Jump to content
giannispolo

Κάθε πότε αλλάζετε μπουζί;

  

7 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Κάθε 15.000 Χλμ όπως προβλέπεται από την μαμά VW :D

η μαμα λεει κάθε 30.000 αλλά εμένα στα 30.000 ήταν ξεσκιμένα με όλη τη σημασία της λέξης (ακίδα επίπεδη κτλ κτλ)

οπότε τώρα θα τα αλλάξω στα 20.000

Link to comment
Share on other sites

η μαμα λεει κάθε 30.000 αλλά εμένα στα 30.000  ήταν ξεσκιμένα με όλη τη σημασία της λέξης (ακίδα επίπεδη κτλ κτλ)

οπότε τώρα θα τα αλλάξω στα 20.000

Πρέπει να έχεις δίκιο κάιε 30.000 Χλμ τα αλλάζει η μαμά :cry:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου τα αλλάξανε στα 15.000 χλμ...

Και στο δικό μου (polo 6N2 1000άρι του 2000) όταν το είχε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης τα άλλαζαν στην αντιπροσωπία κάθε χρόνο δηλαδή σε κάτι λιγότερο από 15.000χλμ

πως έχω την εντύπωση ότι το φυλλάδιο της VW λέει κάθε 60.000χλμ?

θα δω και θα σας πω..

Link to comment
Share on other sites

καθε 10.000

καλο κανει κ σιγα τα λεφτα που κανουν.

εβαζα τα bosch τα μαμα αλλα μου ειπαν πολλοι για διαροη ρευματος κ βαζω NGK τωρα.

Edited by BAD BOY
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Μόλις σήμερα άλλα τα μπουζί που φόραγε με 4-άκιδα Bosch. Είπαν όμως απο την αντιπροσωπεία ότι δεν προβλέπεται για το 9Ν 75 HP, τετράκιδα, γιατί μπορέί να κάψει βαλβίδα, παίζει αυτό????

Πάντως αυτά που μου έβγαλε ήταν καλά ακόμα όπως μου είπαν και ότι τα άλλαξα νωρίς. Τώρα μάλλον θα τα αλλάζω αυτά στα 20.000 που ούτως ή άλλως τα κάνω κάθε 2 χρόνια, οπως λέει και η μαμά.

Για πείτε ρε παιδάκια έχει βάλει κανένας 4-άκιδα ή να πάω να τα ξηλώσω μην έχουμε άλλα???

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μέσα στα νεύρα. Καλησπέρα. Όλα τα σέρβις στην αντιπροσωπεία. Το αυτοκίνητο μου φοράει 145.000 . Είμαι συνεπέστατος στα σέρβις και τα αλλάζω όλα. Πλην των μπουζί. Έχω ζητήσει πάνω από 30 φορές να μου αλλάξουν μπουζί και να τα σκάσω όσα θέλουν και μου λένε ότι δεν χρειάζεται ακόμα. Κάνω κάτι λάθος βρε παιδιά; 

 

Σημερα έμεινα και δεν ανέβαζε πάνω από 3000 στροφές. Το φόρτωσα γερανό και πήγα αντιπροσωπεία να δουν πολλαπλασιαστές και μπουζί και να αλλαχθούν πάραυτα. Τι να κάνω όταν τους ζητάω να μου αλλάξουν μπουζί και δεν μου αλλάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Το manual δεν το γράφει ?

4 χρόνια ή 60,000 όποιο έρθει πρώτο ισχύει στα περισσότερα, εκτιμώ και στο up ρίξε μια ματιά.

 

Φοράς 145,000 τα ίδια μπουζί ? :shok:

 

Άλλαξε αντιπροσωπεία.

Edited by nikdev
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago , nikdev said:

Το manual δεν το γράφει ?

4 χρόνια ή 60,000 όποιο έρθει πρώτο ισχύει στα περισσότερα, εκτιμώ και στο up ρίξε μια ματιά.

 

Φοράς 145,000 τα ίδια μπουζί ? :shok:

 

Άλλαξε αντιπροσωπεία.

Ακριβώς. Και τόσο που άντεξε είναι εκπληκτικό. Το κακό με την αντιπροσωπεία είναι ότι δεν ακούν το αμάξι. Όλα τα σέρβις εκεί και δεν είχα καθόλου τακάκια είχαν εξαφανιστεί. Μου φαίνεται θα το πάω Μανδυλα πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάθεις ζημιά στο μοτέρ, αν σπάσει ακίδα.

Δοκίμασε κάτι διαφορετικό για τη συντήρησή του.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.