με κόλλες, ταινίες . ...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ιδιο GOD, το εσωτερικο ,δεν του βαζω χερι...Παντως οταν δεις το δικο μου απο κοντα, απο εξω παντα, γιατι μεσα δεν εχει, ελα πες μου αν σου αρεσει...

Αλλα τι λεω, για να το δεις, πρεπει να ερθεις στις συναντησεις, χεχε tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια σορυ κιόλας αλλα εγω στο 5άρι δεν παίζει να κάνω τέτοια. το θεωρώ πολύ φτηνό να πειράξω το ταμπλό.άσε που δεν μαρέσει καθολου να το νικελώνεις με κόλλες, ταινίες . ...

Φίλε μου η αλήθεια είναι ότι το 5άρι σαν πιο καινούργιο έχει πιο ντιζαϊνάτο ταμπλό (αν και προσωπικά δεν τρελένομαι) και δεν σηκώνει ταινίες και τέτοια γιατί θα γίνει κάπως. Όμως το 4άρι είναι μεν στιβαρό και με καλής ποιότητας πλαστικά αλλά είναι υπερβολικά συντηρητικό και θέλει σίγουρα μια οποιαδήποτε πινελιά για να δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Γνωμες ειναι αυτες God οποιος θελει βαζει οποιος δεν θελει οχι...

Αλλα αλλιως στην φωτο αλλιως απο κοντα...

Εμενα παντως μου αρεσει το νικελ μεσα...

Εξω δεν με τρελαινει προτιμω λεπτομερειες.... οχι υπερβολικα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.